Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od cmk » čtv 20.5.2010, 23:01

Nikdo> bezny pracujici na sebe bere mnohem mensi rizikotemer v cemkoliv.
Kdyz majitele prodejny okradou vecer o trzbu, je s prominutim treba v prdeli a nikdo mu nic neda.
Kdyz okradou jeho zamestnance, tak zamestnanec neprijde o nic, paklize to sam neukradl.
Nerikam, ze si podnikatele maji rvat do nakladu vsechno, na co prijdou. Ale nedovolim si rict, ze kdyz si daji do nakladu neco, co pracujici ne, ze by byl zlodej.
Zakon to definuje jasne a ja si za tou definici stojim. okoli, co je potreba k udrzeni a zajisteni prijmu patri do nakladu.
Auto prece taky nevydelava primo penize (krom taxikaru), ale vozi na jednani.
Apod...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » pát 21.5.2010, 7:51

Nikdo: Já vím, že je to pojem ze zákona. "Osoba blízká" je taky zákonný institut, což ale nemění nic na tom, že lidi co překračujou rychlost a pak se tímto způsobem vyviňujou, jsou slušně řečeno hanbáři.

Neříkám, že všichni živnostníci kradou, ale je mi celkem jasný, že čistý účetnictví bez fixlů má jen zlomek z nich, protože proč kurva platit vyšší (nebo vůbec nějaký) daně, když kontrola stejně nepřijde, pokud nebudu ven házet nějaký podezřelý čísla, a navíc to dělají všichni. A odepisování pistole je přesně ten případ, kdy si říkám, že by mě hanba musela pohlavkovat si to tam jen napsat, nedej bože to před ouřadou obhajovat a tvrdit mu, že bez ní a 2000 nábojů p.a. bych si neudržel zisk.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od cmk » pát 21.5.2010, 8:47

90% obeti prepadeni pozdeji uvedla, ze si mysleli, ze JIM se to stat nemuze :-)

Ja si proste myslim, ze jedna "obranna" pistole (tudiz vhodna na noseni - nejlepe nejaku sub/kompakt) se tam bez skrupuli hodit da. Nic vic, nic min.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » pát 21.5.2010, 9:57

Zákonný institut se jmenuje odmítnutí podání vysvětlení a je to základní lidské právo zakotvené i v LZPS, která je naším ústavním zákonem. Laicky řečeno, v právním státě nelze občana nutit, aby opatřoval důkazy sám proti sobě. Od toho, aby zajišťovali důkazy jsou tu orgáni, nevidím důvod jim v tom pomáhat. Kdyby byli v ulicích a né na přepážkách, vytáhli by si řidiče přímo z auta a nikdo by nic neokecal.

Jako taxikář bych se taky necítil bezpečně, spolehlivá zbraň a dostatek nábojů na trenink a samotný trenink (tj. např. roční permanentka na střelnici) je imho pro toto povolání odůvodněný požadavek. Případy přepadených a bohužel často i zabitých taxikářů jsou toho důkazem.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od cmk » pát 21.5.2010, 10:03

Nikdo - v pripade financaku je to trochu jinak.
Ono se proste taky muze stat, ze prijde na kontrolu, zeptaj se: "co ta pistole?" a ty: "co je vam do toho, nebudu nic rikat" a za 14 dni ti prijde "v ramci kontroly byly zjisteny skutecnosti... doplatte DPH tolik, dan z prijmu tolik, uroky tolik" a za dalsich 14 dni od zdravotky a socilaky: "vzhledem ke skutecnostem zjistenym financnim uradem v... doplatte toli a uroky tolik".

A bude na Tobe se odvolat a prokazat...

Aby bylo jinak jasno - jednou jsem jednu pistoli normalne do ucta hodil (Kevin), kdyz jsem ji prodal, normalne jsem si ji naopak hodil do prijmu. Pri tom, jak zbrane po ruznu menim to treba u me osobne nema vyznam. Mel bych vic prace s uctovanim tech polozek, nez kolik bych usetril.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » pát 21.5.2010, 10:11

Nikdo: Já neříkám, že to není nebezpečný povolání, však taky tu pistoli vozit můžou, pokud splní podmínky pro získání ZP a jsou oprávněni nosit a v mezích zákone se bránit. Tam to ale končí. Vykazování krochny v nákladech je dle mě ojeb jako řemen. Ale vychcánkové se najdou ve všech odvětvích, čili se pobuřuju tak nějak planě :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » pát 21.5.2010, 10:16

cmk: odmítnutí podání vysvětlení byla odbočka jinam, reakce na de-luxeho poznámku, že je to vychcanost etc.

Na otázku "co ta pistole" samozřejmě budu argumentovat tak, že je to nutná věc pro udržení příjmu, jako každé jiné zabezpečení (proti bezpečnostním dveřím do firmy, alarmu, platbě bezpečnostní agentuře apod. také nelze nic namítat), že měli dávat pozor ve škole, a odkážu je na svého daňového poradce. Vzhledem k tomu, že on dobrou polovinu úředníků finančáku měl ve škole na cvika z daní, tak jim to snad vysvětlí 8-)

de-luxe: se závěrem musím souhlasit. Skutečně se pobuřuješ planě. Hanlivý termín "vychcánkové" na tom nic nemění, a proto mne nedojímá :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » pát 21.5.2010, 10:31

Nechtěl jsem tě dojmout. Čili jak bys před FÚ prokázal účelnost nákladů? Tou statistkou o zastřelených dročkařích?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od cmk » pát 21.5.2010, 10:39

de-luxe píše:Vykazování krochny v nákladech je dle mě ojeb jako řemen.
Dulezity je zduraznit, ze "DLE TEBE JE TO OJEB" a nikoliv "JE TO OJEB".

Ja si naopak myslim, ze jedna obranna zbran u nekoho, u koho hroi zvyseny riziko v souvislosti s podnikanim je uplne normalni vec, ktera by mela projit.
Nemate nekdo nejakou znamou na FU?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » pát 21.5.2010, 10:46

de-luxe: Například. A nejen zastřelených, ale i napadených chladnými zbraněmi, zbitých s trvalými následky a oloupených:
http://www.google.cz/search?q=p%C5%99ep ... 3%A1%C5%99
a trošku více do hloubky dva ze stovek a možná tisíců případů:
sledovane-pripady-f24.html
To mi přijde jako dostatečné zdůvodnění, proč taxikář potřebuje zbraň, náboje a trénink (střelnice, kursy sebeobrany apod.).

cmk: napíšu poradci, trpělivost, odpovídá trošku déle, někdy vůbec :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » pát 21.5.2010, 11:25

No jsem zvědav na odpověď FÚ. Pokud to někdo kvalifikovanej posvětí, tak si sednu na zadek. :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Nikdo » pát 21.5.2010, 12:26

Tak odpověď přišla nečekaně rychle, trochu mě v mém optimismu brzdí...
Zdar, může, pokud prokáže, že se jedná o výdaj na dosažení, zajištění a udržení příjmů ;-) - tolik zákon. Pokud to bude do 40tis za zbraň je to výdajem, nad 40tis by zbraň musel odepisovat (pořízení nedaňové). Za předpokladu, že ustojí potřebu pro podnikání, pak veškeré související výdaje jsou dańové, pokud by šlo určit, že částečně používá pro osobní potřebu a částečně pro podnikání (nebo pokud by to FÚ mohl zjistit), pak musí veškeré výdaje uplatňovat poměrnou výší, podle poměru, který si ustojí a doloží. Možné řešení je rozšířit podnikání na ostrahu osob, pak je vše 100% výdajem. Osobní střílení lze řešit pořízením nějaké jedné pistole soukromé mimo podnikání + tvrzení, že prostřílený materiál je ve výdajích jen ten "firemní". Sebeobranu a zbrojní průkaz pouze u ochrany osob, u taxikáře neumím spolehlivě ustát.
Jen k tomu zmíněnému poměru: zákon ani žádný předpis žádnou metriku neuvádí. Mohl by to například rozpočítat podle hodin, které se zbraní prosedí v taxíku (pracuje) a které nosí soukromě, a prokázat to deníkem (analogie knihy jízd pro auto). Stejně se dá rozpočítat třeba PC pro podnikání a soukromé užití, nebo náklady na auto, pokud neuplatňuješ paušál na km.
Poslední věta je zjevně reakce na můj nezřízený optimismus. Škoda, že berňák daňově preferuje vyzbrojeného laika před vycvičeným jedincem schopným řešit konflikt šetrněji než bezhlavou střelbou směrem k útočníkovi :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od S474N » pát 21.5.2010, 13:59

cmk píše:Ja si proste myslim, ze jedna "obranna" pistole (tudiz vhodna na noseni - nejlepe nejaku sub/kompakt) se tam bez skrupuli hodit da. Nic vic, nic min.
No na druhou stranu jestli by ovsem taky nemel mit D a pistoli napsanou potom na firmu. Kdyz si koupis auto do firmy, tak je psane taky na firmu. Takze dalsi z paradoxu mame na svete *40*.

Obecne osobne nechapu, ze nekdo, kdo vydelava par tisic resi nejaky naklady a nejede pausalem - uz to jenom prokazuje to, ze neumi zakladni matematicke ulohy typu scitani, odcitani, nasobeni a deleni. Nic vice, nic mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: ned 29.3.2009, 12:27

Zbraň: G 17

Bydliště: Kroměříž

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od miculas » pát 21.5.2010, 19:42

Pánové, věřte kolegovi Nikdo, jeho odpověď je přesná. Počítejte ovšem s tím, že pokud neprovozujete jako ekonomickou činnost bezpečnostní službu, střelecký výcvik apod., kdy je použití zbraně k uskutečnění ekonomické činnosti evidentní, je více než pravděpodobné, že v případě daňové kontroly či vytýkacího řízení bude po vás chtít správce daně prokázat, že zbraň potřebujete k zajištění a udržení zisku, příp. k uskutečnění zdanitelných plnění. Bude to na vás.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od de-luxe » pát 21.5.2010, 20:09

Já Nikdo-vi (Nikomu??) :) věřím. Jasně, že by to musel taxikář prokázat (tak je to v zákoně o daních z příjmu). Jenže, pokud se svět v prdel neobrátil, tak se mu to za a) nepodaří a za b) i kdyby si myslel, že se mu to daří, finančák se mu vysměje.

Čili navrhuji, aby si některý ze zde účinkujících, který si myslí, že to lze, zařídil koncesi na tágo, nato koupil krochnu a dal si ji do nákladů. Potom na sebe napíše anonymní udání na FÚ a přijde k němu kontrola. Pak nám poví, jak to dopadlo. Hlásí se někdo? :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: ned 29.3.2009, 12:27

Zbraň: G 17

Bydliště: Kroměříž

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od miculas » pát 21.5.2010, 20:28

Nevysměje, to by se musel vysmát každému, kdo si dá na firmu zabezpečovačku (velmi zjednodušeno :wink: ). Stejně tak by se mohl vysmát autodopravci, který si do kamionu dá CB (vždyť je to občanské pásmo) a přesto to uzná, protože šofér to přeci používá na zjišťování dopravní situace a ne na pokec. Podobných příkladů by bylo mnoho ale to tu můžeme diskutovat donekonečna.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Slim » sob 22.5.2010, 0:07

Nikdo píše: Na otázku "co ta pistole" samozřejmě budu argumentovat tak, že je to nutná věc pro udržení příjmu
K tomuhle mi to nedá nepřipsat poznámku - pistole v tomto případě rozhodně není nutná věc pro udržení příjmu, jelikož by to předpokládalo jakýsi "contra legem" stav, což apriorně v právním státě nelze (podobnost s bezpečnostními systémy zde imho není - pistolí žádný majetek nezabezpečuji a je to těžko subsumovatelné pod prevenční povinnost). Pak by mohl být nutnou věcí pro udržení zisku protiletadlový dvojkanón, protože mne při pracovní cestě může napadnout Gripen :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od daveG17 » pon 24.5.2010, 9:04

No ono to lze na finančáku se správcem daně i v klidu a rozumně probrat - co se nebát a zajít za ním?
Každopádně taxikář podniká v rizikovějším oboru než opravář praček. Jeho klienti jsou často agresivní, ohrožují ho, snaží se utéct bez placení, ukrást jeho pracovní nástroj. To ohrožuje jeho schopnost dosahovat, zajišťovat a udržovat zisk - střelná zbraň tento stav aspoň trochu narovnává ve prospěch podnikatele.
Řeči o útoku grippenu jsou fakt mimo, pravděpodobnost přepadení taxikáře pasažérem je dost výrazná. Na firmě máme zabezpečovačku a platíme hlídací agenturu - za 4 roky ani jeden pokus o vloupání. Přesto finančák bez mrknutí náklady bere. Ukažte mi taxikáře, na kterého za 4 roky nikdo nevystartoval a nezkoušel mu ukrást tržbu/auto apod.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 21

Registrován: ned 24.1.2010, 23:30

Zbraň: Glock??

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od lesapan79 » pon 24.5.2010, 9:42

S474N: Ty kreténe sem psal že to dělám chvilku.Po měsíci přece nemužu vědět co se my vyplatí víc. Tvoje příspěvky mě fakt lezou na nervy. :oops:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 24.5.2010, 11:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace a zklidněte hormon!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Mužu si zbran odepsat z daní?? a co dph?

Příspěvek od Mistral » pon 24.5.2010, 10:23

To jako že jsi začal podnikat bez nějaké ekonomické rozvahy? :shock:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz