Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od Slim » ned 13.3.2011, 23:42

Zeptám se spíš pro pobavení, praktický význam to asi nemá... :-) Ale tuší někdo z vás, jaký minimální počet součástek musí v géčku být, aby vystřelil ránu (dvě, tři...)? Bez pojistky zápalníku se střílet dá, záchyt závěru by měl taky jít oddělat, když tam nedám záchyt hlavně, tak mi asi po poslední ráně upadne závěr, ale střílet by to pořád mělo. Pružina spouště tam taky nemusí být, jestli si to dobře pamatuju... Co dál? :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od FRENKY » pon 14.3.2011, 6:28

Odstraněnou blokaci a také pružinu spouště jsem zkoušel. Funguje to opravdu spolehlivě (bez spoušťové pružiny je ale třeba mít "grif" při prvním natažení).
První ránu vystřelíš určitě i bez vytahovače a jeho příslušenství (plunžr, pružina..)
Na svým "terčovým" glocku jsem odvrtal i pojistku spouště (beztak kvůli silné spoušťové pružině už nejistila)
Zadní čep kontejneru spouště a "vrchní" čep na zámkovém bloku by šel bez většího vlivu na funkci asi taky odebrat.
Možná i čep souště by šel. Nebylo by to bůhvíjak pohodlné střílení, ale první rána by možná odpálit šla.
S tím zachytem hlavně (zámek závěru) si ale nejsem jistý.

No když to vemu do extrému, tak na jednu ránu ani nepotřebuješ rám :)) Stačí ti složený závěr bez blokace. Jenom natáhneš za ozub úderník a .... :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od admix » pon 14.3.2011, 7:16

Na jednu ranu nepotrebujes ani zaver, staci soupnout naboj do komory, upnout do sveraku a odpalit zapalku kladivem ... funguje to ovsem jen se sepsanou zaveti :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od FRENKY » pon 14.3.2011, 7:25

admix: Ale blbě se s tím svěrákem (nedejpože upnutým na ponku) míří :)
Krom toho by to stejně asi nevystřelilo. Jen by zadem vyletěla hilzna a koule by zůstala na začátku vývrtu.

Moje varianta s odpálením jen ze závěru je pohodlnější. Ovšem i tady je závěť nutná :)
Slim píše: ..praktický význam to asi nemá..
Možná až na tu střelbu bez spoušťové pružiny. Ta může prasknout kdykoliv a myslím že je dobré vědět, jak zbraň alespoň spolehlivě natáhnout aby to střílelo.

P.S. Ještě mě tak napadlo..skutečně to bez vytahovače nepojede? Nebude to sice bůhvíjak spolehlivé, ale Newtonův zákon by se měl postarat, aby hilzna vyletěla ven i bez něj.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 14.3.2011, 9:04, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od Slim » pon 14.3.2011, 12:15

Pěkný :-)
K tomu záchytu hlavně - podle mě ničemu vadit nebude, když se oddělá. Závěr se bude zasekávat o hilzny a nepustí ho to dál, ale po vyhození poslední nábojnice už nebude na ničem držet (pokud tam nebude záchyt závěru) a celá hlaveň se závěrem vyjede dopředu jako při rozborce. Nebo taková je alespoň moje teorie... :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od FRENKY » pon 14.3.2011, 12:23

Nemyslim si. Zámek závěru (hlavně) to celé drží pohromadě. Když ho odděláš, žávěr sjede dopředu. I kdyby se třeba zachytil o zásobník, tak určitě ne v te poloze v jaké ma být a náboj neodpálíš.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od Slim » pon 14.3.2011, 12:28

Mno ale i když ten záchyt oddělám, bez promáčknuté spouště závěr nesjede. A když jsme teda u toho - pokud dám (u normálně sestaveného Glocka :-) ) do hlavně cvičný náboj a promáčknu si spoušť, půjde mi sundat závěr nebo ne? To jsem nikdy nezkoušel... :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od cmk » pon 14.3.2011, 12:28

Zeptejte se Certa - nekdy zacatkem roku 2006 na Avimu pri zavodu mu pruzinka ty desticky upadla :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od S474N » pon 14.3.2011, 12:34

Jo jo hosi, presne tak. Jsem dostrilel stage na zavode a potom probihalo ono zname "Prazdnou ukaz.............vidim...........rana jistoty" a jak jsem to odmackl, tak mi "vystrelil" celej zaver dopredu *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Minimální počet součástek pro střelbu z Glocka

Příspěvek od FRENKY » pon 14.3.2011, 12:38

jj tak nějak bych to viděl :)
Slime, závěr nesjede, protože ho přidržuje úderník, zachycený na táhle. Ale jak zmačkneš, tak letí ven (závěr).
Jinak sušilka v komoře nemá na rozborku vliv. Akorat opatrně při rozebírání hlavně od závěru, bo bude zachycená vytahovačem.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz