Glock19 - užitečné rady


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od admix » úte 21.9.2010, 11:04

Ano, to je idealni cesta, jak se postrelit. Kontrola komory neni mandatorni, je to nutnost.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Adam » úte 21.9.2010, 11:26

Ještě jsem zapomněl na jednu věc ohledně Glocku 19, kde bych potřeboval poradit. Ale tady bych poprosil aby reagovalo co nejvíce lidí, protože mě zajímají vaše názory: Když jsem si minulý týden kupoval Glocka tak mi prodejce nabídl nějaké úpravy, prý si to nechává dělat většina zákazníků a on za sebe mi to doporučil. Už si to přesně nepamatuju, ale vím že říkal něco o nějaký tritinových mířídlech (či tak nějak, přesný název teďka nevím ale jsou to mířidla zřejmě z fosforu, se kterými můžu mířit i ve tmě, teďka tam mám jenom taková bílá) a také že mi nastaví odpor spouště, teďka je prý 2,5kilogramů a je to lepší nastavit na 2 kilogramy. Možná mluvil o dalších úpravách ale to už si nevzpomenu. Tak jaký máte na tohle názor? Nesníží těch 2kilo spouště bezpečnost nošení zbraně s nábojem v komoře? A co ty mířidla? Vyplatí se to? Mířidla říkal že montuje pouze za jejich cenu (práce nic nestojí) ale naskýtá se otázka, kolik ta mířidla stojí? A jsou k něčemu? Glocka 19 plánuju nosit pravidelně a jestli jsou tyhle úpravy dobré tak do toho asi půjdu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Tekka » úte 21.9.2010, 11:40

No je potreba si uvedomit jak vlastne spoustovy mechanizmus u Glocka funkuje - viz. http://www.mujglock.com/popis-funkci-pistoli-glock.html. Ja osobne bych Glocka s nabojem v komore asi nenosil. Zvlast pokud nemas perfektne zazite bezpecnostni navyky (pri taseni zbrane prst mimo spoust apod.). Pak taky s 2kg stojnou spouste muzes prijit lehce k prostreleny noze.
Co se miridel tyce tak měl ten pan na mysli neco takovehoto - http://www.alliancze.cz/miridla-truglo- ... o/d-69156/. Cena je kolem 3000,- a mela byt lepsi viditelnost za zhorsenych podminek. Je to tuningova zalezitost.
Naposledy upravil(a) Tekka dne úte 21.9.2010, 11:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od S474N » úte 21.9.2010, 11:43

Adam: hodlas-li neco delat proti bezpecnosti, delej si to jak chces, ale tady to nepis nebo tu skoncis. Na vetsinu otazek pouzij hledani - vse se zde jiz x krat probiralo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Adam » úte 21.9.2010, 11:47

Tekka: Moc díky za odpověď. Na tohle jsem se prodejce právě ptal, jestli se snížením odporu spouště nesníží bezpečnost nošení zbraně s nábojem v komoře a bylo mi řečeno že nikoliv. Tak bych se právě chtěl zeptat všech zde přítomných, kolik z vás si tu úpravu nechalo udělat a zda jste spokojení či nikoliv... A co se týče mířidel tak to čumím, tři tisíce je vážně hodně. To by mě taky zajímalo, kolik lidí odsud (z MujGlock.com) si ta mířidla nechalo namontovat...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od HV » úte 21.9.2010, 11:50

Adam: doubluješ témata, stačí hledat uprava-zbrani-glock-t12.html
...zbraně, mám zbraně

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Adam » úte 21.9.2010, 11:55

HV: Omlouvám se jsem tu nový a ještě se tu tolik nevyznám...

S474N: Ok, sorry. Asi byla blbost to napsat takhle veřejně. Pravidla bezpečné manipulace jsou prostě jasná :) .

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Zajic » úte 21.9.2010, 13:47

Adam: Nechtel jsem reagovat, ale nejak me to neda. Vzhledem k tvojim vedomostem a tomu ze mas zbran jen chvilku, bych ti v zadnem pripade nedoporucoval nosit Glocka s nabojem v komore. Idealni nenosit zatim vubec zbran sebou, krome strelnice. Mohlo by to pro nekoho spatne skoncit, kdyz neznas ani zakladni veci jak tvoje zbran funguje, ovladani zbrane atd. tak je to velka chyba :!:

Radeji zatim chod strilet a studuj co tady mnozi napsali, a az potom kdyz si nejsi necim jistym se na neco ptej :wink:

Ps. To zes udelal Zbrojak, neznamena ze jsi pripraven nosit zbran k ochrane zdravi atd.
Co se tyka spouste zbrane, je urcite lehci odpor spouste lepsi ke strelbe, protoze tolik toho nestrhnes. Coz je snad logicke. Ale jak uz bylo hodne napsane, hlavni pojistkou vystrelu je tvuj prst mimo spoust a schopnost pouzivat hlavu!

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od HV » úte 21.9.2010, 14:09

...nebo to udělej jeko někteří z nás. Choď na střelnici, zažij si bezpečnostní návyky, pak zkus LOS...až získáš jistotu, začni nosit. Vřele doporučuji některý z kurzů, seznam nalezneš např. zde: http://idpa.ic.cz/ Ale nerad bych vychovával dospělé lidi. Neznalost funkce zbraně ještě neznamená, že je člověk neschopen zbraň použít. Jestli nosit, popř. s nábojem v komoře či nikoliv, je zodpovědností vlastníka zbraně, vůbec to nesouvisí z technickými znalostmi.
...zbraně, mám zbraně

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Adam » úte 21.9.2010, 23:34

Souhlasím že to se znalostmi nijak nesouvisí. To je jako kdyby se každý musel naučit jak funguje motor auta, než začne řídit. Kolik z vás to ví? Mě to nezajímá, já prostě otočím klíčkem a jedu, stejně tak mačkám spoušť a zbraň střílí, nic víc vědět nepotřebuju. A nebo co počítač u kterého teďka sedím? Jak vlastně funguje? Je tam asi tak million součástek. Potřebuju to vědět než vám začnu psát? :P

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od cmk » úte 21.9.2010, 23:58

Ja uz nemuzu. Budto je Adam provokater a zkousi, co vydrzime, nebo cely ten rok zil opravdu mimo streleckou komunitu...

Adame, kdyz sednes do auta, nepotrebujes sice znat system rizeni motoru, 4 faze 4taktu (i kdyz je to fyzika 7. tridy zakladni skoly) apod... Ale musis umet nastartovat, poustet spojku, radit, couvat s vozejkem, rozsvitit svetla, natankovat benzin... Proste alespon ZAKLADNI DOVEDNOSTI A ZNALOSTI.
U zbrani tedy nepotrebujes vedet, co je modofokovane Browningovo uzamceni laufu do kvadratickeho vyhoziho okynka, ale ne funkci, nybrz zakladni vlastnosti ruznych spoustovych mechanismu bys mel vedet (asi jako vis, jak se radi a ze existujou i automaty apod...), stejne tak bys mel umet cistit zbran, tak jako umis natankovat nebo zajet do mycky. Stejne tak se prepoklada, ze kdyz uvidis, ze ti viko kufru drzi plynovy vzpery, ze taky vis, ze ty plynovy vzpery nebudou vycuhovat ven, kdyz to viko zavres. Stejne tak, jako vodici tycka vratny pruziny taky necouha ze zbrane, kdyz je ve standardnim stavu.
Atd atd...

Moje doporuceni - nejaky rozumny kurz nejake strelby - nemusi byt pro zacek nutne obranna. K tomu neco malo studia teorie.
Pokud s tvymi znalostmi a ocividne i nevystrilenosti chces nosit, jsi vic nebezpecim nez dobrem pro vsechny a i pro sebe.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od FRENKY » stř 22.9.2010, 5:03

Chlapi nechte ho (Adama). Má snahu vzdělat se a dovědět se co nejvíc a to je třeba ocenit. Rozhodně je mi milejší kluk, který se tady ptá (byť i na základní věci), než frajírek "všechnovímvšechnoznám" co si pak prosřelí nohu.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od HV » stř 22.9.2010, 7:56

:) ať se ukáže na nějakém kurzu LOS pro začátečníky co občas pořádají Čekaničtí a pak se uvidí zda je způsobilý nosit. Je jasný, že když si udělám ZP tak pro to, že chci bouchačku. Ne každý ale ví co pak se zbraní bude vlastně dělat. Jednou za rok na střelnici v Čestlicích a v klidu si vybouchat 1 ránu za 10 s? Tak to je pro nošení asi málo. ZP a případný nákup zbraně je pouze první krok.
Adame, vyhlédni si nějaký základní kurz, popř. se poptej zda nebude MPI pořádat kurz zbrojíře, který se pořádal letos abys věděl o své zbrani něco víc než jen to, že se dá vyměnit stojna aby byl nižší odpor spouště. Ono je pravda, že o zbrani musíš něco vědět. Alespoň pro čištění a odstraňování závad. Neznám jednodušší zbraň než je Glock. Kompletní rozborka je hotova do cca 1 minuty s použitím základního rozborného nástroje - čepu 3 mm. Pochopit jak Glock pracuje naní tak složité. Trochu se snaž ;) Vždyť zrovinka zde toho je spousta ke čtení:
http://www.mujglock.com/technicky-nakre ... ck-17.html
http://www.mujglock.com/popis-funkci-pistoli-glock.html
http://www.mujglock.com/manual-zbrojire-glock.html
http://www.youtube.com/watch?v=4vgXPK74nlI
http://www.youtube.com/watch?v=GJ0lcmIA ... re=related
http://www.thefirearmblog.com/blog/2007 ... -an-glock/
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od admix » stř 22.9.2010, 8:08

Zajimavy je, ze na Adama jsou na vsech forech stejny reakce (nez dostane banan) :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od HV » stř 22.9.2010, 8:14

Tak se lidi přiznejte, kdo je Adam :?: :mrgreen: :lol:
...zbraně, mám zbraně

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Adam » stř 22.9.2010, 10:31

admix: Pokud vím, tak na Střelectví.cz jsi dostal banán stejně jako já. Takže si myslím že žádný svatoušek nebudeš...

ostatní: Díky za rady. Máte pravdu že jsem moc času ve střelecké komunitě nestránil, je to cca rok co mám zbroják ale první zbraň jsem si kupoval asi před třemi měsíci, jedná se o CZ 75. Na střelnici jsem s ní byl asi tak jednou za měsíc (dohromady tedy třikrát za celou dobu) a pokaždé vystřílel tak 100 nábojů. Takže jsem vážně začátečník. A otázky které tady pokládám tak to vážně není provokace, ale je to z toho důvodu že na ty otázky neznám odpověď a chci se toho dozvědět co nejvíce. A myslím že FRENKY má pravdu, je lepší se zeptat hloupě na nějakou maličkost (a třeba i vícekrát) než machrovat jak všechno "umím" a postřelit se...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od admix » stř 22.9.2010, 10:40

Jojo, na strelectvi je to vyrovnany, ale vedes o 10 bananu od Marka :lol:

Na jednu stranu tady pises, ze ses opravdu zacatecnik, a na druhou stranu tady siris moudra o "kdyz nedam naboj do komory, tak tam proste neni a nemusim to kontrolovat".
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od Adam » stř 22.9.2010, 10:58

A co když někdo jeden den udělá rozborku zbraně, vyčistjí ji a na 100% ví že tam nemá náboj a druhý den se jí z nějakého důvodu rozhodně opět rozebrat? Není zbytečný ji znova natahovat a mačkat spoušt?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od admix » stř 22.9.2010, 11:13

Az ti praskne udernik po 100 tisicich spusteni, tak to muzes zacit resit. Jak myslis, ze vznikaji nechtene vystrely? Kazdej, kdo si doma prostrelil skrin, si strelil zarucene vybitou zbrani s prazdnou komorou :lol: Jedno ze zakladnich pravidel bezpecnosti je, ze kazda zbran je vzdy nabita, a vzdy kdyz beres do ruky zbran, tak jako prvni kontrolujes, zda neni nabita, a i potom se k ni jako k nabite chovas. Pokud jsi zacatecnik, plati to pro tebe dvojnasob, stejne jako to platilo pro nas vsechny.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock19 - užitečné rady

Příspěvek od HV » stř 22.9.2010, 11:14

Adam: Tohle je otázka spíše do vlákna bezpečná manipulace se zbraní. To ti do hlavy měl natlouct zkušební komisař a bez toho bys neměl být schopen udělat zbroják. Pokud bereš do ruky zraň a je vážně úplně fuk, zda jsi ji stoprocentně den před tím vybíjel a kontroloval, vždy se k ní chováš jako by byla nabitá! Tedy zkontroluješ zda není ve zbrani zásobník, zkontroluješ komoru, dáš ránu jistoty (osatně bez toho Glocka standardně nerozebereš) a poté teprve děláš co je třeba. Nepřemýšlej nad tím. Prostě to tak dělej! Pokud si toto zažiješ, snad tě nepotká nějaká nehoda typu "střelil jsem si doma ale nevím jak k tomu sakra mohlo dojít".
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz