Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od S474N » pon 31.5.2010, 23:14

Narazil jsem na zajimavy "nesvar". Netusi nekdo, jak je to opravdu v realu s tim, kdyz chce clovek skladat zkousku odborne zpusobilosti mimo sve trvale bydliste, napriklad v jinem kraji? Mam spoustu znamych, u kterych to nedelalo problem a ted vim o par lidech, u kterych to pry problem je. Koukal jsem a bohuzel paragraf 21 nic konkretniho v tomto smeru neresi. Respektive resi samozrejme, ze to stanovuje "prislusny utvar PCR" = krajske reditelstvi podle mista pobytu. Ale ten preci muze klidne stanovit komisare z jineho kraje, respektive nechapu, proc by tomu melo cokoliv branit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 71

Registrován: sob 20.6.2009, 22:49

Re: Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od Frogy » úte 01.6.2010, 0:37

Ja patrim na prahu venkov a delal jsem v Praze. pokud zazadas treba z duvodu ze se v tom danem okrese zdrzujes prevaznou vetsinu casu ( trebas za praci, neni nutne dokladat) tak by nemel byt zadny problem
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od S474N » úte 01.6.2010, 10:47

Frogy: vsak jak pisu, znam spoustu lidi, co problem nemeli - vcetne me drahe polovicky, ale ted se to pry aktualne napriklad v HK pry problemem stava.

Osobne nechapu, proc ma nejake krajske reditelstvi problem stanovit zkusebniho komisare z jineho kraje. Respektive napada me pouze jediny duvodu - korupce - dohozeni kseftu svym kamaradum nebo tem, kdo je "vyplaci".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od de-luxe » úte 01.6.2010, 18:29

Jelikož zákon o zbraních a střelivu upravuje procesní stránku věci značně povrchně, aplikuje se na záležitosti neupravené nebo upravené částečně podpůrně správní řád. Správní řád stanoví poměrne jasný zásady, jak má správní orgán postupovat a jak se má chovat. Tak cumbajšpíl:

§ 4
(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.

§ 6
(2) Správní orgán postupuje tak, aby nikomu nevznikaly zbytečné náklady, a dotčené osoby co možná nejméně zatěžuje.

Pokud má účastník řízení o žádosti o vydání ZP pocit, že je s ním vyjebáváno v rozporu s výše uvedenými zásadami, může si podat:

§ 175 Stížnosti
(1) Dotčené osoby mají právo obracet se na správní orgány se stížnostmi proti nevhodnému chování úředních osob nebo proti postupu správního orgánu, neposkytuje-li tento zákon jiný prostředek ochrany.
(2) Podání stížnosti nesmí být stěžovateli na újmu; odpovědnost za trestný čin nebo správní delikt není tímto ustanovením dotčena.
(3) Stížnost lze podat písemně nebo ústně; je-li podána ústně stížnost, kterou nelze ihned vyřídit, sepíše o ní správní orgán písemný záznam.
(4) Stížnost se podává u toho správního orgánu, který vede řízení. Tento správní orgán je povinen prošetřit skutečnosti ve stížnosti uvedené. Považuje-li to za vhodné, vyslechne stěžovatele, osoby, proti nimž stížnost směřuje, popřípadě další osoby, které mohou přispět k objasnění věci.
(5) Stížnost musí být vyřízena do 60 dnů ode dne jejího doručení správnímu orgánu příslušnému k jejímu vyřízení. O vyřízení stížnosti musí být stěžovatel v této lhůtě vyrozuměn. Stanovenou lhůtu lze překročit jen tehdy, nelze-li v jejím průběhu zajistit podklady potřebné pro vyřízení stížnosti.
(6) Byla-li stížnost shledána důvodnou nebo částečně důvodnou, je správní orgán povinen bezodkladně učinit nezbytná opatření k nápravě. O výsledku šetření a opatřeních přijatých k nápravě se učiní záznam do spisu; stěžovatel bude vyrozuměn jen tehdy, jestliže o to požádal.
(7) Má-li stěžovatel za to, že stížnost, kterou podal u příslušného správního orgánu, nebyla řádně vyřízena, může požádat nadřízený správní orgán, aby přešetřil způsob vyřízení stížnosti.

Takže pokud na to někdo má čas a nervy, může kverulovat.

Nicméně mám takovýho tucha, že postup určování zkušebního komisaře upravuje vnitřní předpis (metodický pokyn) P ČR nebo MV ČR.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od S474N » úte 01.6.2010, 18:42

de-luxe: no premyslim o tom, ze by mozna nebylo od veci ziskat nejake pisemne vyjadreni od konkretnich odboru zbrani a streliva *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od Nikdo » úte 01.6.2010, 20:02

S474N píše:... Ale ten preci muze klidne stanovit komisare z jineho kraje, respektive nechapu, proc by tomu melo cokoliv branit.
Může. Nemusí. Místo a čas určuje příslušné oddělení PČR (tj. v místě trvalého pobytu), zdvořilou žádostí lze mnohé ovlivnit. :wink:
Moje žena pochází z JČ kraje a zkoušku dělala v Brně, dokonce i zatavenej zbroják jí sem poslali.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zkouska odborne zpusobilosti v jinem kraji

Příspěvek od S474N » úte 01.6.2010, 23:07

Nikdo: samozrejme ze to vim, nicmene nektere inspektoraty prave nereaguji ani na zdvorile prosby *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz