Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Anaxien » úte 31.8.2010, 9:50

Hmm, tak prý bydlel naproti té rodiny.. Asi bujaré večírky, furt vyřvávaní, bordel, problémy... PRÝ...Jestli tomu tak bylo, třeba několik let, tak se nedivím, že mu ruply nervy a dokážu se vžít... Stačí jak mne každé ráno budí ve 3:30 ráno kouhout, kuuuva kolikrát už mne svrběl palec. Nakonec voda přetekla a vyřešilo se to humánně, bez výstřelu.... šel pod sekyru a do polívky. :angry: Dalo by se to možná i pochopit (skratové jednání), kdyby to ale také skončilo v tom bytě a nešel s kropítkem na ulici...
Glocke साथ हमेशा के लिए

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » úte 31.8.2010, 11:37

Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od panvrabec » úte 31.8.2010, 11:58

,,důsledná práce na tom, aby k podobně afektovanému jednání nebyl důvod." to je ono. Bude chvíli trvat, než se i češi rozhoupou. Časem na to přijde. Jinak dobrý článek. Velice výstižný. Pokud jste i přes dnešní počasí dbře naladěni, tak se podívejte na diskuzi u článků na Novinky.cz aď e trochu zasmějete z výplodů některých "znalých" spoluobčanů :evil:

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Selag » úte 31.8.2010, 12:02

Dobře napsáno.....
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Slim » úte 31.8.2010, 15:00

Ajaj, člen střeleckého klubu. Tak to není dobrá vizitka. Souhlasím s článkem od cmk, ale tady ta kritika držení zbraní asi bude částečně oprávněná - tím spíš, jestli měl tu 58 v automatu opravdu legálně.
Nemo contra deum nisi deus ipse

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » úte 31.8.2010, 15:18

Smutna vizitka je, kdyz sam strelec pripusti, ze "kritika drzeni zbrani civilnimi osobami" je v tomto pripade opravnena :-(
Bejt to v Izraeli, je mrtvej 10 sekund po-te, co opusti panelak. A proc? protoze tam ma zbran na ulici kdekdo.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od panvrabec » úte 31.8.2010, 15:22

Israel bych tady nezmiNoval, to je úplně jiná mentalita a strílí a umírá se tam denně!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » úte 31.8.2010, 15:35

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... hlavy.html

A je to tady !!!
Ministr Lipšic připraví novelu zákona o zbraních a střelivu, aby automatické zbraně nemohly být využívány ke sportovním účelům, ani když jsou upraveny na jednotlivé výstřely.

„V rámci zákona zpřísníme podmínky držení zbraně a zavedeme opakované psychotesty pro držitele zbrojních průkazů. Dnes je to tak, že stačí absolvovat psychotesty v úvodu při podání žádosti o zbrojní průkaz. Psychotesty se budou opakovat každých pět let,“ zdůraznil Lipšic.

Podle ministra nemohou být účinné zbraně v rukou osob, které představují riziko pro slušné lidi. „Vydal jsem pokyn, aby od středy byly všechny policejní jednotky ve službě vyzbrojeny samopalem vzor 61 Škorpion,“ dodal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Slim » úte 31.8.2010, 15:37

Njn, ale nic jinýho mi v tomto případě nezbývá. Jestli šlo o držitele legálních zbraní a člena střeleckého klubu, těžko lze někomu vyčítat kritiku civilního držení zbraní. Samozřejmě je potřeba takovýmto situacím předcházet tak jak jsi psal v postu na blogu, ale částečně je to i chyba systému. Nejsem pro zpřísnění držení zbraní, ale pro zpřísnění udělování výjimek - byť slovenské zákony neznám a nevím, jak moc odlišné to tam je. Můžem rozvést debatu "coby kdyby" - třeba jestli by pozabíjel tolik lidí kdyby neměl automat, ale jen ty dvě pistole.
Nicméně moje myšlenka je ta, že tak jak většinou nesouhlasím s kritikou držení zbraní, která se zcela zavádějícím způsobem často objevuje v médiích a internetových diskuzích, tady (ač nerad) musím říct, že s ní částečně souhlasím. Je smutná vizitka, že to jako střelec připustím? Nemyslím si... Mám legálně držené zbraně rád a baví mě, ale nebudu je obhajovat vždycky a všude. Obzvlášť, pokud budou sloužit k těmto účelům.

Btw ten zákon je samozřejmě pakárna, to ten problém nevyřeší...
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Albert » úte 31.8.2010, 15:47

Slime nějak tě nechápu :? hlavně větu:
Mám legálně držené zbraně rád a baví mě, ale nebudu je obhajovat vždycky a všude. Obzvlášť, pokud budou sloužit k těmto účelům.

Ten chlapík byl očividně tak nasranej že i když by žádnou palnou zbraň neměl, použil by cokoliv jiného... Podomácku vyrobenou výbušninu (byl to přece voják), nůž, sekeru, mačetu a třebas motorovou pilu já nevím co ještě? Krom palných zbraní nás obklopuje tolik prostředků které lze použít....

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Mistral » úte 31.8.2010, 15:52

Byl to jen záklaďák.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » úte 31.8.2010, 15:56

Jenze tady nepochybil system.
Zadnou vyjimku nemel.

Strilel samonabijeci puskou "CZ 858 Tactical" (nikoliv Sa58 ci CZ 858 Taktika).

Za prve - to, jestli strilel davkou neni jiste. Kdyz vezmu 858ku do ruky a zacnu kropit, tak nestrelec nepozna, jestli strilim davkou nebo to odmackavam.
Pro nestrelce je 0.1 sec (coz je rychlost Sa58) a 0.2 sec (coz je rychlost meho prstu) k nerozeznani !

Za druhe - i kdyby mel samocinnou zbran a mel ji na vyjimku, strelba davkou je UPLNE NA HOVNO a neni o nic nebezpecnejsi nez strelba jednotlivejma ranama. Je to akorat hollywood-efekt, nic vic. Realne se tou davkou nic kloudne netrefi. Vyjimka na Sa58 je fakt dobra tak pro sberatele, co si chtej zablbnout na strelnici. Na ulici je Sa58 stejne (ne)bezpecna jako CZ 858 Tactical (ci Hermex ci Novohradsky, ci...)

Za treti - oni jim tam chtej zakazat i samonabijeci pusky z toho, co jsem pochopil... Neboli omezeni 150.000 slusnych lidi kvuli jednomu magorovi. Az nekdo vystrili neco brokovnici-pumpou, zakazou pumpy a dopadnou jako v rakousku, kde jsou pumpy zakazany, ale samonabijeci brokovnice ne - proste hovadskost politiku. Ale az zakazou samonabijeci kulovnice, prijde frajer s Winchestrovkou (pakova opakovacka) a predvede jim, ze tehoz efektu dosahne i s opakovackou... A nakonec zakazou vsechno a ze Slovaku udelaj stado spokojenych ovcanu za verejneho potlesku vsech ovci... haleluja, zametli jsme se zlocinem... A pak najednou zjistej, ze zbrane uz maj jen zlocinci a to nelgalne, a ze jsou v prdeli mnohem vic...

Na druhou stranu - policajti budou vybaveni vrcholem soucasne techniky - samopalem CZ vz. 61 Skorpion. S touhle zbrani totiz udelaj diru do sveta. Pruser je, ze pomerne malou a pomerne malo hlubokou. Kdyby je radsi naucili strilet a misto CZ 82 jim dali poradny pistole. Ale to nezni tak dobre, jako ze plicajti maj "cool automatickyho skorpika pico".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od S474N » úte 31.8.2010, 15:57

Ministr Lipšic připraví novelu zákona o zbraních a střelivu, aby automatické zbraně nemohly být využívány ke sportovním účelům, ani když jsou upraveny na jednotlivé výstřely.
Me dostalo tohle.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cimvictimlip » úte 31.8.2010, 15:57

Já se jen obávám, aby tento příklad nenásledovali i kolegové z ČR. :( Když se zákon populisticky mění každých pár dní, s tím se prostě souhlasit nedá. Tato omezení problém nejenže neřeší, ale riziko ani nijak nesnižují. Jsou to jen populární kroky pro zklidnění davů. A za pár let se něco stane znovu, tentokrát pistolí.. a my všichni budeme postaveni mimo zákon, aniž bychom cokoli provedli. :bomb:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » úte 31.8.2010, 15:59

Nicméně moje myšlenka je ta, že tak jak většinou nesouhlasím s kritikou držení zbraní, která se zcela zavádějícím způsobem často objevuje v médiích a internetových diskuzích, tady (ač nerad) musím říct, že s ní částečně souhlasím. Je smutná vizitka, že to jako střelec připustím? Nemyslím si... Mám legálně držené zbraně rád a baví mě, ale nebudu je obhajovat vždycky a všude. Obzvlášť, pokud budou sloužit k těmto účelům.
A jak konkretne tady selhal system (system myslim nastaveni prisnosti/volnosti drzeni zbrani)?

ZADNY SYSTEM (!!!) totiz nepostihne vsechny excesy.
A tohle exces byl !!! Ja neschvaluju, ze ten frajer postrilel cikanskou rodinu, byt ho musela ocividne hodne a dlouho srat a muselo dojit k necemu hodne spatnymu, ze udelal nakonec tohle.
Ale v cem spatrujes to pozitivum kritiky na stav zakona o zbranich u nas a na Slovensku? Cim bys tomu chtel predejit? Jak bys ten zakon zmenil, pokud rikas, ze jeho kritika je opravnena?

Jestli tady selhal system, pak tim, ze dlouhodobej ocividnej problem proste neresil.
a) globalni problem - cikanska otazka - jak donutit cikany a Cechy (resp. Slovaky), aby vedle sebe zili a navzajem se neprudili
b) konkretni problem - byla tam zasahovka, byly tam permanentni prusery. Na jedne strane problemova cikanska rodina, na druhe do te doby clovek zijici sporadanym zivotem. Ted treba nezamestnany, ale na rozdil od jinych patrne jen docasne. Co pro nej udelal stat, aby ten clovek se normalne mohl v noci vyspat a pres den v klidu bydlet?
Naposledy upravil(a) cmk dne úte 31.8.2010, 16:04, celkem upraveno 2 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Albert » úte 31.8.2010, 16:02

To je fuk. V tom člověku to muselo vřít už hodně dlouho, čerti vědi co mu jeho povedení sousedi všechno provedli. Když k tomu připočtu že ho ještě každodeně kulturně obohacovali svým folklórem do časných ranních hodin a jestliže tomuto nebyli schopni příslušné orgány udělat přítrž, nemohlo to ani dobře skončit.

Příspěvky: 10

Registrován: sob 30.1.2010, 15:09

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Bratislava

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Paradive » úte 31.8.2010, 16:07

Myslim si ze nemal vynimku na fullauto a preto ten z ktoreho strielal asi nebol ten, na ktore mal papiere. Nic ineho sa neda ocakavat len ze pravnymi obmedzeniami to zas postihne len slusnych ludi (sprisnenie drzania zbr.) A pri tom nas nedokazu 100% ochranit.* Vagabund a kriminalnik si zbran zadovazi aj tak! A ked niekomu preskoci v hlave tak urobi tragediu aj bez palnej zbrane. Je to velmi velmi smutne a nestastne ze takto zlyhal bezuhonny obcan, drzitel ZP, clen strelec.klubu, zas budeme vsetci za magorov a to h...o padne na nas!

*Na tomto světe neexistuje jediná země, jediný stát, jejichž vláda by mohla občanovi zaručit, ze nebude někdy v budoucnosti muset sám čelit útoku ozbrojeného psychopatického teroristy, kriminálního zločince, násilníka pod vlivem drog, agresívního šílence, pobudy...
Imi Lichtenfeld (Imi Sde-Or)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Slim » úte 31.8.2010, 16:10

Pánové, vy jste se do mě teda pustili :-)
Takže...

Jak jsem napsal - s tou změnou zákona na Slovensku nesouhlasím, je to účelová hovadina.

Albert: poslední info je takové, že voják to nebyl. Samozřejmě souhlasím - mohl použít cokoli jiného. Nicméně v tomto případě nesouhlasím s tím, že kdyby použil motorovou pilu nebo nůž, že by byl počet mrtvých/zraněných stejný.

cmk: neřekl jsem, že někde spatřuju pozitivum kritiky - jen říkám, že v tomto případě mu částečně rozumím. Předcházet tomu nejde jen změnou zákona o zbraních (tak jak jsi psal v postu), ale co bych změnil např v ČR jsou psychotesty. Opět zdůrazňuju - jsem s váma na jedné lodi a byla by to pro mě tak jako pro vás buzerace, ale nesouhlasím s tím, že když už u nás vyžaduje zákon potvrzení od lékaře, veškeré jeho vyšetření (alespoň v mém případě) spočívalo v otázce "Berete drogy?".

Psychotesty jsou sice nepříjemné, ale přimlouval bych se k jejich zpřísnění, i když mě za to asi v následující diskuzi zničíte. ALE - netvrdím, že této situaci by jakýkoli psychotest zabránil.

Ještě doplnění - předcházení folklóru v pozdních nočních/brzkých ranních hodinách je samozřejmě na místě a jakkoli jednání střelce neschvaluju, chápu, že bydlet nad lidmi dle popisu z médií musí být dost na palici...
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 31.8.2010, 20:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Anaxien » úte 31.8.2010, 16:14

Mně se líbí toto :
Ministr Lipšic připraví novelu zákona o zbraních a střelivu, aby automatické zbraně nemohly být využívány ke sportovním účelům, ani když jsou upraveny na jednotlivé výstřely.

„V rámci zákona zpřísníme podmínky držení zbraně a zavedeme opakované psychotesty pro držitele zbrojních průkazů. Dnes je to tak, že stačí absolvovat psychotesty v úvodu při podání žádosti o zbrojní průkaz. Psychotesty se budou opakovat každých pět let,“ zdůraznil Lipšic.


a potom řeknou toto :

V klubu se nikdy neprojevoval agresivně a nikdy si nestěžoval na problémy se sousedy. Harman pocházel ze spořádané rodiny, byl svobodný, nikdy se neoženil. „Se sousedy příliš nekomunikoval, ale choval se přátelsky a nekonfliktně,“ uvedl Spišiak. Podle policejního prezidenta nic nenasvědčovalo tomu, že tento muž může vykonat tak brutální skutek.

Takového člověka podle mě psychotesty neodhalí, takže je to jen marný pokus uklidnit veřejnost, že se podnikají rázné kroky, aby se to nestalo....

Jen se bude muset co 5 let valit psychologům cca 4 klacky za 20minutové sezení... To mě radši poser na holý záda (můj oblíbený citát z Blejda....)
Glocke साथ हमेशा के लिए

Příspěvky: 10

Registrován: sob 30.1.2010, 15:09

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Bratislava

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Paradive » úte 31.8.2010, 16:18

Psychotesty chce minister Lipšic zaviesť á 5 rokov - ani to nic nevyriesi lebo do chorobnej depresie alebo inej psychickej poruchy sa mozete dostat "skokom" alebo velmi rýchlo. Preto záchytbńost týchto testov raz za 5 rokov nebude urcite dokonala - odhali naozaj len magorov s agresívnymi sklonmi a to takých ktorí nedokážu naozaj ten test ani trochu "obabrať" napriek snahe.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz