Legálně držená zbraň a bezpečnost práce


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od S474N » stř 15.7.2009, 15:28

Navrhuji kontaktovat nasledujici:
:arrow: ředitel BOZP: malys@vubp-praha.cz
:arrow: šéfredaktor: hoyer@vubp-praha.cz
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od Steiner » stř 15.7.2009, 15:45

cmk píše:To proste chtit muzu, muzu to dat bud do jakehosi pracovniho radu, pracovni smlouvy, apod... Zamestnanec ma pravo, aby se mu to nelibilo a tudiz nenastoupil a nebo naopak odstoupil od pracovni smlouvy s okamzitou platnosti (to uz jenom myslim, to bude v nejaky klauzuli o zmene pracovni smlouvy).
Tak tos napsal pěknou pikatchovinu! Legální nositel zbraně (ZP E+povolení) má právo nosit zbraň dané ZE ZÁKONA a omezit nebo upřít se dá zase a pouze jen zákonem! Nemůžeš to udělat jinak, pokud to dáš do pracovní smlouvy nebo vnitřního řádu nebo nějakého interního předpisu, je to NEPLATNÉ a nemůžeš se na to odvolávat při uplatnění sankcí vůči zaměstnanci (výpověď pro porušení prac. kázně apod.). Klidně ti tu pracovní smlouvu s tímhle zákazem podepíšu a pak se ti budu smát do xichtu (zák.práce hlava V. §19 odst.1 a 2).

Jako zaměstnavatel jsi celkem v pasti. Na legálního nositele který neporušuje zákon prakticky nemáš metr. Pokud ale porušuje (nenosí skrytě, odkládá zbraň, ohrožuje ostatní zaměstnance apod.) tak ho můžeš naprášit a za 2 přestupky přijde o zbroják. Nebo pokud seš velkej hajzl a zbraně ti vadí a chceš se ho zbavit za každou cenu, musíš si najít zástupný důvod - jiné závažné nebo opakované porušení prac. kázně (chlast, absence, zpronevěra, apod.).

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od cmk » stř 15.7.2009, 16:20

Ze zakona muzu chodit kam chci kdy chci.
Zadnej zakon mi napriklad nerika, ze musim chodit do prace a dodrzovat pracovni dobu zamestnavatele.
Ale kdyz mam v pracovni smlouve (resp. ne ve smlouve, ale v nejakejch obecnejch predpisech firmy), ze do prace nastupuju mezi 7:30 a 9:00 a konec pracovni doby je mezi 16:00 a 17:30, tak proste v ty dobe musim chodit do prace, jinak o ni prijdu.
Kdyz do ty prace chodit nebudu, neporusuju zadnej zakon, porusuju narizeni zamestnavatele. Neni to nic trestnyho, ani prestupek, ani trestny cin. Presto to musim dodrzovat.
Se zbrani je to totez.

Znovu se opakuji - jsem odpurce toho, aby zamestnavatele zakazovali podobny veci. Jen tvrdim, ze na to maji podle me narok.

A to, ze je to cely blbost, ze jsem tak jako tak nucen nosit skryte, takze jak by to chtel asi zamestnavatel kontrolovat - to uz jsem prece psal :-)

Mimochodem - napr. do Skodovky si tak pulka lidi nesmi brat mobily. Aby se nedostaly ven fotky z vyroby.

A nikdo to nikdy nezpochybnil. Proc? Urcite ne proto, ze by nechtel. Proste proto, ze to asi Skodovka ma pravne osetreny ku svemu prospechu.

Pritom zakon mi umoznuje nosit mobila kde chci, podobne jako zbran.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 15.7.2009, 17:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od Albert » stř 15.7.2009, 16:37

Jak píše CMK a ostatní taky. Vztahy, potažmo práva a povinnosti zaměstnavatele versus zaměstnanec určuje zákoník práce. Ale lze upravit kupříkladu kolektivní smlouvou. Jestliže si zaměstnavatel vytvoří kolektivní smlouvu ve které bude třeba mimo jiné že na pracovišti je zakázáno nosit zbraně, jestliže ji i zaměstnanec, nebo ve větších firmách třeba odbory, odsouhlasí, je toto závazné!! Sám pracuji ve firmě kde jsou zakázány mobilní telefony vybavené fotoaparátem. Pak už je samozřejmě na každém zaměstnanci jestli jestli je ochoten vnitřní předpisy firmy akceptovat nebo se může zcela svobodně rozhodnout zda setrvá na dále, nebo se poohlédne po jiné práci...

CMK mě předběhl... Konkrétně ve zmíněné Škodovce je to upraveno právě onou zmíněnou kolektivní smlouvou, která je rozhodně velice kvalitně právně podložena a vyjednávání o jejím přesném znění každoročně stráví Škoda versus Odbory desítky hodin urputného handrkování.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 15.7.2009, 17:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od S474N » stř 15.7.2009, 17:06

No nevim, ale jiz v prvnich prispevcich se psalo, ze neresime specialni provozovny, mezi ktere se Skoda urcite taky radi. Bavme se napriklad o bezne pokladni v Tesco.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od Mistral » stř 15.7.2009, 17:21

Běžná pokladní v tesco nemůže mít bouchačku, bo by se do té svojí kukaně už nevešla. :lookround:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od S474N » stř 15.7.2009, 20:08

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od Globus » čtv 16.7.2009, 8:34

V Tescu snad nesmíš mít zbraň, ne? Je to Britská firma pokud vim tak bych tomu u těch drbanů i věřil že maj něco takovýho v obchodních /a taky i pracovních/ podmínkách. Silně ale pochybuju o tom že si s tim někdo dělá hlavu :lol:

K tomu "odhalení" na pracovišti že nosim - pokud se v práci musíte převlíkat do pracovního oblečení je velká pravděpodobnost že vás jednou někdo "přepdne" v šatně a odhalí že nosíte.


Satan: co to bylo s tim MHD? :shock:
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od S474N » čtv 16.7.2009, 8:41

Globus: schvalne se to pokusim z Tesco nejak vymamit.

Jinak vlaky/metra jsou tady:
:arrow: noseni-zbrani-v-metru-ci-ve-vlaku-t85.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od S474N » pát 17.7.2009, 13:00

A helemese, uz zacala fungovat diskuze pod clankem:
:arrow: http://www.bozpinfo.cz/rozbal_diskusi_2 ... kuse=28743
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od KonradF » čtv 23.7.2009, 12:12

Nastoupil jsem do firmy kde ve vnitřním ani pracovním řádu o zbraních nebyla ani zmínka,dokonce ani oblíbené nebezpečné předměty tam nefigurují.Po deseti letech nošení je to pro mě naprostá samozřejmost.a bez W nebo G jsem jak bez ruky.V uvedené firmé při odchodu z práce probíha kontrola jestli zaměstnanci něco nevynášej.Při takovéto kontrole bába z BA samozřejmě zahlédla co mám pod trikem,a střehlbitě to nahlásila sec.managerovi.Ten mně požádal abych zbraň do práce nenosil.Ale tím pádem jsem neozbrojený i na cestě do a z práce,což v Praze při třísměnném provozu už vidím jako problém. :mad:
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od S474N » čtv 23.7.2009, 12:28

KonradF: no tak pozadat muze. Na druhou stranu bych mu vysvetlil situaci, ze bud mi zajisti trezor nebo ze ma proste smolika.

EDIT: tak nam nejak zmizela ona stranka od pani soudruzky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od O.Gun » pát 24.7.2009, 9:54

KonradF píše:...Ten mně požádal abych zbraň do práce nenosil.Ale tím pádem jsem neozbrojený i na cestě do a z práce,což v Praze při třísměnném provozu už vidím jako problém. :mad:
přesně jak píše S474N:
S474N píše:KonradF: no tak pozadat muze. Na druhou stranu bych mu vysvetlil situaci, ze bud mi zajisti trezor nebo ze ma proste smolika...
Já to vidim jednoznačně, pokud zaměstnavatel nechce zbraň na procovišti, musí zajistit:
Bezpečné uložení zbraně, nemůže tě přeci zakázat něco co máš dovoleno zákonem. To by on zasahovál do práv jiné osoby... Ne??? :)
A když mu řekneš: Potřebuju vybíjecí prostor a prostor k uložení a zabezpečení zbraně... Tak buď: Otočí a zamete to...
nebo: Dostaneš co požaduješ...
Nějak se to dá řešit, musíš jen slušně jednat...
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od KonradF » pát 24.7.2009, 16:19

No jen co bude vyhlídka na jíné zaměstnání,zkusím do toho říznout.Jen pro zajímavost,ve zmíněné firmě 12 let nakupuji a vždy s krochnou.Takže předpokládám že spousta jiných zákazníků ji má u sebe také. :?:
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od KonradF » čtv 13.8.2009, 11:19

Teď jsem navíc zjistil,že zmíněný blb z firmy ABAS(jméno nevím -nepředstavil se),historku o mém odzbrojení dává k lepšímu zaměstnancům externích firem.K jeho smůle si vybral zrovna mého starého kamaráda :mad:
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od KonradF » čtv 13.8.2009, 12:00

S474N píše:A helemese, uz zacala fungovat diskuze pod clankem:
:arrow: http://www.bozpinfo.cz/rozbal_diskusi_2 ... kuse=28743
Tak ta diskuse tam už není a docela by mě zajímala.
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9

Registrován: pon 07.4.2008, 14:09

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od enemyop » sob 15.8.2009, 7:27

cmk píše:Pritom zakon mi umoznuje nosit mobila kde chci, podobne jako zbran.
Nie je to tak. Nosenie mobilu zákon neupravuje. Nosenie zbrane áno. Vyhláška, alebo zmluva nemôže upravovať zákon. Toto je môj právny názor a možno nie je správny. Ale riadim sa ním a na pracovisko nosím aj proti vôli šéfa. Kým ma potrebuje tak som tam, ak budem nadbytočný, tak mi nepomôže ani keď nebudem nosiť a poletím.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Legálně držená zbraň a bezpečnost práce

Příspěvek od cmk » sob 15.8.2009, 8:03

Takze chces rict, ze kdyz se rozhodnu, ze k sobe domu nepustim nekoho proto, ze ma dlouhy vlasy, ze se dopoustim neceho protipravniho?
Je to proste muj dum, muj byt a koho si tam pustim je jen a jen moje vec.

Uz se psalo mnohokrat, ze drzeni a noseni mobila ( :-) ) upravuje listina prav a svobod a zakon o telekomunikacich, stejne jako drzeni a noseni zbrane upravuje zakon o zbranich a strelivu. Ac jsou dany jine podminky ziskani a moznosti noseni, ve finale je to v podstate totez - kdyz splnis nejake podminky (u mobila je to v podstate vzdy, u zbrane po ziskani zbrojaku, nakupky a registraci) muzes mit oboji u sebe.

Presto kdyz si vlastnik ci najemce nemovitosti bude prat, nepusti te s tim do ty nemovitosti a hotovo, to je jeho vysostny pravo, ktery vubec nesouvisi se zbranema, ale s tim, ze nemovitost je jeho.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz