Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 51

Registrován: stř 28.2.2007, 10:19

Zbraň: ALFA

Bydliště: Praha

Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od rob3rt » stř 09.2.2011, 19:24

Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem v pražských Nuslích
Pražská policie odpoledne vyjížděla k muži, který ohrožoval obyvatele domu v Nuslích. Hrozil jim zbraní i podpálením budovy. Po příjezdu hlídky se zabarikádoval v bytě ve čtvrtém patře. Sám ale po chvíli otevřel a s namířenou pistolí vyrazil proti policistům. Ti ho střelili do hrudníku.

"Když se muž zabarikádoval, přivolala hlídka zásahovou jednotku. Na místo vyjel i vyjednavač. Ještě než dorazil, muž odemknul a ozbrojený vyšel ven. Policisté ho při zásahu zranili v oblasti hrudníku," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Lidé z domu v Oldřichově ulici přivolali policii přibližně v 16:30. Po zásahu policie převzala zraněného 27letého muže záchranka. Přes jejich snahu ale podlehl svým zraněním.

Proč mladík vyhrožoval lidem v domě a další okolnosti případu, policie vyšetřuje.


http://praha.idnes.cz/prazska-policie-z ... zpravy_cen
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od admix » stř 09.2.2011, 20:01

Ze by suicide by cop?
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: stř 19.1.2011, 16:03

Zbraň: G21

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od jtoxx » stř 09.2.2011, 20:04

Dobra prace...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od kuba » stř 09.2.2011, 21:20

chudaci policisti, tolik papirovani, tolik inspekci a tolik bezesnych noci..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od cmk » čtv 10.2.2011, 0:50

jtoxx > co je na tom good?

Zivot jednoho u nadobro v haji. Ten manik musel mit mamtu, tatu, brachu, mladou, ...
Zivot policajtu, co strileli poznamenanej. Tedka inspekce, pak uz vzdycky pocit "ja ho zhasnul".

Nerikam, ze meli na vyber. Asi nemeli a preju jim, aby se to rychle prohnalo a zapomnelo se, ale GOOD na tom neni nic z niciho pohledu (snad jedine to, ze to neodnesl zadnej nevinej).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: stř 19.1.2011, 16:03

Zbraň: G21

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od jtoxx » čtv 10.2.2011, 6:49

Nerekl jsem ze je to dobre. Ale ze je to dobra prace. Ty kluci co stali na chodbe mohli dopadnout jako nekolik lidi ktere ma na svedomi byvalej celnik Postl. Vycitky kvuli nekomu kdo vytahne na policajta pistoli si myslim ze mit nikdo nebude.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od JK-stengan » čtv 10.2.2011, 9:52

naprosto profesionální zákrok ze strany policie.

policistu, který pováděl zákrok proti nebezpečnému nelegálně ozbrojenému pachateli střelnou zbraní znám a mnozí zvás ho viděli na LOSu a když on použil služební střelnou zbraň k odvrácení nebezpečí ohrožení života a zdraví, tak vědel že jiná sebenenší šance na jakoukoliv jinou domluvu není.

a po stránce osobní tenhle klučina se stím vyrovná páč je to naprostý profesionál nejen jako policista, ale i jako velitel dobrovolných hasičů.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od Nikdo » čtv 10.2.2011, 10:26

Jestli někdo vyhrožuje sousedům bezdůvodně zbraní, a pak se zbraní vystartuje na policajty, tak jeho smrt je IMHO nejlepším možným koncem této situace. Honzou zmíněné průvodní jevy, vyšetřování, poznamenané životy policisty, svědků, rodiny zemřelého apod., jsou pochopitelné, lidské a smutné. Ale takový je život, a na principu by to nemělo nic měnit.

Kdyby to nezmáčk, co by se stalo? Byl by zraněn on nebo někdo z kolegů, magor by dostal papíry na hlavu, ambulatní léčbu, pak by si sehnal jinej kvér a šel by se sousedům pomstít, že na něj zavolali policajty. Takže, jestli to zmíněný policista-střelec čte, nebo jestli mu to můžete někdo vyřídit, tak udělal správnou věc. Hlavně ať si nenechá pokryteckým okolím vnutit nějaké pochybnosti nebo dokonce pocit viny :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od panvrabec » čtv 10.2.2011, 10:46

A tak to ma byt, žadny sraní. Nevím, proč by měl mít policajt pocit viny, osobně bych se cítil opačně, spíš s dobrým pocitem, že jsem někomu, nebo možná několika lidem a kolegům zachránit život. Koněčne profi zásah :).
cmk: Ber to z té lepší strany, teď za toho parchanta nebudeš platit pokojíček, to je jedna věc a druhá je, že se nikomu nemůže pomstít.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od john.hawk » čtv 10.2.2011, 12:57

určitě dobrá práce, holt pašík to mohl vyřešit jinak.. ale jeho rozhodnutí ho stálo život..
taky se mi nelíbí že někteří choří jedinci podsouvají zakročujícím policistům nedostatek výcviku a trpělivosti a empatie.. na střelnou zbraň se vždy střílí stejně jako na nůž, řvát na někoho kdo má zbraň v ruce aby ji odhodil tak na to musí být 1) čas
2) okolnosti
..kdyby to chtěl odhodit, tak už vyšel ven z prázdnýma rukama nebo by si lehl na zem..
cheap Justice...alespoň jsme ušetřili..
Mrzí mně to martyrium kolem střelby, výslechy, výslechy, rekonstrukce, výslechy, znalečáky, odebrání ZP atd.. dost na hovno..co bych si přál je zjednodušení a zrychlení procesu prověření u IMV. dva měsíce by jim mohli stačit.. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od cmk » čtv 10.2.2011, 14:27

Kdyz jsem rikal, ze to neni "Good job" udelal jsem asi chybu. Mel jsem si uvedomit, ze vse je zcela zasadne pochopeno vzdy spatne a to i pres naznaceni, jak to clovek myslel.

Takze...

a) vubec nenapadam to, ze (dle dosud dostupnych informaci !!!) ten manik byl zastrelen opravnene. Take si myslim, ze nebyla jina sance.

b) nikdy jsem nerekl, ze by z toho strilejici policista mel mit vycitky svedomi nebo pocit viny. NEMEL, delal co mohl, slo mu o kejhak, tak strilel. Jen i ten policista je jen clovek a 100x muze bejt profesional. Prijemnej pocit z toho urcite nema a ja mu preju, at to brzy prejde a je v pohode.

c) ten clovek byl bud parchant nebo udelal parchanti chybu, ta ho opravnene stala kejhak a lituju pozustaly, ze ac pravem, jsou pozustaly.

Snad uz je to ted uplne jednoznacny, jak jsem to myslel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od Nikdo » čtv 10.2.2011, 14:48

Tož to jo, takhle souhlasím. Stává se tu z toho trochu filozofickej kroužek :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od panvrabec » čtv 10.2.2011, 15:12

Podle serveru novinky.cz to byl narkoman, který měl již dříve pestrou minulost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od JK-stengan » čtv 10.2.2011, 16:07

john.hawk:

jediné plus to má, že ti ZP jako policistovi neseberou pokud se ti neprokáže vina.

CMK:
neboj já to pochopil dobře jak jsi to myslel.



dle inspekce MV to byl oprávněný zákrok dle prvotních informací další ukáže až konečné vyhodnocení všech dostupných informací.


na LTV 158 přišlel telefonát od občanů z baráku, že je tam ohrožuje magor ze střelnou zbraní a vyhrožuje postřílením a vypálením celého baráku:

dle všeho první na místě byla hlídka PMJ, která prováděla evakuaci a čekala na vyjednávače a zásahovku. při evakuaci lidí v baráku proti hlídce vyběhl ozbrojený muž a ohrožoval nejen policisty, ale především lidi, kteří byli v tu dobu evakuováni.

co bylo dál či nebylo bohužel ví jen pár lidí a nikdo není oprávněn cokoliv zdělovat.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 10.2.2011, 18:29

Sluchátka sice neměl,ale pistoli ano!I "magor"musí vědět,že na policisty se s kvérem nechodí:Kdo s čím zachází,stím se i schází!Inspekce má šanci to "odklepnout"jako OK.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od cmk » čtv 10.2.2011, 18:51

KAZDEJ musi vedet, ze na NIKOHO se s kverem NECHODI (ve smyslu neutoci).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od Albert » pát 11.2.2011, 12:24

Článek mého oblíbeného blogera:
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... a-byt.html

Myslím že je to napsáno velmi dobře a lze jen souhlasit s názorem pana Matějky.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od john.hawk » pát 11.2.2011, 12:32

myslel jsem že mu ZP odejmou až do skončení vyšetřování..alespoň takto to bylo u mne.. pak mi ho vrátili a ještě mi OKTE SJMK dluží 8 kč za dva náboje..kůli zkoušce.. :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49

Registrován: čtv 18.2.2010, 16:33

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od Dastr » ned 06.3.2011, 14:40

[quote="cmk"]jtoxx > co je na tom good?

Zivot jednoho u nadobro v haji. Ten manik musel mit mamtu, tatu, brachu, mladou, ...



CMK: hele ja z pohledu policisty, slouziciho u PMJ Praha to beru tak, ze to byl vyfetovanej magor, ktery maval postoli na chodbe domu, ktery byl plny lidi..take je mi lito jeho blizkych, ze ho ztratili, ale jeho teda urcite ne!!!
Tap - Rack - Bang

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pražská policie zastřelila muže, který vyhrožoval lidem

Příspěvek od cmk » pon 07.3.2011, 10:18

Dastr> ja uz to tu asi 2x vysvetloval. To, ze byl zastaven bylo asi jedine rozumne reseni toho celeho, co tam vzniklo.
Nemam ani Ň proti tem policistum, co tam zakrocovali a strileli a odvedli svoji praci tak, jak meli.

Ja jen jrikam, ze nerozumim tomu, proc nekdo rika, ze je to "dobre".
Nikdy neni "dobre" kdyz se strili a nekdo zarve. I kdyz je to opravnene a spravne.

Tezko se takhle pres net popisuje, jak ja osobne vnimam rozdil mezi "spravne"a "dobre". Ale tenhle pripad je toho ukazkou.

Kdyby se neco podobneho stalo me v civilu a dejme tomu, ze bych sel pred soud a mel se k tomu vyjadrit, tak bych za sebe rekl: "nejsem rad, ze k tomu doslo a neni to dobre, ale reagoval jsem jedinym spravnym moznym zpusobem, protoze jinak bych tu dneska nestal".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz