pomale nabijeni zbrane


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 13.11.2008, 6:00

pomale nabijeni zbrane

Příspěvek od aivosh » úte 12.5.2009, 19:26

Dobry den

mnohokrat jsem ve foru zaznamenal nazor, ze zaver by se pri nabijeni naboje do komory mel nechat volne svezt. Bohuzel jsem vsak nikde nenasel vysvetleni, proc, coz by me docela zajimalo. Duvodem meho dotazu je to, ze jsem si u SaB 7,5 FMJ vsiml, ze po par nabititch zalezou strely do nabojnice opravdu znacne viditelne. Zacal jsem to tedy delat tak, ze jsem zaver brzdil rukou,aby naboj zapadl do komory pomaleji. Pak jsem zaver kousek stahl zase dozadu (tak, aby nevypadl naboj ven) a volne pustil. Zkousel jsem takto odpalit po tomto typu nabiti par naboju - bez problemu.
Budu rad, pokud nekdo dokaze tuto problematiku vice osvetlit. Nejlepe se zamerenim na moji zbran (G26).
Dekuji vsem za prispevky.

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » úte 12.5.2009, 19:35

Osobně tuhle špatnou zkušenost s poalým pouštěním zavěru do předu byl Armscor 1911 9mm Luger a u munice s komolým kuželem sekl se naboj o náběh do komory, pokud jsem natahl a závěr pustil tak silou pružiny si naboj krasně potahla do komory a nikdy se nesekl. U Gloack se mi tento jev vyskituje take ale pouze u 1-3 natazeni stejneho naboje na noseni pak se svym spusobem okouse a uz zajizi i pomalu pouzivam S&B Subsonic na noseni a do Glocka ho takhle vsunu az 100 naboj nez obmenim a se zasouvanim koule do nabjnice jsem nikdy nezaznamenal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » úte 12.5.2009, 19:58

Dělá se to rychle hlavně proto, že se může náboj při náběhu do komory vzpříčit, závěr se dá sice pak dorazit ručně, ale proč to dělat...(Jsem to teď zkoušel a na zásobníku federalů nebyl ani jeden problém, když jsem to udělal se SB, tak se mi to skříplo z 15 nábojů 3 krát.)
Problémy se zalézáním střel se tu někde řešily, nejvíc to dělají Subsoniky. Dají se vyřešit jinším střelivem na nošení, nebo ho trochu zaškrtit.
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » úte 12.5.2009, 20:09

Ja osobne tenhle problem resim tak, ze glock je porad nadrcnuty. Doma ho jen prendam z pouzdra do trezorku a rano z trezorku do pouzdra. Zbraň je ready 24/7, nestrilim si omylem po byte s dojmem, ze jsem zbran vybil apod.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 12.5.2009, 20:15

ono je to viacmenej problem pevnych hlavni. Ja som mal tento problem iba s CZ50. Tam sa pomaly nabijat nedalo. U inych bez problemov aj so subsonic. HK-cko som vedel nabit tak pomaly ze to nebolo ani pocut, uplne tichucko. Moj milasek mlocek vrzga ako stara kara /kua/... ten by ma prezradil vsade a tak ho nosim stale v komore. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 12.5.2009, 22:42

U tesnejsich nebo neochozenych zbrani proste a jednoduse nemusi zaver dojet dopredu.
Muj soucasny G17 ma nastrileno 100 naboju :-) Kdyz poustim zaver opravdu opatrne, zustane stat pul centaku pred uzamcenim.
Podobne se chovala i K100 po 2.500 ranach (tam se hlaven uzamyka rotaci) - v jednom moemnte tam sla trochu plocha na plochua pri hodne opatrnem spousteni se dalo docilit toho, ze zaver zustal lehce pootevrenej.

Polozil bych tu otazku ale naopak - co te vede k tomu, ze bys mel zaver spoustet pomalu? Pri strelbe jsou razy tak 100x vetsi, nez dokazes jakkoli nasimulovat rukou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 13.11.2008, 6:00

Příspěvek od aivosh » úte 12.5.2009, 22:57

dekuji vsem za reakce.
jestli to dobre chapu, tak pokud si pohlidam, aby mi zaver dojel, je to OK?
To vlastne delam tim, ze po pomalem nabiti stahnu zaver kousinek dozadu a pustim, tim padem zajede prudceji na sve misto a zaroven to uz nevadi naboji, protoze nenarazi na skluzavku v komore (v te chvili je jiz v ose hlavne).
jinak co se tyce toho streliva, je fakt, ze ted nosim magtech jsp 6,15 flat a ten se mi OD OKA zda zaskrcenej o dost vic, je to videt na nabojnici u SaB to nijak videt nebylo. ale uz nechci tak pokouset stestenu tim, ze by to zalizalo a ja si toho nevsiml.

pro cmk - delam to kvuli tomu zajizdeni strel do nabojnic, abych mu predesel.

PS. jak nekteri popisujete, ze se vam to pri pomalem kousne pri nabehu, to se mi sice stalo velmi vyjimecne, ale castokrat se mi stane, ze naboj vyskoci z vytahovace a vysledek je stejny,jako bych to tam hazel pred komoru a pak teprve dotlacel zaver. takze obcas musim ukon nabijeni opakovat. jde poznat, ze to delaji jen nekere konfiguarce zasobniku (mam na mysli jisty ks zasobniku/jeho aktualne vyuzita kapacita)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 12.5.2009, 23:35

aivosh píše:pro cmk - delam to kvuli tomu zajizdeni strel do nabojnic, abych mu predesel.
Tak, jako lidem, kteri odmitaji dat ranu jistoty, aby jim nepraskl udernik radim: "kup jinou zbran", pak nezbva nez poradit "nos jine strelivo", nebo alespon prvi 3 naboje z nosiciho zasobniku vzdy na strelnici vystrilej, abys zajistil obmenu naboju ve zbrani.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9

Registrován: pon 06.8.2007, 8:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Bratislava (vidiek)

Příspěvek od YarCo » stř 13.5.2009, 0:10

aivosh:
Mam G26 a nosim S&B Subsonic.
Naboj do komory nabijam normalne rychlym spustenim zaveru, dovody tu uz boli spomenute.
Problem zasuvania strely Subsonicov mozem len potvrdit, riesim ho za pomoci liehovej fixky. Je to velmi jednoduche a prakticke riesenie, mne plne vyhovuje. Viac informacii o nom (+ minitest) najdes v mojom prispevku z 22.4. tu - http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1395&start=15

A aby som nezabudol - vzdy pri navsteve strelnice (cca raz za 2 tyzdne) ako prvy vystrielam noseny zasobnik. Az take drahe tie Subsoniky zase nie su (naposledy cca 9 Sk :roll:).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » stř 13.5.2009, 1:07

YarCo: dobrý nápad. S&B subsonik jsem nedávno koupil jednu krabičku na zkoušku, nikdy jsem s nimi ještě nestřílel. Mám SHADOW a kámoš s kterým jedu v pátek na střelnici vlastní G17, takže přesně podle tvého návodu vyzkouším v obou zbraních...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 13.5.2009, 8:26

S&B Subsonic je jeden z mala typu streliva, ktery mi v Shadowu zlobi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 13.11.2008, 6:00

Příspěvek od aivosh » stř 13.5.2009, 9:19

dekuji vsem prispevkum, ktere mi radi alternativni postupy typu jineho streliva, atp. (myslim to uprimne :-))

nicmene opravdu me primarne zajima odpoved na muj dotaz ohledne ovlivneni funkce zbrane pri pomalem nabijeni a az sekundarne dalsi tipy a rady, kterych si take vazim.

PS. pro upresneni - ovlivnenim funkce zbrane nemyslim to, ze obcas nenabiju na poprve, ale napr. selhani pote "v akci"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » stř 13.5.2009, 16:25

to aivosh: odpověď proč se nemá pomalu nabíjet. Jeden z důvodů je že to výrobce nedoporučuje. Obecně pro to, že o zasunutí náboje do komory se má starat vratná pružina která je k tomu určena a nikoliv ruka pohybující závěrem pomalu vpřed. Pistole jsou prostě tak konstruované a bezchybnou funkci výrobce zaručuje většinou pouze s jimi předepsanou manipulací. Jde o to že při pomalém vracení závěru může dojít ke vspříčení náboje, případně k nedovření závěru.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 13.11.2008, 6:00

Příspěvek od aivosh » stř 13.5.2009, 17:53

alberte diky za reakci ;-)

prijde mi, ze oba problemy ovsem bez problemu uhlidam. Tedy vzpriceny naboj na prvni pohled :-D a nedovreni zaveru si take vsimnu.
takze nabiju napodruhe.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 13.5.2009, 20:53

aivosh: ...uhlídáš, pokud nabíjíš v klidu na střelnici nebo doma. Když třeba v rychlosti odstraňuješ závadu (např. selhala zápalka, potřebuješ rychle dostat do komory nový náboj - ať už jen na závodech nebo na ulici), pak si přibrzdíš rukou závěr, jak si normálně zvyklý a - tentokrát čas na nějaké "uhlídání" nebude. Když se náboj nepodá spolehlivě na první pokus, bude tě to v lepším případě stát body, v horším třeba krk.
Prostě rychlé volné vypuštění závěru je spolehlivější, je dobré si na to zvyknout a dělat to pořád stejně, ať si to zafixuješ. Není se čeho bát, G-čko ze železa a PET flašek a je to na to stavěné. :twisted:
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 13.11.2008, 6:00

Příspěvek od aivosh » stř 13.5.2009, 21:34

smith diky za tip :-)
ono ja to delam hodne specificky opravdu velmi pomalu, to by me snad "v akci" nenapadlo (asi bych to vubec nezvladl udelat). navic to delam jen kdyz nabijim na noseni. pri prebijeni na strelnici to delam normalne spustenim zaveru, protoze ten naboj hned vystrelim ven a na prvni naraz snad nezaleze.
timhle "setrim" jen naboje, ktere chodi do komory opakovane.
jak jsem psal vyse, nejde mi o opotrebeni G pri prudkem spusteni zaveru, ale o zalezani strel do nabojnic a nasledne zvyseni tlaku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 14.5.2009, 0:09

Nakup si EFMJ, ty muzes nadrcavat ve dne v noci 8-) Jinak souhlasim, brzdit zaver je dost blbej zvyk, co se muze vymstit
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9

Registrován: pon 06.8.2007, 8:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Bratislava (vidiek)

Příspěvek od YarCo » čtv 14.5.2009, 0:13

aivosh:
Podla mna si ovela lahsie "uhlidas" stav nabijanej municie nez to, ci ti vzdy po nabiti zaver dosadol na mm presne.
Ak ti (ako pises) nejde o setrenie zbrane, tak by som na tvojom mieste pomale nabijanie vobec neriesil.
"v akci" sa moze lahko stat, ze ta nenapadne vobec nic a ruky budu robit len to, co maju nadrilovane. Prave preto je podla mna dobre si zvyknut na jeden sposob nabijania, presne ako pise Smith.

Na setrenie nabojov by som sa na tvojom mieste vykaslal.
Ako som pisal, uz aj naboj znacne citlivy na zasuvanie strely (9L SB Subsonic) bez problemov vydrzi 5-10 nabiti, co pri pocte nabojov v zasobniku G26 (x10) a ich obmienani dava myslim dostatocnu rezervu medzi 2 navstevami strelnice.
A ak nosis (z pohladu zasuvania strely) kvalitnejsie naboje, tym lepsie. Pre bleskovu kontrolu si ich oznac napr. fixkou ako ja a mozes ich nosit aj cely rok. Co som cital, tak napr. EFMJ su vraj znacne odolne voci zasuvaniu strely.

Ved naco vnasat do 'systemu' dalsi mozny zdroj chyb?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » čtv 14.5.2009, 23:00

Čau borci, co máte GLOCKy
Proč se bavíte o pomalém nabíjení zbraně? Normální činnost zbraně je, že po výstřelu zbraň svůj závěr žene vzad tlakem plynů v hlavni a tento jev není fakt pomalý (beru to jen zkráceně). Zbraně jsou konstruovány právě na tuto rychlost, aby spolehlivě a bezpečně fungovali. Takové ty pokusy "střelců", že póóómaloučku natáhne závěr a "lehounce" dotlačí závěr do přední polohy a pokud neproběhne cyklus nabití bezchybně, tak je zbraň nebo v "lepším" případě střelivo "naprd". To je chyba a mýlník. Taková činnost zbraně není přirozená a normální. Jsou ale "borci" co to budou tvrdit, že to prostě musí stoprocentně fungovat při jakékoliv manipulaci. Ne není tomu tak.
Jinak vliv na spolehlivosti "podání" náboje má i tvar střely a docela hodně i samotná délka náboje jako celku. Různé laborace při přebíjení mají vliv na tlak v hlavni a tím i na samotnou činnost přebití zbraně. I náběh do hlavně-nábojové komory (tzv.skluzavka) má vliv na spolehlivost. I obyčejné vyleštění této plochy dělá divy ve spolehlivosti. Borci, máte ale GLOCKy a tam takový problém jako u ČZ není ! GLOCK je fakt moc a moc spolehlivý a v tom je jeho síla oproti jiným zbraním !!!
Mám zjištěno a docela dlouhým používáním a přebíjením zjištěno, že velice výhodná - ne-li optimální délka náboje je pro GLOCK vráži 9 mm Luger 29,6mm a pro .40S&W 28,6 mm. Platí to pro různé typy střel i pro různé "navážky" prachu. Prostě s touto délkou náboje nemám (nejen já) žádné problémy.
Závěrem: zbraň se nabíjí tak, že závěr stáhneme do zadní polohy a pustíme. Tímto dojde pomocí vratné pružiny k tomu, že se závěr vrátí do přední polohy a při tom dojde k zasunutí (spolehlivému) náboje do komory.
A dál nic neřešte, máte nabito !!!
Čus

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » čtv 14.5.2009, 23:24

Nebo cpate naboj do komory rucne a ne ze zasobniku, pokud se to ma delat "Saso, hlavne potichu"...

Ale jako jak rekli jini, auto se taky nema podtacet nebo nechat jecet v cervenym. Na to to nebylo vymysleny.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz