Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od MujGLOCK.com » pon 23.2.2009, 20:02

V rámci podpory umísťujeme následující článek i na našem serveru:

Vážení přátelé střelci,

Chceme Vás oslovit s žádostí o pomoc pro našeho kamaráda.

Zajisté někteří z Vás zaznamenali v médiích zprávu o tom, co se stalo v Olomouci dne 21. ledna tohoto roku. V tento den, v nočních hodinách došlo v ulici Pavelčákova v centru Olomouce k potyčce dvou taxikářů a z toho jeden na následky bodných zranění zemřel. Tyto zprávy byly bohužel medializované a hrubě zkreslené. Většina médií uváděla pouze,že došlo k vraždě, ale již následně se nezajímala o skutečnost, jak k této tragické události došlo.

Aktéry této události byli taxikáři dvou konkurenčních olomouckých firem a to pan H. (který zemřel) a náš kamarád Pavel, který je momentálně ve vazební věznici a je stíhán pro vraždu.
Osudného večera byl pan H., který byl jeden ze spolumajitelů firmy Atlant Taxi slavit se svou ženou a přáteli v několika olomouckých restauracích, kde se opil. Tento muž je bývalý policista, který byl propuštěn od policie za ublížení na zdraví. Pokud byl pod vlivem alkoholu bezdůvodně napadal taxikáře konkurenčních firem. Bohužel, i když na pana H. bylo za dřívější útoky podáno několik trestních oznámení, tak ani v jednom případě se panu H. nic nestalo i přesto, že několik napadených bylo delší dobu v pracovní neschopnosti. Měl pocit, že jako bývalý policista je nepostižitelný a neřešení těchto trestních oznámení ho v tom ještě utvrzovalo.
Toho večera podle svědků, kteří takto vypovídali na policii pan H. s manželkou opustili restauraci v době kolem půlnoci a pan H. uviděl před restaurací stát vozidlo konkurenční firmy. Přišel k autu otevřel dveře u řidiče a okamžitě řidiče fyzicky napadl. Tomuto řidiči se podařilo ujet a událost okamžitě hlásil na linku 158. Následně mu policisté volali zpět že má přijít na služebnu sepsat protokol, případně podat trestní oznámení. Tento taxikář takto učinil.
Mezi tím pan H. se svou ženou nastoupili do vozu jeho firmy a nechali se zavést cca o 300m dále na ulici Pavelčákova , kde je stanoviště vozidel taxi konkurenční firmy. Po vystoupení z vozu napadl dalšího taxikáře, který seděl ve svém voze již se zákaznicí a byl připraven na odjezd. Začal mu mlátit do auta a vyhrožovat. Taxikář na nic nečekal a z místa ujel.
Poté se pan H. nechal z tohoto místa odvézt jejich firemním řidičem, ale jelikož mu to asi nestačilo tak se během pár minut na toto místo opět vrátil a napadl dalšího taxikáře, který stál vedle svého vozu. Tomuto taxikáři se podařilo před panem H. utéct a v tento moment přijížděl do již zmiňované ulice náš kamarád Pavel, který měl noční směnu a chtěl zastavit na stanovišti jejich firmy. Jakmile ho pan H. spatřil, nejdříve mu několikrát kopl do auta a následně otevřel dveře u řidiče a Pavla vší silou udeřil pěstí do obličeje. Poté na něho zaklekl v jeho voze. Okamžitě ho začal mlátit a škrtit. Náš kamarád Pavel není žádný drobeček, ale na pana H., který vážil cca 130 kilo zdaleka neměl.Pavel seděl za volantem v sedačce automobilu a jedinou jeho možností jak se ubránit, bylo pokusit se ujet. Bohužel byl po první ráně tak otřesen, že při pouštění spojky se mu zastavil motor. Tím byl bez šance na únik. Dle očitých svědků byl útok tak brutální, že nejsou schopni říci jestli by Pavel přežil, pokud by se nebránil. Manželka pana H. a řidič jeho firmy se snažilo pana H. vytáhnout z auta a zastavit jeho útok na Pavla, což se jim kvůli jeho fyzickým proporcím nepodařilo. Jelikož je Pavel držitelem zbrojního průkazu a fandou do zbraní a střelby, tak jsme společně mnohokrát diskutovali na téma nutné obrany a co by kdo z nás dělal v situaci, kdy mu jde o život. Vždy jsme došli k závěru ,že zdraví a život je to nejcennější a je třeba si ho bránit.Obzvláště se není co divit při jeho povolání a vzhledem k tomu, jaké nám vyprávěl historky co se mu přihodily s podnapilými a agresivními zákazníky. Jelikož v té době Pavel u sebe palnou zbraň neměl, podařilo se mu levou rukou uchopit nůž, který vozil v autě a začal se bránit. V momentě kdy,pan H. na Pavlovi klečel a mlátil ho, tak jej Pavel několikrát bodl nožem. Jelikož je Pavel pravák ale nůž držel v levé ruce, evidentně se bránil, jak jen bylo možné. Pan H. na následky utržených poranění následně zemřel.

Zajisté si většina z Vás slušných občanů a držitelů zbrojních průkazů uvědomuje, že něco podobného se může stát každému z nás a dle našeho mínění má člověk právo bránit se, ochránit své zdraví, život a následně i rodinu. Bohužel v případě Pavla, který je otcem tří dětí, živitelem rodiny a má manželku na mateřské dovolené, je to problém nejenom trestní, ale i existenční pro celou jeho rodinu. Pavel je momentálně ve vazbě a jeho rodina, která je již ve finanční tísni, není schopná mu pomoci. Jsme přesvědčeni, že šlo o nutnou obranu a tudíž všichni za Pavlem stojíme. Proto jsme udělali finanční sbírku mezi přáteli a kolegy taxikáři a zajistili jsme mu kvalitní obhajobu. Zatím se nám podařilo dát dohromady několik desítek tisíc, ale bohužel v dnešní těžké době ani naše finanční možnosti nejsou neomezené a peníze které se vybraly, bohužel nebudou stačit k celkové úhradě poskytnutých právních služeb v nezbytném rozsahu, nehledě na to, že musíme podporovat jeho rodinu, aby měla z čeho žít po dobu, než jej pustí z vazby(v což pevně věříme).

Tímto Vás všechny velmi prosíme o jakýkoli finanční dar, který bude použit pro financování obhajoby. Pokud by byla jiná možnost, o toto bychom Vás nežádali.

Obhajoby se ujala advokátní kancelář z Brna, Mgr. Miloš Švanda u nějž pracuje i Mgr. Miloslav Jančík, na Střelectví i zde známý jako SW_FOX.
Tímto jim oběma moc děkujeme za již provedenou práci a maximální snahu našemu kamarádovi Pavlovi pomoci. Věříme že, vše dobře dopadne a případ bude kvalifikován jako nutná obrana a Pavel bude osvobozen.

Finanční dary prosím posílejte na číslo účtu: 164101983/0300 variabilní symbol 210109

Pokud kdokoli z Vás je ochoten přispět jakoukoli částkou, budeme Vám za ni, jak my, tak v první řadě Pavel a jeho rodina velmi vděční.



Zdeněk Navrátil, Olomouc
Tomáš Zendl, Daskabát

Původní odkaz:
:arrow: http://www.strelectvi.cz/forum/verejna- ... t8840.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pon 23.2.2009, 20:20

http://www.ceskenoviny.cz/tema/index_vi ... seznam=822
http://www.ceskenoviny.cz/tema/index_vi ... seznam=822
Dalsi info: http://olomoucky.denik.cz/zlociny-a-sou ... rana-.html

Zvlast bych vypichnul: "Po tom incidentu, který tam nastal, jeden z našich zaměstnanců chtěl kolegovi pomoci ze země. Jenže on měl pod sebou flák krve. Je normální, že s sebou člověk nosí oboustranně broušenou třiceticentimetrovou dýku? Nikdo nám nevyvrátí, že ho nechtěl zabít,“ dodal Valenta.

:roll:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 23.2.2009, 20:46

At je to tak ci tak, jestli za to nekdo nemuze, tak jsou to obe manzelky...

Proto - poslu nejakou castku. Predpokladam, ze kdyz je manzelka obvineneho na materske, jedna se mlady par - tem je podpora jasna. Manzelce mrtveho by se mozna take melo dostat neco do rukou, paklize to potrebuje podobne, jako pani obvineneho. Paklize ne, nebo paklize spatrovala v konani zavrazdeneho nejaky rozumny smysl, pak bych si dovolil ji z daru vynechat.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 23.2.2009, 22:02

Bude to znít morbidně, ale z dlouhodobého hlediska už možná bylo manželce mrtvého pomoženo, protože pokud se mrtvý na veřejnosti choval tak jak je popsáno v článku, tak si jen mohu domýšlet jak se asi choval doma. Na ulicí jako agresivní démon a doma jako andílek ? To asi těžko ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 24.2.2009, 12:17

Shi: na druhou stranu mohl byt doma tezce pod pantoflem a ventiloval si to takhle *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 24.2.2009, 17:25

Hele Shi, já znám spoustu kluků, co jsou rabiáti na ulici a doma jsou andílci. Můj hodně dobrý kamarád slouží u 601. u AČR. Je to kluk co má válčení v krvi už asi od malička. Spoustu jsme toho prožili, takže ho dobře znám, ale když za ním jdu na návštěvu a je doma jeho manželka s dítětem, tak ten kluk má úplně jiný chování. Já se taky chovám jinak venku při nějaký akci a jinak doma, když mám s manželkou siestu u kafe. Proto si mysím, že ten kluk se mohl docela dobře chovat doma jako andílek.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 24.2.2009, 19:39

Mohl, ale agresivní opilci bývají agresivní všude.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 24.2.2009, 19:45

Glockmaniak: No nevím, ale když se někdo nedokáže chovat normálně, když je na něj vidět, tak mě překvapuje, že se by se choval normálně, když je v soukromí. Setkal jsem se jen s pár magory a pokud mohu soudit, tak se chovali jako magoři na veřejnosti i v soukromí. I spousta zdánlivě slušných lidí se doma ke svým partnerkám dokáže chovat dost hnusně, obzvlášť když si přihnou. A jak postupně ke svému nemalému zděšení zjišťuju, tak spousta holek zkousne neuvěřitelný věci a považují to za normální s tím, že "tak to prostě chodí" a že to nějak musí vydržet. A to i holky, které jsou všechno jenom ne ušlápnuté puťky. A tím co se občas děje u nich doma se asi nikde moc nechlubí (a jejich chlap asi taky ne).

Příspěvky: 63

Registrován: čtv 05.2.2009, 19:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Belix » stř 25.2.2009, 21:04

Tak sem neco prispel, doufam ze se mu bude darit a ukaze se ze byl skutecne v pravu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 26.2.2009, 7:55

Shi. Ne ne. V tomhle Ti musím oponovat, ale je to tu trošku Off Topic. Prostě podle mě každej jinak mluví s manželkou a jinak s lidmi na ulici ale to je přeci přirozené. Jinak ale souhlasím, že pokud někdo doma mlátí svoji ženu tak je to magor. Znám případy, kdy to tak s největší pravděpodobností je, ale ženská to tají, nechce nic podat a nechává se doma dál mlátit. Chlap se večer ožere, seřeže jí, ráno se probudí a omluví se jí. Koupí jí kytku a řekne že to bylo opravdu naposled. A ta baba mu to sežere. No a za týden se scénář opakuje. Hrůza je ale taky naivita těch bab.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » čtv 26.2.2009, 20:45

Drzim palce a snad vam mych par set pomuze.

EDIT: Je to sice trochu OT, presto bych se v souvislosti s timto pripadem chtel zeptat, jestli nekdo ma tip na kvalitniho pravnika pro podobne situace NO z Ostravy a okoli. Predem dekuji za doporuceni.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 26.2.2009, 21:30

Příspěvek od deangs » sob 14.3.2009, 15:21

Taktéž jsem poslal příspěvek. Právnci jsou většinou drazí a každá kapka jako příspěvek se hodí
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od S474N » čtv 26.11.2009, 13:44

Taxikář se zpovídá ze smrti konkurenčního kolegy

Senát olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě (KS) začal ve čtvrtek projednávat kauzu 36letého taxikáře Pavla Pliska. Ten čelí obžalobě, že letos v lednu zavraždil v centru Olomouce kolegu z konkurenční firmy. Jednání se konalo za velkého zájmu veřejnosti, především olomouckých taxikářů. Obžalovanému hrozí až patnáctiletý pobyt za mřížemi.

Voják z povolání Pliska u taxislužby pracoval jako brigádník v době, když byl na rodičovské dovolené. Incident se stal v noci 21. ledna před hotelem Gemo, kde byl opilým kolegou od konkurence, bývalým policistou, napaden.

Pliska tam podle obžaloby útočníka několikrát bodl nožem s čepelí dlouhou 17 centimetrů. Jednou ranou do hrudníku mu způsobil také smrtelné zranění, kterému na místě podlehl. Pliska potyčku u soudu přiznal, odmítl však, že by kolegu zabil úmyslně. Tvrdil, že jednal výhradně v sebeobraně.

„Přijížděl jsem na stanoviště u Gema a najednou mi někdo začal bouchat či kopat do auta. Zastavil jsem a otevřel dveře, abych zjistil, co se děje. Dostal jsem však ránu a okamžitě následovaly další. Z auta jsem chtěl utéct, ale protože tehdy jsem vážil asi 120 kilo, dnes mám o 30 méně, neměl jsem šanci. Vzal jsem proto alespoň do ruky nůž, který jsem sebou vozil a snažil se bránit. Klečel na mně a bušil do mě hlava, nehlava. Jen jsem se kryl,“ tvrdil Pliska.

Co se stalo, prý zjistil až když byl pobodaný kolega z auta přítomnými lidmi vytažen. „To jsem se také dověděl, že jsem byl už čtvrtý, koho ten den napadl. V opilosti, jak jsem slyšel, často vyhledával konkurenční kolegy a napadal je,“ dodal Pliska.
Znalci: osudnou ránu dostal při ústupu z auta

Podle znalců ale zavražděný osudnou ránu pravděpodobně dostal, až když byl na ústupu z auta. „Je to nesmysl. Byl rozjetý a já bránil jen svůj život. Napíchnout na nůž se mohl setrvačností, když jsem se jeho úderům snažil vyhnout,“ reagoval Pliska s tím, že nůž vozil jako pracovní nástroj na řezání papírů z tiskárny a používal ho i na svačiny.

Na dotaz soudce, proč tak velký nůž, odpověděl: „Byla to jen čínská napodobenina, bezcenná. Kdybych měl vozit nůž na svou obranu, vzal bych si úplně jiný, větší a doma takový mám,“ prohlásil Pliska, který byl v minulosti již třikrát soudně trestán mj. i za násilné trestné činy. Jednoho se dokonce dopustil jako revizor olomouckého dopravního podniku.

„Vždy však u soudu vyfasoval podmínku a pokaždé se ve zkušební době osvědčil,“ podotkl předseda senátu olomouckého KS Eduard Ondrášek a dodal, že trestán byl už i útočník, a to za výtržnictví.

Případ bude u KS pokračovat v pátek, kdy by mohl být vynesen i rozsudek.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/185374-taxi ... olegy.html

Trosicku mi tam "nestymuje" to co jsem ztucnil. Netvrdim, ze kazdy nema narok na obranu, nicmene tahle vec minimalne vysvetluje tu vazbu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od S474N » pát 27.11.2009, 14:57

Taxikář se bránil nepatřičně dýkou, za vraždu dostal osm let

Olomoucký krajský soud poslal za vraždu na osm let do vězení taxikáře Pavla Plisku, který v lednu ve rvačce nožem zabil spolumajitele konkurenční firmy. Konflikt vyprovokoval opilý soupeř, který ho v jeho taxíku přímo v centru Olomouce napadl a bil pěstmi.

Pliska však vytáhl dýku se sedmnácticentimetrovou čepelí a útočníkovi zasadil několik ran. A tím podle soudce Eduarda Ondráška překročil hranice nutné obrany.

"Útočícího muže znal a věděl, že v opilosti vyhledává rvačky, ale zůstává jen v rovině rvaček a není to žádný psychopatický vrah. Za této situace bylo použití dýky zcela nepřiměřené," zdůvodnil soudce.

Jak tenká je v podobných případech hranice mezi nutnou obranou a vraždou naznačil soudce tím, že naprosto stejný průběh incidentu, ovšem za jiných okolností, by jako obranu bylo možné vyhodnotit.

"Pokud by ho stejným způsobem napadl neznámý člověk někde na odlehlém místě a obžalovaný se bránil zcela stejným způsobem, bylo by to něco jiného. To bychom obžalovaného jednoznačně zprostili. Zde však věděl, o koho se jedná, že je to člověk, který se rád pere. A vše se navíc odehrálo na místě, kde byli další lidé, kteří se útočícího muže snažili odtrhnout a vytáhnout z auta," uvedl Ondrášek.

Pliskovi navíc přitížilo, že byl stejně jako jeho soupeř už v minulosti několikrát odsouzený za násilné trestné činy. Profesionální voják, který si řízením taxíku přivydělával během rodičovské dovolené, například před lety ještě jako revizor olomouckého dopravního podniku zbil tyčí cestujícího bez jízdenky.

Rozsudek zřejmě změní odvolání
Osmiletým trestem, který je nižší, než bývá u vražd běžné (dolní hranice trestní sazby je 10 let), naopak soudci "ohodnotili" fakt, že útočník celý tragický konflikt vyprovokoval.

Osudného večera totiž během krátké doby napadl několik řidičů konkurenční firmy a také na Plisku zaútočil jako první. "Když se napil, vyvolával konflikty a vyhledával rvačky. Takové chování ho mohlo přivést k nepříjemnému následku, který bohužel v tomto případě byla jeho smrt," podotkl soudce, který však současně naznačil, že dnešní verdikt s největší pravděpodobností nakonec změní odvolací soud.

"Novela trestního zákona totiž od ledna zavádí nový trestný čin - zabití. Taková klasifikace je pro tento případ úplně nejvhodnější. Trest tedy ukládáme s vědomím, že pokud dojde na odvolání, bude o něm odvolací soud rozhodovat nejdříve v lednu a divil bych se, kdyby měl na věc jiný náhled, než je právě tento," poznamenal Ondrášek.

Za zabití budou soudy od příštího roku vyměřovat výrazně nižší tresty, než za vraždu, bude za něj hrozit tří až osmileté vězení. Pliska se podle očekávání proti verdiktu odvolal ještě v soudní síni, takže případ nyní skutečně dostanou na stůl soudci vrchního soudu.

Teoreticky se tak může stát jedním z prvních lidí v Česku, jejich nepřiměřená obrana bude posuzována jako zabití a nikoliv vražda.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/taxikar-se-brani ... _krimi_jba
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od Mistral » pát 27.11.2009, 15:57

Hm, hm. Jám mám sakra ale vědět, že mě agresivní pošuk zrovna teď neumlátí k smrti. Může mě jednou dobře trefit i bez vražedného úmyslu, a půjdu prdět do hlíny.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2009, 17:23

Vysvetli mi nekdo rozdil, mezi dnesnim "ublizenim na zdravi s nasledkem smrti" a budoucim "zabitim" ?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od de-luxe » pát 27.11.2009, 18:20

cmk: Nová skutková podstata trestného činu zabití dopadá na dvě skupiny případů, jež mají společné to, že pachatel úmyslně jiného usmrtil. V prvém případě se tak stalo v důsledku silného rozrušení, strachu, úleku nebo zmatku pachatele, ve druhém případě v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného.

Příklad: Manželka, která po dlouhém týrání nebo jiných projevech domácího násilí, zabila svého manžela. Nebude odsouzena za vraždu, ale za zabití s mírnější trestní sazbou na tři až osm roků odnětí svobody.

Zásadní rozdíl je ve formě zavinění ve vztahu ke smrtelnému následku. U ublížení na zdraví je to nedbalost, u vraždy a nově "zabití" je to úmysl (přímý nebo eventuální). Rozdíl mezi vraždou a zabitím je dán zejména okolnostmi činu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od S474N » stř 16.12.2009, 20:14

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od S474N » stř 17.2.2010, 15:21

Takze panove, je venku!
SW_FOX píše:Zprosten obzaloby, dnes propusten z vazby. Nutna obrana. Sedime v hospode vedle vazebky a cekame na nej :-) pisu z mobilu :-)
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Veřejná sbírka na jednoho z nás - Nutná obrana

Příspěvek od S474N » stř 17.2.2010, 15:24

Odvolací soud osvobodil taxikáře, který usmrtil agresivního kolegu

Vrchní soud zprostil taxikáře Pavla Plisku obžaloby z vraždy. Muž loni v Olomouci při potyčce usmrtil spolumajitele konkurenční taxislužby, který jej napadl. Krajský soud jej za to v listopadu potrestal osmiletým vězením, taxikář ale tvrdil, že se pouze bránil a vrchní soud jeho odvolání vyhověl.

Událost, za kterou čelil obžalobě, se stala 21. ledna krátce před půlnocí na stanovišti taxíků před hotelem v Pavelčákově ulici. Opilý muž nejprve na Plisku zaútočil. Otevřel dveře jeho auta a začal taxikáře bít. Pliska jej ale bodl dýkou a způsobil mu tím smrtelné zranění.

Podle svědectví dalších taxíkářů incident vyprovokoval usmrcený muž. Ten prý toho dne konflikty s konkurenty vyhledával cíleně a do sporu se dostal se třemi z nich.

Pliska si jako voják, tehdy na rodičovské dovolené, řízením taxíku brigádně přivydělával. V minulosti působil jako revizor olomouckého dopravního podniku a za fyzické útoky na cestující byl soudem třikrát podmínečně potrestán. Rozsudek za násilný trestný čin ale za sebou měla i jeho oběť.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/odvolaci-soud-os ... _krimi_cen
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz