PORADTE-NAPADENI PSEM


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od O.Gun » úte 24.11.2009, 9:07

O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od admix » úte 24.11.2009, 9:31

Tak to vsechna cest pani
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Vláďa » čtv 24.12.2009, 23:50

Elektrika je dobré řešení (nejen) těchto případů. Tady platí to samé, co u ohně, dobrý sluha, špatný pán. Může hodně pomoci, ale taky špatné užívání psa zkazí. Tady je to ale evidentně první případ.
Jinak já preferuji venčení v koši,v případě nějakého problému je z toho max. modřina, neteče krev, to se týká i napadení člověka psem, který není pod kontrolou.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od S474N » úte 19.1.2010, 14:03

Tady neco k tematu:

Nedávno jsem viděl kus nějakého dokumentu o tom, jak se nějaká paní snaží vysvětlit majitelům, že nemohou dovolit svému psíkovi dělat všechno, co chce. A minule na Idnes byl článeček o tom, jak obchodníci rozšiřují oddělení pro zvířata, protože / na nich lidi nešetří, na rozdíl od ostatního zboží.

A když občas vidím, jak se lidi ke psům chovají? Hrůůůůza...

Tak si myslím, že se se buď zbláznili lidi, nebo já. Asi spíš lidi, takže tady je pár pravidel, která se mi osvědčila:
  • - Pes není člověk. Nikdy nebyl a nikdy nebude. Je to pes.
    - Pes nikdy nebude poslouchat dobrovolně. Poslouchá, protože musí. Když - nemusí, neposlechne.
    - Pes nerozumí kompromisu. Pravidla určíte buď vy, nebo on. Dohoda není možná.
    - Když pravidla určíte vy, musíte je dodržovat a také jejich dodržování vynucovat.
    - Pokud pes pravidla nedodrží, potrestejte ho. Musíte hned, protože za 10 minut už neví, že udělal něco špatně.
    - V rodině platí pravidla vlčí smečky.


Pravidla vlčí smečky:
  • - Každý člen smečky má svoje pořadí. U lidí to je jedno, psovi do toho nic není. Pes je poslední. Více psů si svoje pořadí řeší mezi sebou.
    - Když pes bez povelu zavrčí nebo agresivně zaštěká v přítomnosti pána, dostane okamžitě přes hubu. Pán si mohl myslel, že to bylo na něj.
    - Pes nikdy nebude zkoušet získat něco od pána. I když ví, že dotyčná věc je pro něj (miska, hračka, pamlsek), sedne si a čeká.
    - Pán má právo sebrat psovi kdykoli hračku, sahat mu do žrádla, vlézt k němu do kotce, atd... Pes vůči pánovi takové právo nemá.
    - Pes, který zkusí obsadit pánovo místo je okamžitě potrestán. Je jedno, jestli to je postel nebo křeslo.
    - Pán zase nesmí nikdy psovi naznačit, že na postel nebo na křeslo může. Pes pojem "vyjímka" nezná.
Zní to blbě, ale představte si, jak si ve smečce vlků nějaký podžízený člen zkusí alfa samci zabrat jeho pelech, nebo mu jen přičichnout k jeho večeři :-) To by skončilo zraněním nebo smrtí odvážlivce. Takhle to musí fungovat i u vás doma - pes nic jiného neočekává a jiným chováním mu děláte zmatek v psím myšlení. Pes musí chápat "On je šéf, může všechno. Když já poslouchám, dostávám žrádlo a pán je se mnou spokojen. Když poruším byť omylem pravidla, jsem potrestán. Na pána se za to ale nezlobím, protože má vždycky pravdu."

Když pes poslechnout nechce, zvyšujete tlak, dokud nepovolí. Slyšel jsem argument, že jsou psi, co se raději nechají zabít, než aby podlehli. Dobře, přizabijte je ale musíte vyhrát. Pes je buď poslední v rodině, nebo je mrtvý, jiná možnost není - mohl by někomu ublížit.
Jednou se mi stalo, že můj pes mě opakovaně neposlechl a evidentně se snažil mi něco dokazovat. Skončilo to tak, že jsem ho dusil, dokud se neposral(doslova) strachy o svůj život. Pomohlo to, od té doby nic podobného nezkusil.

Buďte ale spravedliví, netrestejte psa nezdůvodně, je to člen vaší smečky, ne nepřítel. V rámci pravidel musí mít určitou volnost, není to stroj. Když si nebudete jistí, jak jednat, vzpomeňte si na pravidlo vlčí smečky. Jak by jednal alfa samec, kdyby si k němu podřízený člen dovoloval, to co váš pes k vám?

Přeji hodně pěkných zážitků s vašimi psi, psicemi a psáčaty :-) OPAS

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.kudlanka.cz/index.php?option ... &Itemid=33
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Starosta » úte 19.1.2010, 15:27

Problém je, že spousta lidí považuje psa za "miláčka", odmítání podvolit se či dělání zlomyslností za "osobnost" a vztekání se, agresi a trucování za "přirozenost".

Spousta lidí nemá vůbec šajn, jak normální vztah psa a "pána" vypadá, natož aby jej dokázali utvořit/zachovat. :huh:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od veratim1 » úte 19.1.2010, 17:06

Problém je už získat takovéto informace (pro někoho novinka), protože si myslím že "seriozní periodika, televize" by něco takového považovaly za týrání zvířat, případně omezování zvířecí svobody. *92*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od panvrabec » úte 19.1.2010, 23:26

- Pes nikdy nebude poslouchat dobrovolně. Poslouchá, protože musí. Když - nemusí, neposlechne...

- Když pes bez povelu zavrčí nebo agresivně zaštěká v přítomnosti pána, dostane okamžitě přes hubu. Pán si mohl myslel, že to bylo na něj...

- Pán má právo sebrat psovi kdykoli hračku, sahat mu do žrádla, vlézt k němu do kotce, atd... Pes vůči pánovi takové právo nemá...

Když pes poslechnout nechce, zvyšujete tlak, dokud nepovolí. Slyšel jsem argument, že jsou psi, co se raději nechají zabít, než aby podlehli. Dobře, přizabijte je ale musíte vyhrát...

Jednou se mi stalo, že můj pes mě opakovaně neposlechl a evidentně se snažil mi něco dokazovat. Skončilo to tak, že jsem ho dusil, dokud se neposral(doslova) strachy o svůj život. Pomohlo to, od té doby nic podobného nezkusil.
1) Protože musí? Možná, ale především protože sám chce!!! Důležitá je motivace. Dobrovolně ano, ale za odměnu, později to jde i dobrovolně a bez odměny.

2) Větší kravovinu jsem neslyšel, určitě by za to byli vděční lidé, kteří chtějí mít psa vycvičeného na obranu, nebo jako hlídače. Ti by Ti za takovou radu poděkovali.

3) Celkem pravda. Až na to, že psovi se nikdy do misky se žrádlem sahat nemá ať je jaký chce.

4) To je vtip, že? (Pokud nejde o KN.)

5) Že nechtěl poslechnout se nedivím po tvém přístupu k němu. Ten tě musí mít opravdu rád. Tohle je příklad týrání zvířete a špatné výchovy od štěněte. Správná výchova je založená na lásce ke psovi, vzájemném porozumění a silné motivaci psa pracovat. Opravdu, jde to i bez bití.

Takhle bych odvětil autorovi tohoto díla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Starosta » stř 20.1.2010, 1:45

Jo, některý věci z toho jsou opravdu opačnej extrém :?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od veratim1 » stř 20.1.2010, 13:33

re panvrabec
ono celkem hodně záleží na úhlu pohledu.

ad 1) souhlas dokud pes chce, ale pokud nechce? někdy prostě motivace nestačí. Pak samozřejmě zvážit jestli pokračovat ve výcviku nebo skončit, ale co když zrovna necvičíš?

ad 2) i u psa obranáře by měl o všem rozhodovat pán ne pes. Klidně psa přirovnám ke zbrani i při obraně musíš namířit a stisknout spoušť. Chtěl bys zbraň která vystřelí sama?

ad 3) absolutní pravda jen s výchovou (toto nepovažuji za výcvik) začít hned po adaptaci štěněte na nové prostředí (odloučení od feny). Pak není nutné psa bít ale stačí zvednout hlas a být neústupný. Ověřeno u dobrmana, ohařů, jezevčíka i cane corso.

ad 4,5) to je to co by mohlo být týrání zvířat ale opět záleží o co šlo. Např u odvykání loveckých , služebních i záchranářských psů od štvaní zvěře (kterou štvát nemají). Přístupů je mnoho. Některé fungují. Záleží na psovi i majiteli, ale nevěřím že to zvládne přístup :Alíku nech zajíčka tady máš sušenku. Tím nechci říct že se psi mají bít, ale...

Tento článek považuji za poučný zejména proto že není ve stylu dnešní možná až propagandy ťuťuňuťu miláčků kteří můžou vše ve stylu "pane necukejte se když je do vás Alík zakouslý ať si nevylomí zoubek". :)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Mistral » stř 20.1.2010, 14:40

"Správná výchova je založená na lásce ke psovi, vzájemném porozumění a silné motivaci psa pracovat."

Jistě že je lepší psa motivovat, ale potkal jsem příliš mnoho čoklů, u kterých se láska jejich paniček projevila tak, že se z nich stali voražený hovada bez vychování. Lásku bych do toho vůbec netahal, vzájemné porozumění jen omezeně.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od panvrabec » stř 20.1.2010, 22:42

Mistral: Pochopitelně, když si koupí dogu nějaká panička do paneláku a má ji pro své ego a psa necvičí. Tam pomůže jen převýchova v rukou zkušeného kynologa. Lásku bys do toho netahal. Pokud svého psa nemáš rád, tak je něco špatně. A vzájemné porozumění by mělo fungovat na 100%. Když ti pes něco naznačí neznamená to vždycky že tě chce sežrat. Třeba chce čůrat, nebo vodu tak bys mu měl rozumět. To samé platí obráceně, aby on chápal co po něm chceš za povel.

Samozdřejmě bitím se nedá nazvat plácnutí novinami za to, že se štěně pokakalo v bytě. Ale lepší je, pokud to jde pouze se zvýšeným hlasem a vyvést ho na místo ven.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od cmk » čtv 21.1.2010, 11:30

Moje zkusenosti se psama nejsou sice velky, venoval jsem se tomuhle konicku realne tak 2 roky, kdy se mi povedlo vychovat fenku temer gaucoveho Bullteriera, co miluje deti a neutoci temer na nic (snad jen kocky na vlastni zahrade nema rada).

A obecne z toho mam zkusenost...

Pes neni clovek, pes neni vec. Pes je ziva bytost, ktera nejak premysli, nejak chape priority. Kazde plemeno ma v genech neco jineho.

Pokud si nekdo mysli, ze plemena typu Pit-bull, Bullterier, Amstaf, Staf-bull, Rotvajler apod... zlomi silou, tak se mu to asi na cas povede. Jenze presne z tohohle pak plynou takovy ty nestastny udalosti, jak jinak leta hodnej rotvajler roztrha maly dite.

Jasne, zlomit se da vlcak. To je psi vojak jak vysitej. Ale u tzv. bojovych plemen (kterej vul vymyslel tohle oznaceni?) je to o necem jinem. Jasne, ze takovy pes musi vedet, ze je nejaka smecka (rodina, deti, babicky, kamaradi, znami, pes) ktera nejakym zpusobem funguje, jasne, ze musi vedet, ze on je v ty smecce posledni. Ale taky musi vedet, ze je smeckou bran a chapan jako jeji plnohodnotna soucast.

Prostredky necht si k tomu najde kazdy sam.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Mistral » čtv 21.1.2010, 12:45

panvrabec píše:.
No, v životě mě raflo (bezdůvodně) několik psů, ale vždy to byly zpovykaný malý svině nějaký babky.
Pojem lásky je velmi široký. Jako alfa zvíře ale nemůžu mít rád psa, který stojí na spodku žebříčku smečky (lidské rodiny). To prostě nejde. Stejně tak zvířata neznají pojem lásky v lidském rozsahu. To ovšem neznamená, že mu nepřiznám to, na co má jako člen smečky nárok. To by taky nešlo.
Obdobně se vzájemným porozuměním. Pes se má především snažit, aby porozuměl, co chci, a na mě je, abych mu to srozumitelně (pro něj) předložil. Což samozřejmě předpokládá dostatečnou znalost etologie a "vyjdřování" psů, pokud má být tento proces bezproblémový.

Myslím, že v principu nejsme vepři :twisted: . Nicméně já jsem na základě svých rozsáhlých zkušeností s "milovníky" koní a psů alergický na slova láska a porozumění, protože ti, kteří se těmito slovy nejvíc ohánějí, vědí o zvířatech většinou prd a prakticky si zvířata pletou s plyšáky. :evil:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 58

Registrován: pon 02.2.2009, 10:03

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od prochy » pon 25.1.2010, 16:09

Neprocital sem tema uplne cele, proto se predem omlouvam, zda zopakuji neco co jiz receno bylo.

Dle meho nazoru je potreba si v takoveto situaci rozdelit psa na nebezpecneho a zbytek (Jasne ze do civavy co se mi zakousne do nohavice nenasypu zásobník.)

V pripade ze branim at uz sebe nebo sveho psa, je asi nejlepsi reseni na psa zarvat, pak pokud to nepomuze vystrelit do zeme (do vzduchu), pokud to neni lovecky pes, lekne se a utece, v krajnim pripade strilet.

Resenim muze byt taky primarne natazeny slepy naboj v komore. Pak se dostane na ostre. Psa bych zastrelil asi az v okamziku kdy bych nevidel jine vychodisko. Rozhodne bych radsi vystrelil nekolikrat "na prazdno" nez abych pak policajtum dokazoval ze ten pes na me opravdu zautocil a panicka to nechce priznat pre je pouze hystericka z toho ze sem ji zastrelil psa.

Takovymhle pripadum lze predejit, pokud si lidi budou vazat psy na voditko a budou nutit psy poslouchat.

Jenže jak lidi donutit toto automaticky dělat .. je otázkou.. :)
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.

Příspěvky: 10

Registrován: sob 30.1.2010, 15:09

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Bratislava

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Paradive » pon 01.2.2010, 12:57

1. pes v rukách nezodpovedného majiteľa sa potenciálne stáva zbraňou. Na rozdiel od vačšiny drzitelov ZP je pravne uvedomenie vaačšiny majiteľov psov minimalne, nakolko usudok je ovplyvneny - zahmleny láskou k svojmu miláčikovi.
2. pes pustený navoľno bežiaci so štekotom priamo na mňa - je pes útočiaci - pokiaľ budem čakať až kým sa mi možno zahryzne do predlaktia pravej dominantnej ruky - prišiel som o realnu možnosť sa brániť so zbraňou.
3.Držiteľ ZP má zbraň na ochranu: 1. života, 2. zdravia a 3. majetku.
tzn v pripade uplatnenia KN somchránil svoje zdravie - a to má prednosť aj pred vzniknutou škiodou /cena psa/.Pretože následky uhryznutia /trvalé/ môžu byť katastrofálne./nepohyblivosť prstov/
4.Každé hodnotenie vzniku KN /už áno? ešte nie?/ je napadnuteľné a spochybniteľné.
5.Ide o to že ľudia si ešte nezvykli, že niekto sa môže aj účinne brániť proti psovi /KN, zbraň/.
6. držitelia ZP sú zodpovední a majú zábrany z ťarchy paragrafov. /rotwajlerdick má výčitky že kvér vôbec vytiahol - hoci chránil svoj majetok/.
7. Majitelia psov si neuvedomujú že niekto / napr. ja/ nechce byť vôbec obťažovaný ich psami - vyskakovaním, očuchávaním a pod. Ja im nezakazujem vlastniť psov, ale mne nech dajú pokoj.
Asi to vyplýva z toho ze som videl hrozostrasne veci vykonane psami.
8.Vsetko je len moj uhol pohladu a sukromny nazor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od daveG17 » pon 01.2.2010, 17:14

prochy píše:Resenim muze byt taky primarne natazeny slepy naboj v komore. Pak se dostane na ostre.
Prochy - slepý náboj nepřetáhne závěr. Takže si natrénuj natažení o stehno pro případ, že se pes nelekne a bude ti po první ráně viset na ruce ;)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Globus » úte 02.2.2010, 1:34

nebo místo toho slepáku brokovej, plastovej...
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od O.Gun » úte 02.2.2010, 9:15

Globus píše:...brokovej, plastovej...
pozor! v mnoha zbraních také nepřebije!!! (vlastní zkušenost...)
Já bych to nenosil...
O.Gun

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Selag » úte 02.2.2010, 11:03

V revolveru klidně :D
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » úte 02.2.2010, 15:30

mne to g 26 neprebije ani brok,ani plast ale treba cz 75 i cz 52 v pohode prebiji ale kdo se s tim bude vlacet :roll:
zabijte je vsechny buh si je prebere

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz