Alternativa k ledvince na léto


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 20.4.2009, 14:40

Kdo nezažil, neuvěří. 100 procent pozornosti je těžké udržet. Když tě jeden rozptýlí aby tě druhý mohl okrást, nevšimneš si ani toho, že na sobě už nemáš kaťata. Sockou moc nejezdím, ale když jedu, mám pravačku opřenou o pouzdro se zbraní.
cmk: na mě by ta dokladovka na G26 vypadala jako batoh :lol:

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » pon 20.4.2009, 15:27

Tady je pár foteček jak vypadá ta moje za 150,- Kc

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pon 20.4.2009, 17:53

HV píše:Sockou moc nejezdím, ale když jedu, mám pravačku opřenou o pouzdro se zbraní.
Taky tak
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » úte 21.4.2009, 19:10

Tak k tem par dotazum na zminovanou tasku.

1) Da se pridelat na opasek, ale jak uz tady padlo jsou tam zespodu cvocky (zvrchu je pouto na opasek prisite) - nic moc silne, idealne to pouto na opasek prisit jeste ve spodni casti a na opasek navlikat.

2) proti prerezani popruhu, utrhnuti atd. mam 2 veci: jednak ma ta brasnicka ze zadni casti nahore jeste prisite takove poutko, do ktereho muzete zacvaknout kovovou karabinku a tu pripnout k opasku (nebo poutku od kalhot, pokud je dostatecne pevne prisite ke gatim), jednak se chystam do brasnarstvi, kde si chci nechat vymenit ty plastove spony na popruzich za nejake kovove - cena par korun, vymena pro brasnare otazkou par minut.

Taze pokud by v tom chtel clovek v lete nosit kazdy den, staci vymenit spony, pridat kovovou karabinku, kterou si brasnicku prichyti k opasku, a pak vam ji opravdu nikdo neukrade :). Proste pokud nechcete ty predrazene brasny primo na zbrane, upravam normlanich brasen se asi nevyhnete u zadne z nich.
Jinak jak uz nekdo zminoval, pri stani v tramvaji apod mam vetsinou pravou ruku o tu brasnicku lehce oprenou. Mam ale dojem, ze strelci vetsinou maji naucenou jakousi pohotovost/bystrost, a sve okoli sleduji mnohem pozorneji, nez ostatni lide, kteri si neuvedomuji/nepripousti zadna rizika. Tudiz ja osobne si vzdy tak nejak automaticky vsimam sveho okoli, dveri, vstupu atd., takze nejaky zlodejicek by mne asi neprekvapil - prece jen ono to na nich jde poznat, nekdy jsou nervozni, jindy se zase az moc prehnane snazi tvarit, ze se nic nedeje atd. Zmineny prekvapeny chalp, co mu urezali tasku, byl podle mne nejvice zaskocen faktem, ze ho nekdo okrada, protoze ho jaksi nikdy moc nenapadlo, ze by se mu to mohlo stat. Kdyz si je clovek takovych veci vedom a pripousti si je, obyvkle pak reaguje mnohem rychleji a duchapritomneji, kdyz se mu takova situace stane.

Zaverem ja osobne nosim 99% casu ve vnitrim pouzdru - pres nej prehozene triko/tilko a pres to rozepnuta kosile. Tuhle brasnicku mam hlavne pro pripady, kdy proste nemuzu nosit normalne, napr. kdyz jdu cvicit a zbran nechci nechavat v satne - hodim ji do brasnicky a tu nosim porad s sebou ke kazdemu stroji. Kdyz cvicim, polozim ji na viditelne misto hned vedle sebe a mam ji porad na ocich. Jasne, ze si clovek musi davat pozor, aby ji nekde nezapomnel polozenou, ale na tohle si proste davam porad majzla a myslim na to. Je to o zvyku a o pozornosti, kdo je sklerotik a porad nekde neco zapomina, tak pro toho tenhle zpusob pouzivani neni :).

EDIT: Maco, ta tvoje brasna je suprova v tom, ze tam opravdu narves vsechny ostatni veci, ktere clovek nosi kazdy den s sebou :). To uz by urcite resilo Satanuv problem "kam umistit doklady, penezenku, 3 mobily, klice od baraku, klice od auta a treba i teleskop nebo slzak". :)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 21.6.2007, 22:41

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Gforce » pon 01.6.2009, 20:24

to Glockmaniak: :wink: Tvoje řešení mě opravdu zaujalo, nemohl by si mi poslat na balex@email.cz fotku :?: Předpokládám, že si jej umístil k pravé noze, že? Předem moc díky, pošleš-li :wink:
Jdeme tichou pěšinou, jen stíny našich zbraní tisknou do země svoji podobu a odlesk zapadajícího slunce mnouří naše unavené oči...Jeden za všechny a všichni za jednoho!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Globus » pon 01.6.2009, 21:36

Glockmaniak píše:Já jsem to v autě vyřešil tak, že jsem koupil na Aukru staré origo pouzdro Glock za pár drobných. Přišrouboval jsem ho z boku na své straně na středový panel auta tak, že jsem měl pistoli natočenou držadlem ke mě. Při sednutí do auta jsem jí tam vždycky vrazil a při vysedání vyndal. V případě potřeby jsem jen sáhl vedle pravého kolena a držel jsem pohodlně bouchačku. Viděl jsem to tak u kamaráda a rozhodně nelituji, že jsem si to taky tak udělal. Až teď bude chvilka času rozhodně to plánuji udělat i u svého nového vozu.
O nščeme podobnym uvažuju až bude kára. Jak moc velkej problém to tam byl přidělat?
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 02.6.2009, 8:20

Globus: asi tak tezke, jako zavrtat 2-4 vruty do palubky *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 02.6.2009, 11:53

Globus: Je to práce na 10 minut, kterou zvládne i cvičená opice :)
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 02.6.2009, 13:02

Globus, len si neprevrtaj kurenie alebo klimu. :shock: :lol: Potom budes vyteseny...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Globus » stř 03.6.2009, 7:57

Mě šlo spíš o tom jetsli jste nějak zjištovali co v tom místš případně je, nebo to tam prostě navrtali. Nerad bych si pak nastřelil v novym autě nějakej kábl, nebo tak ;)
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 03.6.2009, 12:24

Jasně, že jsem se předtím ujistil, abych nic nepoškodil. Zas takovej střelec nejsem abych to risknul :D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

rob

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2

Registrován: čtv 11.6.2009, 18:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od rob » čtv 11.6.2009, 19:52

[quote="cmk"]Ja zamrzl na tomhle a nic lepsiho jse zatim nenasel :-) ...etuje na G26/27...

Obrázek


vyzerá to moc dobre, niečo také by sa mi zišlo.
máš tam aj rezervný zásobník?
dá sa to niekde kúpiť, alebo je to šité na zakázku?
dik

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od tom » ned 18.4.2010, 22:45

Musím poreferovat o perfektní tašce na nošení zbraně v létě. Koupil jsem tuhle od COPu a musím říct, že maximální spokojenost. Poskytuje velice rychlé tasení a zároveň otevření jednou rukou.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 6

Registrován: sob 03.4.2010, 8:25

Zbraň: Glock26

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od DeMaio » ned 18.4.2010, 22:50

Musím s tebou súhlasiť.Mám to isté ,ale od falca a super.Napcháš tam od peňaženky po klúče zásobník a na nosenie je parádna taška.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od S474N » pon 19.4.2010, 13:33

Mam takovy dojem, ze jsem si ji zkousel a vadila me tam jedna vec - podle me je delana pro levaka. Muzete mi tu kluci napsat, jakou rukou se otvira?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od tom » pon 19.4.2010, 15:44

Dělá se pro leváka i praváka, ale pozor!!! Pravák ji má na pravé straně a pravou rukou ji též otevírá trhnutím za poutko dozadu od těla. Takéž se mi to zdálo divný, ba co spíš na hovno, než jsem si to vyzkoušel. Jinak kdo chce levou rukou otevírat dopředu a pravou tasit, tak stačí když si koupí variantu pro leváka. Ale výhoda otevření a tasení jednou rukou je jednoznačná, né vždy budu mít obě ruce volné.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od S474N » pon 19.4.2010, 16:20

tom: to s tou jednou rukou chapu, ale zase je to na ukor casu a hlave, ze se to nekde "zamota". To mi na tom prave nevyhovovalo, nicmene kdyz jsem videl (spise nevidel) nic u konkurence, tak u toho asi taky zbude a koupim tuhle.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od tom » pon 19.4.2010, 17:27

Otevírá se to bleskově, žádná ztráta času. Tak přijeď někdy k nám do Čech, a můžeš vyzkoušet. Funguje to super. Mám to ještě pojištěné teleskopem, takže se to odklápí vlastní vahou. :)
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od S474N » úte 20.4.2010, 9:01

tom: jenom abych si to predstavit, muzes mi to vic popsat. To "oko" na trhnuti mas na ktere strane nahore, kdyz bys to mel povesene na pravem rameni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Alternativa k ledvince na léto

Příspěvek od Starosta » úte 20.4.2010, 9:29

Satan: Na přední (tj. pravé) straně nahoře...
Když to chceš nosit křížem, musíš mít zrcadlově opačnou verzi.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz