Sčítání lidu


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od provarenec » ned 06.3.2011, 9:24

Já na ně taky seru. 10K jsem odepsal už minule a pokuta žádná. Takže jdeme do druhého kola :D

Nejlíp to asi vystihuje kolega Frenky: "Nasrat"
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Shi » pon 07.3.2011, 22:37

Andy_cz píše:Pánové :-).
Jde vidět, že máte poněkud omezený přehled o tom, na co všechno se ty údaje používají...
Dovolím si zde podat malý výklad od lidí, kteří se tím méně (já, student geografie), či více (má přítelkyně, studentka demografie) zabývají... Doufám, že díky tomu pochopíte, že ne vždy je dobré "čůrat proti větru" a že ono sčítání lidu k něčemu je :-).

Cituji přítelkyni: (omluvte sem tam menší rýpání, ale trošku jí ten článek pana Matějky namíchl :-D)
Mě zase namíchla naivita tvojí slečny. Na neposkvrněné početí panny Marie tvoje přítelkyně taky věří ? Nic proti slečně, ale mám pocit že asi skočí na kdejakou blbost, která se jí nakecá.
Sčítání probíhá jednou za deset let, ale většina věcí o kterých píše je známa se vzorkovací periodou jeden rok. Tedy data jsou k dispozici z centrálních registrů a sčítání k nim netřeba. A jak je momentálně vidět na totálně bezkoncepčím resortu školství, tak ikdyž data jsou k dispozici, tak se k ničemu nevyužívají.
Děti nebyly, zrušily se školky. Nové školky se zřizují až když je jich akutní nedostatek. Přitom velikost populačního ročníku je přesně známa. Teď se chystá slučování středních škol. Za pár let jich zase bude nedostatek a všichni budou hrozně překvapení. Přitom já sám mám z ČSU graf počtu narozených dětí po jednotlivých letech za posledních dvacet let.

Plánování ve zdravotnictví bude podobně kvalifikované jako ve školství. Na pohotovosti je to bezplatné, ale můžeš tam exnout pro nezájem personálu. Na veterinární pohotovosti platíš na ruku a péče je tam prvotřídní. Dělal někdo sčítání domácích mazlíčku ? Asi ne. Sčítáním to tedy nebude. Můj závěr: Po té co jsem s otcem jel na pohotovost a za dva dny jel na pohotovost se psem: Otce příště vezu na veterinu, dostane se mu tam lepší a rychlejší akutní péče.

To, co tvoje přítekyně uvedla, je hezky znějící teorie. Realita bude o dost jinde. Tvoje přítelkyně by neměla věřit všemu, co jí ve škole nakecejí a měla by víc používat to co má na krku. Je otřesné jak lidé bez přemýšlení věří čemukoliv, co jim sdělí "autorita".

A k tomu že si máme něco nastudovat, víš, někteří z nás to už udělal. Věř tomu, že kvalifikaci mám opravdu dost slušnou a co se týče představy o dělání vědy, tak i nějaké ty zahraniční citace se u mě najdou, takže asi zcela bezcenné ty moje výstupy taky nebyly.

Jestli slečna studuje společenské vědy, tak doporučuji ke studiu o vývoji společnosti tuto knihu: Ross, J.: Unintended Consequences.
http://en.wikipedia.org/wiki/Unintended ... es_(novel)
Je to sice novela, ale vystavěná na skutečných historických událostech a je to nářez. Dá se sehnat v elektronické podobě z neoficiálních zdrojů.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Shi » pon 07.3.2011, 23:20

Andy_cz píše:Mě jako kartografa by jste zase připravili o data k tvorbě. Nemohl bych se podílet na výzkumech dojezdnosti, hustoty zalidnění, plánování ...

Jen pro ilustraci - obce dostávají peníze podle počtu obyvatel. Takže minimálně na úroveň obcí se dost přesně ví, kolik lidí kde bydlí. A jdeme dál. Byl jsi volit ? Seznamy voličů jsi viděl ? Ono se, kdo kde bydlí, ví dokonce po ulicích. A ty drobné odchylky, které v těchto datech jsou, jsou z hlediska plánování čehokoliv, (kromě etnických nebo jiných čistek) zcela nevýznamné.

A dále - hustota dopravy se skutečně nezjišťuje sčítáním lidí. To takhle najatí brigádníci sedí u křižovatek a počítají auta, atd.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od cmk » úte 08.3.2011, 10:13

Ktere udaje MVCR nema? Ty, do kterych statu vubec nic neni :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Shi » úte 08.3.2011, 15:48

Andy: Kdyby ti to nestačilo, tak tady máš taky dobrou zkušenost:

"Když slyším o výkazech pro ČSÚ, tak mi kape krev z očí. Zaměstnával jsem léta chlapíka s VŠ vzděláním, tuším asi za 35 - 40k hrubého, zejména pro kontakt se zmrdy ze státní správy, protože jsem na to jednak neměl čas, druhak jsem na to neměl žaludek. Nezanedbatelnou součástí jeho práce bylo pravidelné vyplňování formulářů ČSÚ. Šlo zhusta o naprosté píčoviny. Jednou mě napadlo, že když už to léta platím, mohl bych to nějak zfruktifikovat a oslovil jsem ČSÚ se žádostí o poskytnutí velmi rámcových údajů, např. kolik konkrétního zboží se v určitém roce prodalo na tuzemském trhu a kolik do zahraničí, abych zjistil, jaký je náš podíl na trhu. V podstatě šlo o tu nejjednodušší informaci, kterou jsem po nich mohl chtít.
Odpověděli mi, že taková data nemají k disposici. Opáčil jsem, že je mít musí, protože jim je my i ostatní firmy z oboru pravidelně zasíláme, což nás mimochodem stojí krvavý peníz. Odpověď zněla "to je možné, ale my to nezpracováváme". Jinými slovy: "na nějaká data vám sere pes, smyslem těch hromad papíru je vytvořit u vás zákonem vynucené pracovní místo." Od té doby jsem na ČSÚ trochu alergický."

Zdroj:http://www.dfens-cz.com/komentare.php?a ... #kom333167
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od admix » úte 08.3.2011, 15:51

Ano, velmi podobnou referenci mam na CSU ze dvou na sobe nezavislych zdroju. Velmi uzitecny urad :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49

Registrován: čtv 18.2.2010, 16:33

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Dastr » stř 09.3.2011, 10:02

Ja tohle vynakladani X milionu do scitani lidu bytu a domu nechapu. Copak neexistuje centralni evidence obyvatel, ze ktere se to da vytahnout? Stejne tak Katastralni urad, ktery eviduje byty, domy a jejich vlastniky...nebo snad ne? tohle je pouze muj nazor...myslim, ze z velke casti by se ty informlace dali vytahnout odtud...
Tap - Rack - Bang
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od S474N » stř 09.3.2011, 10:10

Dastr: samozrejme, ze to existuje. Ale kdyz parazitujes na rozpoctu, tak se slusi alespon jednou za 10 let vykazat nejakou cinnost. *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49

Registrován: čtv 18.2.2010, 16:33

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Dastr » stř 09.3.2011, 10:38

aháá tak uz je mi to jasny..to by me nenapadlo :D v tom priprade je vse "v poradku" :D ...jak je ten vtip...zed pro stat za 2 miliony 150 tisic...mega pro me, mega pro tebe a za 150 to udela UKčko..
Tap - Rack - Bang
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Jasik » stř 09.3.2011, 19:14

Pánové, je to dobrý, nemusíme nic bojkotovat, sčítací komisaři to bojkotují sami :-)
K nám měl přijít dneska mezi 17. a 19. hodinou. Manželka byla doma, já přijel po šesté, čekáme a nic. A ve schránce taky žádný lístek s novým termínem.
Takže pokud přijde, z důvodu nedodržení stanovených podmínek pro úspěšné sečtení ze strany sčítacího komisaře se s ním slušně rozloučím.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Jasik » stř 09.3.2011, 19:58

Tak došel.. v 19:25.. Manželka řekla, že mám být slušný a neposlat ho do pr.. Takovej uhoněnej mlaďas to byl. Sem mu řekl, že nějak nestíhá a on že prý toho má moc a že se omlouvá.. Pak se zděsil, když sem řekl, že tu nemáme trvalé bydliště a že bude muset vyplňovat x papírů.. Tak jsem ho uklidnil, že to vyplním přes net.. Dal mi papíry a šel..
Mezi dveřma jsem mu ještě řekl, že si myslím, že to je stejně na hovno a kdybych měl zbytečný prachy a čas na dohadovní s úřadama, že bych se na to vykašlal. A on, že prý rozhodně nejsem sám a ani v menšině...

Příspěvky: 6

Registrován: pon 10.3.2008, 7:47

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Marek Z » čtv 10.3.2011, 16:55

G19;Ruger GP100; STI Trojan .45
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49

Registrován: čtv 18.2.2010, 16:33

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Dastr » čtv 10.3.2011, 17:13

ten Rómský jazyk mě baví :D
Tap - Rack - Bang
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Albert » čtv 10.3.2011, 20:33

Zajímaví článek jako celek:
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... ovani.html

Ale DOPORUČUJI :!: Přečíst pozorně poslední odstavec 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od panvrabec » čtv 10.3.2011, 21:25

Aha, myslel jsem si, že se to vyplní a odevzdá rovnou. No mohlo mi to dojít, když je tam tolik údajů. Tak mě trkni, to jako mám ty papíry hodit do vincku ? Já myslím, že bude lepší je vůbec nepřebrat (nejsem doma).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od S474N » pát 11.3.2011, 11:13

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od S474N » úte 15.3.2011, 8:49

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od FRENKY » úte 15.3.2011, 9:05

Tak v sobotu u mě byli. Taková mladá slečna. Až mi jí bylo líto.
Mezi dveřmi jsem ji slušně a klidně oznámil, že si formuláře odmítám převzít, na odpověď jsem nečekal a zavřel dveře.
Hotovo. Níc víc se nedělo.
Rozhodl jsem se nešvejkovat a postavit se k tomu čelem.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od cmk » úte 15.3.2011, 11:45

Nevite nekdo jak to vubec je s mistem vyplneni?

Ja mam trvale bydliste na severu cech, realne bydlim v Praze se zenou a ditetem. Oni oba maji trvale bydliste na tom miste v Praze, kde bydlime.

Kde si ja (nebo nekdo za me - viz za chvili) mame udajne prevzit scitaci archy?

A ted k tomu prevzeti.
Jak zene tak mame jsem dal jednoznacnou instrukci: "ja to nechci, ja to vyplnovat nebudu, za me to neprebirejte".
No hadejte, jak to dopadlo. U obou lautr stejne. Obe to prevzaly, ze prej "to jinak neslo".
Takze ja, naprostej odmitac scitani ted mam prevzatej (nastesti ne mnou) scitaci arch na 2 mistech. Takze patrne budu dopocten 2x coz mi taky nevadi - kazda odchylka ve scitani me tesi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Starosta » úte 15.3.2011, 14:07

cmk: Stačí to odeslat zpátky poštou z běžné schránky. Když se to ztratí, svou povinnost jsi splnil a je to problém pošty.
Já to budu řešit zrovna tak, pokud dojde nějakým způsobem k převzetí mých archů.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz