GLOCK A LES


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » úte 04.11.2008, 9:14

a co jít na medvěda s RPG ?, nebo minigunem ? :)
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 04.11.2008, 9:18

A nefunguje na medvědy pomazat se trusem? :lol: Myslím si, že účinek by byl rozhodně efektivnější než střílet do něj krátkou. 10auto opravdu nemá moc šancí na úspěch. Když si člověk uvědomí průraznost a energii střely z dlouhé, a to se ještě člověk musí pořádně trefit, krátká je proti tomu se svojí "průbojností" jako trpaslík ku Goliášovi. Možná nějaké extra průbojné střelivo typu snake. Ale i tak je to o přesné ráně na hlavu. Někde byly fotky nějakýho kluka co s tátou honil kance s takovým obrovským revolverem. Už si nevzpomenu na kolik ran ho dostal a jak dlouho kanec zhasínal, ale tuším, že to trvalo dost dlouho.
Osobně bych volil to lejno, ono ho bude dost velká zásoba když na několika členou skupinu vyběhne medvěd 8-) :lol: Popř. nějaký jiný odpuzovací prostředek, jestli existuje. Ono na takovou samici s mládětem toho stejně asi moc nezabere. Lepší je dělat rámus aby zvěř stihla utéci. Je to jen můj velice subjektivní názor, tak mě za to moc nekamenujte ;)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » úte 04.11.2008, 9:25

theplaky absolutny suhlas. Otazka potom je, naco je nosit do lesa zbran. Jedine tak asi proti ludom, alebo pre lepsi pocit?

Raz som videl len nahodou v nejakej blbej relacii (asi an STV) chlapika, ktoremu medve oddrapil vacsinu tvare. Nemas vlastne ziadny nos a ma plastiku skoro na celej tvari (je to starsi polovnik - Slovak). On mal pri utoku pri sebe dlhu zbran, ale nestihol s nou urobit nic, ale sam tvrdil, ze by mu pomohla kratka zbran. To ci by pomohla sa ale uz nedozvieme a osobne si to nemyslim.

Ale k comu su dobre taketo diskusie, ved si vsetci kupme noz KABAR (meno vzniklo zo slov Kill A Bear, lebo vraj kedysi nim zabil nejak lovec medveda) a sme zahojeni :D
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » úte 04.11.2008, 9:42

Suhlasim ale urcite nie v miere ako sa tu rozbehlo.
Za prve, s G20 lovia v USA cierne medvede, to hovori asi zza vsetko a netreba viac komentar.
Za dalsie, lebka je mozno ako z betonu ale napr 10kovy CCI s 13g gulou mu ju prebije komplet a este mu aj zlomi lopatku pri vstrele do tela (skutocny pripad)
44.Magnum je pomerne uzivany naboj na lov aj tazsej zvere v USA, porovnanjte si vykon 44 a puskovych razi.
A za dalsie je dbata uplne o inom ak sa bavime o zastaveni 600kg kodiaka, alebo ladoveho emdveda a nasich 150 - 200kg uboziakov.
Ved preboja tolko kil maju aj ludia, to potom aj tu si hovorite ze na 200kg knedlika nema zmysel ani strielat ked je rozzureny?
V kazdom pripade mne G20 s vykonnou laborkou a 15 ranami vo vnutri dodava rozhodne vacsi pocit bezpecia a istoty ako bez pripadne s 9luger. Samozrejme ak Vas medved napadne z blizka, to nie je vina kratkej zbrane, to ani sprej, ani pusku ani granatom by ste sa neubranili :)
Na mojom sude si teda stale trvam, ak berieme do uvahy len Glock raze, tak 10ku by som videl, ale samozrejme v plnej laboracii a s tazkou nedeformujucou sa strelou ako pomerne vhodny obranny prostriedok voci divej zvery pobehujucej u nas. Samozrejme s Casullom by som sa citil bezpecnejsie :) To nemate len trofejne kance a medvede :)) ALe su to aj vlky, jelen, ale aj srnec. Ten srnec nie je omyl. Par rokov dozadu kamaratku napadol srnec a kamarat ktory bol s nou na nom musel rozbit gitaru aby ho odohnal, resp. prestal utocit. Ani nevieme co vsetko sa moze stat, aj to co sa zda uplne nepravdepodobne (ja by som nikdy pred tym netypoval, ze srnec zautoci na cloveka a,ze je taky problem ho zneskodnit) a vzdy o nieco vykonnejsia zbran je len bonusom.
Btw ten sprej asi nebude nic moc ak bude chciet poriadnu davku dat na medveda a vietor mi bude fukat do tvare :)) toto Vas asi nenapadlo :)
V podstate ako by mohol vizerat isty pripad pouzitia zbrane voci povedzme medvedovi. Bud z nejakeho dovodu (mmt je jedno akeho) sa rozhodneme, ze po nom vypalime aj ked nie je v bezprostrednej blizkosti a vtedy zrejme budeme dokladnejsie mierit, alebo ak by nedajboh uz napadol niekoho, pripadne je naozaj na par krokov od nas tak zrejme tych 15 ran pojde von stylom ta-ta-ta-ta-ta... :) A este raz medved ktory nas v noci v stanoch prebudil rozhodne nebo obor ale prave ako som pisal, mohol mat tych 150kg a podla velkosti by som sa na toho medveda v pripade, ze by zautocil rozhodne nebal zautocit s vedomim, ze by som ho zastavi/nezastavil.
Takze slovo na zaver, zdravy rozum a z neho plynuci zdravy respekt, zbytocne sa nevystavovat riziku a nech si nosia ludia do lesa co chcut, ja som s G20 spokojny :) a este ten sprej pozhanat pre mna alebo spoluputnikov a v podstate by sme ako tak mali byt v bezpeci. ALe ten zdravy rozum by som pokladal za najlepsiu zbran :)
Este jeden dodatok ma napada. Raz ked som uz zostupoval so znamim z hor a Gcko uz mal schovane v batohu kedze horolezecka bunda je kratka a neschova zbran na opasku a boli sme uz tesne od civilizacie, teda nechcel som aby zbytocne ludia mi ocumovali zbran na boku. Na 40m od nas zrazu na mna partak zvolal, stoj! medved!!! Pravdu povediac to co ma vtedy ako prve napadlo bolo: Ako je to mozne, ze sa mi toto stalo, to budu teraz opletacky ked vystrelim. Kym ja som pozoroval zviera partak mi rychle vybral Gcko(trvalo to nekonecnych cca 20sekund). Skutocne to zviera na tu dialko posobilo ako medved podla tarbavej chodze, hlavy zohnutej. No ked vyslo spoza vegetacie celym telom, bol to velky divy pes bez dozoru iduci do jedneho sedla po chodniku. To,ze nemal nahubok asi netreba hovorit :) No scenar bol jasny, okamzite natiahnutie zaveru a odplasovanie hadzanim kamenov. Chvalabohu pes bol vacsi flegmatik ako my a tak len pokojne okolo nas presiel a ja mieriac nan s G20 a 15timi dovodmi preco na nas nezautocit :) Tymto chcem len dokumentovat jednu z realnych situacii aj ako to moze vyzerat a aj pred cim sa clovek moze branit. ZBran som az po dedinu drzal v ruke, nabitu kedze uz bol sumrak a my sme sli "pokojnymi" lesikmi nad dedinou kde ako nas informovali tabule su premnozene medvede a pasu sa tam ovce.
Podobnych situacii uz mam viacero za sebou a v kazdom pripade ten Glock doda aspon isty pocit bezpecia, nie falosne bezpecie a clovek ma tendenciu reagovat menej zbrklo a viac si veci premysla. Zazil som uz podobne situacie aj bez zbrane (aj na zaklade ktorych som prave volil G20) a minimalne je clovek v tomto pripade pod daleko vacsim stresom. Prave mi len tak napadlo ako sme minuly rok v zime spali v horach v utulni a rano sme nasli pri utulni stopy od medveda :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od SniperWolf » stř 02.12.2009, 9:29

spravna volba je GAU 8
...shit happens

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od PB » stř 02.12.2009, 17:12

Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od S474N » stř 02.12.2009, 18:10

PB: jenze kdo ma s sebou ten hasicak nosit *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od PB » stř 02.12.2009, 19:25

jo to uz je jina otazka :mrgreen:
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

Příspěvky: 100

Registrován: stř 07.4.2010, 18:04

Zbraň: Glock 26, Glock 17

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od tcdm1972 » sob 01.5.2010, 20:27

Tak soudruzi :) tohle video by vám mělo něco o usmrcení dravé šelmy vysvětlit
http://www.youtube.com/watch?v=X6l26inU ... re=related

Jedinná volba - SA 58 full auto s bubnovým zásobníkem na min. 100 ran

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od PB » ned 02.5.2010, 14:20

když toho lva nedokázali pořádně trefit tak se nedivím. 1 dobrá rána a nebylo by co řešit. ale když je 8 špatných tak to prostě ten efekt nemá :)
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od de-luxe » ned 02.5.2010, 18:29

Férovější by bylo 5 lvů na jednoho vohnouta. Fuck-off safari! :mad:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od Mistral » pon 03.5.2010, 14:47

Připomněl bych Štochlovy Lovy bezezbraní, kde popisuje případ, jak medvěd, který to dostal do srdce, uběhl ještě 50 m do kopce. Imho raději prevence.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od O.Gun » úte 04.5.2010, 8:53

škoda, že ho ta číča netrefila pořádně :!: ZMRDA :angry:
Takovýhle fakt nesnášim.... :evil:
O.Gun

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od jip » úte 04.5.2010, 9:16

Někde jsem četl, že .45 ACP byla při vývoji koncipována, že by měla "zastavit běžícího koně".

Myslíte, že by byla proti medvědovi k ničemu?
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od Mistral » úte 04.5.2010, 9:47

No, já to testovat nehodlám :D
Co máte proti sejmutí lva. Určitě to byl takovej ten, co žere misionáře ... :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od Starosta » úte 04.5.2010, 10:27

jip píše:Někde jsem četl, že .45 ACP byla při vývoji koncipována, že by měla "zastavit běžícího koně".
Stoprocentně. Na dráze 30km.
Při dobrém zásahu i na dráze kratší. :crazy:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od jip » úte 04.5.2010, 10:40

Na dráze 30km? Jak jsi to myslel?

Už jsem to i našel. Je to uvedeno např. na webovkách několika střelnic (odkazy dávat nebudu stačí zadat do vyhledávače: 45 acp koně)

45 ACP
Jeden z nejúčinnějších nábojů pro krátké zbraně vůbec. Jedním z požadavků armády pro kterou byl prvotně konstruován bylo, že musí dokázat zastavit i běžícího koně..
+ vysoký zastavovací účinek, kultivovaný zpětný ráz
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od Starosta » úte 04.5.2010, 10:49

Pokud se tedy bavíme o celoplášti a řešíme, že ledaskoho jedna rána leckdy útočníka (člověka) nezastaví, pak vůbec nemá cenu se bavit o koni.

Jako "zastavení běžícího koně" si představuju koně, který na střelce běží tryskem a bude "spolehlivě" zastaven na dráze 50-0 metrů od střelce, tj. na běžném efektivním dostřelu krátké palné...

Přijde mi to jako stejný nesmysl jako se zastavením člověka olověným ogiválem v ráži .22...

Spíš tím bylo asi myšleno, že ten kůň nesmí valnou většinu zásahů (kamkoli) "rozchodit" a být schopen další služby, ale že se prostě časem zastaví a přestane fungovat podle manuálu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 181

Registrován: úte 31.7.2007, 11:37

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od Georgus » čtv 06.5.2010, 10:43

Dobře ,tak nestřílejte na koně a bude to v pohodě.Navíc jsme myslel ,že se bavíte o učinosti na divokou zvěř.To je trochu jiná ne?Kůň a medvěd?Já mám dvě ráže 9mm a .357sig ,ale s ani jednou bych si proti divokému zviřeti nebyl moc jistý ,navíc ve stresu bych se možná ani netrefil.Možná 10mm auto by mi zvedlo sebevědomí ,ale i tak na medvědy střílet nebudu ,ještě ,že jediné které jsem viděl byli v zoo.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re: GLOCK A LES

Příspěvek od vito » čtv 06.5.2010, 23:16

Prokrindáčka pánové, zamyslete se trošku vážně a odpovědně nad touhle diskuzí! Nezdá se vám to trochu......... To je, jako když jsem za mlada četl knížky od karla Maye.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz