17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od coffee » pát 22.10.2010, 20:12

Tak s tou větou souhlasíš a s názorem, že člunkový běh a "zběsilá" střelba systémem průzkum bojem má s obrannou střelbou pramálo společného, máš problém? Střelbu po námaze bych pochopil, závěrečnou pasáž už nikoliv.
i pro trubku: co má společného LOS s obrannou střelbou se dozvíš, když si přečteš pravidla, zejména jejich začátek.
Nechci se stavět do role spravedlivého, ale jsem jedním z těch, kdo pomáhali LOSu na svět a toto s jeho myšlenkou má málo společného. Možná by bylo dobré zapátrat do začátků, jaké situace se stavěly a jaký byl jejich účel. Sice se říká, že nejlepší obranou je útok, ale styl kamikadze není ideální. :wink:
byvaly1 píše:
Jasik píše:Přece všechny aktivity, které vedou lidi k tomu, aby své zbraně ovládali lépe, radostněji a hlavně bezpečněji, jsou chválihodné 8-)
Tuhle větu do kamene tesat.

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » sob 23.10.2010, 19:46

Každá situace kterou jsme připravili měla nějakou svou pointu. Uvedu alespoň tu ze situace o které píšeš. Člunkový běh nikoliv proto, že bychom měli rádi atletiku, ale proto aby člověka zátěž dostala alespoň trochu pod tlak, následovalo nabíjení u stolu a pak střelba za pohybu na terče, které se odkrývají a zakrývají tak jak se závodník pohybuje, bohužel neměli jsme tolik zástěn, aby se zakrývaly úplně všechny, ale i tak bylo nutné, aby závodník sledoval celou situaci, aby některý z terčů nezapoměl a nepřeběhl, jednoduše co nejmenší tunelové vidění a co největší rozhled, nejlépe s mířením oběma očima.

Nicméně ať připravíme cokoliv, nikdy to nebude skutečná obranná situace!
coffee píše:Nechci se stavět do role spravedlivého, ale jsem jedním z těch, kdo pomáhali LOSu na svět a toto s jeho myšlenkou má málo společného. Možná by bylo dobré zapátrat do začátků, jaké situace se stavěly a jaký byl jejich účel.
Můžeš se prosím oprostit obecných proklamací a napsat konkrétně a nejlépe racionálně co máš na mysli?
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D

Příspěvky: 4

Registrován: pát 22.10.2010, 14:13

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od trubka » sob 23.10.2010, 23:33

A to je právě na celé věci to fatální ..... na videu vidím jak BMW dostalo smyk a začnu proklamovat že je na p*** aniž bych v něm kdy seděl. Každou situaci se snažíme udělat tak, aby střelci něco přinesla !!!
Beru a maximálně souhlasím s prvotní myšlenkou LOSu, ale můj osobní názor je, že se vymýšlí vymyšlené. Místo toho aby se LOS dětinsky vyhraňoval proti IPSC (aspoň to tak tady a na ostatních forech vypadá ) by mu možná prospělo, aby se z IPSC poučil. A klucí zkuste někdy kouknout na YT jak vypadá IDPA v celé své kráse, když už tedy bereme los jako idpa ( aspoň tedy webovky se tak tváří ) ..... je to zajímavý studijní materiál :lol: :lol: :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od cmk » ned 24.10.2010, 10:58

Hmm, ted si tu muzeme povidat neco o obecnych versus konkretnich pripominkach :-)
můj osobní názor je, že se vymýšlí vymyšlené. Místo toho aby se LOS dětinsky vyhraňoval proti IPSC (aspoň to tak tady a na ostatních forech vypadá ) by mu možná prospělo, aby se z IPSC poučil
A davam zpetne za pravdu, ze pojmenovat stranky "IDPA" byla chyba.
Pojmenoval jsem je tak proto, ze se v obou pripadech jedna o obrannou strelbu a IDPA je pomerne znama znacka.

Ale LOS neni IDPA. Ac je to postaveno na stejnem zaklade, LOS je LOS a IDPA je IDPA. Kam to dovedlo IDPA v Cechcach asi nema cenu opakovat.

Uz jsem to psal asi 1.254x - LOS se nevyhranuje vuci IPSC !!! Dukazem budiz spousta prejatych pravidel. Ale LOS neni IPSC. Nic vic, nic min. Rozdily tam jsou a ne proto, abychom se vyhranili, ale proto, ze je LOS jina disciplina. Detinske je hledani za tim to, ze se to dela jinak proto, aby se to delalo jinak.

PS: argument o BMW je docela demagogicky
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » úte 26.10.2010, 8:20

coffee: Budou teda nějaké věcné připomínky? Nebo skončíme u nic neříkajícího "Všechno na pytel..."?
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od coffee » úte 26.10.2010, 20:19

byvaly1:to si tu můžeme psát ještě dlouhé hodiny. Bohužel jen potvrzuješ můj odhad. Ano střelbě po zátěži rozumím, můj názor je, že zvolená forma není nejvhodnější, ale budiž. ovšem průzkum prostor s odstřelem podezřelých individuí není obrannou střelbou. To jsou všechny podobné situace s prozkoumávání prostoru, nejlépe v tajných situacích. Může mi někdo vysvětlit, co to má společného s obranou střelbou. Jestliže se tím mají střelci naučit správné návyky pro přežití (jak byl LOS původně zaměřen), tak do také situace střelec se neměl ani dostat. Možná by bylo vysvětlujícím uvedení legendy situace, ale záměr je zřejmý. Upozorňuji, že se odmítám zúčastnit další diskuze o posuzování LOS - realita.

Jestliže je LOS tlačen střelci do více než sportovního kabátu, takže se spíše podobá IPSC, tak můj dlouhodobý názor, že je to špatně. A nejsem sám, kdo si to myslí. Nicméně jsme v demokracii a pokud se většina rozhodne, že jejich názor je správný ... o spoustu střelců již LOS přišel. Starší pánové, kteří by si vyzkoušeli, zda jejich "stařičký kvér" by jim někdy k něčemu se nebudou chtít poměřovat s "chrty", kteří závody opanovali. Když chci soutěžit jezdím na IPSC, LOS byl dlouho ve stylu komorního setkání s možností poučení, co je při použití zbraně dobře a co ne.

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » úte 26.10.2010, 20:43

Celou dobu diskutujeme ve vláknu s názvem "17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod", slovo závod - od slovesa závodit a pokud chceme závodit musíme mít kritéria - měříme čas, hodnotíme terče, atd.

Pokud píšeš o "komorním setkání s možností poučení" nemám s tím žádný problém, ovšem určitě ne na našem závodu kde budeme závodit. A mimochodem kdo na takovém setkání bude ostatní poučovat, kdo má praktické zkušenosti s obrannými situacemi se zbraní?
coffee píše:Starší pánové, kteří by si vyzkoušeli, zda jejich "stařičký kvér" by jim někdy k něčemu se nebudou chtít poměřovat s "chrty", kteří závody opanovali.
Mimochodem, na této pohárovce na druhém místě skončil starší pán s Glockem a "chrty" za zády...

Stejně jako Ty odmítám diskutovat o vztahu LOS - realita - obranná situace, je to zjevný non sense a pak už není o čem diskutovat, že?
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz