Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 21

Registrován: ned 24.1.2010, 23:30

Zbraň: Glock??

Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od lesapan79 » sob 15.5.2010, 12:00

Ahoj všem podnikám v přepravě osob (taxikář) to je jeden z duvodu proč sem si dělal ZP. Mam B,D,E, chtěl bych se zeptat jestli mužu zbran popřípadě náboje nebo příslušenství odepsat z daní a uplatnit si DPH. Díky za odpověd
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » sob 15.5.2010, 12:57

Rubrika vtipy je vedle...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » sob 15.5.2010, 14:12

To není vtip, to je správná otázka.
Pokud si před finančákem obhájíš, že ji potřebuješ k zajištění a udržení zisku, tak je to naprosto legální daňově uznatelný náklad. Např. ochranka, instruktor zážitkových aktivit (má zbroják, organizuje firemní akce na střelnicích) apod. si to obhájí bez problému.
Můj názor je, že zbraň potřebuje každý, kdo se setkává s lidmi nebo se zvířaty. Jenže můj názor není směroplatný. Pokud se jím budeš řídit, vystavuješ se riziku, že berňák bude opačného názoru, napálí ti doplatek, úroky z prodlení a pokutu, a jelikož odvolání nemá odkladný účinek, tak to nejdřív musíš zaplatit, pak se neúspěšně odvolat, a pak se soudit s nejistým výsledkem.
Obrať se na daňového poradce, nejlépe takového, který působí v Tvé oblasti, má kontakty na Tvůj berňák, a dokáže potřebný názor úředníka zjistit. Skutečně kvalifikovaný daňový poradce pak dokáže potřebný názor úředníka zajistit 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » sob 15.5.2010, 16:09

tak to snad ani nemůžeš myslet vážně.. krochnu si může odepsat z daní i pojišťovák na volné noze, že? nikdy mě nenapadlo, že kontakt s lidmi skýtá takové výhody stran odpočtů ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: ned 29.3.2009, 12:27

Zbraň: G 17

Bydliště: Kroměříž

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od miculas » sob 15.5.2010, 16:56

Já se přikláním k názoru Nikdo. Posouzení by bylo ovšem opravdu velmi individuální a těch profesí, u kterých by byl kvér uznán jako danově uznatelný náklad (a bylo možno uplatnit odpočet DPH) moc nebude. Je to na zvážení, jak byste finančáku prokazovali použití k zajištění a udržení zisku. Já osobně bych do toho nešel, pokud bych tedy neprovozoval bezpečností službu, střelecký výcvik apod., u kterýchžto profesí je to jasná věc. U taxislužby nevím ale myslím, že by to bylo obhajitelné, stejně pokud bys prokázal, že např. pravidelně přepravuješ větší množství peněz apod. Doporučuji informovat se na místně příslušném FÚ, závaznou a jednoznačnou odpověď ale raději neočekávej. Spíš ti odpoví v duchu "pokud prokážete..."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od S474N » sob 15.5.2010, 21:25

lesapan79 píše:jestli mužu zbran popřípadě náboje nebo příslušenství odepsat z daní a uplatnit si DPH
Jak rika jeden muj znamy ucetni - do nakladu si muzes dat co chces, druhou veci je, co ti financak pri kontrole uzna *40*. Z toho vyplyva, ze resit 3 roky stary kostlivce, na ktery ti potom zpetne vymerej i pokutu i penale, asi nebude zrovna vhodne. Netusim kolik vydelavas, ale kvuli par litrum neco takovyho riskovat, do toho bych osobne rozhodne nesel.

Jenom odbocim, jedes vubec na naklady a neuplatnujes "pausal"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » sob 15.5.2010, 21:27

Proč by měl jet taxikář na paušál? Taxikář se správně vedeným účetnictvím má nulový zisk (a tím pádem nemusí řešit ani pistoli) :lol:

Příspěvky: 21

Registrován: ned 24.1.2010, 23:30

Zbraň: Glock??

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od lesapan79 » sob 15.5.2010, 23:46

jezdím teprve měsíc tak popravdě ani nevím co je lepší jestly paušál nebo odpisy. Učetní mi to zjištuje ale nějak se k tomu nemá. Co se týče toho dph tak každá kačka dobrá néé?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: ned 29.3.2009, 12:27

Zbraň: G 17

Bydliště: Kroměříž

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od miculas » ned 16.5.2010, 7:22

Pokud ti těch pár kaček DPH stojí v případě daňové kontroly za velmi pravděpodobné dohadování se se správcem daně a následné doměření včetně penále.... Neříkám že by to nešlo ustát ale v případě takové malé částky by se, pokud tedy nejsi schopen za svou pravdu před erárem bojovat sám, nevyplatilo zaplatit si daňového poradce. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od S474N » ned 16.5.2010, 10:27

lesapan79: jak nevis? Tak kdyz nevis, tak proc resis kver do nakladu? Dovolim si ti tady spocitat dva konkretni priklady, protoze nevim kolik takovy taxikar muze vydelavat:

Priklad jedna - mesicne 25.000 Kc (rocne tedy 300.000 Kc)

Zaklad dane pri nakladovem pausalu 60%: 120.000 Kc
Dan z prijmu 15%: 18.000 Kc
Sleva na poplatnika -24.840 Kc
Vysledna dan: 0 Kc

Priklad dva - mesicne 60.000 Kc (rocne tedy 720.000 Kc)

Zaklad dane pri nakladovem pausalu 60%: 288.000 Kc
Dan z prijmu 15%: 43.200 Kc
Sleva na poplatnika -24.840 Kc
Vysledna dan: 18.360 Kc

(a pozor, to tady nezohlednuji dalsi odpocty typu zivotni pojisteni, apod. *4*, takze v realu ta vysledna dan muze byt stejne nula)
=====================================

Jak jsem psal vyse, nevim kolik si vydelavas, ale tady mas alespon hrubou predstavu, respektive i postup vypoctu, takze si to muzes aplikovat sam na sebe, co se ti vyplati a co ne. Podle me saskovat s naklady do nejakyho milionu nema vubec smysl i kdybys ty naklady mel z jednoho prosteho duvodu. Vysledna dan je opravdu nizka a hlavne je to vec, kde se muze financak 3 roky vrtat. Kdyz mas pausalni odecet nakladu, tak nemusis ani sbirat uctenky a ani nic dokladat - vyhody jsou zrejme. A k tomu platcovstvi DPH si prisel jak? Tvoji odberatele snad budou taktez platci DPH? Nebo je to vse v rovine "Franta v hospode povidal, ze si ze vseho odecita depehacko a vse si dava do nakladu"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 21

Registrován: ned 24.1.2010, 23:30

Zbraň: Glock??

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od lesapan79 » ned 16.5.2010, 12:32

Plátce DPH sem už řadu let protože se mi to zatím vyplatilo. Jak sem psal jezdím teprv měsíc taxikem a zatim nejvíc víkendy dělám si svojí klientelu. Před tím sem měl lesnickou firmu na těžbu a přiblížení dřeva a tam se to vyplatilo. Ted přes týden chodím taky do lesa taxikařina by mě neuživila vidělám cca 10000/měsíc hrubého. Ale Právě přemejšlim o tom dphčku jestli se to ještě vyplatí. Když sem měl traktor tak jo ale ted nevim nevim no zkusim čtvrtletí a uvidim.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od S474N » ned 16.5.2010, 13:52

lesapan79: pokud si tezil drevo, tak zrejme tvoji odberatele byli taktez platci DPH a proto se to zrejme vyplatilo. Pokud je tvym zakaznikem prevazne neplatce DPH, tak se ti to rozhodne nevyplati.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od provarenec » čtv 20.5.2010, 10:57

Pokud jste živnostník (firma) a prokazatelně chodíte s penězy do banky, tak si zbraň do nákladů dát samozřejmě můžete.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 21

Registrován: ned 24.1.2010, 23:30

Zbraň: Glock??

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od lesapan79 » čtv 20.5.2010, 12:22

Ale do banky přece ze zbraní stejně nemužu. Každopádně to tam dám a uvidí se
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od S474N » čtv 20.5.2010, 12:32

lesapan79: a na to si prisel jak, ze do banky nemuzes se zbrani? Evidentne tve znalosti z danove oblasti jsou srovnatelne s temi od zbrani, ze?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od cmk » čtv 20.5.2010, 15:15

Nereste pausal, danova fora jsou jinde :-)

Ke zbrani samotne.

Je to jednoduchy - "Muzes si dat do nakladu vse, co ti zajistuje u drzuje prijmy". TECKA.

Pokud ti financak pri pripadne kontrole uveri, ze pistole je to, diky cemu bezpecneji prenasis penize nebo jsi v praci ve vetsim bezpeci, klidne si ji tam dej a klidne si tam davej i umerne mnozstvi streliva (tezko by IPSC strelci, co se zivi jako taxikar proslo, ze ze sveho G26, ktereho nosi vystrilel za rok 50.000 ran), ale rozumne mnozstvi (2?3? tisice orcne v ramci udrzeni bezpecne manipulace a strelby) by projit taky melo... Ale furt je to odvisle od toho, zda-li pripadne kontrole budes schopen zodpovedet otazku: "A jak Vam zbran pomaha udrzet a zajistit prijmy?"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » čtv 20.5.2010, 18:29

Nemám nic proti OSVČ, ale číst tady "klidně to zkus, mohlo by to projít, pokud si to před berňákem obhájíš" mi přijde jako kardinální zvrácenost. Nedivte se, že "běžný pracující" má vůči "průměrnému podnikateli" poněkud vyhraněný názor. To se kurva musí všechno vodrbávat a zkoušet co to dá? To se musí vymejšlet bejkárny, co je to "udržet zisk"?To je na tom dročkař tak špatně, že vymýšlí chujoviny, jak urvat co se dá? Proč mi finančák neproplatí vstupný do posilky, vždyť taxikář musí bejt hrana, aby se ubránil drbanům. Proč si nemůžu odečíst solárko a kosmeťák, když na mů pěknej kukuč poletí víc zákaznic. Sorry, ale mně takový uvažování přijde nesoudný a hanebný...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od admix » čtv 20.5.2010, 20:48

Bohuzel jsme to opet dotahli tak daleko, ze zacalo platit "kdo neokrada stat, okrada sam sebe" :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » čtv 20.5.2010, 20:50

Jak vodrbávat, jak vymejšlet bejkárny? Jde jen o to využít své zákonné možnosti.
Udržení zisku je pojem z našeho zákona o dani z příjmu.

Příspěvky: 15

Registrován: stř 23.7.2008, 13:59

Zbraň: ZG 47, IŽ 12/76, G19

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Lonew » čtv 20.5.2010, 21:05

Jako taxikář si můžeš dát kvéra do nákladů stěží, stejně jako z toho neodečteš DPH. Bez citace asi tolik, že do nákladů můžeš dát ty, díky nimž dosahuješ zisku. Jinak by to bylo něco podobnýho, jako kdyby pojišťovák chtěl dát do nákladů stavbu domu, aby měl kde bydlet. Osobně bych to u finančáku ani nezkoušel:)

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz