OC Sprej TW 1000, už NE


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od panvrabec » ned 15.11.2009, 14:52

Nevěděl jsem, kam tento příběh vložit, tak to šoupnu tady. V médiích se o tom teď pořád píše tak je to tak trochu aktuální.

Včera odpoledne se nám stala malá příhoda. Jako každý výkend jsem šel na procházku se psem. Semnou taky moje matka a její přítel. Mám štěně rok a půl staré. Šli jsme po polní cestě asi 5 km od civilizace kolem chatařské oblasti. Vklidu si vykračujem a najednou jsme po pravé straně viděli asi 50m od nás mládence, který si seděl na svahu kopce a měl taky psa, rottweilera.

Samozdřejmě nebyl na vodítku, ale měl aspoň železný košík. Z ničeho nic se proti nám ten pes rozběhl. Jeho pán na něj řval jako blázen ale pes nereagoval a nezastavoval. Do poslední chvíle jsem doufal že se před náma zastaví ale marně. Když bylo jasné že půjde po naší fence tak jsem vrazil vodítko matce do ruky a řekl aď ji drží. Já už jsem v tu chvíli tasil můj zlamovací nožík a pepřák TW 1000 40 ml.

Matka celá zbělala jak socha a její přítel byl taky v šoku tak mi nezbylo než jednat. Rotvajler se vší silou pustil do našeho psa. Železným košíkem do něj mlátil jako divočák.

Uštědřil jsem mu první asi 3 sekundový střil do ksichtu z půl metru. Nic. Zuřivě napadal našeho psa a poranil mne na noze když jsem se pokoušel fyzicky odvrátit jeho útok.

Druhý střik taky asi 4 sekundy a pokoušel jsem se ho v afektu bodnout nebo říznout nožem. Nevěřili by jste jak je těžké neco takového v afektu provést s malým nožíkem proti takové rozzuřené hroudě svalů. Rotvajler odstoupil a obešel si mne do kola. Vůbec nereagoval ani na říznutí ani na sprej. Přišla další vlna útoku.

Náš pes lítal vzduchem pokaždé když ho tím košíkem nabral. V tu chvíli byl jeho pán nějak na půli cesty k nám. Náplň spreje už byla téměř pryč. Potřetí jsem ho zasáhl sprejem po celém obličeji a PEPŘÁK BYL JIŽ PRÁZDNÝ. Je opravdu těžké se do toho ksichtu strefovat a jak se v příručkách píše zasáhnout dvěma krátkými střiky lze těško dodržet.

Nicméně Třetí spracha ho zastavila a poodstoupil. Bohužel jen na chvilku. Otřepal se a chtěl jít počtvrté. Když se znovu přibližoval tak jsem se postavil mezi svou rodinu (včetně našeho psa) a mezi něj. Natáhl jsem se nožem a asi pochopil že už je zbytečné vést další útok. V tu chvíli už byl na místě mládenec, onen majitel rotvajlera a chytil ho za obojek.

Z mé strany padlo pár sprostých slov a na závěr ,,seber si ho a vypadni" ! Sklopil oči neřekl ani slovo a se svým pejsánkem odkráčel. 5 minut jsme se vzpomatovávali a vykašlávali sprej protože se nejednalo o tekutou střelu, ale o rozprašovač. Náše fenka utrpěla mnoho podlitin a já nějaké škrábance. Znovu podotýkám, že rotvajler měl košík !!! Představa, že by košík neměl no.....

Každopádně Glock ležel doma v šuplíku :x . Z toho plyne známá, ovšem někdy nedodržovaná věc: NOSIT, NOSIT NOSIT a NOSIT !!!! Teď ale otázka pro vás.

Sprej TW 1000 sice účinkoval, ale kdybych měl účinek hodnotit jako ve škole dal bych za 4. Teď musím koupit nový a vás se ptám co by jste doporučili za značku, výrobce atd. Četl jsem něco o sprejích SABRE RED, ale bližší info nikde není. Pak ještě EQALIZER, TEKUTA STŘELA apod. Chci každopádně paprsek nikoliv rozprašovač, který bude mít doufám silnější efekt.

Dotazy apod. můžete vznášet zde a předem děkuji za doporučení a tipy i vaše zkušenosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od de-luxe » ned 15.11.2009, 16:35

Na rozzuřenou šelmu je 100% funkční snad jen taser nebo ruční paralyzér. všechny ostaní nelethální prostředky způsobující pouze bolest můžou selhat, pokud je zvíře nebo člověk extrémně narvanej adrenalinem (stres) nebo jinou látkou dodanou zvenčí (toxi).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 11.12.2008, 0:06

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Presov

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od zachy » ned 15.11.2009, 17:47

chlape.. tvoj pribeh ma dostal a zaroven kvalitne nasral.. tiez poslednu dobu stretavam kopu uzasnych majitelov takychto vrazdiacich strojov ktory asi nejak nechapu ze ked nieco take maju doma.. tak ze to treba nejak vycvicit.. velka skoda ze si to gecko nemal pri sebe.. aj napriek tomu ze mal kosik si myslim ze to bol ucebnicovy priklad krajnej nudze.. sam som zazil nieco podobne.. dokonca pes bol aj na voditku.. neviem naco ked tu 30 kilovu zensku len tak tahal po ulici.. tiez som nemal gecko pri sebe.. a doteraz to lutujem pri pohlade na mojho zjazveneho psika
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od admix » ned 15.11.2009, 19:04

Aspon uz vis, ze nosime bud nikdy, nebo porad :mrgreen: Kdyby nemel nahubek, tak jste mohli dopadnout hodne spatne vsichni.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od S474N » ned 15.11.2009, 20:49

Docela chapu, ze mas blbe zkusenosti s tim TW1000. Zajimalo by me, jak by si na stejnem miste vedl prave zminovany Sabre Red, jestli by pomohl nebo by taky zklamal.

A taky by bylo zajimave, co by z hlediska prava nasledovalo po zastreleni/postreleni psa. Preci jenom, z hlediska zakona je to pouze vec, ze.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od de-luxe » ned 15.11.2009, 22:44

Pokud by pes útočil na člověka, pak krajní nouze (podle paragraf 14 TrestZ, případně paragraf 2 odst. 2 PřestZ - podle tržní ceny psa :) ), pokud by útočil na jinýho psa, tak je to prekérka a zřejmě by šlo o exsces z krajní nouze, ledaže bys měl nějakej výstavní kousek, kterej ti na krytí vydělá ročně majlant a cupoval by ti ho nějakej voříšek. Vzhledem k tomu, že pes je de iure věc, rozhoduje při posuzování přiměřenosti následku z hlediska významu ohroženého zájmu hodnota věci/pejska. ALE.... z hlediska zákona na ochranu zvířat proti týrání, kde se pes považuje nikoli za věc, ale živého tvora, může člověk usmrtit nebezpečné zvíře, které ho bezprostředně ohrožuje (paragraf 5). Tady je trochu konflikt dvou právnívh norem stejné síly. Zákon na ochranu zvířat říká, že v případě ohrožení člověka je usmrcení přípustné, ale o ohrožení jinýho zvířátka už nehovoří. Tak jak je to tedy. Jaký zákon se použije když cizí pesík napadne našeho pesíka, hm, právníci?

A v případě napadení člověka? Pokud je usmrcení dovoleno podle jednoho zákona bez dalších podmínek, resp. s jednou podmínkou, a to, že zvíře se nesmí usmrtit způsobem působící nepřiměřenou bolest a utrpení (zákon na ochranu zvířat), neměla by do toho přeci nějaká krajní nouze vůbec vstupovat,hm?
Naposledy upravil(a) de-luxe dne ned 15.11.2009, 23:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od panvrabec » ned 15.11.2009, 22:55

Kdybych strilel tak myslim ze kdyby pes ten nahubek nemel, tak by to byla jasna NO. Jeste nez by se zakousl bych strilel, protoze by mi primo hrozil utok NE ? A navic jsme sli po verejne komunikaci ( mezi Štramberkem a Lichnovem, muzete se podivat na mape) cili jsme nebyli na nicim pozemku. Trochu me mate ten nahubek, sice ho mel, ale co naplat kdyz presto zpusobil zraneni. Nevim no, otazka pro pravnika.

Priste to vidim takhle: ma nahubek-peprak, pokud nepomuze tak strilet/nema nahubek-rovnou strilet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od de-luxe » ned 15.11.2009, 23:05

NO to být nemůže. Za útok se považuje jednání člověka, všechno ostatní je nebezpečí, tedy KN (teda pokud je pes člověkem úmyslně poštván, lze o NO uvažovat)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od panvrabec » ned 15.11.2009, 23:44

de-luxe: To jsem si vubec neuvedomil diky. No kazdopadne postvan nebyl, nebo aspon o tom nevim, ale nevypadalo to tak. Byla to spis jeho nedbalost. Ale v tom pripade by mohlo znamenat, ze kdyz meho psa ten jeho pes napadl a muj pes stal 3000 korun a jeho mohl byt s PP za 20 000 korun, tak tim ze bych jeho psa zastrelil by vznikla skoda veci, nez hrozila me ? To by se ani o KN nejednalo ?

admix: jasne, my jsme tudy nesli poprve, kdo by tusil ze z prijemne prochazky se stane hruza. Kruci no chybama se clovek uci, ale abych rekl pravdu jsem rad ze jsem mel u sebe aspon neco. Jak se rika: LEPSI PEPRAK V HRSTI NEZ PRAZDNE RUCE A GLOCK V TREZORU :| . Kdyby jste mi nekdo doporucili nejaky kvalitni sprej a treba odkaz k tomu tak budu vdecny.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 16.11.2009, 8:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od de-luxe » pon 16.11.2009, 0:03

No to je právě téma do diskuze (viz můj příspěvek o 5 řádků výš). Pokud bychom se na to dívali jako na krajní nouzi, tak tam platí, že způsobený následek nesmí být zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil. Pokud následkem bude usmrcení psa, tedy vznik škody vyjádřitelné v penězích, a ta škoda bude vyšší, než při usmrcení druhého psa, nebude zásada přiměřenosti naplněna (vznikne závažnější následek ve formě vyšší škody). Jinak pochopitelně problematické je odhadnout cenu zvířete. Tady asi nelze po laikovi požadovat, aby měl přesnou představu a znalost plemen a jejich finanční hodnoty. Pokud by tam byl exces, přichází v úvahu skutkový omyl "obránce" - tedy, že se domníval, že v krajní nouzi jedná a nevěděl, že psík je raritní rasa za 60 tisíc a navíc březí. Pochopitelně...tady se bavíme o psu jako o věci, nikoli jako o živé bytosti... viz moje úvaha shora
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od admix » pon 16.11.2009, 0:39

de-luxe: pokud svyho psa nechces obetovat, tak se ho pokusis branit a utok se zvrhne proti tobe. Pak zbejva poprat rychlou ruku :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od veratim1 » pon 16.11.2009, 7:38

Něco podobného se mi stalo taky. Můj půlroční jezevčík a vlčák. Taky jsem měl jen malej zavírák, ale na vytažení nedošlo i když jsem na to ke konci taky myslel.Nakonec jsem ho "jen" skopal ale musel udělat tři salta přes zadek(kopal jsem ho do krku a měl jsem docela tvrdé trekové boty) než se nechal majitelem chytit. Štěstí bylo že šel jen po psovi a ne po mě. Mimo jiné od té doby nosím pořád. Stát se něco takového s dítětem nebo někým starším a pes půjde i po mě myslím že nic jiného než střelná zbraň nebo nůž nepomůže. Samozřejmě by s tím měl člověk umět zacházet a před použitím aspoň trochu přemýšlet-zejména u pistole.
Neumím si představit použít sprej v takovém případě právě kvůli možnosti zasažení sebe a mého psa.
Pokud jde o to jak jsi postupoval myslím že není dobré stoupnout si před psa pokud ti po něm vystartuje rotvik nebo něco podobného, ale záleží taky na tom jakého psa máš. Pokud máš nějakého malého je dobré ho zvednout do náruče (s jezevčíkem také vyzkoušeno a taky proti vlčákovi ale tam byl vlčák odvolán celkem rychle a měřím skoro 2m). Pokud máš psa alespoň velikosti kokra tak věř že v tom roce a půl se umí bránit i proti většímu protivníkovi (neříkám ubránit) ale většina lidí dělá zásadní chybu v tom že svého psa při potyčce strhává vodítkem jako Alíku neper se!! Si představ sebe jak se bráníš a jsi přivázaný za krk ke stromu! Takže psa držet dokud to jde ale při útoku pustit když už nic tak ho ten druhý tak snadno nekousne. Je to stejné jako s lidmi když to jde dobře tak proč přestávat, když dostane přes držku taky dá pokoj. Pak svému pokud to je třeba pomoct. Může pomoct i dupání pokud se útočící pes nechá takto rozhodit a můj toho využít k dobrému chvatu, ale záleží na okolnostech a jak „tvrdého“ psa, fenu máš, může pomoct i varovný výstřel. Jak psal de lux ono to se psi není tak jednoduché pokud jde pes po psovi. Pokud jde pes po tobě není co řešit. Jen doplním pokud má útočící pes náhubek a je srovnatelné velikosti jako můj tak náhubek svému nesundám.

Takže jednoznačně nosit, nosit, nosit!!! :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od panvrabec » pon 16.11.2009, 12:11

veratim1: No ja vim, dobre se to vsechno rika doma od pocitace ale nebylo to tak jednoduche. Dokonce i ten maly nuz mi byl skoro k nicemu proti nemu. My mame fenku ta vazi asi 30kg. Mela kosik a voditko. Vypada taky trochu jako rotvik ale je polovicni jako vsecky tyto rasy(rotvajler, dobrman) je zakrsla. Proste gaucovy pejsek z obyvaku. Mazlicek prat se vubec neumi tak sem ji musel branit. Ona se snazila jenom couvat. Ten utocici pes byl minimalne 2x veci rekl bych ze mel minimalne 50-60 kg. Znam chlapa z Hukvald ktery ma 70 kg rotvajlera ale slusne vychovaneho a vzdycky jenom na voditku s kosikem. Spolehni se ze z me strany bylo nejvhodnejsi se postavit mezi rodinu a toho smejda, neminil sem o nikoho prijit.

Mimochodem dnes rano sem byl na prochazce a nase fenka uz ma strach i z mensich psu, to nikdy nedelala :( . Volal sem znamemu kynologovi a bude se muset psychycky zotavovat. Musim chodit zase na cvicak a postupne ji seznamovat s hodnymi psy.

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od veratim1 » pon 16.11.2009, 13:10

Nechtěl jsem tě kritizovat, ale poradit. Jak jsem psal u mě stál proti vlčákovi cca 40kg jezevčík cca 5kg. Vlčák ho chvílema doslova aportoval a odnášel ode mě takže taky žádná sranda ale Argo(můj pes) stál pořád proti němu pokud ho zrovna nenesl a pořád se bránil a dával mi možnost do vlčáka kopat. Nic jinýho jsem taky dělat nemohl. Když si stoupneš před psa tak tě ten útočící stejně oběhne taky jsem to zkoušel a zaútočí, je prostě o dost rychlejší a obratnější. Takže necháš je ať jdou do sebe a pak můžeš něco dělat i s tím malým nožem, jdeš na útočníka zezadu a ten je zrovna dost zaneprázdněn.
Pokud jdeš před psa a útočící pes je fakt rapl a prvně vystartuje po tobě a tvůj pes ti nepomůže jsi v prdeli budeš dorvaný ty a nejspíš pak i tvůj pes.
Argo se z toho útoku taky úplně nespravil. Nejdřív se velkých psů bál teď je hodně agresivní i na psi se kterými se zná. No ale možná je to tím že jezevčík je prý nejagresivnější plemeno na světě. :bomb:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od Starosta » pon 16.11.2009, 15:00

Už jsem to někde psal, nejsem žádný odborník a se psem v amoku jsem se setkal jen jednou (bránil jsem svého psa), jinak to byly spíš dvou tří kousnutí a podařilo se je rozehnat.

Nicméně kopnutí je jedna z nejsilnějších zbraní, co člověk proti psovi má, alespoň dokud je na nohou. Je v tom velká energie, pokud má člověk stabilitu a trefí se (v podstatě kamkoli) tak, aby to útočícího psa "odneslo".
Pokud už je člověk na zemi, nezbývá, než psa zalehnout a pokud možno sevřít nohama, je to ale o vždycky o pokousání, v horším případě hlavy, ta je vždycky nablízko v nebezpečí. Pokud není vyhnutí a je to opravdu o zdraví/život, prsty do očí, zabrat za varlata nebo páčit (a pokud možno zlomit/vykloubit) končetinu.
Lehčího psa většinou stačí popadnout obouruč za kůži na zátylku a hřbetě a třísknout s ním o zem na bok.
Co se bojových plemen týče, nemohu na(ne)štěstí zkušeností sloužit, ale věřím, že to je opravdu o život a podle toho je třeba k tomu přistupovat.

Poznámka pod čarou: jsem pejskomil, stejně jako lidumil. Některá zvířata (čtyřnohá i dvounohá) však ne a podle toho je třeba k nim v případě napadení přistupovat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od JAKLA » pon 16.11.2009, 15:16

Tieto služobné plemená (NO, RTW...) sú dosť nebezpečné...

Vykašli sa na sprej a nos radšej teleskop - moja skúsenosť získaná "v boji".
Neviem si predstaviť ktorý sprej by zastavil "naštartovaného" RTW (možno farba alebo lak :twisted: ), problém je aj s NO - ten si to tiež veľmi nevšíma keď to myslí vážne.

Chvalabohu môj pes podobný útok zobral športovo a voči ostatným psom sa správa korektne.
ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od Mistral » pon 16.11.2009, 16:06

Imho takový velký pes může způsobit smrtící zranění a tedy je obrana smrtící silou obhájitelná. A krom toho je to fuk. Přeci se nenechám strhnout nějakým čoklem.

Co se týče popsaného případu, s košíkem to na odstřel asi není a těžko by se to obhájilo.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od cmk » pon 16.11.2009, 22:48

Obecne je peprak proti psovi stejne na hovno jako brokova pistolova strela proti cloveku.
Zadnej okamzitej ucinek, pozdejsi trvale nasledky, mozna smrt - presne pravy opak toho, co chceme.

Takovej vystrel 20cm od ucha psa, to s nim zaclouma (pokud to neni pes spravce strelnice nebo myslivcuv pes).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 35

Registrován: čtv 28.9.2006, 23:17

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od gilhad » úte 17.11.2009, 2:25

Nejsem pravnik, ale stejne se pokusim shrnout sve pravni uvahy:

cizi pes napadne meho psa - jde o poskozovani me veci, pripustna je krajni nouze, tedy pokusit se poskodit ciziho psa/vec driv nez mou vec/psa znici (vyboceni by bylo pouze pri zniceni cennejsiho psa, nebo jeho poskozeni prekracujicim hodnotu psa vlastniho, coz se z fleku posuzuje dost tezko, ale par kopancu a prerazenych kosti se casem zahoji, cili tezko by se vyboceni dokazovalo)

cili sprejuju/mlatim/teleskopem ciziho psa, dokud toho nenecha, nebo nenastane situace, ze se po me ozene, protoze v tu chvili:

cizi pes zautocil i na me - lidske zdravi a zivot je nadrazena neposkozenosti veci (zadny pes neni tak cenny jako clovek dle naseho prava) = rovnou strilet

(A je otazkou, zda pokud spatrim ciziho psa, jak se zene na meho psa, ja vkrocim mezi ne a zretelne se mu pokusim v utoku na meho psa zabranit, nicmene on dal v utoku pokracuje - tak zda lze mit za jiste, ze se me ani nedotkne, ci zda brat jakekoli vyhruzky mym smerem jako "utok ktery trva ci bezprostredne hrozi" me osobe a predjimat, ze aby se k memu psu dostal musi nejdrive prekonat me, cili utoci I NA CLOVEKA - dobry pravnik by z toho asi taky dost vytahnul)

uvahy o tom, ze se cizi pes "jenom branil proti me obrane a ja ho k tomu vyprovokoval" nejsou pripustne (jednak nekde zakon primo rika ze nutna obrana proti nutne obrane neni pripustna a mozna ma i podobne ustanoveni o krajni nouzi, jednak pes x clovek nelze branit hodnotu nizsi (vec) utokem na hodnotu vyssi (clovek))


PS: Nejsem pravnik, nemam psa a pojeti pes=vec mi prijde naprosto ujete, ale soucasny zakon plati tak jak je napsany bez ohledu na to, zda s nim souhlasim. Takze pokud argumentuju o zakonu, tak musim vychazet z toho ofiko pojeti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: OC Sprej TW 1000, už NE

Příspěvek od de-luxe » úte 17.11.2009, 7:57

Inu, když jsme u té krajní nouze, samozřejmě "southparkovský" přístup ve smyslu "Řítí se na nás, bum bum", není neobhajitelný. Stejně jako v případě nutné obrany, kde se připouští tzv. putativní obrana, i v krajní nouzi lze připustit subjektivní vnímání nebezpečí a reakci na něj. Pokud při napadení psa majitel subjektivně vnímá i nebezpečí vůči vlastní osobě (což v je v té vřavě vcelku pochopitelné), lze takové nebezpečí v mezích práva odvrátit. Jde jen o to si správně vyložit pojem nebezpečí (situace nebo zdroj, které mohou vyvolat škodlivý následek) a k samotnému fyzickému aktu (napadení člověka) ani nemusí dojít.

Jakkoli je vnímání nebezpečí subjektivním faktorem, není možné ho přeceňovat a rozhodně neobstojí obhajoba "ta čivava byla fakt vostrá, bál jsem se o kejhák, tak jsem jí picnul". *84*

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz