Propadlý zbroják


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Propadlý zbroják

Příspěvek od Starosta » pát 01.10.2010, 8:29

Zdravím, kolega má propadlý zbroják a dostal výzvu k odevzdání zbraní.
Je možno zbraně prodat nebo dát do depozitu na dobu, než si udělá komplet nový zbroják vč. zkoušek. Problém je, že se nachází dlouhodobě v zahraničí.

Víte někdo, co stojí ten depozit a jak dlouho se tam dají zbraně nechat?

Samozřejmě že doktora a zkoušky bude muset pořešit osobně, ale až třeba za rok, až se vrátí do Čech. Papírování (např. odkup zbraní nebo uložení do depozitu) bych za něj pořešil, když mi pošle plnou moc (ale asi bych taky potřeboval nákupky, že?).

Ale je mi hlavně o to, zda nebude levnější nechat to ležet rok v depozitu, než to přepisovat tam a zpátky (povolení k nabytí, registrace, cestování na jeho jihočeskou pobočku zbraní a střeliva) :?:

Díky předem za rady.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od cmk » pát 01.10.2010, 8:40

Nebo rozebrat na prvocinitele a prinyst jim jen hlavni casti zbrani v zapecetenem pytliku, do kteryho strikne pro jistotu trochu oleje, aby mu to zatim nezrezlo.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Starosta » pát 01.10.2010, 9:39

Myslíš kvůli tomu přepisu (abych nemusel dělat nákupku na převoz) nebo depozitu (aby to nebylo tak drahý jako celý zbraně)?
Jedná se o dvě krátký - CZ75 compact a perkusák ráže .44 :wink:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od S474N » pát 01.10.2010, 10:06

Starosta: on asi myslel cmk odezdat primo na zbranich. Podle me by to uskladneni u nich melo byt zdarma, ale doporucuji to spise overit telefonicky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Starosta » pát 01.10.2010, 10:32

Jo tak. No ale abych to mohl odvézt na zbraně bez jeho účasti, musel bych mít od něj plnou moc a pro sebe vyřízené nákupky kvůli převozu ne? Pominu-li to, že od něj dostanu i průkazy zbraní.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Steiner » pát 01.10.2010, 10:35

Na to uložení zbraní na PČR pozor, viz. zákon o zbraních §64 odst 2 a 3 !

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od cmk » pát 01.10.2010, 10:43

Jestli je to takhle, je to problem.
Ja si nejsem jist, jestli majitel propadleho zbrojaku smi prodat nekomu zbrane rovnou.
Nemam cas to ted hledat - zkuste to nekdo.
Pokud by to slo, vyrid si nakupky, zbrane vem a jdi je zargistrovat na sebe. Lejstro s plnou moci sice nebudes potrebovat, ale pro jistotu, aby te nenarknul, zes mu to ukradl, by se hodilo.

Pokud by to neslo, mas problem, ze tim, ze bys to odvezl na PCR se dopoustis prestupku, jelikoz budes drzet zbrane, na ktere nemas povoleni.

Podobne, kdybys to vezl nekam uschovat. Tam navic podle me budou chtit videt zbrojak majitele.

Dalsi moznosti je, zajet na PCR, vysvetlit jim problem a domluvit se, ze by si pro zbrane mohli prijet oni.

Nebo si nech vystavit nakupky na drzeni a muzes ty zbrane legalne prevezt na PCR.

Kazdopadne jak do toho aktivne vstoupi PCR, budes potrebovat plnou moc - na nakup teoreticky ne, jelikoz si vezmes zbrane, postou posles puvodni prukazy zbrani a sedivaka vyplnenyho jakoby majitelem, sam to pak zaregistrujes o tyden pozdeji na sebe (jak moc je nebo neni toto legalni si promysli sam).

Navrhuju zastavit se (nebo zavolat) na ty Policajty a popsat jim situaci. Mozna budou dulezity jak telefon, ale urcite to nebude prvne, co to resi a treba ti poradi i nejakou dalsi snadnou cestu, ktera beznyho cloveka ani nenapadne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Starosta » pát 01.10.2010, 10:51

Zákon o zbraních, par. 64:
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p64

Takže převést vlastnictví na jiného s platným ZP může. Přepis by tedy (s nákupkami kvůli převozu a následnému přepisu) neměl být problém.

Víte ale někdo, jak je to s tím depozitem? V tom dopise to je totiž uvedeno, že to tam může uložit na dobu, než si udělá znova papíry.

Zkusím se stavit u nás na osmičce na zbraních, ale info dopředu by bodlo...
Díky všem.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Steiner » pát 01.10.2010, 12:22

Starosta: Pokud už má propadlý zbroják, tak musí neplatný zbroják a všechny registrované zbraně odevzdat do 10 pracovních dnů na PČR viz. §29 odst. 1 písm j), jinak mu hrozí pokuta až 20 000,-Kč. Prodej nebo převod zbraní na jiného oprávněného držitele bych řešil až pak.

Ale nic nepokazíš, když se na tom "jeho" oddělení zeptáš, jak to máte nejlíp udělat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Starosta » pát 01.10.2010, 12:58

Steiner: Podle toho par.64 je to následovně:
(1) Držitel zbrojního průkazu, zbrojní licence nebo zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně nebo střeliva je povinen do 2 měsíců ode dne následujícího po dni zániku jejich platnosti

a) převést vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně na jiného oprávněného držitele,

b) požádat příslušný útvar policie o povolení ke znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu zbraně kategorie A, B nebo C nebo předat ke znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu střelivo osobě, která je k této činnosti oprávněna, nebo

c) požádat příslušný útvar policie o předání zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně podnikateli v oboru zbraní a střeliva za účelem jejího prodeje nebo úschovy.
EDIT: Chápu to tak, že zbroják odevzdáš do 10ti dnů a zbraně musíš taky (dle par. 29, ale nepíše se tam, zda zároveň se ZP, tj. do 10 dnů). V par.64, který jsem citoval, je pak uvedeno, že zbraně do dvou měsíců (nechat) prodat nebo znehodnotit.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od panvrabec » pát 01.10.2010, 13:30

Podobný problém jsem řešil s tatou před dvěma lety, když mu propadl zbroják. On byl v nemocnici, tak jsem všechno vyřizoval sám, měl brokovnici a revolver .38. Musí se to odevzdat do těch 10ti dnů, jinak je průser. Udělal jsem to tak, že jsem jim to vysvětlil a oni mmi řekli, že budu potřebovat podepsat plnou moc od taťky, tak jsem to napsal a nechal podepsat a pak jsem šel zažádat o jednu nákupku ( na .38) dali mi ji ihned, na tom jsem se s nimi domluvil předem. No a potom jsem vzal zbraně (i průkazy) a donesl je přepsat na sebe. Ještě byla druhá varianta, že bych pustil policajty k taťkovi, aby si je vyzvedli a šlo by to k nim na max 2 měsíce s tím, že by to prodali (mě) a peníze by pak otec dostal. Nebo že by si taťka udělal nový ZP do těch 2 měs. Výhodnější pro nás bylo to první.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Starosta » pát 01.10.2010, 14:01

panvrabec: Bezva, díky za info!
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Re: Propadlý zbroják

Příspěvek od Missak » pát 01.10.2010, 17:50

c) požádat příslušný útvar policie o předání zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně podnikateli v oboru zbraní a střeliva za účelem jejího prodeje nebo úschovy.
a nestačilo by podle tohoto bodu najít ochotného puškaře či správce střelnice, který by to vzal na určitou dobu do úschovy s tím, že by si pro to přijel a vystavil potvrzení (úmyslně nepíšu, že mu to dovezeš a on si to přebere, to by bylo stejné jako dovézt to na PČR :wink: )? myslím samozřejmě známého, kterému by se dalo věřit a udělal to za symbolickou cenu, ne komerční úschova za velké peníze.
ovšem pokud se v okolí někdo takový nachází.
Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz