AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od mcelak » pon 15.2.2010, 12:52

Dobrý den,
prosím Vás o rychlou pomoc. Podal jsem si žádost na rozšíření skupin ZP ( nyní mam B,C a chci mít ABCE). Zkoušky jsem si znovu splnil už v září a uspěšně obě skupiny získal. 21 let mi bude 27.3.2010 takže jsem minulou středu zašel na PČR na praze 10 a podal žádost s tím, že nyní poběží řízení a já si zbrojak vyzvednu až po 27.3.2010 ( dříve mi ho nebudou moci vydat - nebude mi 21 let). Dnes mi volala paní ze zbraní a řikala, že neví jestli to jde a kdesicosi a že mi to možná zamítnou, že se poradí s vedoucím. Přijde mi to jako nesmyslné. Když už to vydávaj sáhodlouze víc jak měsíc tak jsem přišel právě proto předčasně abych to měl 27.3 hotové a nemusel čekat měsíc. Co vy na to? Jsou jen líní nebo mají pravdu?
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od Starosta » pon 15.2.2010, 14:13

Trval bych na tom, že v případě zamítnutí chceš písemné vyjádření k důvodu a že to budeš řešit dál, protože všechny zákonné podmínky budeš mít v den převzetí splněny. Třeba se to pohne a rozmyslí si to :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od Slim » pon 15.2.2010, 14:55

Ať koukám do zákona jak chci, je tam napsáno "Příslušný útvar Policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která ... dosáhla předepsaného věku..." Je otázkou, jestli je "vydáním" myšleno vydání do ruky příslušné fyzické osobě nebo vydání ve smyslu vytištění. Nicméně ať tak či tak, přidávám se k doporučení postupu, který napsal Starosta.
Nemo contra deum nisi deus ipse

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od cmk » pon 15.2.2010, 17:40

V prvni rade bych jim to vysletlil znovu, pripadne podal pisemne:

"Dobry den, 27.3. mi bude 21 a splnim tim vsechny podmionky pro vydani zbrojniho prukazu skupin ABCE. Zadost jsem si podal drive, ale nyni, po velmi podrobnem prostudovani zakona, ktery rika: "Příslušný útvar Policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která ... dosáhla předepsaného věku..." si nejsem uplne jisty, znamena-li to, ze jej muzete vystavit uz drive a vydat mi jej az 27.3., nebo zda jej muzete vystavit az 27.3. Proto souhlasim s prodlouzenim lhuty na vystaveni ZP a prosim Vas o vystaveni bezprostredne po 27.3. Dekuju moc"

Zakon bohuzel neni jednoznacny, jestli vydat znamena "vytisknout" nebo "predat".

Kdyz uz jsi to vydrzel do ted, par dni te snad nezabije :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od mcelak » pon 15.2.2010, 18:21

Trochu mě to překvapilo. Vím minimalně o jednom okrese v ČR kde tohle bez problému funguje. Uvidíme, řekli mi, že mi zavolaj až se zeptaj vedoucího. Obecně mě to tam trochu šokovali minulej tejden..uplně jiny lidi za přepážkama. Paní 20 minut marně odesílala fax, pán nevěděl kde jsou čísla na Glocku, nebyl schopny říct kdy bude prukaz zbraně hotovej atp...takovej trochu špatnej vtip, tak to tam na mě pusobilo.
Vydržel jsem dlouho a nechci čekat dýl :D Stejně hned nosit nebudu, protože momentálně mam v trezoru jen dlouhí zbraně, ale princip je princip.
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od de-luxe » pon 15.2.2010, 19:37

Možná to vyzní drsně ale § 18
(1) Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky:

a) má místo pobytu na území České republiky,

b) dosáhla předepsaného věku (§ 19),

c) je způsobilá k právním úkonům,

d) je zdravotně způsobilá (§ 20),

e) je odborně způsobilá (§ 21 a 21a),

f) je bezúhonná (§ 22),

g) je spolehlivá (§ 23) a

h) je držitelem platného loveckého lístku, jde-li o zbrojní průkaz skupiny C.

(2) Příslušný útvar policie žádost o vydání zbrojního průkazu zamítne, jestliže žadatel nesplňuje některou z podmínek uvedených v odstavci 1.

čili čili, oni mají právo řízení o vydání ani nezahájit a hned žadatele zaříznout, pokud při podání nesplní podmínku předepsaného věku.

Jestli se tak v praxi děje, to nevím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od Albert » pon 15.2.2010, 22:46

Možná se zkusit zeptat jestli nelze ZP vydat s dodatkem "platí od 27.3.2010" který by mohl být zapsán na průkazu z druhé strany v kolonce "zvláštní záznamy" :?
Sice nevím jestli je to vůbec možné ale na řidičáku to kdysi tak bývalo...
Kámoš takhle měl řidičák na motorku ještě před dosažením zákonného věku. Osobně si myslím že v případě pochybností by policie měla postupovat nejjednoduší možnou cestou ve prospěch žadatele ale je to samozřejmě o lidech a jejich ochotě (ne)vyhovět.
Přeji hodně štěstí, snad natrefíš na vstřícné úředníky :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od S474N » úte 16.2.2010, 7:58

de-luxe: spravna poznamka. V realu to funguje tak (alespon u me), ze si vsechno vzali a zbrojak mi realne vydali asi az tyden po narozeninach.

Albert: tohle plati maximalne u ridicaku (sam mam zase naopak vydany o dost drive), ale u ZP nikoliv.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od mcelak » úte 16.2.2010, 9:40

Satane: jestli to chápu dobře tak ti ho vydali týden po, ale žádost přijali dříve než si byl věkem způsobilý ?
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od S474N » úte 16.2.2010, 10:44

mcelak: ano, chapes to velmi dobre.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: AKUTNÍ POMOC! ! ! Problém s oddělením zbraní!

Příspěvek od mcelak » stř 17.2.2010, 9:26

Tak dnešní telefon to rozhodl. Žádost si musím na vlastní žádost stáhnout a podat znovu až po termínu narozenin....
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz