Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Fredouch » stř 09.12.2009, 15:34

Myslivec zastřelil špičkového psa vycvičeného pro armádu v hodnotě až sto tisíc korun, který byl s majitelkou na vycházce v lese. Nimrod tvrdí, že střílel v sebeobraně, když na něj německý ovčák zaútočil při lovu. Podle majitelky se od ní pes vzdálil maximálně na deset metrů. Střelbu prověřuje policie.

Iva Hanáčková ze Stříteže na Jihlavsku oznámila policii zastřelení vzácného stopaře v pondělí odpoledne. Dopoledne si vyšla na louku se svým psem a dvouletým vlčákem Baxem, který patří jejímu synovi, toho času vojákovi na misi v Afghánistánu.

Domů se ale vrátila jen s jedním psem, Baxe na okraji lesa skolil myslivec František Med. "Bránil jsem se! Byl jsem na šoulačce. Spatřil jsem, jak se na mě žene velký pes," řekl nimrod deníku Blesk. (Šoulačka je speciální metoda lovu, kdy lovec využívá přirozených krytů a blíží se k zvěři na dostřel, aniž by by ho zavětřila. - pozn. red.)

Na psa se speciálním výcvikem pro armádu vystřelil celkem třikrát, smrtelná byla poslední rána. Střílet na služební plemena je ze zákona zakázáno. "Ale kdybych nestřílel, pokousal by mě," uvedl Med.

Policisté zastřelení vynikajícího stopaře dosud vyšetřují. "Pes se pohyboval bez košíku v prostoru myslivecké honitby. Ohledali jsme místo činu, dechová zkouška provedena nebyla," řekla iDNES.cz mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

Bax na lidi neútočil, říká jeho cvičitelka
Redakci iDNES.cz se ozvala bývalá cvičitelka zastřeleného vlčáka. Popisuje ho jako bezkonfliktní zvíře, skvěle vycvičené ke stopování. "To obnáší nereagovat na žádnou zvěř, jen hledat lidi nebo předměty," píše cvičitelka.

Psa údajně viděla několik minut po zastřelení. Myslivec ho podle ní dvakrát trefil do břicha, třetí ránu dostal do hlavy za ucho. Odmítá, že by Bax na nimroda útočil, podle ní k tomu nebyl vycvičený.

"Kdyby ho Bax našel v lese, sedl by si před něj a vyštěkal by ho a upozornil by, že tam někdo je," sdělila paní Veselá iDNES.cz. Nimrod prý navíc psa zastřelil na frekventovaném místě, kam chodí celá obec venčit nebo na procházky s dětmi.

Původní odkaz http://zpravy.idnes.cz/myslivec-zastrel ... _krimi_pei

Tak by mě zajímalo k čemu tam došlo. Docela zajímavý případ. Co na tento případ říkají zdejší myslivci?
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od panvrabec » stř 09.12.2009, 17:38

Nemusim myslivce. Ale pokud to byla opravdu KN jak tvrdi tak nemam namitky. Moc se v tom nevyznam, ale myslim ze by myslivci nemeli mit pravo zastrelit potulujiciho se psa pokud na nic/nikoho neutoci.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Sobull » čtv 10.12.2009, 2:11

Těžko říct, co se tam přesně stalo, ale moc se mi to nezdá.
Tihle extracvičení psi asi jen tak na lidi neútočí.
Že si myslivci občas rádi střelí na psa je známá věc.
Dvě do břicha a jednu za ucho? To útočil jako krab?
Psa je mi líto, ale těžko soudit z první zprávy.
Navíc jestli se opravdu šoulal na frekventovaným místě, tak co tam asi mimo psů chtěl vyšoulat?
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Fredouch » čtv 10.12.2009, 7:18

Právě mi taky docela přišly divný ty tři rány. Jedna, že je stihnul vypálit a druhak umístění zásahů. I když se nikde nepíše v jakém směru byly ty zásahy do břicha.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od R123 » čtv 10.12.2009, 8:19

Nikdo jsme u toho nebyli takže těžko tvrdit k čemu vlastně došlo. Spousta lidí má proti myslivcům averzi, ale v tomto případě mohl být na jeho místě kdokoliv z nás.

"Kdyby ho Bax našel v lese, sedl by si před něj a vyštěkal by ho a upozornil by, že tam někdo je," sdělila paní Veselá iDNES.cz

Co byste dělali pokud by vás v lese "napadl " německý ovčák - pokoušel by se Vás znehybnit, zabránit Vám v pohybu. Vzhledem k tomu, že se psy zkušenosti nemám tak z mého pohledu by to byl útok na moji osobu pes by dopadl tak jak dopadl.
Dle mého názoru si ho měla dotyčná více hlídat a držet psa u sebe (zvláště pokud věděla jakou má cenu). Vzhledem k tomu, že pes nebyl její, ale syna jí asi moc neposlouchal a dělal si co chce.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od HV » čtv 10.12.2009, 8:49

Věřím oběma stranám. Ale co je mi sakra po tom, že pes je cvičený aby neútočil. Mám se začít bránit až když na mě zaútočí nebo postačí když na mě běží? Na druhou stranu, zkusit nejprve psa vyplašit výstřelem, sledovat jestli v okolí není osoba, která by mohla být majitelem? Jestli byl na šoulačce, měl mít o svém okolí dost velký přehled. No a ty 3 rány, jestli neměl automat, těžko by to stihnul než by k němu přiběhl.
Dáma si měla psa držet na očích, když nebyl na vodítku. Jestliže pustila z vodítka v honitbě, musí bohužel nést následky. Tedy za předpokladu, že myslivec neviděl majitele psa.
To, že nebyla provedena dechová zkouška je podle mého hodně veliká chyba cajtů. Byla použita zbraň a došlo k poškození cizí věci. Škoda je dle majitele 100tis. a to už je docela dost. U autonehod se fouká i při menší škodě.
Jsem zvědav na výsledek vyšetřování.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Selag » čtv 10.12.2009, 8:59

Celkem mě pobavilo, jak včera majitelé psa v TV ukazovali doklady o jeho výcviku a způsobilosti.... Škoda, že se ten pes takto neprokázal tomu myslivci. :-) A jak píše kolega, ve psech se nevyznám a pokud ke mě pes běží, tak stokrát může majitel tvrdit že při tom přátelsky vrtěl ocáskem, pro mě je to jasné nebezpečí a podle toho se zachovám.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od O.Gun » čtv 10.12.2009, 9:05

Fredouch píše:Právě mi taky docela přišly divný ty tři rány. Jedna, že je stihnul vypálit a druhak umístění zásahů. I když se nikde nepíše v jakém směru byly ty zásahy do břicha.
HV píše:No a ty 3 rány, jestli neměl automat, těžko by to stihnul než by k němu přiběhl.
jednoduché, ne?
Dvě, když byl pes daleko a jeden "dostřel" když pes ještě žil a trápil se...
Nemůžeme hodnotit... nevíme, jak to bylo...
Pokud na něj pes běžel, vše OK... ale...málo informací...
Souhlas s HV, pěkně shrnuto...

Nezdá se vám, že je toho o myslivcích v poslední době nějak moc? :wink:
http://www.novinky.cz/krimi/186563-sef- ... traba.html

http://zpravy.idnes.cz/myslivec-zastrel ... _krimi_pei

http://zpravy.idnes.cz/pozor-myslivci-s ... domaci_lpo

http://zpravy.idnes.cz/postrilim-vas-vy ... _krimi_jba

http://zpravy.idnes.cz/myslivec-se-opil ... _krimi_jba

http://zpravy.idnes.cz/myslivec-zastrel ... _krimi_pei

http://zpravy.idnes.cz/policie-obvinila ... _krimi_cen
O.Gun

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Sobull » pát 11.12.2009, 12:50

HV píše:Jestliže pustila z vodítka v honitbě, musí bohužel nést následky.
Jak poznám, že jsem v honitbě? Označuje se nějak?

Pro mě je nejdivnější, že se šoulal, tam kde lidi venčí psi (pokud je to pravda). Co čekal, že tam uloví, kromě psa? Dovedu si docela dobře představit myslivce, který si z naštvání, že za celej den trefil prd, bouchne aspoň na psa.

Ty tři rány snad policie vyšetří, jen z toho co měl za zbraň musí být jasné jestli je to technicky vůbec možné. Ale osobně si nedovedu moc představit jak psa, který na mě běží, trefím dvakrát zrovna do břicha. A za ucho? Tak to už ho asi opravdu dostřeloval.

Každopádně souhlasím, nechat došetřit a pak se uvidí, teď vaříme z vody.
Ale, že se o myslivcích píše nějak často, je taky fakt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od R123 » pát 11.12.2009, 16:13

Nevím, vymýšlím si : Nikde nikdo - přilitne pes, vrčí, cení zuby a skáče na něj. Říká si nebudu čekat až se do mě zakousne. BUM. Pes skáče dál - BUM. Pes se svíjí na zemi tak ho dorazí ať se netrápí.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Sobull » pát 11.12.2009, 16:41

"Bránil jsem se! Byl jsem na šoulačce. Spatřil jsem, jak se na mě žene velký pes," řekl nimrod deníku Blesk.
Řekl bych, že ho viděl z dálky.
Navíc pes není srnka, myslím že nemá žádný právo mu krátit trápení, snad jedině na požádání majitele.
Ale já jsem zaujatej, myslivce nemám rád, přiznávám.
Mohlo to být klidně i jinak. Myslím že se to musí vyšetřit, budou svědci, stopy... Akorát mám starch jestli k tomu policie nepřistoupí stejně jako k dechové zkoušce.

Příspěvky: 19

Registrován: úte 28.11.2006, 16:54

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Beli » sob 12.12.2009, 21:36

Zažil jsem napadení psem.Vše se seběhlo tak rychle že jsem se nestihl ani posrat,natož tasit kvér.Podle mě kdyby chtěl ten pes zaútočil tak ten nimrod nestihne ani sundat pušku,natož dát tři mířený rány.Ono trefit pohybujícího se psa dá docela práci i na pár metrů.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Mistral » sob 12.12.2009, 22:24

Tedy, fakt si nedokážu představit, jak někdo, na koho útočí pes, ho trefí (!) dvakrát do břicha. Spíš to odpovídá tomu, že ho sejmul, protože se mu zachtělo, a když mu řekli, že stál sto klacků, tak mu prdelka secvakla a hledá výmluvu.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od JAKLA » ned 13.12.2009, 12:01

Pes naňho "útočil" už len tým že bol na dostrel... :(
ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Mistral » ned 13.12.2009, 12:32

Třeba ta věta byla původně: "Bránil jsem se. Byl jsem na šoulačce. Spatřil jsem v dalekohledu, co ho mám na kulovnici, že ženě odběhl metr od nohy velký pes ..." :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od GLOCK69 » ned 13.12.2009, 12:39

Nebyl jsem u toho, tak nemůžu soudit, jak to bylo. Každopádně myslivec má obdivuhodnou rychlost reakce..
Uznávám, že potom, co mi jeden starý myslivec vyhrožoval zastřelením psa na vodítku u nohy, protože jsme se provinily chůzi po polní cestě v jejich honitbě, za kterou platí družstvu nájem, jsem proti myslivcům silně zaujatý.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od panvrabec » ned 13.12.2009, 18:57

GLOCK69: Tak tak, kdyz sem sel taky jednou po polnacce tak sem slysel krik a pribehl maly kluk, ze mu utekli pejsci tak jsem rikal aby nebrecel ze je najdem. Potkali jsme myslivce a kdyz mu to ten kluk rekl tak mu ten stary zamraceny dedek zacal vyhrozovat, ze jesli si je nekde nechyti tak je uz neuvidi, ze jak je potka tak je zastreli. Kluk zacal zase brecet tak sem musel znova delat psychologa 8-) a starymu kktovi sem rekl at se laskave uklidni a jde si po svejch. Psy jsme nasli, klucina uz co ho potkam tak poctive vodi na voditku :). Od tohoto okamziku mam proti myslivcum hrubou averzi.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Selag » pon 14.12.2009, 6:17

Je to sice v Blesku, ale vypadáto, že pan "myslivec" kecá
:arrow: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi ... nemel.html
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Fredouch » pon 14.12.2009, 7:32

Tady je konečně něco málo o tom, v jakém úhlu pravděpodobně ty vstřely byly

http://zpravy.idnes.cz/myslivec-vzacneh ... _krimi_pei
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od cmk » pon 14.12.2009, 13:17

Celou dobu jsem se zdrzoval vyjadreni nazoru, jelikoz vime prd, co se tam stalo.
Bez nejakych dukazu tezko soudit, tady to ale vypada na fakt zbytecnou smrt psa a at si kdo chce co chce rika o tom, ze pes je dle zakona "vec", jestli se to stalo skutecne tak, jak vypovidaji vyse uvedene clanky a spekulace, tak by mel frajer dostat podminku a nahradu skody. S tou podminkou by samozrejme prisla i ztrata zbrojaku a musel by prodat zbrane.

Ja jit s klukem po lese a bezet proti me pes, taky kvera vytahnu, ale vsechno by to bylo "vzhledem k okolnostem". Tady to vypada, ze se myslivec na vsechny okolnosti vyprdnul, proste zcela tupe vyuzil nejaky formulace nejakyho zakona (kdyz zvire neni pod vlivem vudce nebo neco takovyho) a vystrelil.

Jediny co, tak nesouhlasim s vetou: "je to dospelej chlap, mohl se branit klackem" - zanedbani ucinne obrany stalo oledaskoho kejhak.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz