Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od Hans_FBI » ned 12.2.2006, 23:33

Kdyz jsem surfoval na webu, nasel jsem, ze pro sebeobranu staci bile body na miridlech, ze tritiova miridla pouziva standardne vojenaka policie acr, a takticka svitilna je akorat tak dobra pro strileni ve tme na terc a pro zasahove jednotky.
Stve me na tom vsem jedna vec, zee nove typ rámu na G17 ma taktickou listu, kterou stejne v pripade skryteho noseni nebudu nicim osazovat. a situace kdy na utocnika budu strilet s baterkou je snad mozna tak v Kobře11. A tritiova miridla se mi zdaji za dne nejasna a vnoci stejne neosvetli cil takze...Je to dobry názor když řeknu, že jsou mířidla s bílými body tak akorat pro sebeobranu?? :?:
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 13.2.2006, 13:30

Můj čistě subjektivní názor, objektivně podpořený i názory jiných je, že v sebeobranné situaci se nějakými mířidly vůbec nebudeš zaobírat. Prostě tasíš a budeš mačkat tak dlouho, dokud tě nepustí emotivní reakce, která vznikne strachem, překvapením atd.. prostě všemi aspekty spojenými s přepadením..
Pokud trénuješ, možná ani střílet nebud nutné, případně jen "zapíchneš" a dáš ránu či dvě a budeš si "jistý", že to útočníka zastavilo, pokud netrénuješ, možná nestihneš ani sáhnout na kvér...
Ale můžu se mýlit.... 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » pon 13.2.2006, 18:38

ok. alespon ted vim ze tritiova miridla a spol jsou pouze triky obchodníku na vylákání chechtáků :lol:
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 13.2.2006, 18:53

IMHO - nejsou. Někteří z nás, mají ve zvyku alespoň letmo rovnat obrazec mířidel, než vypustí krupobití střel (na vzdálenosti 3-15m doporučeno). S tritiem ti už v pouhém šeru pěkně svítí tři zřetelné body, takže se ani nemusíš namáhat na ně ostřit oko, bez tritia už v to chvíli nevidíš z mířidel nic. *61*
No a co se baterky týče (ať už v ruce nebo na zbrani): jaksi není od věci vidět, na co střílíš, že... :roll:
Tím ovšem nezpochybňuji zapíchnutí jako základní techniku, tohle ale prostě mohou býti body k dobru. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pon 13.2.2006, 20:21

Myslím, že tritia mají svůj smysl při sportovní střelbě, kde využiješ letmé kontroly mířidel, ale to co psal Smith se mně zdá trochu liché. Nevím jak ostatní, ale já sebou na opasku baterku nenosím a i kdybych nosil, musel bych mít setsakramenskej trénink, abych ji při krizové situaci dokázal vhodně použít. Spíš bych jen ukazoval, kde jsem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pon 13.2.2006, 20:36

Na sebeobranu nebudeš při těch pár metrech mezi tebou a cílem mířidla vůbec potřebovat. Pokud máš zbraň v ruce(a to by jsi měl mít), tak s ní na útočníka pouze "ukážeš" a zbytek pak bude na vyšetřovateli. :D Takovýhle parádičky mají význam možná u sportovní střelby a pak pro lidi co mají tuning jako svoje hobby. Na sebeobranu je to podle mě na prd, tam bohatě postačuje standartní provedení.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » pon 13.2.2006, 20:38

Myslím, že odpověď je v podstatě už v otázce. Jako členu zasahujícího týmu se tritiáky i baterka zajisté můžou hodit. Pro civila, kterého někdo s nožem v ruce požádá v temné uličce o peníze či zapůjčení přítelkyně bude stačit standard co namontoval výrobce.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 14.2.2006, 10:30

No jo, ale vy všichni vycházíte z představy sebeobranné situace "férovka na tři kroky." *84*
Třeba je to statistická většina případů, ale ne úplně všechny. Baterky a tritia přece můžou přijít vhod, třeba pokud jde člověk prozkoumat původ šramotu ve vzdáleném křídle rodového sídla... :wink:
Já sám se třeba snažím nějaké světélko mít při sobě vždycky, i kdyby šlo o blbou klíčenku. Na potemnělých situacích IDPA jsem vykropil tolik bab, až mi je z toho blbě. Kdyby to bylo v životě... :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » úte 14.2.2006, 13:52

Taky si myslím, že ta mířidla mají svůj význam i při rychlé střelbě , muška pak určitě , a pak , může jít o obranou střelbu a nemusí to být zrovna pudovka na 3 metry a za hezkého počasí venku....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » úte 14.2.2006, 16:26

Souhlasím, obhlídku rodového sídla jsem zapomněl. Pravda je, že světélko se snažím nosit u sebe vždy od doby, kdy jsem byl u přítulky na chatě, vyrazili jsme se koupat k opuštěnému rybníku, pak se to nějak neplánovaně protáhlo a zpátky potmě jsme se snažili jít lesem za svitu luny (nic moc) a displeje mobilního telefonu (taky nic moc, ale o chlup lepší).
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 15.2.2006, 18:11

to DYDLA: Tak, tak, ale když už tritia, tak kompletní. Zažil jsem človíčka, co si náramně pochvaloval svou novou tritiovou mouchu, ale když se zhaslo, zjistil, že ji nemá s čím srovnat. :lol: Zapichoval sice do dobrého směru, ale na těch cca 7m mu šly všechny rány nad terče. 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » čtv 16.2.2006, 8:10

Jasně, mám na svém mazlíkovi kompletní Truglo TFO od Martínků a spokojenost větší než velká ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » čtv 16.2.2006, 18:12

ja mam origo glock tritia a som spokojny
...shit happens
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 18.2.2006, 19:37

Ja uz nekde svuj nazor na tritiaky zde prezentoval. Dle meho nazoru jsou uplne na nic. Pokud budu obhlizet rodove sidlo a bude naprosta tma, tak me miridla budou spise svitit do xichtu a stejne neuvidim utocnika (protoze bude prave tma). Pokud bude sero, tak mam vyzkouseno, ze standardni plastove miridla jsou mnohem vice kontrastnejsi, nez svetlovod+tritium (T.F.O. truglo). Stejne tak jsou kontrastnejsi pri strelbe na strelnicich, kde je prave sero.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 18.2.2006, 19:57

to bych musel bydlet v tělocvičně,abych potřeboval na "průskum baterku" :lol: Já mám takovej bejvák že by mě stačil ten mobil :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » sob 18.2.2006, 20:30

nech je uz nazor kohokolvek na tritia akykolvek ja ich nedam za nic!zvlast po dnesnom zazitku s polovacky,viete ten utocnik nemusi byt vzdy clovek!
...shit happens
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 19.2.2006, 17:44

Jak kdo chce... Pokud je vám celkem jedno, kam a na koho střílíte, klidně si žijte bez trirtia a baterky...*24*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » úte 21.2.2006, 1:41

Ne kazdemu se postesti,aby mohl svoje miridla odzkouset v praxi.
Mam na svym G19 namontovany origo tritia od Glocka.Nemuzu rict,ze je to super,ale muzu rict,ze mi to nejvic vyhovuje.V sobotu na zavodech byla tajna stage z baterkou.Kontrast tritiovych miridel je tak akorat,zadne oslneni.Zamerna se najde skoro sama.Svetlo ukaze cil.Ja jsem v podstate spokojeny.Navic mi za bileho dne silne nevyhovovali standartni miridla typu U,coz tritia nejsou.
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 21.2.2006, 18:42

Mám stejnou zkušenost. Měl jsem tritium na P99. Za mizerných světelných podmínek mají totiž normální mířidla tendenci přestat být vidět dřív, než cíle.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 43

Registrován: stř 01.3.2006, 10:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: ČR, východní čechy, i Praha

Příspěvek od panacea » stř 01.3.2006, 10:25

používám triovky a svítilnu pod lauf..super zkušenosti. miřidla bych nevyměnil už za nic jinýho, možná za ten kolimátor co je v knížce o glockovi, ale bude to asi dooost drahý.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz