10.07.2010 - Opařany - MON LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od HV » pát 16.7.2010, 19:10

- Souhlasím s názorem, že pro tolik situací by bylo fajn mít méně terčů či je více střídat s poppery (lepení je při 6 terčích fakt vopruz, kor když jeden z terčů je na blízko a při výstřelu všechny zálepky z terče odletí)
- Nesouhlasím s názorem, že by střelci měli pomáhat. Je fajn když se někdo nabídne, to nepopírám a dost střelců pokud jsem byl na situaci sám pomohlo velice ochotně a ani neceklo, za to jim tímto velice děkuji. Ale...v zásadě by střelec mohl ovlivnit výsledek. Vezměmě pravidla IPSC - střelec se nesmí přiblížit k terči na menší vzdálenost než 1 m. To je administrativa, nekamenujte mě ;) . Osobně vítám jakoukoliv pomoc ze strany střelců.
- Nesouhlasím s tím, že by střelci měli být jako support rozhodčím. Vlezné na LOSy není tak malé (v porovnání s IPSC) aby se to nedalo udělat jinak. Problém je, že je to po republice a náklady se zvyšují o nocleh, stravu atp. Bylo by fajn, kdyby LOSy stavěli lidi ze střelnice, kde se LOS koná. Je jasný, že MON LOS pod GUNLEXem je něco jiného a vše zastřešuje GUNLEX. Chce to vybírat startovné dopředu, platba přímo na účet. Pokud střelec zaplatí dříve, má slevu. Je to náročnější na administrativu, zato to pak ušetří práci statistikovi a organizátorům.

Myslím si, že závod to byl fakt pěknej. Nebýt takový hic, bylo by to naprosto jedinečné. Žádný extrém není ideál. Já pískal i za toho lijáku, také v Opařanech. Taky to nebylo nic moc :)
Tyhle organizační věci přicházejí s potížemi. Následně se řeší nebo se jim snaží organizátoři předejít. Vše odstranit nelze. Hlavně když je takový zájem. Při tak velkém počtu lidí se vždy nějaký problém najde. Určitě by pomohl prematch rozhodčích. To myslím zdržuje nejvíc. Ale jak říká Petr Kraupner - já si to chci střelit v závodě. Taky nechci mít jen to střílení, atmoška dělá taky hodně.
Tak se tady moc nehádejte a pomáhejte co to dá ;) Vždyť to děláme i pro sebe.
P.S. Moje fotky bude Satanáš probírat až s fotkama z Čekanic. Ale máte jich tu poměrně hodně tak vám chybět jistě nebudou.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od MarK » ned 18.7.2010, 22:48

Tak když už se tu tak veselíme :)

Já byl původně zařazen jako náhradník a celkový "vypomáhač" (ještě v pátek večer bylo rozdělení takové) a těšil se, že po dlouhé době budu moci fotit; ráno jsem však dostal info že budu muset pomáhat na nějaké stagi a dopadlo to tak, že jsem od rána do večera bez přestávky (kromě svižného běhu pro nové terče, na které se kozlík vysral) dělal hlavního rozhodčího.
Takže jsem si užil co většina ostatních rozhodčích - vedro, žízeň, hlad a střelbu rozklepanýma rukama pozdě odpoledne. Večer jsem byl tak vyřízenej, že jsem radši přenocoval další noc v Táboře, než riskovat jízdu autem domů. Měl bych přiložit fotku spálených stehen :)

Problém je, že i ten prematch nevyřeší celkovou únavu rozhodčích, kteří to prostě nemohou vydržet osm hodin na přímém slunci bez přestávky. Pak může klesnout i kvalita posuzování závodníka či (což je horší) dohled na bezpečnost.
Čímž se ovšem dostaneme opět k tomu, že jediné spolehlivé řešení je dostatek rozhodčích, jenže k tomu máme ještě nějakou cestu (alespoň na takto velkých závodech). Taky bych si moc rád někdy odstřílel závod jen tak, ale nezadařilo se mi už .. ani nevím kdy naposledy.
Ale když se na to vyprdneme, tak kdo to bude dělat, že? Pevné nervy! :listen:

Každopádně nápad na ty přenosné plastové lednice by nebyl úplně od věci, pro takové střelnice jako Opařany nebo Žalany, kde je vše daleko. Třeba jedna pro dvě stage. Já si pro jistotu přivezl svoje pití, ale tři litry byly pryč během prvních necelých dvou hodin...


Ale co se tentokrát povedlo, byla rotace squadů, díky čemuž jsem jen výjimečně musel někomu dávat briefing zvlášť. A díky stínu (který bohužel nesahal na rozhodčí, alespoň na mé stage) se navíc závodníci necpali do situace, i bez mlíka :D
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od MujGLOCK.com » pon 19.7.2010, 15:26

Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od Albert » čtv 22.7.2010, 20:45

Slíbené video i když hodně opožděně. Mohlo by se třeba jmenovat "blbec nakonec" :mrgreen: Efektní dojezd do krytu po prde.... :lol:
http://www.youtube.com/user/AlbertCZ1#p/u/3/ttulzSTIusU
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » čtv 22.7.2010, 21:18

hmmm, zřejmě slušnej oddíl :mrgreen:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od S474N » čtv 22.7.2010, 22:38

Kolojizda, koloklus *40* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz