Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od Anaxien » čtv 12.8.2010, 0:36

Svítilna typu Cree XR-E Led.
Deklarovaná svítivost: 220 Lumen
Napájení: 1X AA, nebo nabíjecí Li-on typ 14500, 3,7V, 900 mAh
Cena: 15 USD (cca 300,- Kč)
Výdrž: průměrně cca 50 min
Zakoupeno: Dealextreme

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Zatím velmi dobrá spokojenost! Intenzitu osvětlení nejlépe dokládají modelové fota. Jsou vedle sebe pro porovnání vždy stejné výkony (Max/Mid/Min) přičemž ale při focení toho s nabíjecí baterií Li-on (na fotu jsem omylem uvedl Li-pol) jsem popošel o cca 5 metrů dál. Takže s baterkou AA alkaline Sanyo 1,5V jsem fotil dveře na cca 25m (absolut tma) a s tou silnější na cca 30m.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Je třeba za tu cenovou hladinu zkousnout pár nedokonalostí. Jako jednu z hlavních je mód 6ti druhů osvětlení, respektive jeho ovládání. Přepíná se mezi módy jemným namáčknutím spínače, nebo jeho zapnutím. Na toto nadává spoustu uživatelů, zvláště na fórech uvedené baterky a klonů, jako že když vypnu baterii a zase zapnu, tak chci aby svítila přesně tak, jak jsem ji vypnul a né přešla do dalšího módu a já pak musel 5x namačkávat zpět příslušný mód. To ovšem ale nemusíte, vypozoroval jsem při dodržení pravidla 25-ti sekund. Baterka má záludnou elektroniku, která když namáčknete znovu po vypnutí do cca 25 vteřin spínač, tak přejde do dalšího módu – tady hned můžeme vyloučit baterii jako TAKTICKOU pomůcku, pokud by jste ovšem nechtěli protivníka šokovat palbou SOS blikanců a vyvolat epileptický záchvat… Pokud ale zapnete baterii až po uvedeném intervalu, svítí v režimu, kde byla vypnuta. Finta dvě – pokud baterie svítí více jak 25 vteřin, po jejím vypnutí a následném zapnutí (rychleji jak 25s) nepřejde následujícího módu, baterie usoudí, že po tak dlouhém svícení jste jistě s nastavením spokojen a nemusí jej měnit. Zvykl jsem si na toto nastavování a za chvíli mne to již neobtěžovalo.

Další problém dle zkušeností uživatelů je se silnějšími bateriemi 14500 li-on. Svítilny s němi sice svítí daleko lépe, ale prý často odejdou úplně po pár minutách (nestalo se mi naštěstí), nebo také hodně často po jejich užití dojde k „nějakému“ připosr*ní elektroniky a nelze se následně vrátit k provozování slabších baterií AA. To ale také nemohu potvrdit, daří se mi zatím střídat oba typy.

Objednal jsem si i fosforeskující spínač a o-kroužky na „vytunění“. Ovšem stálo mne to pár nervů, než jsem to rozběhal. Kroužky nesedí úplně jak jsem čekal, možná jsem netrefil průměr. Fosforeskující čudl má „trošku“ jiné vnitřní namáčkávací zarážky než origo černý a tak to chce chvilku přitahování a povolování do správné polohy, než se čudl „rozcváká“ a ještě aby byl kontakt. Je to dobré pro nahmátnutí baterky ve tmě, ale asi si ještě pořídím druhou „stealth black“ bez úprav, kdybych nedejbože musel číhat v rožku na šmejdícího chmatáka v noci v baráku, abych tam nezářil jak vánoční ozdoby a pak mohl neprozrazen vypustit z opratí všechny ty lumeny do xichtu.

Také mne udivuje, že někdy se svítilna celkem dost zahřívá, a někdy zase jemně piští. Ale jak píšu, za ty prašule jsem rád, že maká jak má a zatím jsem velmi spokojen. Mám to pár dní, tak uvidíme. Na opasku se nosí dobře, kapsička je také extra doobjednaná, takže nesedí přesně, svítilna má vůli, ale dá se to přežít. V noci osvítí i objekty vzdálené cca 50-70m. Údaj 220 Lumen beru hodně s rezervou, ale do očí přizpůsobených na tmu bliknutí doporučuji jen s vyprázdněnými tělními tekutinami…
Naposledy upravil(a) Anaxien dne čtv 12.8.2010, 8:56, celkem upraveno 1 x.
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od john.hawk » čtv 12.8.2010, 6:48

M20 Warior, velmi dobrá taktická/střelecká svítilna.. dobré ovládání a stroboskop..můžu doporučit..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 12.8.2010, 8:57

Taky mám na svítilně stroboskop, ale nějak jsem zatím nepochopil k čemu je to dobré.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 32

Registrován: úte 13.4.2010, 18:42

Bydliště: Brno

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od zbyhněv » čtv 12.8.2010, 10:41

Já jen doplním, že UniqueFire S10 je dostupná i s elektronikou bez módu (1mode - pouze jeden režim) za 12,96USD. U mě je někde na cestě :D
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od S474N » čtv 12.8.2010, 10:44

Ja jenom doplnim, ze s temito "noname" doslova shity z DX mam jenom ty nejhorsi zkusenosti. Vubec se na to neda spolehnout, svitilny si doslova ziji vlastni zivotem - kolikrat se stane, ze cloveku z niceho nic zhasne apod. Co se me tyce, tak rozhodne nepodoporucuji na tomhle setrit a kupovat osvedcene znacky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od HV » čtv 12.8.2010, 10:56

Bohužel se musím k Satanášovi přidat. Cca 1 ks ze 4 mi po upgradu řídícího obvodu funguje dle mých představ. Pokud chce člověk kvalitní svítilnu na kterou se může spolehnout, je třeba trochu připlatit. Rozhodně to za to stojí.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od Anaxien » čtv 12.8.2010, 11:12

Původně jsem do toho článku dělal úvod, jako že když člověku nezbývá moc prašulí a přesto by rád něčím svítil apod bla bla.. ale pak jsem to omezil na konstatování faktů... Ale je fakt, že tyto svítilny NEJSOU zrovna nejspolehlivější, jeden uživatel na DX psal, že ze tří mu hned prdly dvě a jedna fachá... Takže fakt to asi chce stěstí na kus a je třeba k tomu také tak přistupovat a nečekat zázraky. Já osobně bych si také raději pořídil NiteCore, ale momentálně ty prašule nemohu uvolnit, snad časem a tak jsem "risknul" tři kilča a zatím se vyplatilo... Uvidíme na jak dlouho...
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od Vláďa » čtv 12.8.2010, 16:27

Anaxien : taky mi nějak chybí kačky, ale vzhledem k tomu, že používám svítilnu hodně, sáhnul jsem do českých luhů a hájů. V práci máme Led lenser, svítivost super, ale tyhle přepínací režimy mě deptají. Už delší dobu k plné spokojenosti používám Helios od ESP, teď jsem k ní přidal ještě Trex od stejného výrobce. Více o svítilnách na www.obrana.cz . Helios je o něco lepší, ale používá baterie CR 123, takže ho mám uložený ve vestě a používám Trex, je na mikrotužky a pasuje na něj červený kužel na stavění vozidel.
Navíc, když by se vyskytl nějaký problém, stavím se u výrobce, a ten to na počkání vyřeší, což při zasílání věcí z venku nehrozí.

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od jip » pát 13.8.2010, 9:15

2Glockmaniak: ad - Na co stroboskop?
Pokud se nemýlím, tak je to pro zmatení nepřítele při zachování vlastní orientace.
Jinými slovy Ty, mířící na někoho se svítilnou se stroboskopickým efektem (zároveň běžíce/pohybující se) bys pro toho na druhé straně neměl být vidět tak snadno zaměřitelný jako při svícení konstantním zdrojem světla.
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Svítilna UNIQUEFIRE S10 CREE R2 led

Příspěvek od O.Gun » úte 14.9.2010, 9:36

Vláďa píše:...Už delší dobu k plné spokojenosti používám Helios od ESP,...
tak přesně tuhle jsem měl... ( http://www.obrana.cz/obrana.cz/index.ph ... ail&id=210)
Svítilna helios, používal jsem jí rok, potom po chvilce svícení sama zhasínala... když přestala svítit úplně, udělal jsem rozborku a hle... na desce úplně rozpraskané součástky a jak se zkratovala, tak se roztekl i cín!!! :? už ne.
Zrovna nějakou lucernu vybírám... ale helios si už asi nekoupím.... :wink:
O.Gun

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz