Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » ned 05.9.2010, 23:40

to vaclav
měl jsem za to, že za "Fišera" byl befél "vesta jen ve výzbrojáku". Aspoň mě to tak kluci říkaly (nebudu uvádět číslo prahy). Jinak se mělo za Topolánka nakupovat pro Prahu cca 100 až 150ks vest s klasifikací III (snad se uvažovalo i o IV).

Příspěvky: 97

Registrován: stř 27.1.2010, 11:50

Zbraň: GLOCK 19

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od vaclav » pon 06.9.2010, 11:09

PetrM: Zdar no možná jak kde já jsem jel na zákrok bez vesty a pak jsem dostal takovou čočku, že už bez ní nejdu ani na záchod. Já mám nafasované 2 vesty
1 x pod košilovku (bílou) váží 3 kg
1 x vestu na vnější nošení - Tu mám i s přídavnou bal. vložkou dokonce na ní je i odnímatelný panel, který ti kryje pánev a chránič krku, ale pokud tam toto všechno dáš tak to váží téměř 10 kg a vypadáš v tom jak pyrotechnik. (Jo ještě bych k těm vestám dodal, že obě mají vložku proti noži což je podle mě pro policajta taky hodně důležité)
Já nejraději nosím tu podkošilovku pod kombinézou.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 06.9.2010, 15:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Mistral » pon 06.9.2010, 11:46

Co ta podkošilovka vydží? Ev. jaká je to značka?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » pon 06.9.2010, 12:40

Tak než odpoví vaclav, přihodím něco málo já.
Většinou se vyrábí vesty pro skryté nošení třídy II/IIA až III/IIIA, (flag- STANAG 2920 ČSN 395360 střepiny a TON II, ČSN 395360 proti bodnutí, parametry jsou z českého webu), tyto vesty jde u nás sehnat v rozmezí okolo 5tisíc (second hand) 7 až 24 tisíc dle výrobce a rozsahu ochrany a „nenápadnosti“. Bohužel opravdu dobré vesty z USA a Izraele, se v důsledku zákonů a omezení daných zemí (hlavně USA) nedostanou do běžných rukou. Jezdím čas od času k člověku, co byl v „speciálních jednotkách“ a teď jim dělá už jen instruktora (kamarád otce co v 68 odešel do USA). Měl jsem možnost vyzkoušet zásahové a vojenské verze vest i těch pro skryté nošení a bylo to něco. Jinak tady je pár odkazů na výrobce a problematiku b-vest.
http://www.rucksack.cz
http://en.wikipedia.org/wiki/Ballistic_vest
http://www.bodyarmornews.com/
http://www.justnet.org/Pages/Home.aspx
:oops:

Příspěvky: 10

Registrován: sob 30.1.2010, 15:09

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Bratislava

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Paradive » pon 06.9.2010, 16:34

Tak pán minister vytiahol do boja. Prikazal policii mat pri ruke v sluzbe sam. vz Skorpion / ale nie posledne modely/, ide prezbrojit policiu radove v desiatkach mil. eur, pre civilistov psychotesty á 5 rokov, zrušenie legálnej držby útočných pušiek na športové účely celoplošne! A ktovie čo v tej novele ešte bude!
Ale o motive strelca je stale podivuhodne ticho, ako aj o informáciách o rodine obetí. Ved asi sa nehodi ked je za nich vyhlaseny statny smutok ak by sa ukazalo ze s nimi asi nie je vsetko v poriadku - takze vsetci mlcia! Zato informacie o strelcovi media krutia a drobne modifikuju dla lubovole,/su to drobnposti ako - legálne drzal samopal, 2 roky bol nezamestnaný a počas týchto 2 rokov sa intenzívne venoval streleckej činnosti v klube a pod./ co moze negatívnym spôsobom ovplyvňovať verejnosť a jej postoj k legálnemu držaniu zbraní.
Takisto otazka konca strelca - najprv ze sa "zasamovrazdil" ranou zo samopalu do hlavy, potom 2. verzia ze dostal zasah do ľavého hrudníka od polície zuo sam. cz.58 / a to sa tam pohyboval sniper - zdá sa mi že s Dragunovom/ a tento zasah bol smrtelny a ked to videl tak si strelil sám do hlavy. To sú vyjadrenia ministra a policajného prezidenta. A nakoniec fotografie zaslane do medii kde nakladaju strelca do "vreca" bez znamok zranenia hrudníka.
Takze ako to vlastne vsetko je? Kto bola familia obeti a co robili? cim sa zivili? čím dohnali obyčajného človeka k tak zúfalemu činu? Nič o tomto som sa nedozvedel nic! Ale dozvedel som sa ze strelec bol blazon, vsetko treba sprisnit, najlepsie zakazat a miliony eur investovat do nakupu zbrani!!

Příspěvky: 97

Registrován: stř 27.1.2010, 11:50

Zbraň: GLOCK 19

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od vaclav » pon 06.9.2010, 17:11

Ta podkošilovka je balistické odolnosti III A, dle americké normy NIJ (chrání před účinky krátkých střelných zbraní podle uvedené normy)
Ale jde doplnit balistickým panelem pro zvýšení balistické odolnosti.
Tady se můžete mrknout co to zvládne http://www.petris.cz/charak_balist_americky.htm

Jinak podle mě dobré vesty:
http://www.petris.cz/
http://www.rucksack.cz/vesty-n.htm

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » pon 06.9.2010, 17:35

To Paradive
to ještě nic není, pravá mediální masáž teprve přijde. Až se začnou ozývat protesty "zdravého" rozumu, tak pak se to pořádně rozjede.
:evil:
To vaclav
Yap, tu lepší bílou od rucksack.cz jsem nějakou dobu měl zapůjčenou (svědek vs Ukčka).
:(

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Mistral » pon 06.9.2010, 18:11

Petr, Vaclav: Dikes. Jak se to vlastně nosí. TO se pod tím člověk musí docela potit ne?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » pon 06.9.2010, 21:07

To Mistral
Mno, já jsem „při těle“ a nosil jsem „měkčí“ variantu bez plátů, tak do 20stupňů to jde. Když je víc tak už mám problém, na mě je normálně i 25už dost. Jinak je dobré pod tím nosit nějaké savé tričko nebo tílko. Většinou je povrch vesty na způsob šusťáku, nebo podobné látky. Ovšem také jsem se setkal s hadrákem, podle kterého bys mě poznal na 10m dík pronikavému odéru. Jinak pocit - srovnám to s krunýřem zinkoklihu nebo ty novější vodácké hladké vesty. Přece jen pro správné nošení ti nemá vesta cestovat a ani tě sevřít jak železná panna, tz. pohyb skoro bez omezení. Samozřejmě když bude přední a zadní plát z keramické nebo plastové slitiny vložen, tak na „hadí tanec“ zapomeň.
:lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od brumla » pon 06.9.2010, 22:55

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » úte 07.9.2010, 0:15

To brumla
Hmm, tvarově máš postavu podobnou jako já (moje výška cca 178), jinak je jasné že plátování moc na maximální pohyblivosti nepřidá. Dost dobrá věc je Dragon Skin, což je vylepšená balistická vesta s lepším pohlcení kinetické energie a na vestě jsou pomocí flexibilních spojů přichyceny kotoučky keramické slitiny. Ty kotoučky vytvářejí šupinové brnění a odolnost je oficiálně III (neoficiálně IV). Bohužel USA daly na tuto vestu zákaz nákupu pro civilisty (rok 2006). To samé ostatní vesty s podobným principem, prostě je povolena pro soukromé účely jen vesta s klasickým velkým plátem (přední a zadní). Což je škoda. Vyděl, jsem zajímavé konstrukce vest, třeba vícevrstvé brnění založené na podélných vícevrstvých platech (zachována plná možnost předklonu). Pláty jsou z několika vrstev keramiky a lisovaného kevlaru (cca 5mm), pod tím je vesta z balistických vláken. Je to přiměřeně ohebné a kategorie IV (testovací prototyp).
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Skin_(body_armor)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od brumla » úte 07.9.2010, 7:54

petrm: jo, DS by se mi taky libil. Ale nenasel jsem shop, kterej by ho prodaval.. (a to nezminuju, ze bych musel prodat ledvinu, abych na nej mel :) )

Příspěvky: 97

Registrován: stř 27.1.2010, 11:50

Zbraň: GLOCK 19

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od vaclav » úte 07.9.2010, 8:39

Zdravím je pravda, že nosit balistiku přes léto je opravdu peklo. Je dobré nešetřit a investovat do kvalitních bavlněných triček, ale hlavně do kvalitního termoprádla, které dobře odvádí pot od pokožky.

JJ Dragon Skin je dneska porše mezi neprůstřelkama. Kdo má zájem může se na ni mrknout tady: http://www.youtube.com/watch?v=THQwO7-JMvE

Jinak se mě někdo ptal, jakou mám podkošilovku:
http://www.petris.cz/detail.php3?id=72
Já ji mám nafasovanou, ale jinak stojí něco kolem 14 000kč můžu ji doporučit jsem s ní velice spokojený.

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » úte 07.9.2010, 14:23

To vaclav
Yap, ta vesta je opravdu dobře tvarovaná ve smyslu poměru ochrana vs nošení, akorát bych přidal trochu víc směrem ke krku (až k základně krku) a k ramenu (zakrytí celého prsního svalu a vykrojení pro rameno), zachoval bych ale ten tenký pásek přes rameno. Teď už jen počkat až USA nebo Izrael "uvolní" pro civilní použití vesty s plátováním pomocí nanotechnologie. Jsou to pláty podobné těm dnešním z keramické nebo plastové slitiny, ale jsou ohebné (něco jako měkká karimatka) a cca o 30% tenčí, takže půjdou nosit skrytě a nebudou skoro omezovat pohyb těla. Akorát ta cena bude děsná.
:wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » úte 07.9.2010, 16:26

Ja teda bezne nemam nic moc proti trochu OT, ale na vesty bych pouzil nebo zalozil jine vlakno...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » úte 07.9.2010, 18:10

Jasně.
:oops:
prosím o přesunutí OT na
balisticke-vesty-a-vse-okolo-t6322.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od icks » pon 13.9.2010, 23:05

Obrázek
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od S474N » čtv 30.9.2010, 8:35

Frogy: trosicku stary, ja uz tohle videl necenzurovane pred dobrymi 10ti dny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 71

Registrován: sob 20.6.2009, 22:49

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Frogy » čtv 30.9.2010, 22:23

ale tady ta info nebyla, ja to napriklad videl poprve

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz