Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od MiRaS » stř 26.8.2009, 10:15

Prozatím bych zůstal u papírových skoršítů a přepisování do aplikace (může to potom dělat i více lidí najednou oproti Expcelu). Než se aplikace vytvoří, pořádně odzkouší a nasadí bude stejně ještě chvilku trvat.

Pokud bude aplikace hotová a připravená na případný upgrade na např. online zadávání z PDA, tak bude čas řešit správnost takového počinu. Střelec se může podepisovat i do PDA, v tom není problém.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cmk » stř 26.8.2009, 10:25

I vyplnovani do excelu muze delat vic lidi najednou.
Jedina podminka je zachovani poradi strelcu pod sebou, tabulku rozkopirujes a pak spojis jen hodnoty dopsane na jednotlivych stagich.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » stř 26.8.2009, 10:34

CMK - urcite si nejsem jisty, ze by to kazdyho zajimalo.
Dokonce si myslim, ze by to zajimalo jen maly procento lidi. Nejvetsi benefit spatruju ale v tom, ze data budou v DB a ne XLS... Rychlost porizeni na miste (at uz z PDA, NTB nebo prepis z papiru X lidma) "onlajnovost" na miste, automaticky prubezny vysledky a tak dale... Jednodussi evidence celkove, prihlasky, platby a tak...

Hlavne pak napsat vystup z DB je elemetnarni vec a muze jich byt nekonecne. V XLS se musi pro kazdy pohled zakladat nejakej list kopirovat vzorce... je to proste historickej nastroj. Byt samozrejme doted funguje spolehlive.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » stř 26.8.2009, 20:00

Tak v nedeli cekejte prvni testovaci verzi k pripominkovani :)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od HV » stř 26.8.2009, 20:46

cmk: souhlasím s citysharkem, uvidíš, že se to osvědčí
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cmk » čtv 27.8.2009, 9:54

Jo, me je to jedno, jenom rikam - spojte se nekdo s Markem - ten uz nejakej soft ma hotovej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od MarK » sob 29.8.2009, 12:47

Tvořím, ale aktuálně musím řešit spíš studijní věci.
Není to tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo, protože se snažím udělat aplikaci pokud možno co nejvíce blb-proof a to vyžaduje hodně úsilí, testování a debugování.

Dá se nastavit počet popperů a papíráků na situacích, aby se dala kontrolovat vyplněnost scoresheetů.
Obrázek

Hlavní formát pro uložení je XML. DB je z našeho pohledu spíš na obtíž, protože se s tím musí operovat sem a tam a nějak se to stejně musí přenášet. Exportovat se ale dá i do čistého CSV (kdo si rád hraje s Excelem).
Výhoda XML je, že se to dá fláknout na web a jen k tomu přidružit stylování a hotovo.
Samozřejmě se rozlišuje interní a veřejný XML (čísla zbrojáků, LEX/neLEX apod.) .
Obrázek

Seznam závodníků... Automatický výpočet startovného dle parametrů (závodník, lexák, rozhodčí,...). To umožňuje i jednodušší výpočet vybraných peněz (tedy spíš pro pořadatele).
Obrázek

Vypočítání scoresheetů je co nejpodobnější papírákům (blb-proof) a dají se vyplňovat jak spodní řádky, tak i jednotlivé buňky (neukládá se odděleně, slouží jen k automatické sumaci pro ty, kteří neumějí počítat do deseti, respektive dvanácti). Při špatném součtu popperů/papíráků je zapisovač upozorněn. Plus další blbiny pro zjednoduššení a urychlení.
(za to, že to už (asi?) nevypadá jako aktuální scoresheet nemůžu, jeden nejmenovaný :P jejich vzhled totiž mění skoro každý závod... naposledy, jak jsme se shodli, to bylo k horšímu)
Obrázek
Obrázek

Zobrazení výsledků dle divize. Ještě mi chybí dodělat tisk.
Obrázek

Pravidla LOS pěkně po ruce.
Obrázek

Splácáno v .NET C#.
PHP je k prdu, vyžadovalo by to podpůrné věci jako třeba instalaci http a db serveru, což většina zapisovačů dělat nechce a nebude.
Ovšem v plánu jsem měl přidružené web rozhraní pro zveřejňování výsledků a unifikovanou registraci závodníků předem.
Už byla na zbranekvalitne.cz funkční i ta část zobrazování výsledků, včetně automatického výpočtu poháru a možnosti jedním klikem zobrazit graf závodníka, jak se vyvíjelo jeho skóre v jednotlivých závodech v ročníku. Vypadalo to moc pěkně, ale od změny výpočtu bodování pravidly LOS jsem se ještě nedokopal k úpravě a tohle se zdálo být důležitější.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od MarK » sob 29.8.2009, 12:55

PDAčka by samozřejmě byla bezva a ani by to nebylo tak složité k tomu doprogramovat, ale vyžaduje to investici minimálně 50tis. jen za hardware (kvalitní PDA s pořádným WiFi a řádnou baterkou (ne každé PDA vydrží z plným podsvícením a zapnutým WiFi celý den) je tak za desítku a chce to minimálně šest, WiFi AP + pořádná anténa (střelnice jsou rozlehlé) pod pětku taky nebude)
Taky všechny střelnice nemají přísun elektřiny a mít celý den zapnutej generátor taky nebude zrovna bezva (notebook baterii má, AP ne).
Nemluvě o tom, že výpadek kterékoli součásti by mohl paralyzovat celý systém dosti zásadním způsobem. A dělat kvůli tomu desítky reshootů..... U papíru to znamená v nejhorším akorát nadatlovat to znova do PC.
Skoro by bylo lepší, kdyby byla jednotlivá PDA samostatná a zapisovala na kartu, s tou se zašlo na registr, zkopírovalo a jelo dál (opět ideální XML). Ušetřily by se všechny WiFi i většina energetických problémů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od Starosta » sob 29.8.2009, 14:30

MarK: Respekt :!:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » sob 29.8.2009, 17:03

Hm... pekny MarKu... Tak nejak nevim, jestli mam teda neco vubec delat, aby to nebylo useless...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od HV » ned 30.8.2009, 19:43

Hmm, tak já tedy nevím ale vyšlo mi z toho, že MarK něco rozdělal, je to pěkný ale nemá čas to dokončit. Cmk si asi myslí, že starej dobrej excel vše pořeší a je fakt, že tomu doposud tak bylo. Mark si myslí, že doinstalování apache, php a mysql většinu lidí odradí a nejspíš má pravdu.
Tak jak to nakonec dopadne? Kdo děláte v .NET, nemohli byste se domluvit s MarKem a pokusit se na tom zapracovat? Sakra, ideální by to bylo jako seminárka aby to někoho tlačilo :D Jsem zvědav jak to dopadne, dejte vědět.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od MarK » ned 30.8.2009, 20:13

Fakt nechápu, co ten spěch. Kecá se o tom čtyři roky a nikoho to nesralo a teď najednou hrr hrrr.
Myslím, že to ještě pár závodů s Excelem vystačí. Pokud vás to štve, zkuste předložit něco lepšího a rychlejšího. :roll:

Byl jsem nemocnej přes půl roku, opravdu teď radši budu bojovat za záchranu svého zničeného studia, než řešit tohle (a zážitek z minula mě jenom utvrdil, že dělat ochotnýho blba se mi akorát vymstí).
Mimochodem, začal jsem na tom dělat, když jsem ležel v nemocnici, zatímco ostatní jste se veselili na jolce...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od HV » pon 31.8.2009, 8:00

MarK: Neber si to osobně. V zásadě ani spěch není. Je jasný, že nebudeš upřednostňovat free projekt před rodinou a školou ani to po tobě myslím nikdo nepožaduje. Vypadá to pěkně a jestli to nehážeš do koše ale budeš v tom pokračovat, dej vědět aby nikdo neztrácel síly na nějaké alternativě. Určitě to ještě chvíli počká. Když to bude vypadat tak jak se zmiňoval cmk, tedy zpracování celého ročníku, tak si nemyslím, že by to nemohlo počkat třeba celý rok. Chvat není, to se jen využívalo obecného nadšené po Opařanech ;). Nikdo s výjimkou cmk nevěděl, že na se na něčem takovém pracuje.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cmk » pon 31.8.2009, 9:25

HV - cece, kdes sebral, ze si myslim, ze "starej dobrej excel vše pořeší" ?
Ja uz na zacatku ty tabulky delal jen proto, aby byla nejaka nouzovka, nez se udela neco "profi" a blbuvzdornyho, aby to dokazalo i cloveka, kterej LOS nikdy nevidel provist celym dnem od registrace, pres psani vysledku a po vytisknuti poradi v nejakym hezkym grafickym znazorneni.
Faktem je - uz se o tom mluvi 2 roky (tak dlouho tusim plati system hodnoceni ala Cmk) a ze to klidne par mesicu jeste vydrzi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od MarK » pon 31.8.2009, 10:14

HV, věř že je v tom až příliš práce, na to abych to zahodil do koše. A kupodivu na to, že jsem v C# začátečník (a celkově s local programy), tak to kupodivu i celkem pěkně běhá.
Jak jsem už říkal Sharkovi - "blbý" systém v PHP/MySQL jsem schopen splácat za pár dnů (ovšem chuť instalovat servery nikdo mít chuť nebude), ale tohle se snažím dělat blbuvzdorný, což vyžaduje mnohem víc úsilí. O to snáze a rychleji se to pak (snad) bude dát používat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od Starosta » pon 31.8.2009, 10:18

MarK: Tak kdybych mohl s něčím pomoct, dej vědět...
S časem jsem na tom teď na štíru, ale vlastně - kdo není :crazy:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od S474N » pon 31.8.2009, 11:24

A co se vykaslat na instalaci serveru SQL/PHP a vyuzit nejakych USB verzi bez instalace?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » pon 31.8.2009, 14:09

No s MarKem jsme rozebirali i moznost LiveCD, kde by byl sys s apachem,sql atd nakonfigurovanym, takze "insert and play".

Co mi rikal, tak to ma stat tak, aby to bylo opravdu nejjednodussi i pro teoreticky totalniho PC analfabeta a vse offline. Tak potom je asi moznost skutecne jenom nejakej program bez DB uloziste se vsema pro a proti, co to prinasi. Jestli MarK tvori neco uz par let, tak po LEXich debatach patrne vi nejlip jak to ma byt, a pak nema smysl se poustet do neceho novyho, beziciho sice na lepsi technologii s vice moznostma, ale slozitejsiho pro zazemi obsluhy a techicky pozadavky - ikdyz jak se to veme :). V tom nezbyva nez mu asi dat za pravdu.

A co poslal za screeny, tak uz je se svym ditetem fakt daleko, jen jsme to my ostatni nevedeli...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cmk » pon 31.8.2009, 14:43

Pac jste 25.8. odpoledne byli najednou strasne akcni a napsali kolem toho asi 20 prispevku :-) Ja si to precetl az 26.8. brzo rano, takze prvni zakonita reakce byla "Spojte se s Markem", pricemz az asi na 3. pokus si toho nekdo vsimnul :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » pon 31.8.2009, 14:59

To ne, ale nejakej den trvala casova synchronizace me a MarKa...

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz