Za zastřelení domnělého zloděje dostal pětiletý trest


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Za zastřelení domnělého zloděje dostal pětiletý trest

Příspěvek od S474N » stř 01.3.2006, 10:04

Pražský vrchní soud rozhodl při svém úterním odvolacím jednání o udělení pětiletého trestu pro bývalého člena bezpečnostní služby Karla Sochora, který zastřelil při stíhání domnělého zlodeje. Podle pravomocného verdiktu se obžalovaný dopustil ublížení na zdraví z nedbalosti. Nedopustil se ale vraždy, jak tvrdila obžaloba.

28.2. 2006 13:26
PRAHA - Loni v červnu zasáhl Sochor v Praze 9 legálně drženou zbraní šestačtyřicetiletého muže do čela. Ten měsíc po incidentu zemřel v nemocnici. Odvolací senát tak v úterý o dva roky snížil původní verdikt Městského soudu v Praze, který v listopadu loňského roku stanovil Sochorovi sedmiletý trest za vraždu. Nedal tedy za pravdu ani státní zástupkyni, ale ani obhájci, který požadoval zprostit Sochora viny, protože prý jednal v nutné obraně.

Událost se odehrála 2. června. Člen ochranky Sochor společně s kolegou nastoupil na svou první směnu při ostraze objektu bývalé továrny Praga ve Vysočanech. Byly zde denně problémy se zloději, kteří z areálu kradli barevné kovy. Zhruba v 19:30 prý dvojice pracovníků bezpečnostní služby spatřila na okraji areálu dva cizí muže, které začala stíhat i mimo střežený objekt.

U železničního náspu v Podkovářské ulici se obě dvojice začaly hádat, padly vulgární výrazy i výhrůžky. Poté prý poškozený s kamarádem začali házet po ochrance kamení. Sochor dostal několik ran a jeden zásah cihlou do zad.

"Nebyla možnost úniku. Byl jsem v neznámém terénu," popsal dnes u soudu svou údajně bezvýchodnou situaci a důvod, proč vytáhl zbraň. Několikrát prý vystřelil do svahu, nikoli po domnělých zlodějích. Pistoli podle obhajoby použil jen na obranu a nikoho nechtěl zabít. Jedna z deseti ran však zasáhla muže do čela.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/78758-za-za ... trest.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » stř 01.3.2006, 10:36

smutny, ale rika se, lepsi bejt na 5 let zavrenej, nez navzdycky mrtvej ...

no ale ja bych se ted nerad rouhal B-(
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 01.3.2006, 15:21

Ja bych hlavne chtel videt ten rozsudek, proc teda nakonec toho clovka odsoudili.
Jestli proto, ze on neprokazal, ze slo skutecne o nutnou obranu? (nemelo by to byt naopak?)
Nebo proto, ze se vubec zadny kameny nehazely?
.. No proste by me zajimal duvod rozsudku... (a jak to vlastne bylo doopravdy)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » stř 01.3.2006, 23:24

Checht. Tak nejdřív se za někým ženou mimo areál který mají střežit a pak se dostanou do "bezvýchodné" situace, ze které není jiného východiska, než vytáhnout kvér. Sice fandím slušným občanům v jejich úsilí smáznout kdejakej ksindl z povrchu zemského, ale tady to kovbojové neurejdovali, ba co víc - spíš to posrali jak jen mohli. A za blbost jak známo se platí - tak ať si následky svého úletu jak se patří užijou.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.3.2006, 8:49

freak: no nevim, ale pokud si nekdo neco z toho arealu "vypujci", tak stale trva utok na zajem chraneny zakonem - majetek. Takze pouziti zbrane je na miste.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 02.3.2006, 11:09

To prave neni tak jasny...
Nutna obrane nesmi bejt v jasnym nepomeru ke zpusobu utoku...
Pokud tedy nekdo neco "jenom" krade, bere si furt jenm nejakou vec, ktera ma vzdy v podstate daleko nizsi cenu nez lidsky zivot (o cene zlodejova zivota muzeme vest filosoficke debaty jinde) - pokud nejde o drahokamy za miliardy.
Takze strilet na nekoho jen proto, ze si neco odnasi, tak at se nam to muze zdat jakkoli spravedlivy, je proti zakonu.
Neco jinyho je, kdyz ho stihame s umyslem zadrzet (obcanske zadrzeni pri nebo tesne po trestnem cinu) a on na nas vytahne zbran nebo jakkoli zacne ohrozovat nase zdravi nebo zivot. Pak uz je zbran na miste.
Ale jak konkretne to bylo tady - to asi nikdo nevime, takze tezko soudit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.3.2006, 11:37

cmk: ale vzdyt o tom to prave je. Snazis se ho zadrzet, nicmene on zacne utocit a proto ho musime smaznout *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Problém

Příspěvek od realcop » čtv 02.3.2006, 22:11

Pánové shodou okolností jsem byl inkriminovaný den ve službě, a tak co vím z rozhovoru na vysílačce, střílející člen ostrahy byl krom toho pod obraz. Alespoň tak jsem to slyšel. Udajně když dostal zásah cihlou začal kolem sebe střílet a trefil se jen náhodou. Jestli to bylo tak jak jsem to slyšel na vysílačce, krátce po té co tam dojela naše hlídka, nebyl to úplně košér zákrok se zbraní.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » čtv 02.3.2006, 22:54

Při té sbírce zvadlejch růží, která se v těchhle "soukromejch (ne)bezpečnostních službách" vyskytuje by mě nějaký košer zákrok spíš překvapil.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Bezp.

Příspěvek od realcop » čtv 02.3.2006, 23:18

No kdybys viděl například ten výkvět rozumu ve vedení vnitra, divil by ses že ta naše firma vůbec funguje. Před týdnem přišlo něco mezi závazným pokynem a doporučením, že pracovníky OKS (oddělení kontrol a stížností) bylo shledáno ( protože nic federálnějšího nenašli), že mnozí policisté nosí nylonová či plastová pouzdra či opasky, které nepatří do služebního vybavení, používají nestandardní doplňky (místo aby byli rádi, že si použitelné vybavení kupujeme samy, vnitro není schopno zajistit ani kvalitní ponožky). a dokonce nosí goretexovou obuv místo přidělené služ. obuvi ( naše papírové křusky se nedájí ani pořádně obout, natož v nich chodit.). takže bylo doporučeno, aby byli policisté upozorňování na to že jim nebudou tolerovány nestandardní doplňky. (Jinými slovy: Když to nesundáš dostaneš flastr.) Takže co vy na to pánové? Mimochodem kdo by chtěl slyšet storku, jak jsem nosil služební pouzdro co by kvalitu, rád povykládám o kvalitě vybavení made in vnitro.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pát 03.3.2006, 9:15

realcop: No tak povídej, nenech se přemlouvat :) Taky by mě zajímalo, jak je to u vás s obuškama a kombinézama? Když máte nafasovaný ty klasický pendreky, můžete místo toho nosit vlastní teleskop? A ty černý kombinézy už vám dovolili, nebo je pořád zákaz "kvůli czechtecu"? Když přítelkyni ukradli notebook a byli sme to hlásit na PC ČR, byl tam takovej pryma strážník, tak sme se začli bavit co u nich apod., ale jak sem se zeptal, jestli můžou nosit kombinézy, zarazil se a jestli prej nejsem nějak nastrčenej (asi od nich z vedení) :lol: :D Prej to, kdy můžou a nesmí nosit kombinézu je tajný... to nevim proč. Tak jak to je? Dík za odpověď :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Tajemství

Příspěvek od realcop » pát 03.3.2006, 9:33

Jedine co je tajné, je škodlivost některých funkcionářu. Dal jsem šanci služebnímu pouzdru. řekl jsem si že si jeho kvalitu ověřím, než začnu pomlouvat. Takže po týdnu mi vypadl plastový pásek, protože drží jen na umělohmotném cvočku vlepeném do tenké ocelové trubičky. Upozoruji že vypadne každému. Vzhledem k tomu že když sedím v autě, je uzamykací páka vtlačená do sedačky. Po třech týdnech došlo k uvolnění celé uzamykací kulisy,. Ta se viklala natolik, že hrozilo její vytažení i se zbraní, což by mimo střelnici byl přinejmenším trapas, přinejhorším smrt. Závěs pouzdra tlačí do boku takovým způsobem, že po službě máte na boku velice slušný otlak. Rozbitnost pouzdra jsem netestoval, ale po těchto zkušenostech už věřím všemu. No a te´d se řeší nestandardní doplňky. Tím je myšleno to co skutečně policista na ulici potřebuje, ale protože to někteří funkcionáři z kanceláře nepovažují za nutné, je to opět špatně. V kanceláři totiž člověk potřebuje jen pero k podepisování hloupých rozhodnutí.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

kombinézy

Příspěvek od realcop » pát 03.3.2006, 9:43

Po intervenci ze strany Zbraní a nábojů došlo k povolení kombinéz pro linky 158, nikoliv např. pro PMJ. Teleskopické obušky nosí většina policistů. od fa ESP (FLY), většinou 21". Ačkoliv je to prostředek pohodlnější na nošení, (tonfa se ti tak akorát zaplete do nohou když běžíš, nebo ti rovnou vypadne.) ohánějí se někteří funkcionáři tím, že je to v podstatě kovová tyč. Aniž by si tento prostředek vyzkoušeli. Jde o to že pokud udeříš do něčeho tel. obuškem, citíš přesně jak silnou si dal ránu, u silné plastové tonfy tohle cítít není. Takže není problém to přehnat. Navíc pokud se tonfa zlomí, vznikne většinou velmi nebezpečný plastový lom. Stačí se jednou ohnat a je to na řadu krásných stehů. To se pak na Inspekci MV těžko vysvětluje. Problém je že se nás nikdo neptá, jaké vybavení bychom chtěli. Rozhodují o tom lidi z kanceláře, co byli ve výkonu naposledy v roce 1989.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: kombinézy

Příspěvek od MarK » pát 03.3.2006, 9:52

realcop píše:Rozhodují o tom lidi z kanceláře, co byli ve výkonu naposledy v roce 1989.
A tonfy se jim urcite osvedcili :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

bum

Příspěvek od realcop » pát 03.3.2006, 10:17

tenkrát tomu zase veleli z kanceláře a když se koukneš na záběry tak mají tzv. Federály. Bíle pryžové obušky. Tonfa je nanic. Vypadá hezky do sado maso salónu, ale jinak je nepoužitelná
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pát 03.3.2006, 11:53

Hehe. Taky máme ještě nějaký federály ve zbrojáku pro zásahovou jednotku. Ale bohužel už to není co bejvalo - stářím už se lámou, ale dřív to nemělo chybu. :D
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.3.2006, 15:16

S474N píše:cmk: ale vzdyt o tom to prave je. Snazis se ho zadrzet, nicmene on zacne utocit a proto ho musime smaznout *40*.
A pak to chce dobryho pravnika :twisted:
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13

Registrován: pon 20.2.2006, 22:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Cheb

Re: Tajemství

Příspěvek od Bomber » ned 05.3.2006, 18:32

realcop píše: Dal jsem šanci služebnímu pouzdru. řekl jsem si že si jeho kvalitu ověřím, než začnu pomlouvat. Takže po týdnu mi vypadl plastový pásek, protože drží jen na umělohmotném cvočku vlepeném do tenké ocelové trubičky. Upozoruji že vypadne každému. Vzhledem k tomu že když sedím v autě, je uzamykací páka vtlačená do sedačky. Po třech týdnech došlo k uvolnění celé uzamykací kulisy,. Ta se viklala natolik, že hrozilo její vytažení i se zbraní, což by mimo střelnici byl přinejmenším trapas, přinejhorším smrt. Závěs pouzdra tlačí do boku takovým způsobem, že po službě máte na boku velice slušný otlak. Rozbitnost pouzdra jsem netestoval, ale po těchto zkušenostech už věřím všemu.
realcop: To píšeš o těch rakouských pouzdrech Sickinger? Četl jsem o nich ve Zbraních a Nábojích, kde je testovali a zároveň testovali i česká pouzdra od M.L.C. a popravdě ta naše jsou levnější, ale co se týče kvality, tak i mnohem lepší. Jako příklad třeba kopnutí do pouzdra ze spodní strany ten rakouský model nevydržel a rozpadl se na několik kusů. A to prý testovala asi šedesátikilová slečna. A celkově pouzdra pana Milce vyšla lépe, takže se vedení Vaší firmy (vnitro) opět vyznamenalo.
Nic na světě nemá takovou cenu jako vlastní krev, všichni ostatní jsou cizinci. Wyatt Earp
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » ned 05.3.2006, 19:59

Realcop
Neříkám, že nemáš pravdu, zažívám to samý co ty, ale být tebou, tak trochu uberu. Nikdy nevíš kdo to čte a některý věci by měly zůstat doma. A nemusí to číst jenom chrousti...
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

pouzdra

Příspěvek od realcop » pon 06.3.2006, 11:04

Je o mně všeobecně známo, že poukazuju na nedostatky u PČR a to i mediálně bez zakryté tváře. Nebojím se upozorňovat na nedostatky, protože tím, že budu mlčet škodím sám sobě a mlčení je souhlas. Bude jen dobře když si to přečte někdo z vedení, třeba si uvědomí, že zeptat se těch dole, co chtějí je to nejlepší co mohou udělat. Zatím se tak děje velice málo a když tak mnohdy z pouhého alibismu. Kdo mlčí jako by pomáhal těm škodílkům.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz