Sluchátka: doporučte nějaké


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 29.11.2006, 22:04

Ondřej: u sluchatek za 1000 se ti asi nevyplati je poslat z USA, kdyz postovne dosahuje vysi one tebou dane ceny *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » stř 29.11.2006, 22:10

2 Ondřej:
Jsou to velice dobré sluchátka ven ale do uzavřených prostorů jsou už málo.
Tam spíš H520F nebo H540A.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Sluchátka: doporučte nějaké

Příspěvek od Anaxien » pát 30.7.2010, 10:26

Využil bych tohoto vlákna, neboť se jeho název shodhuje s mým dotazem...

Situace: Mám za sebou zkoušky a teď se chci více věnovat novému koníčku střelbě. Uvažuji tedy o nákupu nutného vybavení - ochrany sluchu. Rozhodně bych to nepodceňoval, protože když jsem byl na střelnici drilovat na zbroják, tak vedle borec střílel z nějaké dlouhé, ráže 7.62, byli jsme tam sami dva, já skončil a šel do kanclíku vyřídit platbu, vrátit chrániče apod, pak vyšel ven (5m od ležícího snipera) a když to zmáčkl, byl sem zrovna zády, tak jsem si málem stříkl do textilu...
Takže, teď ještě netuším, jestli propadnu totálně (2x týdně na střelnici + LOS apod), nebo si zajdu na odreagovanou pustit pár včelek 1-2x měsíčně. Budu většinou chodit na střelnici mne blízkou, méně exponovanou, kde se v mé volné době (z rána) sejde jen pár střelců, popř. samotka, kde není problém odstřílet a pak společně ruku v ruce jít lepit terče a ztrapňovat výkony druhého :twisted: . (Nebo sám a radějit nenosit bílé triko s černými, kruhovými motivy na zádech, když to tam budu lepit a zrovna přijde na vedlejší palebný post někdo jiný... :) )
--- zde by stačily chrániče obyčejné, myslím jako bez elektroniky, ale přeci jen více či méně "user-friendly", protože půjdou tak na 50% času stráveného na střelnici odložit z uší.

Ale! Pokud bych přeci jen začal střílet více a jezdit na větší střelnice a závody, tak nejspíš tam tolik klidu nebude, abych mohl slyšet i mluvu, nářek přišlápnutého snipera apod... a jen co bych sundal chrániče a řekl "Cože?" už by se vedle ozvalo prásk!prásk!prásk! Nebo to na střelnicích s "hustějším" provozem není až tak zlé?

Čili, zde bych poprosil o radu a názor zkušenějších, časem ošlehaných, s mozolem na ukazováku kolegů. Situaci jsem nastínil a snad je jasné o co mi jde. Dotaz tedy zní :

Má cenu při zohlednění faktů uvedených výše (střílet budu věšinou sám :( , sem tam do většího města, nebo možná za větší koncetrací střelců častěji.. uvidí se) kupovat nějaké lepší chrániče nelektronické za cenu někdo kolem 1000/1500,- Kč a pak zjistit že se nedomluvím a stejně budu kuopvat další? Nebo raději hned zkraje "vyhodit" zatím pro mne dost zbytečně velkou částku, která nabourá můj rozpočet minimálně na další dvě výplaty, ale být připraven na všechno a ušetřit se koupě dvojích chráničů? Prošel si tímto někdo z vás?

Napadá mne ještě z počátku používat jen špunty a pak postupně zjistit, jestli elektronika, nebo ne..., ale zase se mám rád a ač jsem tady četl na špunty spousty kladných ohlasů, tak nějak vnitřně nejsem přesvědčen, že je to adekvátní dlouhodobá ochranu sluchu...

Thanx por support...

A pic kozu do vozu! Po ránu mi to ješět asi úplně nezapaluje a asi jsem našel řešení.. všemocný EBAY. Např PELTOR Electronic Hearing Protectors, 97044 Tactical 6S cca 1600,- i s poštou z júesej... hmmm

Problém nejspíš vyřešen, ale stejně by mne zajímal Váš názor...

... nebo teď jsem našel vlákno o chráničích Radians ProAmp od S474N... dotáhl toho snad půl skladu a vyčetl jsem spokojenost uživatelů... Dnes by se také daly sehnat na Ebay bez poštovného za 1271,- Kč !!!!! Sice tam to poštovné nejdřív je (690,- kč), ale pak po rozkliknutí tam už není... tak včil nevím. Kdyby tam ta pošta nebyla, žůžo.... Asi do toho půjdu... Zkusím napsat tomu prodejci...
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 30.7.2010, 15:37, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny tři po sobě jdoucí příspěvky!
Glocke साथ हमेशा के लिए

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Sluchátka: doporučte nějaké

Příspěvek od HV » pát 30.7.2010, 11:56

Peltorama nic nezkazíš, doporučuji dokoupit gelové ušníky. Tlumí sice méně, ale na venkovní stačí, na vnitřní střelnici si pod ně můžeš dát ještě špunty za 20,-
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78

Registrován: sob 29.5.2010, 10:37

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Hradec Králové

Re: Sluchátka: doporučte nějaké

Příspěvek od Shorty » pát 30.7.2010, 12:41

Já teda používám taky jen špunty (G23, většinou kryté střelnice), konkrétně
Surefire EarPro 4 Sonic defenders Plus
http://www.surefire.com/EarProProducts
Bral jsem je z Anglie. Byla to teda drahá sranda, ale tlumí krásně a člověk ani neví že je má:)
...Simply dynamic - G23...
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Sluchátka: doporučte nějaké

Příspěvek od daveG17 » pát 30.7.2010, 13:10

Anaxien - každopádně doporučuju koupit sluchátka, které mají nebo umožňují dodat gelové náušníky. Při střelbě je totiž VŽDY třeba používat ochranné brýle. Chápu, že někteří je "přece nepotřebují, protože stojí ve stavu sami a střílí na papír 25m daleko" - tady bych odkázal na kamaráda, kterému praskla při výstřelu hilzna a její mosazné kousky má asi navěky zasekané v očním pozadí - magnetem to ven nejde a na operaci moc velké riziko - i tak měl štěstí, že to nedopadlo hůř.
Gelové náušníky daleko líp "obejmou" nožičky brýlí a následně lépe tlumí - aspoň já mám takovou zkušenost u Peltorů.

A rada známého doktora - vždycky mít sluchátka a špunty. I na venkovní střelnici. Drobná poškození sluchu se načítají, za pár let to tělo podtrhne a sečte...tak abys pak ještě slyšel výslednou sumu ;)

Dilema elektronické/obyč - samozřejmě že elektronické jsou fajn, ale hlídej si tlumení. Obecně bych nešel do ničeho, co není schopno tlumit aspoň tak, jako obyčejné Peltor Optime II. Tyhle sluchátka + špunty ber jako základ pro slušnou ochranu svých uší.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz