Řízené projektily pušek


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 22

Registrován: stř 29.3.2006, 13:21

Řízené projektily pušek

Příspěvek od nedby » pon 20.7.2009, 16:28

Americká armáda vyvinula pušku XM25, před kterou se nelze jen tak schovat. Člověk není před výstřelem z této zbraně bezpečný ani v zákopu nebo na rohem budovy. Zbraň střílí kulovité projektily o průměru 25 milimetrů. Ty nesou ve svém nitru čip pro příjem radiového signálu. Jeho prostřednictvím lze naprogramovat okamžik, kdy je přivedena k explozi nálož uvnitř projektilu. Po výstřelu je projektil v hlavni roztočen a rotací v magnetickém poli Země je v něm generován elektrický proud.

Díky tomu může čip registrovat počet otáček projektilu a z toho určit, jak velkou vzdálenost už střela urazila. Voják, který chce zlikvidovat skrytého nepřítele, nejprve změří vzdálenost k překážce, např. k rohu budovy nebo k hraně zákopu. Následně může naprogramováním přidat k naměřené vzdálenosti až tři metry. Tím je určeno, kde projektil vybuchne. Voják pak vystřelí směrem k překážce a projektil exploduje, až když ji mine. Díky tomu exploze zasáhne i ukrytého nepřítele a spolehlivě ho zničí. Nejde sice o „přímý zásah“, ale síla exploze i vzniklé střepiny i tak napáchají na lidském těle velké škody.

zdroj: www.coolmen.cz

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od Maco » pon 20.7.2009, 20:40

No a proč ne, Litajicí talíře taky sestrojili a to už v 50 letech možná i dřív. A buh ví co mají za pěkné i nepěkné hračky které tají vždyť USA je největšší chrlič zbrojního průmyslu! :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od Salamoun » pon 20.7.2009, 21:52

Tak a ještě vo Červený karkulce a vo perníkový chaloupce,chlapi neblbněte a přemýšlejte,vono co stojí na interfernetovej stránce večer nestojí u chlapa mezi nohama.Toto je pouze teorie,sice krásná,ale zatím nemožná,je blíž vynaleznout vodku v prášku.... :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od S474N » úte 21.7.2009, 8:23

Salamoun: co ty vis, co amikum prozradila EBE Mona Lisa, kterou si z mesice z kosmicke lodi stahnuli na zem v ramci Apolla 20. *40* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od Smith » úte 21.7.2009, 21:20

Srandičky, srandičky - ale podle mě to je jenom tak trochu mysticky popsaný granátomet z projektu OICW. Výbuch granátu bylo možné naprogramovat v určité vzdálenosti od střelce nebo výšce nad cílem. Nastavení zapalovače se provádí elektromagnetickým impulzem při průletu granátu cívkou na ústí hlavně.
Snad to i většinou fungovalo, myslím, že jim nevybouchly víc, než jeden nebo dva prototypy zbraně. *40*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od Salamoun » úte 21.7.2009, 22:22

To Smith,

zřejmě jsi si pročetl interfernet,v roce 1921 nějaký pan Schmidt,ten byl jen teoretik,v roce 1934 nějaký pan Gerber,ten to realizoval,pár prototypů bouchlo,pak to začalo fungovat,ale on se pustil v Janečkově továrně do protitankové pušky,velký lauf přecházel do tenkého,velká energie a rychlost,to fungovalo lépe,pak to zkusil s kanonem a ono fungovalo ještě lépe,pak to nakřížil z řízenou explozí elektromagnetem,ale to už nestihl,pak to zkoušeli Boforsové s minometem,fungovalo to,ale nevyrábělo se to,pak Švédové,zase minomet,to nefungovalo,dokonce pár mrtvejch,pak jsem se mimoděk dozvěděl,že to zkouší americký soudruzi s granátometem atd.,je možné,že už to vykoumali,ale jsou skoupí na jakoukoliv zprávu,dle mého z hlediska praktického použití je to neefektivní,ale Jára Cimrman byl také pionýr slepých uliček :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od Smith » stř 22.7.2009, 20:11

Furt mi to připomínalo něco, co jsem před lety četl, tak jsem hrábnul do starších SR - a vzpoměl jsem si :wink:
Myslel jsem, že ten granátomet skončil dávno v kytkách s celým projektem OICW. Ale možné je i to, že někdo našel článek bez data a přepsal ho jako technickou novinku, aby měl vycpanou svou rubriku v magazínu.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od Salamoun » čtv 23.7.2009, 18:43

Ty jsi chytrel SMITH :D :D :D ,Ty bys mohl jít dělat k vobecní policiji :idea: :idea: :idea: ,konečně jsi na to kápnul,že Ti novináři jsou banda ukecaná :huh: :huh: :huh:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1

Registrován: pát 24.7.2009, 23:57

Zbraň: glock

Bydliště: Hradec Králové

Re: Řízené projektily pušek

Příspěvek od miki.h2o » sob 25.7.2009, 0:28

Jo tohle opravdu existuje vyděl sem to asi před pul rokem na satelitu v pořadu future weapons nebo tak nějak se to jmenovalo, řek bych že to neda praci najit to na netu. Hadam že to vazne v rozpočtu a v tom jak jim to aktualně hoři v Iraku :twisted:

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz