střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.3.2006, 15:43

Ach jo, to je porad o tomtez porad dokolecka...:-)
Nikde neni psano, ze strela muze mit jadro ze 2 materialu.
Nikde neni psano, ze strela musi mit jadro z 1 materialu.

Proc tedy Federal EFMJ nema stejny glejt, jaky ma Lapua?
Protoze by to asi neproslo :-( Tak to radsi ani nikdo nezkousel.

No a je tu ranivy efekt - urcite se shodneme, ze EFMJ se svou deformaci zpusobi vetsi zraneni, nez FMJ. TYakze na tohle muze soudni znalec rict: "je to naboj s vyssim ranivym ucinkem" a zase vznikne hadka, kdy ty budes tvrdit, ze pojem "nevyssi ranivy ucinek" jeste nikdo nikdy nedefinoval... A jsme tam, kde jsme byli - na tom samem kolotoci, co se toci porad do toho samyho kolecka...

Takze opet navrhuji... "..." no to, co uz jsem ve svem poslednim prispevku navrhoval :-)... No a pak navrhuju zajit na matejskou a zkusit vystrilet par ruzi nejake sve drahe polovicce a kdyz to bude litat sejdrem, vzit na to ty Federaly :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 26.3.2006, 13:41

cmk píše:
M a r c e l píše: jednoznacne benzin B-)))
Prdlajs... LPG rulezzz :-)
jj, to mas vlastne pravdu B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 27.3.2006, 12:27

Vecny problem u EFMJ a Lapua.
ja osobne bych se bal vice Lapua Cepp vzhledem k tomu ze to ma viditelnou dutinu a striznou hranu ktara je podle zakona zakazana.
Na tohle tema jsme vedli ja, jirmax a ivo velice dlouhou debatu a vysledek je ten, ze na ulici ti muze strelivo zkontrolovat policajt a ten umi nebo by alespon mel umet zakon a tam se jasne pise ze strelivo nesmi mit striznou hranu a dutinu takze pokud se polda koukne na EFMJ a Ceppy tak jasne pro nej nebezpecnejsi a zakazane je Cepp a nejaka zkusebna ho nezajima, a dalsi vec jestli budete souzeni za pouziti zbrane tak je tam znalec z oboru kryminalistiky a ten na nejakou zkusebnu prdi, to ze neco projde zkusebnou je jedne vec, ale nic to neznamena, pouze to ze dane strelivo neni nebezpecne a nevybouchne vam v ruce.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 12:47

Hezkej pokus o odbocku z toho kolotoce...
Ale jsme porad na tom samym problemu :-)
Definuj:
- zvyseny ranivy ucinek
- k cemu je dobre povolene vyrobni provedeni
- dutina
- strizna hrana
A hlavne - cituj mi tu odstavce zakona, na ktery se odvolavas :-)
Dojdes k tomu samemu zaveru - nejednoznacny je uplne vsechno :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pon 27.3.2006, 12:57

Nechcete dát pokoj,vyjmenujte mi případy,kdy se někdo bránil legálně drženou zbraní a někoho smáznul,zkoumaly mu benga jakou municí to bylo?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 13:10

Zakon o zbranich a strelivu:
§ 4
Zbraně kategorie A
Zbraněmi kategorie A jsou

b) střelivo
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení

www.cuzzs.cz:
Rejstřík rozhodnutí kategorizace
Střelivo
- 9 mm Luger se střelou CEPP SUPER
- LAPUA Finsko
- 92-01476-03
- 25.6.2003
- pro zbraně B a C
-------------------------------------------------------------------------------
Co z toho plyne?
Pokud by Lapua cepp super byla dle zakona "střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku", nemohl by byt nalez CUZZS takovy jaky je, jinymi slovy, proto, ze nalez CUZZS je takovy, jaky je, znamena to 2 veci:
a) Lapua cepp super neni strelivo kategorie zbrani A (tudiz> )
b) Lapua cepp super neni strelivo se strelou urcenou ke zvyseni raniveho ucinku

A to, ze si policajt na ulici (pripadne i balistik) v kanclu mysli neco jinyho je opravdu jen a jen jeho problem. Tady mate pojistko mezi nevyssim ranivym efektem, dovolenym vyrobnim provedenim a rozhodnutim CUZZS.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 13:14

Salamoun píše:Nechcete dát pokoj,vyjmenujte mi případy,kdy se někdo bránil legálně drženou zbraní a někoho smáznul,zkoumaly mu benga jakou municí to bylo?
Vsechno je jednou poprvy :-) Napadne me znudenej miliardarskej synek, ja ho smaznu a pravnici jeho papinka se budou snazit me rozsmelcovat uplne na vsem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pon 27.3.2006, 13:24

V krajní nouzi se můžeš bránit s tarasnicí,jdu ze střelnice,kde jsem požíval ranivé střely,abych lépe porazil terče a měl v nich větší díry,nezbeda mě napadl a v krajní nouzi jsem ho smáznul,kdo Ti dokáže,že jsi měl šuplík v bouchačce,jsi přece špičkový střelec LOS,naládovat bouchačku je dílem okamžiku...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 13:30

No jo, ale pred soudem se skutecne bude mnohem lip obhajovat, ze jsem po nem nestrilel s umyslem ho zabit (to bych pak byl souzen pro zabiti, mozna i pro vrazdu), kdyz budu moct jasne prokazat, ze u sebe nenosim naboje, ktere jsou v podstate urcene k tomu, aby zvysovaly sanci zabiti toho, proti komu se branim.
Ze ve finale jde o ty naboje az asi na 5. miste, ze je mnohem podstatnejsi kolik a kam jich nasazim, to uz je vec jina :-) Se strelivem, ktery muze byt prohlaseno, ze ma "vyssi ranivy ucinek" muze vzdycky nekdo u soudu prohlasit, ze jsem ho nosil proto, abych pri obrane ublizil vic, nez je nutne a ten chudak utocnik na to doplatil (ja vim, kdo tohle rekne, zaslouzil by taky za usi, ale stat se to proste muze).
Kdyz vemu ten konkretni pripad, to se moc hezky muze otocit proti tobe...
Z jake strelnice? Tak se tam podivame... Jo vy tu nejste napsany, ze byste tu ten den byl... Panove, videl jste tu nekdo tohohle pana v ten a ten den? Nevideli? Jo vy nam teda pane lzete, vy jste na zadne strelnici nebyl... Hmmm... A ty naboje... Ukazte nam, jak vas napadl? Jo takhle? A ukazte, jak jste ladoval? Jo 3 naboje... A on k vam nebezel, aby vam v tom zabranil? Ani na vas neutocil? Ani neutekl? To vam ale, pane, soudce neuveri, tak jak to teda bylo?... > no, takhle nejak by asi probihalo vysetrovani... Nicmene - optam se kapitana z vysetrovacky z Prahy 6, to bude asi nejlepsi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

střelivo do G 17 poradítemi, prosím

Příspěvek od vito » pon 27.3.2006, 14:14

To je furt kolem dokola. Pořád stejná diskuze na tomhle foru, na gunshopu, na střelectví.cz. Pořád stejné argumenty a protiargumenty. Jeden říká svůj názor, druhý má jiný. Nechme toho, dokud nebude jasno v zákoně a do té doby - ať si každý v zásobníku nosí co chce a co považuje za správné. Howgh.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 14:18

Souhlasim s nazorem, necht si kazdy nosi co uzna za vhodne.
Nicmene si myslim, ze jsem tim prispevkem (asi o 4 vys) nasel jednu dulezitou souvislost (mezi vyssim ranivym ucinkem, dovolenym vyrobnim provedenim a vyjadrenim CUZZS) - a to, ze Lapua Cepp super neni strelivo s vyssim ranivym ucinkem, tudiz jej lze jednoznacne pouzit jako strelivo pro sebeobranu :-) Udelejte mi nekdo radost a uznejte to :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

střelivo do G 17 - poradíte mi, prosím?

Příspěvek od vito » pon 27.3.2006, 15:59

pro cmk: i když bych ti nechtěl udělat radost, ano, já to už jakou dobu tvrdím na všech možných forech, že LCS je střelivo dovolené pro osobní obranu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 16:28

Oooh, dekuji. O to vic, zes nechtel me to uznani potesi :-)
Ja vsude vzdycky rikal, ze LCS ma alespon "nejakou" oporu, rsp.: "nejakej glejt", i kdyz jsem si myslel ze to s vyssim ranivym ucinkem nesouvisi... A nakonec ejhle - ono v tomto pripade souvisi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 27.3.2006, 16:48

nechci te zklamat, ale to ze si to tak vykladas ty, jeste neznamena, ze si to tak bude vykladat i soudce, ostatne ani ti frajeri jak jsi jim psal na zkusebnu, ti tohle nebyli schopni rict ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 16:55

Jenze tady uz prave nejde o vyklad.
O vyklad jde pouze tam, kde neco neni receno jasne, coz jsme si do ted mysleli (spojitost dovoleneho vyrobniho provedeni a vyssiho raniveho ucinku nam unikala).
Nicmene ta spojitost byla prave objevena. Strelivo s vyssim ranivym ucinkem nemuze CUZZS zaradit jinam, nez do kategorie A a pac je LCS zarazena do kategorie B a C, nejedna se o strelivo VRU (s vyssim ranivym ucinkem) :-) To uz doufam neni o vykladu, ale o faktech.
O vykladu je to hold ted uz jen u EFMJ :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pon 27.3.2006, 20:24

cmk - Nebyl bych tak unáhleně nadšenej z nalezení "souvislosti". Nikde není specifikováno(aspoň já to nikde nenašel), co je to zvýšený ranivý účinek, tak nevím jak by ho mohl CUZZS brát v potaz a dále by bylo potřeba zjistit metodiku, podle které se střelivo zařazuje do povoleného - nepovoleného výrobního provedení - jestli se tam vůbec nějakej zvýšenej ranivej účinek bere v úvahu a není to jenom nějaká víceméně technická norma specifikující v jakém provedení je ten náboj povoleno vyrábět.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

G17

Příspěvky: 12

Registrován: stř 22.3.2006, 17:12

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od G17 » pon 27.3.2006, 22:20

cmk píše:Zakon o zbranich a strelivu:
§ 4
Zbraně kategorie A
Zbraněmi kategorie A jsou

b) střelivo
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení

www.cuzzs.cz:
Rejstřík rozhodnutí kategorizace
Střelivo
- 9 mm Luger se střelou CEPP SUPER
- LAPUA Finsko
- 92-01476-03
- 25.6.2003
- pro zbraně B a C
-------------------------------------------------------------------------------
Co z toho plyne?
Pokud by Lapua cepp super byla dle zakona "střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku", nemohl by byt nalez CUZZS takovy jaky je, jinymi slovy, proto, ze nalez CUZZS je takovy, jaky je, znamena to 2 veci:
a) Lapua cepp super neni strelivo kategorie zbrani A (tudiz> )
b) Lapua cepp super neni strelivo se strelou urcenou ke zvyseni raniveho ucinku

A to, ze si policajt na ulici (pripadne i balistik) v kanclu mysli neco jinyho je opravdu jen a jen jeho problem. Tady mate pojistko mezi nevyssim ranivym efektem, dovolenym vyrobnim provedenim a rozhodnutim CUZZS.
--------------------------------------------------------------------------------------Taky bych dal ,cmk, za pravdu.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Střelivo do G 17 - poradíte mi, prosím?

Příspěvek od vito » úte 28.3.2006, 7:40

Pro cmk: Mluvíš rozumně. Rozhodně rozumně podle podkladů, které máme v současné době k dispozici.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 28.3.2006, 7:44

Pekna debata, jen co je pravda. Libi se me, jak se tady kazdej dohaduje a stejne vsichni mame "svoji" hlavu, kterou potom neseme na pripadny spalek. A to, jake strelivo kdo pouzil bude naprosto sekundarni, ne-li tercialni problem, ktery je stejne v kazdem pripade pouze prestupek na useku zbrani a streliva. A pokud je mi znamo, tak v ramci jednoho projednavani se muze resit vzdy vyssi prestupek, ci trestny cin - coz je v tomto pripade nutna obrana.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 28.3.2006, 8:05

freak píše:cmk - Nebyl bych tak unáhleně nadšenej z nalezení "souvislosti". Nikde není specifikováno(aspoň já to nikde nenašel), co je to zvýšený ranivý účinek
To je sice pravda, ale je definovano, ze kdyz strela tento ucinek ma, nesmi byt jine kategorie, nez A a to neni, takze ho nema :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz