Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od S474N » úte 02.2.2010, 11:47

Přípravu policejního komanda či soukromé armády připomíná výcvik jednotky, kterou si energetický gigant ČEZ pořídil kvůli černým odběratelům elektřiny. Nechybí střelba, slaňování, nácvik vniknutí do budovy. To vše ukazují videa, která zabavila policie zvláštnímu útvaru ČEZ označenému NTZ, oddělení netechnických ztrát.

"Seš mrtvej, seš mrtvej!" křičí instruktor v maskáčích v reakci na nešikovnost muže v uniformě s nápisem NTZ, který cvičí střelbu z pistole. Jedná se o účastníka třídenního výcviku v Náměšti nad Oslavou v květnu 2005.

"Elektrikáři" z ČEZ se tam učili například sebeobranu, slaňování, střelbu, kynologii, jízdu na raftu nebo základy pyrotechniky a první pomoci. Další záběry ukazují členy "komanda" ČEZ na kurzu přežití. Zabíjejí slepice, jsou zavírání do klece, plíží se svázaní k sobě.

Šéf šéf odboru NTZ Karel Vaniš vysvětluje, že "kurzy sebeobrany a přežití jsou reakcí na útoky, kterými jsou jeho lidé při kontrole černých odběrů elektřiny vystavováni". Nechybí podle něj fyzické napadení nebo hrozby střelnou zbraní.

Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu obvinil už v roce 2008 elektrárenské komando z trestného činu vydírání. Za ten hrozí až 12 let vězení. - čtěte Policie obvinila desítky členů "komand" ČEZ z vydírání dlužníků

"Na krádeže elektřiny doplácí všichni poctiví občané, kteří za zloděje platí. Chápeme, že policie musí prošetřit všechna oznámení. Věříme však, že naši pracovníci budou od nařčení očištěni a policie se bude soustředit na zloděje elektřiny, a ne na ty, kdo se snaží krádežím bránit," napsal tehdy v tiskové zprávě mluvčí firmy Ladislav Kříž.

Komando nemělo z vymáhání peněz osobní prospěch, stejně tak přistižení majitelé domů často byli skutečnými neplatiči. Problém je podle kriminalistů v tom, že komando vstupovalo nezákonně na soukromé pozemky údajných černých odběratelů a nutilo je k zaplacení pokut. "Ukončili jsme vyšetřování, obvinění se seznamují se spisem a dáváme návrh na obžalobu," řekl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/video-firma-cez- ... _krimi_cen
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Jasik » úte 02.2.2010, 12:12

Očividně se neučí "bezpečně manipulovat" se zbraní.. Oni se přece učí "střílet" a to je rozdíl... 8-) :roll:
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Fredouch » úte 02.2.2010, 12:47

Nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo brečet. Pokus o "dynamickou" střelbu, když někteří mají problém s bezpečnou manipulací.

Paragliding? Na co?
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Starosta » úte 02.2.2010, 13:11

Tady je základní nepochopení toho, k čemu to zřejmě sloužilo...

Pokud je na seznamu "výcviku" paragliding, paintball a raft, tak je potřeba to brát s rezervou jako "benefit" a "teambuilding" od zaměstnavatele 8-)

Nikdo snad po skouknutí tohoto videa nemůže tvrdit, že to mělo být něco víc než přípravka na večerní kalbu. Nechtěl bych být v tu dobu na té střelnici, nevypadá to bezpečně ani pro ně samotné.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od lukas » úte 02.2.2010, 13:19

Strelba za pohybu velmi zajimava :-D Zvlast ty momenty "kdy to nestrili"...
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Fredouch » úte 02.2.2010, 13:20

Jako team building asi dobrý. Tady se ale obávám, že to mohlo být myšleno jinak. Doufám, že ne vážně.

A u team buildingu bych asi čekal trochu jiné organizační zajištění.
Pokud by firma u které bych objednal team building takovýmhle způsobem zfušovala zajištění o bezpečnost (chování na střelnici, kynologie - ten pes si dělal co chce a psovod nikde, ještě, že byl přivázanej) tak nevím, jestli bych byl ochoten něco zaplatit.

Ale jen z toho videa těžko soudit.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od veratim1 » úte 02.2.2010, 13:42

Tak jsem se probral z původního šoku :o

Pokud to je jenom teambuilding tak ještě jakš takš no :lol:

Pokud to myslí vážně tak jsem pořád ještě v šoku *9*

No a ještě mě napadlo že jestli to myslí vážně tak by se měli přejmenovat z Útvaru pro odhalování netechnických ztrát na Útvar lidských ztrát (a nálezů) :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 50

Registrován: stř 23.9.2009, 23:17

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od ra1989 » úte 02.2.2010, 14:51

Téma bych přesunul spíše do složky VTIPY! U přiloženého videa jsem se velice pobavil :lol: :twisted: :lol: :twisted:
Chceš-li mír, připrav se na válku...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Mistral » úte 02.2.2010, 15:08

Někdo v ČEZu dostane strašnej pojeb, na to dám krk. Až tohle uvidí černí odběratelé elektriky, tak se smíchy neudržej. :roll:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od O.Gun » úte 02.2.2010, 21:38

Fredouch píše:Jako team building asi dobrý. Tady se ale obávám, že to mohlo být myšleno jinak...
obáváš se správně (už to nějakou dobu jede):

3.4.2008
Ministerstvo se začalo zajímat o metody inspektorů ČEZ
10.11.2008
Policie obvinila desítky členů „komand“ ČEZ z vydírání dlužníků
2.2.2010
Při zákroku vymahačů ČEZ spáchal černý odběratel sebevraždu
2.2.2010
Policie připravuje obžalobu komanda ČEZ
O.Gun
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Fredouch » stř 03.2.2010, 7:27

No na serveru aktualne.cz je docela zajímavé video z toho případu, kdy podezřelý z "černého" odběru spáchal sebevraždu (delší než na Idnes) s docela zajímavým komentářem.

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=291762

EDIT: Ty komentáře k tomu videu předával právník podezřelých z "černého odběru". Trošku mi připadá, že se snaží nenápadně podsouvat nějaký závěr, ale i bez nich je to docela divný a ten "zásah" smrdí.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od S474N » stř 03.2.2010, 8:40

OPAS to jiz komentoval svym clankem:
:arrow: http://pastalka.blog.idnes.cz/c/122191/ ... -No-a.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Fredouch » stř 03.2.2010, 9:07

Tak článek jsem si přečetl a s něčím se dá souhlasit.

Řekněme, kdyby takový výcvik byl pro zaměstnance kteří mají ZP Ečko - pomíjím úplně kvalitu výcviku. Tak je myšleno v tom článku na blogu.
Když srovnám to, co jsem na videu viděl (souhlasím, že třeba v tom videu může být schválně sestříhané to nejhorší) s kurzy Radka Libovického na kterých jsem byl, tak zajištění a vyžadování toho nejdůležitějšího (bezpečnosti) je úplně někde jinde.

Je asi problém v tom, že je to prezentováno jako "jednotka", kde pracovníci pomalu "slouží" na ZP Déčko (což pochybuji - že by ČEZ měl zbrojní licenci?).
A tady je ten potenciální průsšvih a to, co většina lidí kritizuje.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Mistral » stř 03.2.2010, 9:15

S474N: Jsou tam opravdu komické komentáře :)

Fredouch: No, oni na tom videu ČEZázi tak trochu mystifikují. Zahátit trestní stíhání sice prakticky nemůžou, ale můžou udělat kroky, které v trestní stíhání nakonec vyústí, tak jako může každý. A tomu se dá říkat v principu říkat že zahájí trestní stíhání. Prostě staší. Kdokoliv znalý věci by se na ně usmál a poslal je do háje. Video je sice ke konci srdcervoucí, ale soucit se zloději se zpravidla nevyplácí.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 03.2.2010, 9:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Fredouch » stř 03.2.2010, 10:07

Tak soucit se zloději, případně dlužníky ... na tom se shodneme, pohybuju se odvětví správy pohledávek takže vím co takoví lidé dokáží vymyslet (a taky uvést do praxe)

Problém tu spíš opravdu vidím v tom
A) jak je NTZ zobrazena v tom videu a všech "kauzách" okolo toho, které se teď rozvířily

B) jak se NTZ prezentuje sama - což taky úzce souvisí s tím videem, fotkama. Ono ty "zásahové kombinézy", které používají si asi používají jako montérky, ale přece jen ta taktická vesta, kterou jsem viděl mi moc jako pracovní opasek "technika" nepřijde.
Naposledy upravil(a) Fredouch dne stř 03.2.2010, 10:11, celkem upraveno 1 x.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od cmk » stř 03.2.2010, 10:08

To je docela dvojaka vec.

My, kdoz strilime obrannou strelbu bychom meli chapat, proc se uci to, cemu zh@vna rika "bojova" strelba, kazdej normalni strelec tomu rika obranna strelba.
My se taky ucime resit 6 (v IPSC i vic) tercu, casto za hranici "realne obrany" na strane "realneho utoku" a rozhodne to nedelame proto, ze by kdokoli chtel utocit.
Jde o to, ze kdyz nekdo pod hooodne silnym stresem chce umet pouzit realne zbran a vystrelit 1 az 2 rany, musi se proste pod mnohem mensim stresem umet vyresit treba 10 tercu. Jinak se to proste naucit v nasich podminkach neda.
Takze ja osobne nemam nic proti, kdyz se kterykoli legalni drzitel zbrane uci obranne strelbe.
A pak je jeste otazka, jestli to byl realne kurz obranne strelby, nebo spis nejaka utuzujici akce, kde jednim z temat bylo i strileni.

A co si budeme povidat - at se o tech lidech rika co chce, realne prichazeji do styku s ksindlama, co kradou elektriku, zpusobujou skodu a ne vzdy jsou ochotni uznat chybu.

Akorat zduraznuju - ja vubec nepopiram, ze nektery praktiky, ktere pri tom pouzivaji jsou lehce receno zvlastni. Kdyz po nekom, kdo je pripojenej rok na cerno chtej odskodny nekolik-set tisic, kdyz ho odvlecou, zavrou v nejaky mistnosti a nechtej ho pustit (je-li to pravda), tak uz se pohybujou na hranici, spis za hranici zakona, nicmene to je vec policie, statniho zastupitelstvi a soudu, aby to vyresili a dokud to tak neni, jsou to bezuhonni obcane, kterym nelze omezovat jejich prava.

Co se tyce samotne kvality vycviku, tezko hodnotit z tech sestrihanych ukazek. Kdybych mel hodnotit jen to, pak rvani na strilejiciho neni nic spatneho, naopak je to umele navozovani stresu. Zazil jsem i udery do bricha, strkani zezadu a presto jsem musel jit a strilet a nedelat chyby.
Co se tyce manipulace, ktera je videt, ta je opravdu "smutna".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Fredouch » stř 03.2.2010, 10:20

CMK: přesně, souhlas.

U takového případě, zvlášť kde nejsou všechny "vyčerpávající" informace to bude vždycky o tom, že každý na to bude nahlížet z jiného pohledu.

Někdo bude říkat: "No co dělám to podobně. Jen u toho nemám pracovní kombinézu ČEZu, ale oblečení, které nosím normálně/na závody. Právo bránit se má každý."

Někdo to bude dávat do souvislosti právě s tou kombinézou ČEZu a pracovní činností té skupiny.

Někdo jiný na to vymyslí X dalších názorů. A to vlastně i když nebudou informace tak filtrovaný jako v tomhle případě.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od Mistral » stř 03.2.2010, 10:30

CMK: koukám, že politicky korektní slovník se ti zažral hluboko do mozku. :p Střelba je akt ofenzivní, tedy útočný. I když jeho prostřednictvím reaguješ na cizí útok. Obranná střelba se tomu říká jen proto, že to tam nedráždí vohnouty, víme? Je to stejný princip jako ministerstvo obrany (dříve tuším války), nebo aktivní obrana (proti-útok, útok na útočící jednotky), preventivní obrana (útok, protože si myslíme, že by nás ten onen mohl napadnout), humanitární bombardování (bombardování). Jen takový slovíčkaření politických panáků, aby vohnouti nepřemýšleli. Zvlášť takový, co fungují na černobílém principu útok špatně, obrana dobře.

Kombošku si každej může nosit jakou chce. Ať se třeba pobijou cvočkama, když to na sígry udělá dojem.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od solidus » stř 03.2.2010, 11:18

Mě se na tom všem nelíbí to, že ta jejich ČEZ jednotka na mě dělá dojem ofenzivních hajzlů a ČEZ je v tom ještě podporuje. Nechci nikoho podceňovat, ale myslím si (a za osobní názor mě snad nikdo peskovat nemůže), že to budou vesměs idioti typu "voe já dělám thaibox" a viděl jsem ho na tréninku dohromady 3x a ti pak bohužel dělají nejvíce problémů. Můj názor je upraven (a třeba mě zh@ovnovala tv h@vna) tím, jak jsem již viděl několik reportáží o lidech, které do noci drželi pod nátlakem v nějakém kanclu a hučeli do nich, že mají dluh na elektřině 500tis, ale ať jim tu podepíšou dohodu na 250tis a uděláme splátkovej kalendář. a tohle mě teda upřímně naprosto SERE.
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Firma ČEZ nechala své vymahače vycvičit ve střelbě

Příspěvek od KonradF » stř 03.2.2010, 13:11

Zrovna koukám na briefing na ČT 24.Znáte někdo školící středisko v Náměšti nad Oslavou?Nebo jso to všechno jenom kecy?
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz