Psychotesty? A pro koho?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od jip » čtv 02.9.2010, 12:35

Tak si tak v klidu (místo oběda) pročítám nejnovější novinku na LEXu - Pár postřehů k masakru v Bratislavě.
...tam jsem se (mimo jiné) dozvěděl o existenci Slovenkého LEXu (Legis Telum - Združenie vlastníkov strelných zbraní)
Ale hlavně mě tam šokoval následující odstavec z úvodní stránky:
Napriek tomu, že sa v minulosti psychotesty pre držieľov ZP neosvedčili, ich opätovné zavedenie môže napomôcť eliminovať spomedzi vlastníkov strelných zbraní psychicky nevyrovnaných jedincov. Zavedenie opakovaného testovania bude vyžadovať skutočne prepracovaný návrh, aby vykonateľnosť mala význam a nestala sa opäť len obštrukciou. I keď navrhovaným opatreniam predchádzajú tragické udalosti, nie je dôvod aby na zlyhanie jednotlivca doplatili desaťtisíce občanov.
Nevím, jestli jsem to jen špatně nepochopil (v což se skrytu duše doufám), ale teď to chápu tak, že slovenský LEX "kapituloval" a přímo na Main Page schvaluje nesmyslné psychotesty (navíc i opakované)!! Umím jen špatně slovensky nebo je to tak?
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od Steiner » čtv 02.9.2010, 12:41

Legis Telum existuje pár dní a nemají žádné zkušenosti jaké za několik let existence nasbíral náš LEX. Takže zvážili situaci ... zákaz samonabíjecích zbraní je pro ně mnohem horší zlo než povolení psychotestů ... takže jdou cestou menšího zla. Že je to cesta do pekel je nám v ČR jasné, jenže na východ od nás to zatím nepochopili.

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od jip » čtv 02.9.2010, 13:22

2Steiner: S délkou jejich historie máš pravdu (Pokud jsem se dočetl správně tak fungují teprve od listopadu minulého roku.)
To je však nesmí omlouvat od zaujetí nesprávného stanoviska právě k klíčové oblasti a schvalování hloupých názorů!
Organizace (byť malá a mladá), která se zavazuje bránit zájmy střelců a zároveň otevřeně souhlasí se zaváděním další nesmyslné byrokracie (Ničím jiným psychotesty nejsou - Debily odfiltruje nutnost naučit se Zákon o zbraních (tedy pár formulací vztahující se stejně k tomu o co usilují a ve vlastním zájmu vědět alespoň tento nutný základ).


Jestli to (s požehnáním sdružení!!) zavedou na Slovensku, tak budou mít zastánci psychotestů u nás jen další eso v rukávu: "Na Slovensku to taky zavedli, tak co".
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od Black_Onyx » čtv 02.9.2010, 19:33

Naučit se zákon musí odfiltrovat dost lidí. Byl jsem svědkem toho, že se to chlápek učil měsíc a vůbec netušil která bije. Když to porovnám se svými 2 večery :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od cmk » čtv 02.9.2010, 23:17

Ja se ucil poctive skoro 4 dny. Je fakt, ze byla velka vyjimka, kdyz jse pak test delal dele nez 5 minut a za mene, nez plny pocet.
Priznam se - dneska z fleku bych mel asi problem to zase udelat.
Na druhou stranu - ty prakticke veci zakona, se kterymi realne strelec prijde do styku dam snad i o pulnoci po 10 pivech.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 33

Registrován: stř 23.6.2010, 22:02

Zbraň: Glock 19 IV gen

Bydliště: Praha

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od Jirkil » pát 03.9.2010, 20:27

To já se to učil taky pár dní ale jen po chvilkách, když jsem měl zrovna náladu a čas. No a koupil jsem si nějakej prográmek do pc kde byly testy a ty jsem si dával dokolečka až jsem to měl v hlavě.
Jirkil

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od Adam » stř 16.2.2011, 21:01

Koukám že tohle téma nějak "utichlo" :) Jak daleko to vůbec John dotáhl? Jediné co se zatím stalo je to že ve zprávách na TV Nova proběhla tato reportáž: http://www.youtube.com/watch?v=8st1X0UOdww načež bylo založeno toto vlákno, potom se o tom přestalo mluvit nadobro. Přitom v tom videu se říká že ty psychotesty měly být již od ledna. Takže mě napadá myšlenka: není možná že se na to John prostě vysral a rozmyslel si to? A nebo na to ještě v záplavě všech těch možných reforem atd. nebyl čas?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od cmk » stř 16.2.2011, 23:04

Pro Johna neni priorita, aby realne psychotesty byly, pro Johna je priorita rict nahlas, ze chce aby byli, protoze vetsinove stado to rado slysi a mohlo by ho i priste volit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od HV » čtv 17.2.2011, 15:35

Johna odvolají dřív než něco podělá
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od cmk » čtv 17.2.2011, 15:44

Bacha, je to predseda vladni strany s.r.o., za nedodrzeni dohod by koalice tvrde platila.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Psychotesty? A pro koho?

Příspěvek od HV » čtv 17.2.2011, 15:46

:) doktoři taky dosáhli svého, pokud se hasiči s policisty spojí a půjdou proti němu, žádná dohoda ho nezachrání
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz