DAS - pojisteni pravni ochrany


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od S474N » pát 04.6.2010, 15:57

jip: dovolim si reagovat a rozhodne bych se chtel ohradit, ze mam cokoliv spolecneho s DAS mimo to, ze jsem platicim a hlavne spokojenym zakaznikem. Nic vic, nic mene. Jestli zijes v bludu PR kecu, tak je mi te lito.

Samolepka - tvoje tvrzeni o reklame je asi na takove urovni, jako tvrzeni obchodaku DAS o tom, ze se toho PCR "boji". Nebo mas nejaky pruzkum, ktery stanovuje, ze to nikdo nezna? Jinak ano, ja jsem spokojen a samolepku na aute mam a necitim se, ze bych byl reklamni poutac - mimochodem je to jedina samolepka na mem vozidle.

Kauza cislo 1 - nejak jsem nepochopil jednu zasadni vec - jaktoze policie neoznacila vinika (ano vim, ze rozhoduje ted magistrat, ale psal si, ze to bylo pred 3mi roky)? Ten nakres je nekde k videni? Bylo to druhe vozidlo na tve "pulce" ci nikoliv?

A jenom mimo situaci - pravnika sis klidne mohl vzit sveho. DAS zadne "svoje" pravniky nema, pouze ti doporuci v dane oblasti nekoho, s kym jiz spolupracovali.

Kauza cislo 2 - opetovne beru si sveho pravnika a necham si hradit DAS.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od Nikdo » pon 07.6.2010, 10:28

S474N píše:...
A jenom mimo situaci - pravnika sis klidne mohl vzit sveho. DAS zadne "svoje" pravniky nema, pouze ti doporuci v dane oblasti nekoho, s kym jiz spolupracovali.

Kauza cislo 2 - opetovne beru si sveho pravnika a necham si hradit DAS.
Pak nechápu, proč si platit D.A.S., když to není žádná garance kompetentního právníka, je to jen pojištění nákladů. Dám to svému právníkovi tak jako tak. "Samopojištění" (rezerva + vzájemná výpomoc mezi přáteli) je finančně vždy výhodnější než pojištění externím subjektem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od S474N » pon 07.6.2010, 12:08

Nikdo: vzdyt to je preci tve svobodne rozhodnuti. Prece se nikde nepise, ze je povinnost mit DAS. Zatimco ty si budes rekneme tech 4800 rocne setrit, ja je radeji zaplatim s tim, ze si proste "kupuji dane riziko". A kdyz k tomu riziku dojde, tak to hazu automaticky na DAS.

Ja osobne resil pres DAS docela velkou radku problemu a vzdycky to bylo vyreseno v muj prospech. A to i situace, kdy DAS sama nabidla, ze by reseni jednoho problemu bylo zbytecne a proto mi nabidnuli jistou castku, ktera by sla stejne na pravniky ci znalce a vec se tim uzavrela.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 15

Registrován: stř 23.7.2008, 13:59

Zbraň: ZG 47, IŽ 12/76, G19

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od Lonew » pát 18.6.2010, 17:32

to CMK, Leto II - nutnou obranu hradit nebudou. Jasně, když se potom ukáže, že to NO byla a začnou stíhat druhýho borce, tak ti daj zmocněnce, nebo advokáta pro žalobu, ale rozhodně Ti zpětně nezaplatěj obhájce v trestu.

to jip - některý věci se zkrátka vyhrát nedaj, někdy narazíš i na blbého advokáta. Ale zkušenost mám v obou případech a když jsem měl pocit, že advokat je blb, tak jsem zažádal o jiného a od té doby chci jen jeho. Taky mi říkal, že má spoustu blbejch kliošů:) Docela by mě v 1. případě zajímal ten odmítací dopis, jestli to náhodou nebylo trochu jinak...

to Nikdo - hlavní výhoda je v tom, že zacvakaj i náklady druhé strany když prohraješ. A jestli jste se někdy soudili až u odvolačky o např. 50 tis. Kč, tak náklady jsou klidně i kilo. Pak by mě zajímalo, jak budou tvý kamarádi hodní a zaplatí je za Tebe... Souzení je děsně drahej špás a vzhledem k tomu, že pojištění je levnější jak povinný ručení, tak mi to připadá jako dobrá investice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od Nikdo » pát 25.6.2010, 10:07

Kdyby DAS byla renomovaná právnická kancelář poskytující své služby předplatitelům na základě paušálu, tak by se o nějaké přidané hodnotě dalo mluvit. Jelikož je to pouhé pojištění, tak je z principu méně výhodné, než ošetřit si případná rizika sám.

Pojištění v podstatě znamená, že taková služba Tě vyjde v průměru 2x - 4x dráže než když si ji budeš zajišťovat sám. To co je nad skutečné náklady služby je marže - nikoliv ještě zisk - pojišťovny. V marži je režie na administrativu, zajištění ("pojištění pojišťovny"), a hlavně pojistné podvody. Uvádí se, že u některých typů pojištění je až 50% vyplaceno neoprávněně. U DAS by to byly například zcela zřejmě předem prohrané spory, do kterých je nezodpovědný klient nutí, místo aby se s protistranou dohodl mimosoudně. Což samozřejmě Ty jako poctivý klient zaplatíš v ceně pojistného.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od cmk » pát 25.6.2010, 11:29

Takze vlastne vsechny pojistovny jsou uplne na hovno a jsou zbytecny, protoze na pojisteni maji marzi a kdyby se vsichni domluvili mezi sebou, pojisteni by nemuselo bejt vubec :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od Nikdo » pát 25.6.2010, 11:54

To neříkám, jsou věci, které nezbývá než pojistit, resp. je lepší mít pojištěné i přesto, že průměrná cena pojištění je výrazně vyšší než průměrná ztráta v případě nepojištění. Typicky v případě velmi nepravděpodobných, avšak obrovských škod, které nejsi schopen z vlastních zdrojů a přiměřených půjček pokrýt, a nejsi ochoten riskovat následky.

Např. má smysl pojistit život jediného živitele rodiny, pokud by jeho smrt existenčně ohrozila manželku či potomstvo.

Má smysl pojistit odpovědnost zejména u podnikatele-fyzické osoby, který odpovídá celým svým majetkem, pokud hrozí, že výkonem svého povolání způsobí škodu v řádu milionů-miliard. Jeden blbý update systémů na ČEZu, pár hodin někomu nepude elektrika, ale Tobě bude do smrti sedět za krkem exekutor a zabavovat vše, co kdy vyděláš.

Nemovitost je tak na hraně. Pokud splácíš hypotéku a barák je jediný Tvůj pořádný majetek a současně střecha nad hlavou, tak přijít o něj by rovněž znamenalo existenční problémy. Na druhou stranu kvalitní pojištění nemovitosti sežere nezanedbatelnou část příjmu (kolik beden nábojů ročně to je?).

Naopak, nikdy nebudu pojišťovat vybavení domácnosti, holt jednou za život navíc (oproti běžným stěhováním, rozvodům apod.) vybavím byt ze svýho - stejně Tě pojišťovna na amortizacích nechutně oškube. Auto už vůbec ne. I když si koupím auto za mega, dvacku místo pojistného dám bokem, a když ho rozsekám nebo si ho nechám ukrást, tak budu za trest rok jezdit plečkou za dvacku.

Místo placení pojistného odkládám z platu část do portfolia různě volatilního, likvidního a výnosného majetku (stavebko, spořicí účet, nemovitosti, podílové listy/akcie apod.), a případné škody opláču a udělám si radost pěknýma novýma kvalitníma věcma 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od S474N » pát 25.6.2010, 14:55

Nikdo: vidis to, sto lidi = sto nazoru. Ty vidis pojisteni jako vyhozene penize, kdy si svepomoci pomuzes za mene penez. Ja to zase vidim jako, ze si "kupuje to a to riziko". Mam ho proste koupeny a az se neco stane, tak to nemusim resit - stejne mam koupene i dalsi rizika jako uraz, atd.

PS. to, ze jsi takovy "rezervotvorny" se v dnesni dobe jen tak nevidi *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od Shi » sob 26.6.2010, 22:06

Nikdo píše:... a případné škody opláču a udělám si radost pěknýma novýma kvalitníma věcma 8-)
Těší mě, že nejsem na tomto světě jediný, kdo je podobně postižen a pojišťovnám a jejich slibům příliš nevěří a místo pojistek si radši spoří.

S474N: Přečetl sis pojistné podmínky svých pojistek opravdu důkladně ? Jen aby ses pak nedivil až před likvidátorem něco nevhodného proneseš a on to pak použije jako podklad pro neplnění nebo krácení pojistky.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: DAS - pojisteni pravni ochrany

Příspěvek od S474N » sob 26.6.2010, 22:56

Shi: jednoho blizkeho kamarada maminka je likvidatora, takze si bud jist, ze co a hlavne jak povidat vim *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz