Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od S474N » ned 27.9.2009, 21:51

Zraněný policista, střelba, výhrůžky uřezáním nosů a útoků na rodinu. To vše provázelo zprvu banální zlodějskou lapálii v Hradišti na Teplicku. Romská rodina z nedalekého Lysce tam přišla krást stavební materiál. Majitel rozestavěného domu ji ale poznal a zavolal policii.

Majitel domu se za zloději pro své věci sám vydal. Mezitím volal policii. Na dvoře statku v Lysci pak místo respektu z mužů zákona zněly vulgární nadávky, střílelo se a Romové dokonce zaútočili na policisty latěmi.

"Policisté z obvodního oddělení v Bílině tam byli na šetření případu. Dva muži je ale začali ohrožovat. Nejprve zazněly slovní urážky a výhrůžky. Starší z mužů pak několikrát vystřelil do vzduchu. Vyšetřovaní vytáhli dřevěné latě a začali jimi kolem sebe mávat. Napadli i jednoho z policistů. Musel být ošetřen u lékaře," popsala incident policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Svědci, kteří vše pozorovali, viděli událost poněkud barvitěji. Podle nich po výstřelech útočilo s latěmi v rukou mnohem víc lidí než dva z vyšetřovaných. Vulgarity, které padaly, prý zněly jako z gangsterského filmu.

"Slyšel jsem, jak řval, že jim uřeže nosy a zbije děti," prozradil jeden lidí, kteří vše pozorovali, protože byl na statku kvůli dříve ukradenému stavebnímu materiálu. "Jedna holka chtěla pustit psy," dodal.

"Vůbec nerespektovali uniformu. Policisté jim byli úplně jedno. Napadli je latěmi, jako kdyby šlo o nějakou bitku a ne vyšetřování," líčil Martin Štefl, jemuž zloději kradli na pozemku stavební materiál. V sobotu to bylo asi za dvacet tisíc, dohromady už prý ale nejméně za sto.

"Vybrali mě už třikrát. V sobotu jsem po šesté večer přijel z Prahy a kontroloval jsem stavbu. Všiml jsem si, že je rozházený materiál a nějaká paleta, že chybí. Vedle stál modrý forman a u něj schovaní čtyři romští výrostci. Auto bylo plné mých věcí ze stavby," přiblížil svou sobotní anabázi.
Okradený si při pronásledování zlodějů zničil auto

Pokračování příběhu je jednoduché. Začala automobilová honička, při které Štefl volal policii a diktoval espézetku zlodějského auta. Jelikož na polní cestě, po níž zloději ujížděli, své auto zničil, ztratil je. Ale pamatoval si jejich modrého formana z vedlejší vsi, tak se tam s kamarádem vydal. Našel ho u statku v Lysci, právě se z něj vykládalo "zboží".

"Ještě před tím jsem volal znovu na policii, že jsem ten ukradený materiál našel. Potvrdili mi, že espézetka pasuje na majitele domu, před kterým jsem stál," řekl Štefl, který spolu s dorazivší hlídkou vyrukoval na zloděje. Netušil, že za chvíli se bude muset krýt před palbou.

Policie sice měla pachatele přímo před sebou, zatím je ale podle dostupných informací nezatkla, přestože zranili jednoho z nich a navíc po nich stříleli. "Po pachatelích pátráme," sdělila mluvčí Hyšplerová.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/romsti-zlodeji-z ... _krimi_abr
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 11.12.2008, 0:06

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Presov

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od zachy » pon 28.9.2009, 0:43

som zvedavy kto sa k tomuto vyjadri.. ja nemozem.. bol by zo mna rasista.. kebyze sa fakt rozbehnem v pisani.. a neskor by som si to precital.. sklamal by som sam seba..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od polucias » pon 28.9.2009, 9:26

tak tak, ako píšeš!
dalo by sa to velmi kvetnato opýsať čo si o tom všetci myslíme, ale keď zostaneme v profesionálnej rovine, tak to fízli podla môjho trochu nezvládly, keď sa ponich strielalo a jedného aj zranili, napadnutie VČ , koniec debaty, volám posilu.
možno by sa im hodil kvalitný slzák, nejaký profi, ktorým by tých hajzlo na dobrú chvílu zchladili, alebo aspoň jedna zásahová plynová rozbuška
neviem, celé je to aj tak vlastne nejaké neuzavreté. . .
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od Globus » stř 30.9.2009, 20:34

hele do policie zas tak nevidim, ale pochybuju že někdo krom SPJ a zásahovek Péčka a slzáky má. Každopádně to nic nemění na tom že to kluci dost nezvládli.

By mě zajímalo co se tomu "šmejdu z vesmíru" bude ještě tolerovat :crazy:
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od O.Gun » čtv 01.10.2009, 8:40

*78* *78* *78*
Takhle to dopadá, když to zajde tak daleko, že se policie bojí použít služební zbraň... :angry:
Kdy jindy, když ne v takovéhle situaci??? :roll:
Tři ozbrojení pachatelé... jeden dokonce střelnou zbraní, ze které už vystřelil :!: ... co ještě potřebují víc? Ten s pistolí měl být okamžitě, za použití služební zbraně, zastaven a kdyby trval útok dalších ozbrojených pachatelů, holt smůla...:huh:

Ale policisté ne... možná proto, jak by to podala média??? "Dva policisté zastřelili 3 romy kteří drželi klacky"... *78*
Dál by následovalo vyšetřování (možna postavení mimo službu??? nevím???)... kdyby byl velký tlak od médií, mohly by skončit i bez práce, ne? *78* :angry:
Na jednu stranu se jim nedivím, ale na druhou...
Ty kluci musej mít nervy :!: Když někdo vytáhne zbraň, dokonce vystřelý :!: , tak mu domlouvat, nebo co tam dělali??? Fakt borci...

Ale asi se přesnější okolnosti nikdy nedozvíme :( jako vždy :wink:
O.Gun

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od veratim1 » čtv 01.10.2009, 9:42

Ono to je taky o tom kolik policistů vystřelí po ujíždějícím autě a kolik po někom s pistolí. :(
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od Fredouch » čtv 01.10.2009, 10:56

Co se týká o slzných plynech u PČR. Něco fasují, ale buď jsou to muzejní kousky na prd. Např. známý měl slzák s nápisem "při nálezu odevzdat na VB".

Nebo prý mají naprd sprej (ale náplň prý jde). Pokud se objeví něco rozumějšího tak je toho málo (nejsou peníze na nákupy) a je to hned pryč a nevyjde pro všechny.

Všichni co mají rozumné spreje je nakupují z vlastní iniciativy a z vlastních zdrojů.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od polucias » čtv 01.10.2009, 11:07

ano je to smutné ale je to tak, rovnako ako aj u nás
kto si sám nekúpi, sám netrénuje strelbu, sebaobranu, atd...

tak je totalne nepripravený do služby

z toho vyplýva aj kvalita našej polície a ostatných OZ
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jed

Příspěvek od solidus » pát 02.10.2009, 10:44

a teď si vemte, že se to stane vám. vyběhnou na vás s klackama a někdo z nich vytáhne pistoli a vystřelí do vzduchu. Logika i pud sebezáchovy jasně velí střílet. a teď si vemte, jak by to dopadlo. to je to, co mě čím dál víc štve.
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz