Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 32

Registrován: úte 13.4.2010, 18:42

Bydliště: Brno

Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od zbyhněv » pát 16.4.2010, 20:32

Zdravím, jsem tady sice nový, ale nenašel jsem tady podobné témy. Na jiných serverech se něco sem tam rozebírá ale tady to celkem chybí. Myslím, probírání postupu při onaké situaci apod...

Tak například:
V původním nováckém trileru 112 ukazovali případ, kdy autobusák za jízdy skolaboval. Nehýbal se, nešlo vidět jak je na tom s životními funkcemi. A zůstal ležet na volantu za zavřenýma dveřma kabiny. Přijela policie se záchrankou, kukaň rozbili a začala resuscitace. Otázka zní: co udělat v takové situaci? čekat příjezdu nebo neváhat a třeba vysklít fofrklackem dveře a zjišťovat stavy? (jo ta šance že se to stane znova a mě je malá, ale chtěl jsem jenom uvést téma). :D
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od Globus » úte 20.4.2010, 23:08

Jednoznačně něco udělat. I blbost je lepší než nic.
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od VEIKO » čtv 29.4.2010, 13:15

Mám takový menší dotaz, který mi vrtá hlavou a to:

1. úder služební zbraní - cz 75 bez otázek, ale jak by to dopadlo s glockem a plným šuplíkem.
Řekněme, že není jiného východiska. Hajzl moc blízko na natažení ale uder a natažení možno aplikovat. Má už někdo zkušenost?
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od Starosta » čtv 29.4.2010, 13:58

Zkušenost ne, ale raději direktový úder ústím hlavně, než kladivový dnem zásobníku.
Výhody jsou asi jasné.

EDIT: Asi jen pokud už držíš zbraň v ruce a zatím není potřeba střílet (což je IMHO dost pravděpodobné ve velkém počtu scénářů).
Jinak (nedržíš zbraň v ruce) ji nemá cenu řešit, protože na ni není ani čas ani prostor, dost pravděpodobně budou potřeba spíš dvě ruce nebo (v lepším případě) dvě nohy :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od cmk » čtv 29.4.2010, 14:35

Tak tak. Nevim, kdy to presne zacalo, ale pod pojmem "uder palnou zbrani" si spousta lidi predstavuje predevsim uder zasobnikem nebo spodni stranou (lucikem... nebo jak to vyjde).
Ale podle me "zakladnim" uderem zbrani je prave direkt - tzn. laufem. Kdyz uz nejaky 'hak", pak bych tak cinil asi zaverovou stranou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od Starosta » čtv 29.4.2010, 15:43

Když už z nouze stranou, tak závěrem. Ale tam se ti může dostat kus kůže, vlasy, zuby, cokoli - závěr se pootevře a zbraň nevystřelí. Pravděpodobnost, že se něco podobného stane úderem zepředu (tj. "bodnutí" direktem) je řádově menší, závěr by se musel přetáhnout o hodně víc dozadu, aby začala dělat rotyku další hilzna ze zásobníku nebo se vzpříčila ta z hlavně.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od cityshark » čtv 29.4.2010, 16:54

No v ICS se uci na tohleto special technika, urceny je to teda jako pro pripad ze se zbran zasekne a nepritel je na kontatkni vzdalenost: ukazovak jde pred lucik, palec a dlan pres zaver. Takze ve vysledku u pravaka kouka zprava z dlane pazbicka, vlevo hlaven, lucik je celej zakrytej prstama. Takze omylem se to nezmackne, kdyz se dostatecne sevre dlan, zaver nesjede. Udery se vedou vzdy zaverem z jedne nebo druhe strany.

Volil bych tedy tuto moznost s tim, ze by to byl kladivovy uder zadni stranou zaveru.

Ono pokud bych se snazil zachranit nekomu zivot, tak bych asi na to jestli zkurvim zbran nekoukal, nicmene zasobnik u plastaku poradnou pecku nemuze vydrzet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od Starosta » čtv 29.4.2010, 20:55

Souhlasím, v reálu je potom úplně jedno, jestli ho jebneš po hlavě tak nebo onak, když budeš bušit tak, že odletí zásobník, tak co. Ona i ta hrana zbraně bez zásobníku je mazec.
V tu chvíli je lepší cokoli, jen ne přemýšlet nad technikou, to jen sebere čas a člověk stejně nic nevymyslí...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Řešení situací - postupy, strategie a zkušenosti

Příspěvek od VEIKO » pát 30.4.2010, 13:33

No já bych stejně volil izraelský způsob kdy zbraň se na něj namíří. Zápěstí ohně o 90 stupnu vlevo a levou rukou přirazím pistoli naplocho na jeho obličej. Takže borec budem mít na ksichtě vytetovaný vyhazovací otvor a 7 drážek usnadnující natažení (glock). Jen mě zajímalo jestli by se gločík nerozpadl. Každopádně zbraň není mlácení lidí. V encyklopedii viz. teleskop.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz