Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pon 18.9.2006, 12:27

Mistral: pokud máš na mysli pány politiky, tak ochranka v civilu nosí skrytě. Pokud se z nějakého důvodu kolem nich motá někdo v uniformě, tam je to také jasné...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » pon 18.9.2006, 12:36

cmk: Vyzkoušej si změřit tasení až polezež v noci do narušeného objektu(půdorys znáš pouze z plánku) u něhož jsou vykopnute vstupní dveře a uvnitř se občas mihne kužel světla baterky. Divil bych se kdys neměl tonfu v ruce a pouzdro na vestě pěkně odkryté a rozepnuté. Jistě můžeš oponovat, že tohle už je práce pro policii a nám stačí pokrýt únikové trasy. Ano, ovšem pokud není v prvním patře objektu majitel který vyslal tísňové volání a hrozí nebezpečí z prodlení. V takovém případě já určitě nic nepodcením. Taky je príma když si Tě klien najme abys ,,vyčistil" jeho nemovitost kterou neoprávněně užívá horda fetlých nebo nalitých nečechů se sekyrama u postele. Já nebrečím, je to moje práce a dělám ji z přesvědčení. Pouze se snažím obhájit svůj postoj. R

Satan: Samozřejmě, že se na veřejnosti nechovám jako kovboj. A v civilu jsem úplně nenápadná šedá myška. Teda snažím se o to. Na kolik se mi to s vyholenou hlavou a 100kg živé váhy daří, těžko říct.
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 18.9.2006, 13:57

rostar: prohlidka soukromeho objektu ovsem neni prochazkou po Vaclavaku a tudiz zbran i v ruce je naprosto opodstatnena vec.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » pon 18.9.2006, 14:13

Jo, rozumíme si. Těm kovbojům co se promenádují po václaváku a jinde a bezdůvodně vystavují bouchačku jen aby si pohladili ego je třeba nakopat prdel bez varování. Souhlas. R
Si vis pacem, para bellum!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 18.9.2006, 14:15

Roostar - vzhledem k tomu, ze tam taseni bude probihat bud uz pred vstupem do budovy nebo naopak po mihnuti baterky nekde v krytu (preci nezustanu pres 1 sekundu stat u otevrenych dveri), tak tam uz je to uplne jedno.
Nicmene pravda - do takovyho baraku nepolezu a zavolam radsi PCR - maximalne to budu jistit z venku nekde pekne zakufrovanej... A pokud nebude zbyti - pujdu hold na porazku s pistoli v ruce :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pon 18.9.2006, 14:16

Oni se neprocházejí jenom po Václaváku. Mám stejnou zkušenost ze svého bydliště. A minulou středu jsem takového "Ramba" vyhodil od nás z firmy. Tak mě naštval, že jsem se ho zapomněl zeptat, co vlastně chtěl :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » pon 18.9.2006, 14:45

cmk: nechci dělat chytrého, ale já bych jako první nevstupoval s pistolí v ruce(pokud bych nevěděl, že má pašík taky bouchačku). Taktičtější je vrazit do prostoru s tonfou nebo dvěma(pokud nemusím jednou rukou svítit) v krycím uchopení, protože je předpoklad, že poletí židle, polička atp. Až druhý vstupuje s tasenou pistolí. Pokud má pachatel střelnou zbraň, první jde na záda přičemž pustí tonfy a tasí zbraň a druhy už dávno střílí. Ale tohle znám zatím díkybohu pouze z výcviku. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 18.9.2006, 20:10

Jak tu už bylo mnohokrát řečeno je to jen o lidech.Dnes jsem byl v centru CČM a tam jsem potkal týpka co měl zastrčenou CZ 75B jen tak za kalhotama a to že to bylo vidět vůbec neřešil.

Je pravda že podle toho jak se budem prezentovat na veřejnosti jako střelecký celek ovlivní dost mínění lidí,takže pokud něco takového uvidíte klidně to v případě BA oznamte nadřízenému stím že posádka vozu XXXXX je tak a tak ozbrojena a pokud potkáte obyčejného občana,tak volat PČR a je klid.Takovejch kovkojíků bude čím dál mín,až si uvědomí sami svoji chybu.
Příklad ze života:
Jednou jsme jeli s kolegou na vánoční trhy zkontrolovat naše ovečky-zaměstnance a při příjezdu na parkviště jsem zaparkoval vedle mohutného traktoru a 4x4 (jeep) mimochodem stál na mém místě,které je pouze pro služební účeli a při náhledu na palubní desku jsem spatřil pistoli volně loženou i se zásobníkem.Chvíli přemýšlíme co stíma pak jsme zavolali PČR byli tam dost rychle a prostě na pána si počkali co nastalo poté jako že si je nechá zjistit a že je okamžitě propustí stím že chce tel.číslo na ředitele BA a že mu to celé zavaří...... Tak jsem mu jen podal vyzitku s nápisem provozní ředitel BA a že může klidně volat,ale s odpovědí nebude spokojen na to on zved ltel a volá..mě začne zvonit tel tak ho zvednu a orpoti mě stojící pán začně strašně řvát jaký to že prý máme hovada vpráci a tak jsem ho ujistil že asi nejspíše mluvil s majitelem a ted že volá provoznímu řediteli a at moc neřve že od něj stojím cca1 metr a slyším ho dostatečně poté třísknul telefonem tak neštastně o zem že při hodu zasáhl jednoho z policistů a bylo to jasný napadení,nezajištěná zbran atd a zbroják už nemá jen proto že napadl policistu a dostal podmínku.

Jak tu bylo už mockrát řečeno za zbrň "ať služební nebo vlastní"zotpovídá držitel,tak se podle toho chovejte,aby jste jednoho krásného dne měli čím střílet třeba závody v LOSu.
sten.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 20.9.2006, 15:23

Dneska jsem viděl dva týpky z Fenixu tusim, jak postavaji u feldy u skoly a samozrejme vypadali na prvni pohled jak chodici zelearstvi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 20.9.2006, 15:28

Mistal: a zeptal ses jich? Pripadna fotka mobilem taky neni skodu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 21.9.2006, 9:56

Ne, nestalo mi za to prechazel na druhou stranu ulice 8)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » pon 22.6.2009, 10:50

Tak aby nam to tady nezakrnelo:
Sent: Wednesday, March 25, 2009 4:38 PM
To: contactus@g4s.com
Subject: Group 4 Securicor Contact Us Request

Země Vašeho zájmu : Ceská republika (cz)
Předmět : Cashové služby - Obecné informace

Vaše komentáře : Dobry den, obracim se na Vas s dotazem, zdali Vasi zamestnanci pri vykonu povolani nosi na verejnosti bezne viditelne kratke palne zbrane. Pokud ano, muzete mi prosim napsat, na zaklade jakeho zakona? Konkretne mi jde o Vaseho zamestnance, ktery v ulici Pastviny, pred objektem Ceske posty dnesniho dne v 16:10 hodin vystoupil z prevozniho vozidla registracni znacky AY 82-09 a mel viditelne pripevnenou zbran na takticke veste na hrudniku. Na mou vytku ke skrytemu noseni rekl pouze arogantne "No jo" a zbran i presto nezakryl. Dekuji za brzkou odpoved a jsem s pozdravem, xyz
Odpoved:
Received: 26 Mar 2009 10:31:33
From: <Jiri.Kollmann@cz.g4s.com>

Dobrý den,
děkuji Vám za upozornění. Samozřejmě, že naši zaměstnanci jsou povinni dodržovat skryté nošení zbraně na veřejnosti tak, jak určuje platný zákon o zbraních a střelivu. S daným pracovníkem byl dnes v 11:15 hod proveden pohovor kolegou z bezpečnostního úseku naší společnosti v Brně a toto pochybení mu bylo vytknuto. Dále je řešení celého incidentu v kompetenci nadřízeného daného pracovníka a ubezpečuji Vás, že k tomuto porušení přistupujeme zodpovědně a celou záležitost kázeňsky vyřešíme.
Ještě jednou Vám děkuji za upozornění a doufám, že k opakování podobného incidentu již nedojde.

S přátelským pozdravem a přáním hezkého zbytku dne
_______________________
Jiří Kollmann
úsek bezpečnosti
G4S Cash Services (CZ), a.s.
Česká republika
tel: + 420 283 021 203
mob: + 420 602 123 390

e-mail: jiri.kollmann@cz.g4s.com
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 12:19

Panove, ja bych to tak nehrotil.
Kdyby bylo na me, tak nemam problem s tim, kdyby nekryte nosili zbran i civiliste (nemluvim ted o rozumnosti takoveho jednani).
Jenze - je tu jeden aspekt a tim je stado zhruba 9.800.000 lidi v teto zemi. Vetsine z techto lidi dela pohled na zbran problem, zacinaji byt nervozni, bat se apod... I kdyby to nevyzadoval zakon, nezbyva, nez to respektovat.
Nicmene - jakmile titiz lide vidi zbran ve spojeni s uniformou, nechava je to naprosto chladnymi (Dr. Hubalek si je toho vedom a jeho populisticke "zbrane jen do rukou vycvicenym profesionalum" je presne to, co lidi podvedomne vnimaji). To, ze uniforma neni zarukou kvalitniho vycviku, to jaksi nikdo moc neresi.

Proto, uvidim-li ja nejakyho ochrankare, kterak si to padi z posty nebo supermarketu s kufrikem pripoutanym k levacce a opaskovym/stehennim pouzdrem na druhe strane, necha me to naprosto klidnym presto, ze vim, ze pacha prestupek a porusuje zakon. Je to proste kluk, kterej dela svoji praci pri ktery mu muze jit o kejhak, tak proc ho jeste buzerovat. Na lidi hruzu nepousti, nikomu nevadi a nastesti tedy nezpusobuje naprosto zbytecnou antipatii lidi proti majitelum zbrani.
Pokud uvidim frajera v civilu, kterej ma na boku v pouzdre krochnu, budu ho chvili sledovat a uvidim. Kdyz to bude vypadat na moznost klidnyho upozorneni, zkusim to. Zadny sceny, jen mu reknu, at si to prekreje, ze na nej lidi bble koukaj a nedela jim to dobre, ze jestli to ma legalne, tak si zbytecne zadelava na to, aby jednou nejakej populista prave na zaklade podobnejch picovinek neprosadil zakaz noseni. Kdyz to na rozhovor nebude, najdu ochranku bude-li v blizkosti nebo zavolam 156 nebo 158 a poprosim o vyreseni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » pon 22.6.2009, 12:31

cmk: kdyz toho "kluka" slusne upozornis a von ti odsekne a navic arogantne, tak ver, ze me osobne to chladnym nenecha :wink:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 12:46

A co ti ma rict - on je tam od toho, aby se s nikym nebavil, zasel do posty, vzal kufrik a rychle zmizel. To vykecavani by ho prave mohlo stat kejhak.
I kdyby pouzil sebemensi argument ve smyslu: "sorry, ale me jde o zivot, ne tobe", uz zavdava pricinu k rozhovoru, zdrzeni se, nepozornosti a nesledovani okoli. To si jaksi dovolit nemuze a nesmi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » pon 22.6.2009, 12:49

cmk: co se me tyce, tak by to nezmenilo ani nic na tom, kdyby si tu zbran schoval a podekoval za upozorneni. Chce si hrat na profesionala nebo jim byt? At si to vyresi na firme - muze byt nakonec rad, ze jsem do toho nezainteresoval policii.

BTW dalsi reakce jiz neocekavam. Ty by ses zachoval tak, ja onak *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Glockmaniak » pon 22.6.2009, 19:34

Já mám názor podobný jako CMK. Vůbec mi nevadí, pokud uvidím někoho z lidí od SBA, že má zbraň neskrytě. Vůbec bych ho ani neupozorňoval. Pokud nikoho neohrožuje, tak je mi to fuk. Samozřejmě, pokud budu v uniformě a zastaví mě lidé s tím, že se jim to nelíbí, tak už to budu muset jít řešit. Rozhodně to ale nebudu hnát do extrému. Ten kluk má mundůr jako já, dělá v oblasti bezpečnosti jako já. Vysvětlil bych mu situaci a on by si tu zbraň jistě schoval. Nemám s těmito lidmi problém. Když potkám jejich auto ve službě, tak na sebe mávnem rukou. No problem. Já osobně jsem se z jejich strany ještě nesetkal s arogantním chováním. Spíš jsou vykulený, když nás volají, že mají někde v objektu asi nějakýho zloděje atd. I tak se ale na místě snaží maximálně spolupracovat.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 08.5.2009, 9:48

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Horst » pon 22.6.2009, 20:13

Osobní názor: Pracovník BA, který má ZP asi nebude úplnej Eman. Jinak má ZP každej. Já říkám ,skryté nošení a to bez pardonu. Každej kdo nosí takt.vestu a je vověšenej jak železářství chápe, že ne vše se dá řešit střelbou,nebo slzákem. Většinou se jedná vo zásahovku. Normál u BAček má tak akorát vobucha nebo slzák. Za 50 na hodinu může hlídat tak akorát parkoviště a né se zbraní doplňovat bankomat. Stejně jako v civilním životě potkáš kreténa, kterej jede v obci u školy stovkou ,tak i u securiťáků se někdo takovej najde. Pokud má člen BA povoleno ve službě nosit zbraň, musí to být podloženo psychotesty. Na to je zákon. Pokud vedení BA napíše že je proti nošení neskryté zbraně ,pak na 90% kecají. Znám jednoho šéfa BA a ten v kanceláři své fa. nosí zbraň skrytě.To vyžaduje i od svejch lidí. Foto následuje.
Závěrem jenom to že se mi to taky moc nezdá, ale určitě nebudu nikam volat a psát. To bych nedělal nic jinýho. Stačí se podívat na parkovací místa pro invalidy a je jasný ,že je to nekonečnej příběh.
Obrázek
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » úte 23.6.2009, 8:01

Horst: opravdu? A ktery zakon prikazuje drzitelum D delat psychotesty?

Ma osobni zkusenost se sekuritakama se zbrani je naprosto opacna. Vetsinou se jedna o zkrachovalce, ktere nevzali bud k PCR a ani k MP (a to uz tam berou opravdu kazdeho zoufalce) a proto delaji co delaji a jeste se pri tom citi zjevne velmi drsne. Ono toto tema je toho jasnym dukazem, protoze pokazde kdyz nekde jdu, tak musim "resit" nejakyho idiota s kverem venku.

Taky jsem nejak nepochopil tvou poznamku o vedeni a noseni neskryte zbrane, protoze zde nekecaji, takovy je proste zakon. Respektive nechapu souvislost teto vety s sefem, ktery nosi na firme skryte (i presto, ze z hlediska zakona zrovna nemusi).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od KonradF » úte 23.6.2009, 19:11

Nevím máte-li někdo zkušenost z BA Červeňák,která hlídala před bezdomovci ONJ(odstavné nádraží jih).Geniální šéf této BA to vyřešil tak že většinu bezdomovců zaměstnal.Tito lidé jeden čas chodili ke mně do hospody,takže vím o čem mluvím.Naštěstí nikdo z nich neměl šanci získat ZP.Ale samotný Červeňák jednou přišel do hospody večer na jídlo a natvrdo odložil bundu a všem ukazoval krochnu v podpaží.Vědělo se o něm že jednou zastřelil svého psa(braz.filu)přímo ve své kanceláři.Ják získal ZP a kontrakt na hlídání ONJ to fakt netuším.Pro zájímavost snedl tři jídla s prílohou a dva řízky (stogramové) s chlebem.K tomu vypil čtyři piva a šel.Bylo to asi 130kilogramové hovado a rozhodně bych si netroufl na něco ho upozorňovat.Nechť je mu země lehká.
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz