Muž policistům ukradl pistole spoutal je a ujel jejich autem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Muž policistům ukradl pistole spoutal je a ujel jejich autem

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 28.5.2009, 18:43

Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » čtv 28.5.2009, 19:00

No co ktomu povedat, iba ma prekvapuje ze zadrzana a hladana osoba nebola sputana a volne sedel na sedadle. :shock: :shock: ale o tom policajti asi v tedy nevedeli.. Takze to bolo necakane... :roll:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 28.5.2009, 19:44

Oni ho nevezli anzto zadrzeneho :-(

Ale ochranit vlastni bambitku by meli i v aute - zvlaste nenadrclou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Příspěvek od bacil.357 » čtv 28.5.2009, 20:03

ono je to taky trochu tím, že ti kluci na to nejsou u nás zvyklí.člověk se musí na každýho dívat jako na potencionálního pašíka, když s ním jedná. bezpečná zóna, a tak podobně...a hlavně si hlídat svůj krk, potažmo železo
Glock mit uns...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pát 29.5.2009, 8:56

Měli dbát zvýšené opatrnosti. I když jel dobrovolně. By mě zajímalo jak se mu to povedlo. Jako technika. Nebo nějaká nestřežená chvíle.

Co sem teda služebním vozem převážel lidi tak měli sklon bud utíkat anebo tvrdit že je to omyl.

Ale toto je fakt extrém.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 29.5.2009, 9:10

Viděl jsem včera kus zpráv na TV Zh@vna a reportáž o této krádeži služebních zbraní a odjetí jejich autem následovala po reportáži o těch emerických dětech, kde holčička zastřelila mladšího bráchu.

V první reportáži o dětech samozřejmě neopomenui zdůraznit názor nějaké "chytré" dámy, že by lidi neměli mít doma vůbec zbraně nebo je mít řádně uschované.

Ke druhé reportáži v úvodu Korantenk (nebo jak se jmenuje) plno humoru, skoro se smál, jaká to je sranda a jak se to tomu pašíkovi povedlo a nikde během reportáže nebylo řečeno nic o tom, že by policisté neměli nosit zbraně, protože můžou být zneužity apod..
A připadá mi, že podobných krádeží služebních zbraní je skoro víc než krádeží zbraní u lidí, kteří je skrytě nosí na svou ochranu.

Takže opravdu "objektivní a vyvážené" zpravodajství.... :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73

Registrován: pát 31.10.2008, 7:33

Zbraň: pistole

Bydliště: Kroměřížsko

odzbrojení

Příspěvek od DickSz » sob 30.5.2009, 6:47

Asi se stalo to, čemu se říká kvalifikovaný nápad. U PČR jsem viděl pouzdra s pojistkou. Musí se umět zbraň vytáhnout - si myslím.

Nebo jsem na i v ní ?
I děda mráz má svou berlu mrazilku.
CZ75

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » sob 30.5.2009, 12:26

No lol, scena jak z akcniho filmu :D. Hosi s odznaky byli asi hodne duverivi :). Co mi trochu nejde do hlavy, proc ten druhy polda sedel vzadu vedle toho borce, co ho vezli. A vubec, kdyz uz nekoho vezu na sluzebnu s nejakym podezrenim (pro objasneni apod.), tak mu na cestu snad ty pouta preventivne nasadim, ne?
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 30.5.2009, 12:40

HB: proc bys nasazoval pouta cloveku, ktery vse resi v klidu, spolupracuje a predklada i dokumenty *71*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » sob 30.5.2009, 12:50

Protoze mam podezreni, ze napr. ty dokumenty nemusi byt prave, ze se vloupava do nemovitosti a falesne dokumenty ma jako zaminku pro pripad, ze by jej nekdo zastihnul nebo prijela policie. Protoze ikdyz jedna klidne a spolupracuje, muze to byt pouze zpusob, jak ziskat u policistu duveru, snizit jejich ostrazitost a opatrnost a pak vyuzit situace, kdy mi nebudou venovat tolik pozornosti napr. k uteku, nahlemu utoku atd.
Je to stejne, jako kdyz v Americe pri bezne klasicke bezproblemove silnicni kontrole postupuje policie podle jistych preventivnich opatreni prave proto, ze vzdy existuje nejake podezreni (tudiz ruka na pistoli, opatrny postup podel vozidla atd.).
Zkratka a dobre, kdyz mam byt i male podezreni, neni lepsi aplikovat nejake to preventivni bezpecnostni opatreni, nez riskovat, ze se pletu v tom, jaky dojem na me dany clovek vzbuzuje? Prevazim nekoho z neceho podezreleho autem, dam mu zelizka - preventivni bezpecnostni opatreni, nemyslim si, ze by si nekdo na to mel duvod stezovat.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 30.5.2009, 12:54

HB: tak zalezi asi i na tom, jak dany vystupuje. Nezlob se na me, ale ze by se zlodej pripravoval na setkani s policisty tim, ze si bude falsovat vypis z katastru nemovistosti mi prijde asi tak realne, jako kdyz lupici budou cist tohle forum, aby vedeli, jak budeme reagovat pri prepadeni v tramvaji *24*.
Z prvotního šetření nebylo zcela jasné, zda se muž dopustil nějakého protiprávního jednání, a proto byl vyzván ke krátkému vysvětlení na obvodním oddělení,“ řekl mluvčí policie Miroslav Pech. Dodal, že muž dobrovolně nastoupil do služebního vozidla a posadil se na zadní sedadlo vedle jiného policisty.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » sob 30.5.2009, 13:10

Mi z te citace spis vyplyva jako podstatna cast "nebylo jasne, jestli se dopustil protipravniho jednani" - tudiz mam podezreni, ze jedna protipravne - tudiz je tady sance, ze v pripade, ze protipravne jednal, se pokusi o utek atp. - tudiz mu preventivne nasadim zelizka.
Klidne mu reknu "S velkou pravdepodobnosti jste se nedopustil protipravniho jednani, presto do doby, nez si to overime na sluzebne, bych vam z preventivnich duvodu v zajmu bezpecnosti nasadil na prevoz pouta."
Kdyby ti policiste trochu timhle stylem premysleli a nedali pouze na to, jakym dojmem clovek pusobi, nemuseli by prijit o 2 sluzebni pistole a auto k tomu :). Takova malickost, jako nasazeni pout na prevoz na sluzebnu a kolik problemu a ostudy to dovede usetrit, ze? :)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 30.5.2009, 13:15

HB: No nevim, zas se musis drzet trochu na zemi, davat pouta kazdymu, koho vezes autem na podani vysvetleni...?

To je jak kdyz na tebe zavola nekdo policajty, ze lezes sousedovi po strese.
Prijedou, na zavolani ochotne slezes, vysvetlis, ze te soused pozval a ze mu pomahas, ze ted odjel na nakup. Bydlim hned vedle, tady je obcanka. Tak policajti reknou, dobre, dlouho vas nezdrzime, ale aby nikdo neprudil, musime to sepsat, muzete sjet s nama na sluzebnu?

Takovymu cloveku bys dal taky pouta? (Hrozi porusovani domovni svobody, kradez, kdyz to hodne prezenu, tak i vrazda) :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » sob 30.5.2009, 13:28

Toz ja nevim, ale kdyby mi rekli, ze proste z preventivnich bezpecnostnich duvodu mi na prevoz nasadi pouta, nevadilo by mi to. Je mi uplne jedno, jak ty ruky v aute mam, na sluzebene vysvetlim co a jak a je to. Preventivni opatreni / omezeni z hlediska bezpecnosti byvaji v beznem zivote pomalu na kazdem kroku, nevidim duvod, proc by takove opatreni nemohli mit policiste, kdyz nekoho prevazi v aute a je zde podezreni na trestnou cinnost (byt male). Nebo kdybyste vy vezli ciziho cloveka jen tak v aute za vasimi zady, citili byste se bezpecne? Tenhle pripad je vynikajici ukazkou toho, ze ani spolupracujicimu cloveku pusobicimu duveryhodnym dojmem se neda vzdy verit...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 30.5.2009, 13:35

HB: kdyz si uvedomis, jak bezne hlidky konaji, kdyz napriklad zastavuji vozidlo, tak je to mnohem horsi, nez si ho posadit tak, aby ho mel na druhe strane, nez ma pistoli, pripadne si tu druhou ruku drzet pri sezeni u tela.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » sob 30.5.2009, 13:51

No já jsem se vždycky držel hesla, že je lepší být opatrný víc jak míň. Před nedávnem mne stavěla hlídka dvou dopravních policistů kvůli rutinní kontrole. Když jsem jejich počínání viděl, musel jsem se smát. Ani nechtěli abych vypnul motor, ten jeden si moje doklady prohlížel před mým nastartovaným autem a ten druhej šel řešit řidiče co stál za mnou. Jak si vážím některých profíků od PČR, tak na druhou stranu jsou tam telata k pohledání.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » sob 30.5.2009, 22:22

Toto sa skončilo pomerne vtipne. Bohužial sa to končí aj inak.
19. marca 2002 Ukrajinec Sergej Chrustasenko zastrelil v obci Koromľa riaditeľa hraničného oddelenia PZ v Petrovciach Jána Pala a vojaka základnej služby Jána Mandičáka. Incident sa stal, keď policajt s dvoma vojakmi základnej služby Chrustasenka zaistili a chceli ho predviesť na oddelenie za nelegálne prekročenie štátnej hranice. V aute Ukrajinec vytiahol pištoľ schovanú v topánke a začal strieľať. Postrelených členov hliadky vyložil do húštiny. Vrah ukradol policajné auto a zbrane mŕtvych. Na úteku ho zastrelili.
Ak si dobre pamätám tak mu dali aj putá...
Zdroj.

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » ned 31.5.2009, 20:58

To mu ty ruce spoutali asi pred bruchem, bo s rukama spoutanymi za zady (jak by to pochopitelne spravne melo byt) si nejak nedovedu predstavit jak sedici v aute taha z boty zbran a strili. Inu prevence, prevence, prevence...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » ned 31.5.2009, 21:19

Milý ,,všechnoznámavím´´ HB, několikrát tu byl dáván odkaz na zákon o Policii České republiky(273/2008 Sb). Tak si ho, prosím tě, najdi a přečti si pasáž o donucovacích prostředcích, jejich možnostech a důvodech použití. Pak si snad přestaneš plácat játro ohledně prevence a nasazování pout každému, kdo sedne do policejního auta.
Jinak, vnitřní předpis při eskortách osob říká, že se osoba posadi na zadní sedadlo za vpravo (za sedadlo spolujezdce), aby druhý policista seděl za řidičem vedle této eskortované osoby. Je to z toho důvodu, aby nemohlo dojít k napadení řidiče a tím k nehodě, jejíž následky by mohly být ,,docela zajímavé´´. To, že je většina lidí praváků, tudíž mají pouzdro se zbraní na pravém boku, je věc druhá.
Nejhorší je smrt z vyplašení.

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » ned 31.5.2009, 21:27

Ja netvrdim, ze to tak musi byt, nebo ze to snad je v zakone. Tvrdim, ze by takove opatreni zminenym situacim mohlo predejit. Zmineny "system podle zakona" ocividne nefunguje, jak ma... Jestli z toho nevyznelo, ze ja bych daval pouta na prevoz osobam PODEZRELYM Z PACHANI TRESTNE CINNOSTI preventivne vsem, pak nevim, jak to mam napsat zretelneji. Mozna ale neni problem v tom, jak to pisu, ale v tom, jak to nekdo cte...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz