Problemy s vyhazovanim nabojnic


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od polucias » úte 04.8.2009, 0:13

presne otom som pisal aj ja,
tak ako je to napisane mi to nedava zmysle, a nuti strelca k velmi neprirodzenemu uchopu podla mna.
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Steiner » úte 04.8.2009, 8:56

Není to blbost, je to v podstatě střelecký postoj pro dlouhou, aplikovaný na krátkou. Nestojí se v A, ale slabá noha dopředu silná dozadu špičkou za úrovní paty slabé nohy, trup mírně natočený na stranu slabé ruky, proto může být slabá ruka pokrčená v lokti. Mně osobně to nevyhovuje ale viděl sem že takto pár lidí střílí a docela jim to jde.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od cmk » úte 04.8.2009, 9:12

Ono nejde o polohu rukou a nohou, ale tlaceni prave ruky levou do ramene.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Steiner » úte 04.8.2009, 9:15

Jasně, protože když před výstřelem zatlačíš pravou ruku do ramene, tak se ti v ní reflexivně zpevní svaly = silnější úchop a navíc se ti při výstřelu nepokrčí v lokti. Vyzkoušej si to.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od cmk » úte 04.8.2009, 11:02

Nevim no, mozna na 1 dvojstrel ze by to jeste fungovalo, ale opravdu jen mozna. Spis verim tomu, ze tim zatlacenim proti si to nejspis strhne, i kdyz se zpevnenymi svaly. TO zpevneni proste musi byt automaticke, ne vynucene pusobenim jedne ruky na druhou.
Mnohem dulezitejsi je, aby leva ruka tlacila z boku na zbran stejne silne jako prava (resp. presneji receno aby vysledna "stranova" sila pusobeni obou rukou na zbran byla nulova - tedy zprava i zleva stejne velka).
Dost casty problem totiz je, ze prava drzi pevne, leva ne, v miste drzeni po osou hlavne je ta sila vetsi zprava a zbran se po vystrelu tedy vychyli jednak nahoru a jednak spodkem doleva, tedy vrskem doprava a je-li tech vystrelu vic za sebou, je patrny efekt uhybani zasahu doprava nahoru.
Viz. horni video: http://www.obranna-strelba.cz/video/, cas 2:28 az 2:31 s ukazanim vysledku 2:31 az 2:32 (cimz nechci kterehokoli ze strelcu, co to strilel kritizovat, ono udrzet tech 17 ran i s dobrym uchopem neni sranda, ale s blbym uchopem by tenhle problem prisel uz po 3. rane).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Slim » pát 07.8.2009, 23:20

Připojím svou dnešní malinko OT zkušenost.
Když jsem poprvé dostal nábojnicí do brýli, dost mě to vyděsilo. Od té doby už jsem si vcelku zvykl že to občas uletí (dostal jsem i do čela nábojnicí .50AE vystřelenou z Desert Eagle, zanechala velmi efektní černou šmouhu které jsem si všiml až doma :-) ). Nicméně dneska jsem dostal nábojnici přímo za brýle kde se hezky usídlila pod okem a pořádně pálila. Shodou okolností to byl první náboj ze zásobníku, takže jsem si při sundávání brýli pěkně zašermoval Glockem s prstem na spoušti (když beru někoho bez ZP na střelnici, pořád opakuju "miř na terč i s nábojnicí za tričkem" a sám to neumím, byť je to v tu chvilku trochu šok...). Velice nepříjemná, byť poučná zkušenost. V tu chvilku jsem pistoli evidentně držel špatně, nicméně zásadní chyba je mít brýle posunuté dál od očí. Sice se tolik nemlží, ale je v nich díra kam se při špatné shodě náhod přesně vejde nábojnice. Velmi doporučuju nepodceňovat to, opravdu to není příjemné :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od JAKLA » čtv 13.8.2009, 21:45

ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.

Příspěvky: 5

Registrován: pát 23.10.2009, 14:31

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Pepouch » sob 27.2.2010, 8:24

onehdy jsem byl vyvětrat G19, potom jsem skočil na "jedno" a při svlíkání péřovky mě z kapuce vypadalo asi šest hilzen a rozkutálelo se po hospodě. Pingl pak nosil jak o život. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49

Registrován: čtv 18.2.2010, 16:33

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Dastr » sob 27.2.2010, 21:16

uz mesic mam novy G19, vystrilel jsem z nej 100 naboju a nic takoveho jsem nepozoroval..
Tap - Rack - Bang

Příspěvky: 49

Registrován: pát 06.11.2009, 16:05

Zbraň: G21

Bydliště: Brno

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Carlito » úte 09.3.2010, 13:03

Mám G21 a občas se mi také stane, že hilzna mě letí přes hlavu dozadu.
Obrázek

Příspěvky: 361

Registrován: pon 27.10.2008, 20:13

Zbraň: GLOCK

Bydliště:

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od tom 955i » úte 09.3.2010, 20:10

Dastr píše:uz mesic mam novy G19, vystrilel jsem z nej 100 naboju a nic takoveho jsem nepozoroval..
a mas kapuci :lol:

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od George » pát 21.2.2014, 19:07

Pořídil jsem si Glock 19 4 gen a první zkušenosti mě donutily oprášit tohle vlákno. Glock mi občas vyhodí hilznu směrem na hlavu nebo do obličeje, cca 1x za 20 ran. Zatím z něj mám vystřeleno jen asi 300 ran. Jsem si vědom toho, že plasťáky jsou háklivé na slabý úchop. Úchop ale používám výše uvedený viz video s Toddem Jarettem...

Vlastním ještě lehčí plasťák Walther PPS 9x19 a tam mi hilzna směr obličej neletěla nikdy za cca 3000 ran. Má další zbraň, CZ-75 D Compact 9x19, mi to rovněž neudělala nikdy. Během návštěvy střelnice střílím střelivem z jednoho balení ze všech zbraní. A tak je divné, že se to stává zrovna jen s Glockem. Problém jsem zaznamenal s přebíjenými Alsy-pro, ale i s továrními SB Subsonicy... Opakuji, v jiných zbraních vše OK.

Vytahovač vypadá OK. Nějaký tip zkušenějších majitelů Glocků? Na co se zaměřit? Předem děkuji.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Pařez » pát 21.2.2014, 19:23

George:věř,nebo nevěř,ale na 99 % to opravdu bude úchopem resp. jeho pevností :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od fejfarz » pát 21.2.2014, 20:03

Taky bych řekl že to je úchopem. Kolikrát se mě to taky stane s mým G17 naposledy 2 x do brýlí a 1 x do čela za 100 nábojů. Testoval jsem nové brýle a ještě že jsem je měl už bez nich nevystřelím :lol: Vždycky když mě nábojnice ťukla tak jsem G chytil pořádně a už to lítalo ven správně a ne do čela nebo na hlavu.
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od reddog » pát 21.2.2014, 20:39

George:
Hod sem foto domecku s detailem vytahovace

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od George » sob 22.2.2014, 5:40

Děkuji vám za odpovědi. Já nemám problém uvěřit tomu, že dělám něco špatně. To určitě dělám spoustu věcí a rád se nechám poučit :-) Jen si zkrátka nejsem vědom toho, že bych neměl pevný úchop v tolika případech. Jestliže je však pes zakopán právě v úchopu, tak z toho Glock, v porovnání s Waltherem a CZUB, vychází tak, že on už holt ke zvládnutí potřebuje PÁNA střelce :D

Mimochodem, dříve jsem zkoušel s PPS vylomeniny se slabým úchopem, jestliže přebije, a je fakt, že i přesto mi nábojnice směr obličej nikdy neposlal (a přebil vždycky)... S CZ jsem vylomeniny nedělal, ale taky vždy vše OK. A Glock tedy takto...? :-(

fejfarz: Co to znamená, chytit Glock pořádně? Chápu dobře, že stačí opravdu mírně povolit a už posílá do obličeje? Tak s touto vlastností bych se asi těžko smiřoval... 3x za 100 ran je moc.

reddog: Níže posílám foto domečku s vyhazovačem. Závěr s vytahovačem posílám taky.

Děkuji vám za ochotu.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od fejfarz » sob 22.2.2014, 5:44

Myslel jsem tím zpevnit zápěstí. Jelikož jsem kancelářská krysa a do posilovny nechodím tak si na to musím dávat víc pozor :)
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od reddog » sob 22.2.2014, 6:37

George:
Mas moznost prehodit domecek s nekym jinym? Sice vse vypada ok, ale prehozeni je otazka tri minut. Strilel z tve zbrane i nekdo jiny vice nez 30 ran?

Edit:
Ty pouzivas ten nejsirsi hrbet?

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od George » sob 22.2.2014, 9:47

reddog: bohužel nemám možnost přehodit domeček. A nikdo krom mě z této zbraně nestřílel. Mám ji teprve necelé dva týdny.

Střílel jsem bez hřbetu - tehdy došlo k tomu vyhazování nábojnic (1 z cca. 20). Poté jsem objednal sadu i s bobřími ocasy. Na obrázku velikost M tj, +2 mm. Pocitově to je teď paráda. V týdnu zkusím dalších x ran s bobřákem a uvidíme.

Tak mě napadá, že možná jsem trošičku deformován tím Waltherem a CZ a s Glockem se, navzdory prvnímu pocitu a očekávání, musím teprve sžít... Uvidíme. Potěšující však je, že se zjevně nejedná o vlastnost a je to řešitelné :-) Děkuji za pomoc :-)

Příspěvky: 97

Registrován: sob 09.3.2013, 22:51

Zbraň: Glock 19 4 gen.

Bydliště: Chomutov

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od GeorgK » ned 23.2.2014, 16:59

čau jj to jsem ti chtěl odpovědět zkusit to s jiným gripem já to nakonec u 4. nechal bez gripu ale v 9L mi to stejně trochu cestuje vědět co vím dnes tak sem měl G22 a byl klid :-)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz