V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od S474N » čtv 10.9.2009, 16:28

Pražskou ulicí Na Příkopě mezi Václavským náměstím a Prašnou bránou se odpoledne rozlehly výstřely. Předcházela jim rvačka asi pěti lidí. Jeden z nich několikrát vystřelil, poté ujel autem. Policisté ho po chvíli dopadli. Kulky naštěstí nikoho nezasáhly.

"Přibližně ve 14:30 nahlásil pracovník peněžního ústavu v ulici Na Příkopě, že slyšel střelbu," sdělila iDNES.cz mluvčí policie Andrea Zoulová.

Policisté se nejprve domnívali, že by mohlo jít o bankovní loupež. Svědci jim ale řekli, že se před střelbou strhla na ulici potyčka přibližně pěti lidí.

Rvačku ukončil jeden z mužů několika výstřely. Podle svědka, který se přihlásil iDNES.cz, propukla panika. "Nejdříve jsem myslel, že to jsou dělobuchy. Ale lidé z ulice se běželi schovat do obchodu," uvedl.

Střelec nasedl okamžitě po útoku do auta a v mžiku odjel. "Policistům se ho podařilo dopadnout asi za dvacet minut na magistrále, přibližně dvě stě metrů za sjezdem na Chodov," upřesnila mluvčí.

Kriminalisté pachatele zadrželi a také zajistili zbraň, ze které střílel.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/v-centru-prahy-s ... _praha_jba
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 24

Registrován: úte 17.3.2009, 19:51

Zbraň: G 19, Kevin

Bydliště: Ostrava

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od tureg1 » pát 11.9.2009, 11:36

Docela modelová situace , zajímalo by mě co byste dělali kdyby jste tam byli. Řekněme že jediné co víte : viděli jste potyčku těch několika lidí , pak zaslechli výstřely a najednou se z toho hloučku vyřítí jako na potvoru zrovna proti vám někdo s bouchačkou. Všechno se , jak už to bývá , samozřejmě seběhlo tak rychle že jste nebyli schopni se vůbec schovat či jinak zareagovat a situace je taková že proti vám utíká někdo kdo před chvílí pětkrát vystřelil v centru města za bílého dne a vy netušíte proč a o co mu jde a drží v ruce kvér kterým na vás sice přímo nemíří ale v kontextu s jeho předchozím chováním ..... a na druhé straně vy s pistolí za pasem a docela akutním a reálným strachem o sebe. Stříleli byste anebo doufali že na vás nenamíří a že vás mine "jen tak" ? taky by mě zajímalo co myslíte jak by to bylo posouzeno z hlediska soudu v případě že byste ho zastřelili .... za mě osobně : mám za to že by to asi jako NO neprošlo jelikož na vás nemířil čili útok netrval ...ale zase přímo hrozil , takže ..... hmmmm ? co vy na to?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od S474N » pát 11.9.2009, 11:49

Spis bych se snazil vyklidit pozice. Hrdinu jsou plny hrbitovy a na hrani na Simira z Kobry 11 asi nemam vlohy *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 24

Registrován: úte 17.3.2009, 19:51

Zbraň: G 19, Kevin

Bydliště: Ostrava

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od tureg1 » pát 11.9.2009, 11:57

Jak jsem psal , řekněme že jsi to nestihnul a stojíte už tváří v tvář. Myslíš že bys nedostal takový strach že by střílel i na tebe a nechal bys rozhodnutí o tvém životu "na něm" přestože u sebe nosíš zbraň celý život a v takovéto exaktní situaci ji (neříkám že za každou cenu !!!) nepoužiješ ? Protože čekat kdy už vystřelí je asi pozdě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od S474N » pát 11.9.2009, 12:24

tureg1: jsem presvedcen, ze uvedeny clovek mel dost prace sam se sebou a jeho primarnim zajmem bylo zmizet.

Ovsem kdyz to chces hrotit do extremu, tak ti klidne napisu, ze ho smaznu *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 24

Registrován: úte 17.3.2009, 19:51

Zbraň: G 19, Kevin

Bydliště: Ostrava

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od tureg1 » pát 11.9.2009, 12:47

S474N píše: ze ho smaznu *40*

to jsem potřeboval slyšet :lol: konec debaty :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od R123 » pát 11.9.2009, 12:49

asi by opravdu záleželo na momentální situaci. Jinak plně souhlasím s S474N
- kdo uteče vyhraje.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od Mistral » pát 11.9.2009, 13:07

Teda, já utíkat vodněkud s bouchačkou v ruce, a potkat někoho, kdo začne lovit v šosu zbraň, tak to do něj normálně našiju (být zločinec, samozřejmě).
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 11.9.2009, 21:00

Mistral:Nemusíš být ani zločinec,ale stačí že ses třeba úspěšně ubránil svojí střelnou zbraní útoku skupiny pachatelů,a opouštějíc prostor s útočníky narazíš na někoho,kdo na tebe tahá svoji zbraň.Ocitáš se tak v situaci dalšího útoku a NO!Je logické,že se budeš dále bránit a máš výhodu že svoji zbraň máž již pohotově připravenou.Asi vyhraješ!Si myslím.Pokud se však překvapený"nositel"leg.držené zbraně třeba jen odvrátí od toho kdo střílel ať již z jakéhokoliv důvodu,aby dotyčný mohl pochopit že mu nestojíš v cestě ústupu a nechceš ho nijak ohrozit,stačilo by i jasné gesto,potom bys to měl přežít!Tahat zbraň na již připravenou k výstřelu bych já nedělal.A těžko by se vysvětlovalo použití zbraně proti někomu,kdo se předtím bránil v NO.Byla by to asi tzv.domělá(putativní)NO.Která je nedbalostně trestná.Nedej bože ,aby tam těch "nositelů"bylo víc!To by nás pěkně ubylo.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od snaper_mira » pát 11.9.2009, 22:56

Jak píše Satan. Hrdinů jsou plný hřbitovy a první co bych řešil, tak se někam schovat. Kdyby střílel mým směrem, tak střílet taky, ale nevidím důvod, proč si muset nutně udělat zářez na pažbě.
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od VEIKO » čtv 17.9.2009, 9:35

Vyleze chlap z davu. ad1 když vyleze proti vám z davu, tak stojí za ním lidi, což není dobré. A nestřílím na někoho o kom nevím jestli je hodný nebo zlý. Bude to nějaký kriminalista/strážník/policista co někomu šlápl na kuří oko. Borci ho obestoupili v ruce třeba nože. Policista v civilu vytáhne krochnu protože má pocit že by mohl být kuchán, a párkrát vystřelí do vzduchu. Lidi začnou utíkat, ti utočníci ho třeba budou honit můžou mít taky krochnu on poběží s krochnou v ruce přes náměstí protože ji neschová když utíká. No a pak přijde nějaký borec a všechny je preventivně postřílí :D :D :D Do cizích přestřelek se nepletu, až uvídím že někdo střílí na maminku s dětmi nebo různě do lidí, tak můžem hrát counter strike na živo.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od Starosta » čtv 17.9.2009, 9:52

Přesně tak, nikdy nevíš, o co jde a kdo je v právu. Krochnu mám na ochranu sebe svých blízkých.
Radši se klidit z cesty, aby z toho nebyla "pomoc jak nemoc".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od S474N » čtv 17.9.2009, 11:14

Hosi, ale tady tureg1 chce slyset, jak ho kazdej smazneme, vzdyt vod toho ten kver preci nosime ne? *2680*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: V centru Prahy se střílelo, lidé se ukrývali v obchodech

Příspěvek od VEIKO » čtv 17.9.2009, 14:33

Každý má svůj rozum a at si smazává koho kdo chce ale 1, i když víte kdo je kdo a oco jde tak hlavně: Pro dobrotu na žebrotu a tady to platí dvojnásob. Takže jak říkal děda Lebeda: řešte s námořnickou rozvahou
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz