Muž střílel v Brně na zastávce MHD


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od S474N » pon 13.9.2010, 13:15

Sedmačtyřicetiletý muž z Brna střílel podle svědků v sobotu večer na zastávce hromadné dopravy a mířil i na jednoho člověka. Policisté muže zadrželi i se zbraní. Při zkoušce na alkohol nadýchal téměř čtyři promile.

Muž u své přítelkyně v sobotu večer konzumoval rum, domácí slivovici a meruňkovici a chtěl odjet domů, o což se také pokusil. Dojel ale na konečnou v Žebětíně, kde na zastávce vulgárně vynadal skupině mladých lidí.

„Že místo domů odjel jinam a dostal se do konfliktu s mladými lidmi, si nepamatuje,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Dechová zkouška na alkohol totiž ukázala 3,89 promile v jeho dechu.

Podle výpovědi svědků své nadávky doprovodil i dvěma výstřely. „Poté dokonce na jednoho z mladíků zbraň namířil. Policisté zadrželi muže i zbraň a střelec putoval na záchytku,“ doplnil mluvčí.

Policisté muže v neděli ve zkráceném řízení vyslechli a v pondělí by měl stanout před soudem, kde se bude zpovídat z výtržnictví. „Policisté současně navrhli, aby soud rozhodl o propadnutí revolveru Kora, ráže šest milimetrů," řekl Šváb.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/211272-muz- ... e-mhd.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Nikdo » pon 13.9.2010, 13:49

Plynovkář, debil. Vracel jsem se z LOSu a byl dvě zastávky ode mne, myslím, že jsme měli štěstí oba :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od S474N » pon 13.9.2010, 14:06

Nikdo: flobertkar, kdyz uz *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Nikdo » pon 13.9.2010, 14:20

Nojo, šest nebo devět mm... stejně by si zasloužil aspoň ránu do popelnice vedle něj, aby si cvrknul, složit na zem, nasadit klepeta a počkat na PČR... to by mi ještě mohlo bez vazby a bez přestupku projít, ne? :lol:

Příspěvky: 32

Registrován: úte 13.4.2010, 18:42

Bydliště: Brno

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od zbyhněv » pon 13.9.2010, 18:28

Nikdo- složit na zem..nasadit klepeta.. zajímá mně, jestli můžeme omezit na svobodě zmiňovanýma klepetama. :oops: (teda nevím, kdo je běžně nosí ale budiž). Par. 76 tr.ř. sem četl.
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Steiner » pon 13.9.2010, 19:08

zbyhněv: pohodlnější na nošení a mnohem praktičtější než klepeta jsou plastové vázací pásky

ObrázekObrázek

Příspěvky: 32

Registrován: úte 13.4.2010, 18:42

Bydliště: Brno

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od zbyhněv » pon 13.9.2010, 21:19

Jo, to mě bylo jasné. Nemyslel jsem "prostředek" pro svázání apod., ale jestli ta "forma" omezení na svobodě je vůbec přípustná. :)

Prostě co zákon považuje za přípustný prostředek k omezení na svobodě? Nedivil bych se kdyby bylo možné jedině a jen postavení se do cesty. :) Právě toto jsem nenašel :oops:
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Mistral » pon 13.9.2010, 22:22

Můžeš do příjezdu policie omezit na svobodě pachatele trestného činu. Útok se zbraní je trestný čin, imho.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Nikdo » stř 15.9.2010, 11:18

Nojo, klepeta jsem neměl. Takový detail by snad neřešili, s ohledem na to, že předtím opilec ohrožoval zbraní lidi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od VEIKO » stř 15.9.2010, 12:14

Uplně v klidu by se dalo proti němu zakročit v souladu se zákonem.

1. Moc nestřílet :D , spíš vyzvat a po dobrém ho odzbrojit.
2. Omezit na osobní svobodě, třeba i zakleknutím a okamžitě na místo Pčr.

Záleží na konktrétní situaci, jak se chová co spáchal.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Nikdo » stř 15.9.2010, 14:30

Vyzveš ho, nebo vykročíš k němu, on bude mít ostrou, a budeš kandidát na cenu Michala Velíška (nebo Darwinovu, to je fuk). Máš ale pravdu, producírovat se s ostrou když je nahlášenej na místě opilec se zbraní, není nejlepší nápad.
Hned jsem si říkal, že bych se měl v takovém případě raději zdekovat z dostřelu a zavolat PČR. Mám ženu a dítě, nejsem tu od toho, abych se vybavoval s ozbrojeným opilcem.

BTW, pěkný avatar :lol:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Mistral » stř 15.9.2010, 15:48

Steiner píše:zbyhněv: pohodlnější na nošení a mnohem praktičtější než klepeta jsou plastové vázací pásky
Imho jsou ještě lepší textilní pouta: http://www.eurosecurity.cz/eurosecurity ... =handcuffs
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 33

Registrován: stř 23.6.2010, 22:02

Zbraň: Glock 19 IV gen

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Jirkil » stř 15.9.2010, 16:38

Anebo takový pouta :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Jirkil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od VEIKO » čtv 16.9.2010, 16:19

Nikdo

asi nepracuješ u policie, nebo možná je to pro mě samozřejmost z práce a měl jsem to trochu rozepsat.

Ad Velíšek:

Chlap mává s kvérem na zastávce
Jakoby nic najdu vhodný kryt s přiměřenou balistickou odolností a splním hlásnou povinnost.
Z tohoto krytu jej vyzvu pěkně nahlas at to všichni slyší: POLICIE jménem zákona položte zbran.
Položí dobře- zajištění zbraně a pána, nepoloží, začne mávat následuje výzva č.2
POLICIE jménem zákona položte zbran nebo bude užito služební zbraně. Nemám ji třeba u sebe ale mám svou ale to je jedno. Ti lidi kolem musí vědět co se děje kdo jste a proč máte v rukách kvér.
Zvážíte moznost co by se stalo, kdyby jej střela proletěla v případě nouze vystřelíte co nejméně střel s co největší účinností, ale to je extrém. Výzvou a podobnými kecy a neustálím kontaktem případně hrajete o čas. Operativci ve službě budou na místě za chvíli a pak dostane čočku. Jako civil bych jen zavolal a nepouštěl se do žádných větších akcí. Každopádně kryt je základ na kterém všechny zákroky proti osobám ozbrojeným střelnou zbraní stojí. :D
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 97

Registrován: stř 27.1.2010, 11:50

Zbraň: GLOCK 19

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od vaclav » čtv 16.9.2010, 20:48

TO: VEIKO
Píšeš: "Operativci ve službě budou na místě za chvíli a pak dostane čočku."
Co to jsou ti operativci předpokládám, že nemyslíš OPERATIVU z SKPV... ?



Jinak si myslím, že je lepší nerozdělovat výzvu na dvakrát...

POLICIE !!! JMÉNEM ZÁKONA POLOŽ ZBRAŇ NA ZEM NEBO STŘELÍM !!! (záměrně mu tykám)
Myslím si, že je to lepší. Jednou větou si splnit svoji povinnost. Přece jenom jsme chlapi a když mluvím tak se špatně střílí... Si to někdy zkuste něco říkat a zároveň střílet... Je tam delší reakční doba sice ne o moc, ale v takových situacích je každá setinka dobrá.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Nikdo » čtv 16.9.2010, 21:11

Asi nepracuju :wink:
A propos, co by se stalo, kdybych třeba, čistě hypoteticky, volal "POLICIE, ...", "JMÉNEM ZÁKONA..." a shodou okolností bych třeba nebyl policajt?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od john.hawk » pát 17.9.2010, 8:36

Kdyby jsi volal s úmyslem přivolat policisty kteří by se mohli nacházet v doslechu tak je to v naprostém pořádku. Když děláme simulaci tak se to tam hojně vyskytuje. Můj názor je ze když vidím ozbrojeného opilce s zbrani tak hledám kryt/skryt pozoruji. Vyzvat ho muzu to mne nic nestojí ale spis best je volat OD a dělat spottera aby první poldi měli nejlepší info. Zasáhnout bez momentu překvapeni bych neriskoval tak jak pan Velisek. V tomto se ztotoznuji s autorem jedne knížky která popisuje tyto pripady. F.Z Ics.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od VEIKO » pát 17.9.2010, 8:43

No, já budu radši vykat a když výzvu tak dvakrát a nahlas, aby to neskončilo tak, že:

No jo on řval Policie vodhod to hajzle a borec se nesnažil ani otočit a policajt v civilu pálil a pálil. No uplnej magor.

Klidně vyzvat třikrát, hlavně at to dobře dopadne. Vykat v každém případě.
Zkoušel jsem mluvit a střílet. Jde to. :D ale není tě slyšet. Uprostřed věty sklapneš a plynule střílíš. :D

Nikdo:

§328 Přisvojení pravomoci úřadu
Kdo neoprávněně vykonává úkony, které jsou vyhrazeny orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jinému orgánu veřejné moci, nebo kdo vykoná úkon, který může být vykonán jen z moci úřední orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Bud to smrdí tímhle nebo: Zneužití pravomoci úřední osoby.

ALE, naštěstí tu máme krajní nouzi a nutnou obranu a za to se dá schovat dost věcí.

Hipoteticky. Prakticky já mám povinnost ze zákona zakročit pokud nejsem pod vlivem...
Civilista není povinen.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od Nikdo » pát 17.9.2010, 8:53

Zkoušel jsem mluvit a střílet. Jde to. ale není tě slyšet.
Další důvod pro povolení tlumičů.
:lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž střílel v Brně na zastávce MHD

Příspěvek od VEIKO » pát 17.9.2010, 9:09

Hawk - Hlavně ne skryt, jen to ne.

Doufám že tlumiče nikdy nepovolí. Já jsem pro všechno ale toto.

1. Každý by měl ve slepě soukromou střelnici
2. Zvedl by se prodej nábojů a pistolí, které mají magický závit (mark23 aj.)
3. Vem si, kdyby jeden pán z Bratislavy měl na sa58 tlumič. Na vzdálenost kterou střílel je jedno že to ubere energii a zhorší přesnost. Ale to by taky mohl v noci vyčistit celé sídliště.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz