GLOCK - lopata nebo slečinka?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od solidus » pát 15.1.2010, 8:06

Čao,

včera jsem si zašel s kamarádem na střelnici a hned po vstupu jsem byl svědkem debaty dvou pánů - neviděl jsem je poprvé, jestli se nemýlím, tak oba myslivci, jeden bývalý komisař při zkouškách na ZP, druhej sportovní vzduchovkář ... - o tom, že "GLOCK ti má tak precizně udělanou komoru, že jakejkoliv lehce zdeformovanej náboj to už nevezme, prostě se to zasekne".
Tak říkám:"To jsem teda slyšel něco jinýho."
A On:"ty snad znáš někoho, kdo střílí GLOCKem a přebíjí? přebíjenky to prostě nevezme"
Já:"tak GLOCK je snad vyhlášenej tím, že je to lopata a sežere všechno ne? co vím, tak přebíjený nejsou problém" - zde bych upozornil, že jsem záčátečník, nemám v tomhle směru osobní zkušenosti, jen zde forum
On:"nene, lopata, co vezme vše je třeba CZ75, GLOCK musí mít precizní střelivo, jsou s ním dost problémy"
Pak jsem šel už střílet. Radši.

Jako pořád zelenáč jsem nemohl argumentovat léty osobních zkušeností, takže jsem dál nedebatoval. Ale shodneme se na tom, že pán měl asi vlčí mlhu, že? :lol: :lol:
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od HV » pát 15.1.2010, 8:13

Kdybych šel střílet já (a nejen já) s přebíjenkama nasypanýma v krabici tak by pánové asi valili voči. O přebíjenkách tvrdit že jsou nekvalitní může jen ten, kdo nepřebíjí. Přebíjenky si přeci udělám podle sebe. Mnohdy (většinou) se jedná o kvalitnější střelivo pro tvoji zbraň než můžeš zakoupit na krámě. Tedy pokud nezahapruješ a neotočí se ti plotna a ty neopomeneš nasypat prach :mrgreen: (neposlal jsem tam druhou, v pohodě jsme ji vytloukli a střelu zrecykluji :wink: - chyba přebíječe začátečníka :mrgreen: )
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od admix » pát 15.1.2010, 8:38

Co na to rict - kazdej ma svoji pravdu a nazor je jako dira do prdele :lol: Zajimalo by me, co by rek na Hecklera - kdyby mi oznamil, ze CZ75 je lepsi, tak bych asi musel odejit, protoze bych smichy netrefil ani papir :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od daveG17 » pát 15.1.2010, 8:41

Eh...tak slyšet podobné moudra od vzduchovkáře by mi asi stačilo na záchvat smíchu :) Až je potkáš příště, tak jim vzkaž, že já a pár mých kamarádů používá glocky už několik let s přebíjenkama (plášť i olovo) a absolutně není problém - celkově desetitisíce ran. Občas se vyskytne chytrák, který tvrdí, že neexistuje střílet s Glockem olovem, protože má polygon - taky jsem nějak nepobral proč, nebo ten můj je nějaký extrém - olovo žere a plive rovně před sebe ;)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od Selag » pát 15.1.2010, 9:34

Potvrzuji zkušenosti kolegů :-) Přebíjím 4 roky, z G 17 vystřeleno 9 000 přebíjených, z G 19 4 000 ks a z G 26 zatím 1 000 ks. ( dalších 15 000 vysteleno za tu dobu z jiných zbraní ) Měl sem jen problém se zápalkama SB - po prodloužení tyčky na zápalkovači už naprosto O.K. a to mám na G 17 zeslabenou pružinu úderníku. Pánové evidentně mluvili o něčem co někde jen letmo zaslechli. A kdo ví v jaké souvislosti. Jo, a ještě k problému polygon - olovo. Veškeré mnou přebité a vystřelené výše uvedené počty jsou náboje s olověnou střelou komolý kužel 126 grs, mazaná do drážky. Přesnost naprosto dostatečná, zatím žádná stržená střela v hlavni. Prostě spokojenost :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od HENRY » pát 15.1.2010, 9:54

zdravim a jen souhlasim leju si kule doma a cpu to do G ve velkem a muzu rict ze za celou dobu co strilim tyhle streli jsem nemel zadny problem a uz to budou tisice uz to ani nepocitam :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od markony » pát 15.1.2010, 14:35

Ty samé zkušeností jako daveG17 , střílim z G 19 olovo a žádný problém stím není .
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od cmk » pát 15.1.2010, 14:51

Solidus > na to jsou 2 mozny reakce.

Bud jim rict, ze vedej uplny ho*no.

Nebo jim rict, at ti ukazou ty naboje, se kterejma ma Glock problem a vystrelej je z jiny zbrane :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 183

Registrován: úte 17.1.2006, 21:41

Bydliště: JM

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od smashing » stř 20.1.2010, 21:55

chlapici asi opravdu nikdy glocka v ruce ani nemeli :lol: , strilim jen prebijenky a nikdy zadna zavada zpusobena zbrani, to spis CZ75 je mlsna na naboje.. .teda spise na jejich delku, z glocka strilim opravdu vsechno vcetne celoplastu 380auto (92gr) nalaborovane na vyssi gramaz a funguje naprosto bez problemu :)))) a hlavne to tak nekope. Takze muj zaver... co nevyleti z glocka, nevyleti uz z niceho :mrgreen:

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od kuro159 » čtv 21.1.2010, 2:53

...Solidus...tos ma ty dvaja myslivci pobavili...az mi z oci kvapkalo... :lol:
...si predstavte, ze budu radit a poucovat novych strelcov taky to odbornici od diaboliek... :roll: :roll: :roll: :lookround:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od solidus » čtv 21.1.2010, 8:04

no aspoň vidíte, s čím se musí začátečníci potýkat :lol: :lol:
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od HV » čtv 21.1.2010, 10:22

solidus: Informace je třeba filtrovat a ověřovat, dobře to děláš ;)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od kuro159 » čtv 21.1.2010, 15:51

...u nas na fore som nasiel jednu radu-odpoved, co radili mlademu chalanovi co so chcel kupit G23 a to takuto:
,,kup si radsej HK-USP, a nie Glocka, pretoze on sa ti urcite v tej razi40SW roztrhne. Glock v 40SW je vlastne prevrtana devina a HK je konstruovana hned ako 40SW,,
...no co by ste na to povedali???? Ja iba tolko, ze niekedy sa to s tou HK-positive moc prehana...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od cmk » čtv 21.1.2010, 23:45

Ber to jako protipol tomu, ze tady taky leckdo prehani chvalu na glocka :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 22.1.2010, 0:41

Spíš je to ukázka přežívajících mýtů :) ty problémy s .40 byly reálné a sakra časté v nějaké z prvních serií kvůli konstrukci komory. Ale proboha to bylo někdy v polovině devadesátých let a co mezi lidma bylo bylo vyměněno za nové po změně konstrukce. Ale fáma žije dál. HK měli v prvních seriích v .45 brutální problémy s podáváním nábojů (kopyto a stejně mlsný na tvar střely)... jen byli mnohem rychlejší v odhalení a napravení problému, takže si lidi skoro nestačili všimnout, natož aby si pamatovali. Dopředu to střílí všechno, něco potřebuje pozornosti víc, ale bezúdržbový taky neni nic. Něco vydrží víc, ale zase je to velkým dílem věc péče i údržby. I CZ najede bez problémů 50tis a víc když si majitel dělá čajíčky na mířenou a umí čistit a mazat. Zbytek jsou jen osobní preference...
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 20.5.2009, 13:25

Bydliště: Kladno

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od Thomas » sob 23.1.2010, 14:45

Tak teď tu budu asi zlynčován. :lol: Nicméně z osobní zkušenosti - jakožto bývalý majitel CZ 75 B a nyní majitel G19 - můžu říct, že Glock je dle mého citlivější na kvalitu munice. S CZ 75 sem nikdy neměl jedinou závadu, zatímco s Glockem už asi 2-3 zádržky byly. Což ovšem nic nemění na faktu, že Glock mi vyhovuje mnohem víc a rozhodně bych zpět neměnil 8-)

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od GLOCK69 » sob 23.1.2010, 16:13

Proč lynčován? Svého času střelivo MFS, CZ75C bez problémů, glocky 17 občas selhač.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od Albert » sob 23.1.2010, 17:14

Tak si teda taky dovolím přímé srovnání z vlastní zkušenosti.
Dvě zbraně: Glock 17 a CZ 75 SP-01 SHADOW. Obě zakoupené jako nové, obě přibližně ve stejnou dobu (G zakoupena cca o měsíc dřív), obě mají nastříleno shodně cca 5000ran.
Úpravy: Glock pouze přeleštění stojiny, CZ bez úprav.
Střelivo: 90% Magtech, ostatní všehochuť včetně přebíjených, někdy velmi nevalné kvality.
Závady: Glock 17 pouze po pár set ranách posunuté hledí. Funkční závady celkem 0, slovy NULA !!!! Všech 5000ran odpáleno, vystřeleno, nábojnice vyhozeny a bla bla bla. Prostě funguje na 100%.
SHADOW.... Zde musím ač nerad přiznat mnoho zádržek, skřípnutých nábojnic ve výhozním okénku během vystřelení prvních cca 1500ran. Závady po onom záběhu ustaly ale ne na 100% :( , čas od času bohužel nějaká ta hylzna stejně uvízne, sekne.
Jinak o obě tyto zbraně je příkladně pečováno ve smyslu údržby. Jsou pravidelně čištěny a mazány. Nejsou na nich zkoušeny žádné extrémní pokusy na výdrž.
Jinak kdo z vás mě tady zná tak ví že stejně střílím SHADOWem čož samo o sobě vypovídá o tom že nemám v úmyslu nějak nadržovat Glockům ale z výše uvedené vlastní zkušenosti po stránce spolehlivosti vyhrál GLOCK.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od Selag » ned 24.1.2010, 13:59

Tak dnes na střelnici při -12°C nastřílela "slečinka" takhle. Dal sem celkem 100 ran, mé přebíjené, bez závad :-)
Jo, bylo to z G 17 na 25 metrů, pátá, nebo šestá serie.:-)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK - lopata nebo slečinka?

Příspěvek od Zajic » pon 25.1.2010, 19:58

Selag: K tvemu vykonu netreba nic dodavat :wink:
To ja se s Glockem udrzim tak mezi 8-10 :oops: Jsem hold ze slabsiho soudku :oops:
Ps: To strilis celoplastema nebo olovem?

Co se tyka Glocku, tak si vzpominam, ze kdysi jsem strilel ty Slovenske prebijenky Ares, koupil jsem 100ks na zkousku. V Glocku 17 me to asi 3x udelalo zavadu, uz si to presne nepamatuju, pac je to uz davno a uz jsem je pak nikdy nekoupil. Ale pri strelbe se mi tam vzdy seknul naboj pri podani. Takze asik nejaka slabsi laborace, nebo spatna delka naboje. Jinak s SB FMJ Glock strilel apsolutne bez zavad.
Takze je mozne, jak to uz byva, ze nekdo nacpe do zbrane nejakou hruzu od nekoho, a pak se divi co je to za zmetkovou zbran, ze nechce strilet :lol: A rozhlasi to po okoli, a pak se to siri dal a dal :lol: Az se to dostane sem.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz