Myslivec v Lysolajích..


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od brumla » sob 08.8.2009, 1:07

Šel jsem si tak dneska večer po devátý se slečnou polema nad Lysolajema (cca tady http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq ... 78432@z=17 ), v dálce (velmi hrubě odhaduju tak 300, 400 metrů) se ozvala rána. Pokrčil jsem ramenama, asi děti s dělbuchama. Ozvala se druhá a tak za vteřinu svist střely vzduchem pár metrů od nás (nevim jak daleko přesně, na jakou dálku je slyšet střela?).
Moje první reakce asi nebyla úplně taktická, ani bojová, ale jen jsem popad slečnu a rychle jsme opustili střelcův pravděpodobný horizont (prostě jsme zapadli do takovýho úvozu). Že jsem měl začít směrem ke střelci řvát, že je debil a střílí na lidi, případně volat PČR, mně napadlo až za hodně dlouho..
Doteď vlastně jsem si vlastně pro sebe nerozhod, co by byla ideální reakce.
Netopýřím sluchem zaznamenat směr letu střely a vrozenýma atomovýma hodinama spočítat dobu mezi výstřelem a svistem a z těchto dvou veličin určit bod výstřelu a tam poslat air strike?
Pokračovat dál v chůzi, doufajíc, že nás ten chlápek přece vidí?
Plácnout sebou do oranice a přivolat PČR?

Trochu to zlehčuju, ale vrtá mi to hlavou.. Co byste dělali na mým místě Vy?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od S474N » sob 08.8.2009, 8:31

brumla: vono tezko rict, preci jenom at chces nebo ne muze jit o kejhak a ten myslivec o vas nemusel vedet. Takze podle me asi zacit rvat, pripadne kdyby to bylo bez odezvy, tak mozna i vystrel do vzduchu - minimalne to mu napovi, ze se neco deje a vic zpozorni. Obavam se, ze o vas vubec nevedel a ze jste byli v trajektorii (tim ho ovsem neomlouvam).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od snaper_mira » sob 08.8.2009, 13:47

Zavolal bych PČR. Nejsem sice myslivec, ale pár jich znám a vím, že když střílí, tak musí přesně vědět kam střela dopadne, tzn. třeba z posedu pod úhlem a přes prase to jde do pole. Rozhodně nemůže střílet, když je za zvířetem keř, nebo místo, kde se můžou vyskytovat lidi.
U nás se stalo hodně let zpátky, že chlápek střílel na srnce s celopláštěm, jenže střela proletěla srncem, celým lesem, až na autobusovou zastávku za lesem, kde sundala dvě holky.
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od Pancho Kid » sob 08.8.2009, 20:16

No já myslím, že jsi se zachoval správně. Přežil jsi, přítulkyně taky. Opětovat palbu by myslím nebylo rozumné. Já bych se z toho dolíku ještě pokusil zavolat benga, ale nevim, jestli bych je dokázal nasměrovat na to správný místo.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od brumla » ned 09.8.2009, 3:53

Děkuju za názory, po další úvaze se taky se klonim k "vysmahnout, zavolat PČR" i když bych jim pak musel trochu zmateně popisovat odkud po mně v neznámým terénu z neurčený vzdálenosti střílel. Příště se totiž může trefit, žejo..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od Pepe » pon 10.8.2009, 13:02

Hele, zase kdo z nás může říct, že byl v přestřelce, že jo ... :wink:

Já myslím že nic jiného jsi ani udělat nemohl. I kdybys věděl kde je, tak co dál? Ukazoval bys mu hlavu a něco na něj řval? Třeba by se ten pablb shodou okolností zrovna v té chvíli poprvé trefil. Myslím že jediná možnost je opatrný exfil a zavolat PČR. Samozřejmě pokud Ti terén krytej odsun umožňuje. Pokud ne tak fakt nevím ... asi zůstat v krytu do druhého dne :D
Samozřejmě jako spořádaný občan by ses měl nechat zastřelit a umožnit orgánům činným v trestním řízení důsledně celou záležitost prošetřit :wink:

I kdybys shodou náhod jel zrovna na střelnici, měl s sebou DSR-1 a ustřelil bys mu škebli, což je podle mě naprosto v pořádku, tak bych Ti pak nosil na Pankrác pomeranče 15 let :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od admix » pon 10.8.2009, 13:15

Tak on by jenom opetoval palbu, jasna nutna obrana :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od snaper_mira » pon 10.8.2009, 14:38

No nevím, kdybych měl náhodou u sebe něco, s čím bych se na tu dálku trefil a začalo to kolem mě hvízdat, tak bych to jako nutnou obranu bral.
Jinak jsem studoval tu mapu a vidím tam v poli posed, asi 100m od cesty. Řekl bych tam mohl ten chytrák sedět.
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od O.Gun » úte 11.8.2009, 10:01

snaper_mira píše:...studoval tu mapu a vidím tam v poli posed, asi 100m od cesty. Řekl bych tam mohl ten chytrák sedět.
:shock:
to snad, ne.. to by přece musel ty lidi vidět, ne??? :roll:

Záleží na tom, kde přesně byla trasa jejich chůze... :?:

Já bych to viděl spíše na ten les... :roll:

Každopádně je to myslivecká demence....
Nevím co bych dělal... Možná varovný výstřel, a potom už 100% PČR...


Jo, a "Brumlo",
nemáš náhodou nějaké nepřátele :?:
Třeba to nebyl myslivec *51* , ale jen špatný střelec :lol:
O.Gun

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od Mistral » stř 12.8.2009, 12:25

Příště na vycházku s mosinem a opětovat palbu :p
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od MarK » čtv 13.8.2009, 12:39

Teda v Lysolajích máme chajdu, jezdím tam jaksemživ a střelbu jsem tam tedy nezažil, slyšet jsou obvykle akorát přistávající letadla...

NO by uznaná určitě nebyla.

Trochu nechápu ten tvůj popis výstřelu - uslyším vystřel a za vteřinu svist střely? To střílel hlasitou malorážkou či co? I malé puškové ráže jsou na pár set metrech stále ještě nadzvukové. :roll:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od Mistral » čtv 13.8.2009, 13:59

Nemoh střílet brekekem?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od Starosta » sob 15.8.2009, 18:59

Taky myslím, že opětovat palbu, skončíš na Pankráci :lol:

Vyklidit pole, co to jen jde - bůh ví, co tam sedí za magora. To, že se pohybujeme mezi spořádanýma lidma neznamená, že tam někde nesedí totální pošuk, co chce někoho smáznout, než si ustřelí palici, protože zrovna zakázali EFMJ, rozešla se s ním holka, nebo cokoli jinýho...

Život a zdraví máš jen jedno, lepší je vždycky se nejdřív krejt a až pak přemejšlet. Za mě máš jedničku :thumbsup:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Re: Myslivec v Lysolajích..

Příspěvek od JWK » stř 26.8.2009, 13:23

no ze smeru odkud jsem prisel strilet nemohl tak bych se rychle ukryl za stromem ve smeru prichodu... zalezelo by jak by byl silny zvuk vystrelu... jestli to bylo kilometr nebo par metru... pokud par metru asi bych se strom od stromu priblizoval k tomu mistu... vystrelit parkrat do vzduchu by bylo myslim hodne dobre reseni... tak jak psal satan...

jinak myslivec by mel strilet tak aby pri prustrelu nebo chybene rane ona kulka bezpecne spocinule kdes v zeleni... strilet na zver ktera je pred kerem je v pohode... pochybuji ze by nekdo byl tak dokonaly a dokazal se ke zveri priblizit na par metru takze pokud je zver u krovi tak je jiste ze v krovi ani za nim nikdo neni... horsi by bylo kdyby to bylo na horizontu... pokud se tedy strili z kazatelny vetsinou to jde do hliny pokud to jde skrz... pokud se strili ze zeme napriklad pri soulani potom si musi strelec sakra rozmyslet co je za tim kusem...

ohrozeni u brokovnic je napriklad ... prumer broku krat 100 a to v metrech
u kulovnic je to potom od raze a jde to do stovek metru i hodne pres kilometr
Glock 19

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz