S&B - jaké máte zkušenosti s tuzemským střelivem?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 07.4.2005, 18:43

Hladovec: lepsi kdyz te jeden soudi, nez 4 nesou *40*
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 11.4.2005, 14:19

Hladový cowboy a spol.:
No s ohledem na to případné následné dohadování u soudu o legálnosti či nelegálnosti mám v šupleti první dva neEFMJ.Řeknu:"Protože útočníka nezastavil ani varovný výstřel ani druhý výstřel (to je jedno jestli do něj nebo vedle), pokračovat jsem ve střelbě střelivem, které je parametricky více přizpůsobeno použití v obraně". Nebo něco podobného......
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » čtv 09.6.2005, 19:24

Pokud vím, tak nikde není definováno co je to zvýšený ranivý účinek. Ten je přeci treoreticky i u poloplášťů a ty rozhodně povolené jsou, neboť jsou přímo jmenovány. Domnívám se, že platí, že mohu použít to, co legálně koupím ( nikoliv na vyjímku či sk. A). navíc mohu tvrdit, že mi to prodavač doporučil a snad nemusím ty náboje pitvat a každý typ posílat na zkušebnu. Od toho přeci zákazník není.
Taky se dá říci, že to není zvýšený ranivý účinek, ale jen zvýšený zastavovací, zvýšený obranný a co já vím co za slovíčka bych ještě vymyslel :lol: .
Dále bych analogicky odvodil, že bjelikož občan může dělat vše, co není zákonem zakázáno = může použít vše co si volně koupí.Kdyby bylo toto střelivo zakázáno, prodávalo by se jen na vyjímku, ne :?: .
Ach ty naše zákony. Dva právníci, tři názory :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 10.6.2005, 12:18

Nejhorsi na tom je ze ad udelas cokoli a cimkoli pak uz fakt zalezi jenom na tom jak mas dobreho pravnika.
Pokud budes mit nejake eso tak muzes nekoho rozmaznout treba i RPGeckem, ale kdyz budes mit nejakeho blba a ten druhej to eso tak ti nepomuze ani to ze jsi ho sejmul drevenym tramem zatimco on na tebe miril kalachem a jdes si capnout do bane ty.
Hold ceske zahony jsou vysmech a jsou udelany tak aby se an tom nabalili jenom pravnici a normalni clovek ten je nepodstatny to je jenom poradove cislo ve spisech :(
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pát 10.6.2005, 16:04

Jasik:Obávám se že vysvětlování 3 a dalších výstřelů bude ještě horší než vysvětlování EFMJ.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 11.6.2005, 13:49

SINCITYMAN píše:Jasik:Obávám se že vysvětlování 3 a dalších výstřelů bude ještě horší než vysvětlování EFMJ.
Jsem naprosto stejneho nazoru. Radeji suple cele EFMJ, nez delat takoveto kombinace.*24**71* Strilet do vzduchu/popelnice muzu prece i s EFMJ *88*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 13.6.2005, 8:01

Podle nového zákona vám může obchodník prodat jakékoliv střely (expanzivní,...) a neporušuje tím zákon, protože nezáleží na vlastnění, ale na účelu použití. Pokud chcete střílet na střelnici s nábojem za 80,-- Kč / kus, můžete, je-li tento náboj povolený na dané střelnici. Něco jiného je pro obranu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 13.6.2005, 8:22

Jonny píše:Podle nového zákona vám může obchodník prodat jakékoliv střely (expanzivní,...) a neporušuje tím zákon, protože nezáleží na vlastnění, ale na účelu použití. Pokud chcete střílet na střelnici s nábojem za 80,-- Kč / kus, můžete, je-li tento náboj povolený na dané střelnici. Něco jiného je pro obranu.
Mohl by ses prosim odkazat na konkretni paragraf? *88*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » úte 14.6.2005, 9:17

Kluci, poraďte, prosím. Psala jsem Marcinkovi (Limit) za kolik prodává přebíjené 9mm LUGER FMJ, 7,5 g a napsal mi že za 2,80. Odpověď byla malinko zmatená, takže mi není úplně jasný při jakým odběru, ale asi myslel 10 000 ks. Není to nějak moc na přebíjenej :roll: ??????
Iren
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 14.6.2005, 9:48

S474N: Toto je informace přímo od prodejce. :wink:

Iren: Kolik si čekala? Rozhodně to není špatná cena. Přebíjené také nejsou nejlevnější. Něco ti bude stát nábojnice (když přebíjím sám, tak si těch pár stovek posbírám, ale na kšeft to nebudu stíhat), střela, zápalka, prach + něco za práci. 2,80 Kč/kus je reálná cena přebíjených. Pokud chceš mít nižší, tak si kup přebíječku a začni. S cenami od prodejců a sbíráním vlastních nábojnic budeš kolem 2,-- Kč /kus. 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: úte 14.6.2005, 18:05

Bydliště: Praha

Příspěvek od franta » úte 14.6.2005, 18:15

Cena je dobrá - a ani nemusíš kupovat takové množství... Když munici tak jedině PŘEBÍJENOU! :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 15.6.2005, 8:15

Jonny píše:S474N: Toto je informace přímo od prodejce. :wink:
Aha, tak to je potom urcite obecne zavazne *3**24**71*.

Ne vazne, prodejce muze rikat co chce, nicmene rozhodujici je zakon *4*.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 15.6.2005, 8:15

franta píše:Cena je dobrá - a ani nemusíš kupovat takové množství... Když munici tak jedině PŘEBÍJENOU! :twisted:

Ano? *9* A proc zrovna to slovo jedine ? Muzes nam to prosim objasnit. Diky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 15.6.2005, 8:38

Jednak prodejce musí znát a dodržovat zákon. Navíc je tento zákon opravdu tak postavený. :wink:
Určitě zaručenější informace než od prodejce, který tvrdí, že EFMJ jsou legální na obranu. Prostě on ti je klidně prodá, jeho kšeft. Ty si je koupit můžeš, ale použití je na tvé triko :lol:

Jedině přebíjené, ale pouze mnou. Nehodlám zkoušet náboje udělané někým jiným a riskovat svoje zdraví a svou zbraň. Když ani fabrika nedokáže udělat 100 % funkčních nábojů, tak malému výrobci už tuplem nevěřím, ale to je věc názoru. Prostě s cenou za jakou si udělám náboj do .45 ACP se mi nevyplatí kupovat cokoliv jiného. Také pokud budu dělat náboje ve větším množství, tak je pojedu na automatu nebo poloautomatu a tam nikdy neudělám tak přesné náboje jako na jednočinném lisu, což na mířenou potřebuji.

Mimo to dnes se dají sehnat i Magtechy s olovenými střelami za dobré peníze.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 15.6.2005, 9:04

Jonny píše:Jednak prodejce musí znát a dodržovat zákon. Navíc je tento zákon opravdu tak postavený. :wink:
Určitě zaručenější informace než od prodejce, který tvrdí, že EFMJ jsou legální na obranu. Prostě on ti je klidně prodá, jeho kšeft. Ty si je koupit můžeš, ale použití je na tvé triko :lol:
No tak ten tvuj prodejce zjevne nezna zakon č.119/2002, konkretne § 28 bod 4:

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně, a
c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.


Uz mame jasno *88**4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: úte 14.6.2005, 18:05

Bydliště: Praha

Příspěvek od franta » stř 15.6.2005, 9:42

S474N píše:
franta píše:Cena je dobrá - a ani nemusíš kupovat takové množství... Když munici tak jedině PŘEBÍJENOU! :twisted:

Ano? *9* A proc zrovna to slovo jedine ? Muzes nam to prosim objasnit. Diky.


No a ne? Přebíjím si sám a patrona mě vychází na 1,8 kč (FMJ) tak už z tohohle pohledu.. Přebíjím cca 3 roky a jediné závady mi způsobily málo zalisované zápalky (SB) (a to poznáš při finální kontrole..) Od dob co používám Remingtony - pohoda :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: úte 14.6.2005, 18:05

Bydliště: Praha

Příspěvek od franta » stř 15.6.2005, 10:01

Zapomněl jsem dodat, že mluvím o nábojích pistolových - běžné ráže -(9x19,40SW, 45ACP,38SA,357mag..) - myslím si že ty levněji nepořídíš.. U puškových je to třeba jinak..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 15.6.2005, 10:04

franta píše: No a ne? Přebíjím si sám a patrona mě vychází na 1,8 kč (FMJ) tak už z tohohle pohledu.. Přebíjím cca 3 roky a jediné závady mi způsobily málo zalisované zápalky (SB) (a to poznáš při finální kontrole..) Od dob co používám Remingtony - pohoda :lol:
No nevim, ale nejak do toho nezapocitavas svuj cas, coz generuje dalsi naklady. Jde o to, ze tobe to tak mozna vyhovuje - bavi te to, ci cokoliv jineho, jenze me osobne to vubec treba nebere a radeji dam 3.30 za tovarni naboj a nemusim se s tim nikde susnit. Svuj volny cas tedy venuji jinym konickum. *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » stř 15.6.2005, 10:32

Jonny píše:Iren: Kolik si čekala? Rozhodně to není špatná cena. .........
No, míň jsem čekala :P , dík za info.
Iren
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 15.6.2005, 11:47

S474N: ad bod b- rozhodně to nevylučuje, aby ti byl prodán náboj, který v žádném případě nesmíš použít na obranu. Ty ho můžeš vlastnit, mít ho doma, pokud odpovídá tvé zbrani, střílet s ním případně na střelnici, která má tento náboj schválený, ale nesmíš ho použít pro obranu. 8)
Nevím, ale když mi přebíjení 100 ks .45 AC vyjde na cca na 1,5 hodiny, tak v tom nevidím žádný problém. Svůj čas si rozhodně cením méně než 5,-- Kč na náboj :lol:

Iren: To sis měla koupit malorážku a ne 9 mm. Také si můžeš dokoupit adaptér na .22 LR (za cenu jednoho bazarového G 17). :)

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz