Mířidla: společnost TRUGLO


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od Albert » ned 07.3.2010, 7:25

Jestli je stále řeč o Sigu225, tak tam je moucha i hledí v rybinové drážce a to docela fest :? . Základna mouchy je navíc ještě trochu prohnutá aby tam pružila. Ven to jde docela blbě, musíš najít vhodný nástroj na vyražení a pak se rozhodně neboj uhodit.
No a ohledně přípravku. Určitě zeptat se zbrojíře, mívaj takovej "forychtung" na seřizování mířidel, tím to jde i vyndat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: stř 26.5.2010, 11:30

Zbraň: G17

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od siver » stř 26.5.2010, 11:55

Plánujem nákup mieridiel TRUGLO Fiber optic (svetlovodné vlákna) ale konštrukcia bude predpokladám rovnaká ako TFO.
Potreboval by som radu. K muche dodávajú aj skrutku (šróbik)? Ak áno, poraďte prosím či pri montáži mušky, Loctite naniesť iba na závit a tým ho vlasne poistiť alebo Loctite naniesť aj medzi záver a muchu.
Mám doma Loctite 648, ktorý tu už bol spomínaný. Ale mám aj Loctite 577, ktorý je určený na utesnenie závitov.
S tým Loctite 577 by sa to malo potom ľahšie rozobrať.
PS: mám 4. generáciu G17.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od O.Gun » čtv 27.5.2010, 8:27

konstrukčně je vše podobné, ne-li shodné (neměl jsem světlovody, mám TFO)
Pouze uložení světlovodného vlákna je u hledí jiné (u TFO jsou vředu 2 ks vláken tritiové kapsle - proto tohle řešení)
Truglo TFO
U světlovodu je zase důležitá co největší plocha světlovdu pro zachycení co největšího množství dopadajícího světla...
Truglo FO

Na mouše jsem pojistil závit loctitem na závity (Loctite 222) pod plochu jsem nic nemazal (z obavy o "nedosednutí" mouchy na závěr) prostě aby nebyla moc vysoko... Nepozoruju žádný pohyb při střelbě... - mám G20 takže dostává zabrat solidně.
Toť moje zkušenost. Co na to ostatní?
O.Gun

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od HV » čtv 27.5.2010, 9:06

siver: mám tato mířidla na G26. Mouchu nemám zajištěnu a do strany má výkyv. Určitě je lepší ji přilepit k závěru a současně zajistit šroubek. Šroubek je součástí mouchy.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: stř 26.5.2010, 11:30

Zbraň: G17

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od siver » čtv 27.5.2010, 11:01

Ďakujem, už som ich objednal. Vyskúšam iba poistiť ten závit a keď to nebude dobré potom podlepím muchu.
Ešte jedna vec, neskúšal niekto skombinovať červenú muchu Truglo (svetlovodnú) z nejakým pevným kovovým cielnikom, ale nie origo Glock. Napríklad heinie alebo podobné (u nás na Slovensku toho veľa nekúpite :evil: )
http://www.heinie.com/popup_image.php?pID=49
Vyskúšal som pred týždňom Shadow a tá konbinácia mieridiel mi vyhovovala.
Sorry je to trochu mimo ale súvisí to trochu s Truglo.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 24.11.2009, 19:34

Zbraň: G21SF

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od G21SF_45ACP » pát 28.5.2010, 10:48

bezproblemu to jde, vyska musky truglo nebo heinie je stejna.

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od jip » pát 04.6.2010, 9:17

Já si v úterý pořídil novou G26 s mířidly Truglo TFO na přání namontovanými přímo u MPI.
V středu jsem ji registroval a kromě pár chvil, kdy jsem ji nosil v kapse ji pořád nosím v origo kufříku v batohu.
Několikrát jsem si provedl základní (polní) rozborku-sborku, ručně zkoušel jak vyhazuje náboje a zkoušel shazovat závěr (zvětšeným) vypouštěčem.
Jelikož jsem tohle fórum četl již dříve, tak jsem věděl, že upevnění mouchy není moc dobře řešeno a tak byla celou dobu hlídána.
Včera jsem si všiml, že už je moucha v zadní části volná. (Přitom šroubek vypadal docela dotažený - nešel odtáhnout pinzetou z plochou špičkou.)
Rozhodl jsem se mouchu podlepit Loctite 243. Provizorně vyrobeným nástrojem (klíčem 4,7mm) jsem odtáhnul upevňovací šroubek (byl stále docela dotažený).
I demontáži šroubek mířidla pevně držely v otvoru v závěru.
Nechtěl jsem použít větší sílu a tak jsem volnou část mouchy protáhnul papírem s nakapaným Loctite, pak tam vtlačil ještě větší množství přímo z lahvičky.
Trochu Loctite jsem dal i na upevňovací šroubek a utáhnul jej.
Nakonec jsem všechen přebývající Loctite pečlivě otřel a teď čekám na vytvrzení. Trochu mám strach z toho, že jsem to nemohl pořádně odmastit, ale snad to bude držet.
Dnes z ní budu střílet poprvé. Pokud by to nedrželo. V první fázi to zkusím znovu s řádným odmastěním a až kdyby to nedrželo, tak budu muset vymyslet něco jiného.
Uvažuji o dvousložkovém epoxidu, ale ten by nebyl rozebiratelný a navíc se obávám, že vytvořený spoj by byl moc křehký.


Mimochodem mířidla vypadají fakt dobře a jsou krásně viditelné pořád. Vůbec nelituji, že jsem je koupil. Upevnění mouchy je snad jejich jediná chybka a i ta, podle mého, musí být řešitelná. Máte někdo osvědčené řešení jak tyto mířidla upevnit?
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » pát 04.6.2010, 9:53

ahoj,
ja ich mám cez rok na G17. tá mucha je fakt náchilná na vyklanie. mal som to ešte z obchodáku zalepené loctidom, vydržalo to asi 6mesiacov cca500vystrelov, potom som sa mito rozviklalo tiež napriek tomu že sroubek bo dotiahnutý silno, zorobral som to odmastil a zalepil pattexom extrem, a vydržalo to dalších 8-9mes. a len nedávno potom čo bolo vystrielaných v jeden den cez 2000 rán + asi 1000- 1500 ranách za tých 8-9mes. sa to znovu tochu rozvyklalo, tak sompostup opakoval

podla môjho názoru je len mizivá šanca prísť o muchu, je to asi len estetická vada ked sa trochu rozvikle, ak napr vyšroubujete tú istiacu skrutku zo spodu, skúste nasadit záver na zbraň a obtahovat jako blázon, uvidíte čo sa stane... nič. je to spravené tak že aj bez skrutky to nevypadne, u Trugla podla mna presne mysleli aj na tento prípad.
inak tie mieridlá nemajú konkurenciu, ich obraz za každej dennej doby aj v noci je neskutočný.
dalej si myslím že zalepiť to nejakým extremne silným lepidlom nie je moc rozumné ani žiadúce, výmena by potom mohla byť trochu problematická a po 10-12 rokoch bude tak či tak nevyhnutná.
musím ale podotknúť že som pri strelbe mieridla vôbec nešetril, používam aj techniky úderov zbraňou a napriek tomu mieridlá držia super, len ich je treba občas kontrolovať čo nie je po každom čistení žiaden problém.
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od HV » pát 04.6.2010, 10:02

jip: tato mířidla mám na G26 od doby kdy jsem ji pořídil a "výkyv" nemá zásadnější vliv na výsledky. Není to zbraň na mířenku a do 10m je schopna i s tímto nešvarem střílet poměrně přesně. Nicméně asi také provedu podlepení. Při střelbě by totiž vůle mohla mít za následek povolování šroubku či otlačování v uložení.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » pát 04.6.2010, 10:13

s tou presnostou musím nesúhlasit,
na 50m som strielal rozptyl do 20cm, čo je na pištol solidny výkon,
na 20m okolo 3cm rozptyl a to nie som mierenkár, iste nie su určené na mierenku ale ich presnosť je viac ako bojová
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od jip » pát 04.6.2010, 11:44

Tak je to zalepíno. Teď to drží a jestli to i vydrží uvidím možná už dnes odpoledne po pár desítkách výstřelů... (vercajk jsem raději nechal po ruce). Nejdéle mi stejně trvalo vyrobit ten klíč (Čím jste to dotahovali Vy? Pinzeta je málo.)
btw: Výkyv do stran tam prakticky nebyl, ale zadní část mouchy šla prsty zvednout (oddálit od závěru) skoro o milimetr (příště to i změřím). Sama se nezvedala, ale kdyby se tam dostalo smítko, tak by to záměrný bod posunulo. Věřím, že by to na funkci (živočicháře :lol: ), u mě konkrétně (zatím), veliký vliv asi nemělo. Mnohem horší byl pocit jakési "vachrlatosti", který z principu odmítám (Zvláště u fungl nové, nestřílené zbraně za poměrně nemalý počet
barevných papírků).
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od S474N » pát 04.6.2010, 12:05

jip: OT - koukam, ze ty se v tech barvickach docela vyzivas, ze? *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od cityshark » pát 04.6.2010, 13:25

No ja pouzival tenky kleste, ktery jsem predtim vzal zlehka na brusce, aby mely kolmy spicky, protoze normalne byly spicky do kulata a klouzalo to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » pát 04.6.2010, 14:40

v každom železiarstve sa dajú kúpiť dlhé poloché kliešte, s tými to ide vpohode
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: stř 26.5.2010, 11:30

Zbraň: G17

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od siver » pát 02.7.2010, 13:09

Tak, nakonec som zrušil objednávku na tie mieridlá TRUGLO a rozhodol som sa pre iné mieridlá, ktoré kúpim na môjho Glocka.
Obrázek
alebo
Obrázek

Tvarovo je mi to úplne jedno aj cenu majú rovnakú, len sa neviem rozhodnúť pre šírku zárezu na cielniku.
Tie prvé sú kombinácia: mucha Dawson šírky 0,105" (cca. 2,7mm) a cielnik Heinie, šírka zárezu 0,156" (cca. 4 mm)
Tie druhé sú kombinácia: mucha Dawson šírky 0,105" alebo 0,125" (2,7mm/3,2mm) a cielnik Dawson, šírka zárezu 0,115" alebo 0,125" (2,9mm/3,2mm).
Na Amerických fórach dosť chvália tú prvú kombináciu (pri IPSC). Aj ja to chcem hlavne na IPSC ale tá šírka zárezu sa mi zdá až príliš veľká.
Mne sa pozdáva kombinácia Dawson/Dawson: mucha 0,105" (2,7mm) / cielnik 0,125" (3,2mm)
Čo vy na to?

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od jip » pát 02.7.2010, 15:27

2siver: Tvé příspěvky jsou OT. Nicméně na mířenku můžou být tyhle mířidla dobré. Jestli vidím dobře, tak je světlovod jen na mušce. Já si kupoval TFO na zbraň, kterou nosím, protože tam je kromě toho světlovodu i tritium, takže ani v naprosté tmě nestřílím poslepu.
Musíš se rozhodnout, pro jaký účel zbraň máš a proč vlastně mířidla měníš a podle toho vybírat.

Zatím jsem narazil jen na jediné prostředí, kde na mířidla pořádně nevidím.
Střelnice v Poličné, když je zamračeno. Střílí se tam z kryté budovy ven a jednotlivé pozice jsou tmavé. Světla jsou daleko za palebnou čarou.
Venku je málo světla, aby jej polapil světlovod, ale moc na to, aby stačila intenzita tritia.
Za výše zmíněných světelných podmínek vidím jen siluetu mířidel.

Pokud si poodstoupím krok až dva vzad od palebné čáry, tak světlovod bere světlo z umělého osvětlení pozice, ale střílet se tak nedá kvůli bezpečnostnímu pro ostatní střelce (střelba za zády). Takže toto je můj první subjektivně negativní příspěvek. Ovšem nevím jaké otevřené mířidla by byly v těchto "extrémních" podmínkách snadněji čitelné.
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26

Příspěvky: 42

Registrován: pát 03.2.2006, 12:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od glock171920 » čtv 08.7.2010, 21:13

http://www.glockshop.cz/product_info.ph ... cts_id=331
Tole je super na na montáž mušky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od mitsu » pát 28.1.2011, 15:13

Tak dnes jsem poprvé testnul Trugla na střelnici a jsem celkem zklamán. V jasném světle mi přijdou lepší originální Glock mířidla. Nicméně jim dám ještě šanci, vezmu je zítra na LOS a budu doufat, že bude pod mrakem :)
Cena za hříchy je smrt, ale stejný honorář od vás bude požadovat i ctnost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od S474N » sob 29.1.2011, 14:57

mitsu: az se mi chce rict: "Co tu rikam celou dobu?" *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od Selag » sob 29.1.2011, 14:59

To si každý musí vyzkoušet sám :-) Já před lety taky bez TFO nemohl žít..... a už bych je na zbraň nedal :-).
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz