Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistole


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » čtv 24.3.2011, 22:40

no de vo to,ze na to drzet se vepredu moc nemame..
rikal sem zvazit,zda by to slo a bylo ekonomicke
zavedli se phantomi,naky cz75sou taky,naky glocky...vse slusny zbrane,moderni
mne de jen vo to ze v dnesni dobe muze myt kazdej kdo projevi chut ci zajem balistickou ochranu.s tou si neporadi zadna ze zminovanych zbrani..s tim mneli hlavne neco udelat.
daleko drazsi je nekoho vycvicit ,mneli by si ho o to vice vazit.
je to sice zalozni zbran,ale podle mne by mnela byt i munice na urovni zlikvidovat cloveka a pocitat s tim,ze nejsou jen moderni zbrane ale i moderni ochrana proti nim.v zadnem pripade neni vhodne doufat ze tu ochranu mozna myt protivnik nebude a ze na tu zalozku stejne asi nedojde...a ze bezna munice ho nejspis stejne asi nedostane
v tom pripade mne napada otazka zda to neni zbytecny investovat do pistole ktera je sice kvalitni ale se spatne zvolenym strelivem je k nicemu...
to nak nechapu,to mne vysvetlete tedy

medwed-a nikdo mne nevymluvi ,ze pokud nekdo kdokoliv z nas a plati to vsude si ji nemuze obstarat
myslel sem balistickou ochranu,nechapu fakt jak muze nekdo doufat v ozbrojnem konfliktu ze narazi na silence bez vesty ..ja osobne bych radsi pocital s horsim,mnel bychpak aspon navrch,myslim ze to neni na zavadu
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 28.3.2011, 12:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 93

Registrován: sob 03.4.2010, 7:40

Zbraň: G23

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od MedWed » čtv 24.3.2011, 22:49

rotwajlerdick píše:medwed-a nikdo mne nevymluvi ,ze pokud nekdo kdokoliv z nas a plati to vsude si ji nemuze obstarat
myslel sem balistickou ochranu,nechapu fakt jak muze nekdo doufat v ozbrojnem konfliktu ze narazi na silence bez vesty ..ja osobne bych radsi pocital s horsim,mnel bychpak aspon navrch,myslim ze to neni na zavadu
sorry za citaci ale musim...
uvazujes opravdu nerealne. kdyz to vztahnu ke konfliktu v Afghanu - jestli si myslis, ze kazdej, kdo tam ma kalacha ma i mekkou balistiku, tak jsi proste na omylu. neni to o doufani v to, ze ji nema... to je proste FAKT, tak to prosim prijmi.
kdybys mel pocitat s tim, ze bude mit IIIA mekkou balistiku a v ni tvrdej plat, dal prilbu, tak to abys nebral nic mensiho nez minimi v .308! to je proste totalni utopie.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » čtv 24.3.2011, 22:57

o mne nejde,de o vas,ja bych se s timto vysvetlenim nesmiril,neni to prdel,de vo zivot,ten ti nikdo nevrati.v cechach i ve statech se vestta sezene normalne.nemuzu se zbavit dojmu ze treba v tom afganu to nebude jiny.protoze mne pride sileny doufat ze zrovna ten napravo co se mne snazi zabit nema vestu protoze vim,ze jestli ano,tak sou to nejspis me posledni vteriny.............nic moc fakt se mne to nezda normalni...
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od kuba » čtv 24.3.2011, 23:40

myslis ze nejakej hastros z afgu projizdi ebay a kupuje balistiky? ona i kosa dneska na ty vzdalenosti neni hlavni zbran pro boj.. mas tam .50tky na autech, karl gustavy, falcony, minimicka v 7.62 nato..

ten glock je takova konecna a 9x19 je slusnej kompromis, navic z pistolovejch razi co projede skrz 3A moc neni.. hlavni je aby to fungovalo a to glocky fungujou, vojakum to vyhovuje a jsou radi ze nafasovali glocky, to ze si spousta na misi vozi svoje pouzdra a tak. to je holt ohrana pisnicka.. ovsem tohle si svoje vzit muzes kdezto zbrane nikoliv tak at maj co chtej ne? :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od admix » pát 25.3.2011, 0:06

Hele, proc tady vlastne tak hrotime pistole, kdyz kazdej jednotlivec z jednotky ma u sebe v zasobnikach nekolik stovek naboju do pusky? Pouziti pistole si jako civil predstavuju tak, ze se par metru ode mne objevi padouch, puska udela "cvak" a zrovna mym smerem nemiri nikdo z partaku, takze rychle vytahnu pistoli a vysypu do nej par ran. Mezitim se bud kryju, nebo ho ostatni dorazi puskama.
Jaka je pravdepodobnost, ze se mi posere puska zrovna ve chvili, kdy ji potrebuju na close combat, a jaka je pravdepodobnost, ze zrovna v tu chvili bude mit talibanec IIIA vestu a ustoji 3-5 zasahu do trupu bez ztraty kyticky?
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od kuba » pát 25.3.2011, 10:26

hele s pistoli je to jako se zaloznim padakem.. vlastne to nechces nikdy pouzit ale kdyz uz na to prijde chces mit to nejlepsi.. a cz82 to rozhodne nebyla...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od Starosta » pát 25.3.2011, 13:32

Přesně tak, ta šance na použití záložky je strašně malá, ale každej chce mít tu možnost fungovat, i když má problém se zbraní a není čas to řešit - proto se záložky nosí.

Ale šance, že budeš muset použít záložku a ještě navíc proti vestě, trefíš protivníka zrovna do vesty, on to zrovna ustojí...
To je jako tiket od krachující Sazky. Musela by se sejít strašná spousta náhod a vyvažuje to unifikovaná munice 9X19, atd...

Samozřejmě, když se to po*, tak totálně - ale podle mě je 100x (slovy stokrát) větší pravděpodobnost, že to dostaneš kvůli "spojenecké palbě" (nepřesné letectvo, kolega, nehoda na střelnici, porucha zbraně), než že bys to koupil, protože jsi vysypal několik ran do vesty a vesta se zvedla jako terminátor a ustřelila Ti prdel :D

Nehledě na to, že i když trefíš vestu, je to podobný jako se zásahem - valné procento lidí přestává okamžitě bojovat - syndrom "já to koupil!"...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od haleot » ned 27.3.2011, 9:24

to "rotwajlerdick"
Tak jsem si přečetl nejen tvoje příspěvky a řeknu ti, že je opravdu zbytečnost vést s tebou debatu. Všichni, kteří ti argumentovali, mají pravdu a dle toho, co píší i zkušenosti z misí. Nechápu, proč pořád "meleš" to své, když pořádně o tom nic nevíš. Říkáš tady pořád o náboji 9mm Luger, jak je naprd a jen o něco lepší než 9mm Makarov (event. vz.82 do armádních pistolí vz.82). Víš o tom, že náboj "9 mm Luger" je jiný než "9 mm NATO", který používají koaliční jednotky, včetně nás ? Komerční náboj 9 mm Luger je celoplášťový (FMJ), olověné jádro se střelou o hmotnosti 115 grs a dosahující tlak 34.080 PSI (C.I.P max. 35.000 PSI), kdežto 9 mm NATO je tedy taktéž celoplášťový (FMJ), olověné jádro, ale se střelou 124 grs a tlakem 36.500 PSI, což je na úrovni náboje 9 mm +P, který má tlak 36.000 PSI. Z toho si můžeš vyvodit, že náboj 9 mm NATO, je ještě výkonější než náboj 9 mm +P !!! A další věcí je, že existuje i zakázaná munice dle Ženevské konvence a tu by koaliční jednotky neměli a nesmí používat a do toho patří i různé speciální střely do zbraní (dum-dum, zvyšující ranivý účinek, průbojné...). To, že se k těmto střelám - nábojům dostane druhá strana, je jiná věc. Proto by se taky neměli používat v konfliktech náboje (pistolové - krátké zbraně) s ocelovým jádrem - průbojné, nebo podobné, ale jen s olověným jádrem, takové, které se momentálně používají (např. 9mm NATO)
Co dál říci na téma náboj (ráže) 9 mm? ...nic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 27.3.2011, 11:21

nepochopil si jako vetsina muj nazor.mne to nevadi,kazdy ma svuj ,ma na nej pravo.ty i ja.
mne o zivot nepujde,je mala pravdepodobnost ze se ja v cechach dostanu do konfliktu a jeste s clovekem ve zminovane veste,ty mas sanci vyrazne vyssi.je jen tvuj problem na co spolehas.kyz ti to vyhovuje a nevidim v tom problem.az na to prijdes in memorian bude pozde...
ja si trvam na svem
nova kratka zbran je plus,je moderni,ale ve spojeni se zminovanou munici je to propadak.jo,a ses si jistej ze vy v cs armade pouzivate tuto munici co povidas,ze nejde o standart?mnerils to?pokud by nekdo to chtel zmnerit,mohu poskytnout vzorek,ale nevychazi to.
spolehat na druhe se nevyplaci,o hlavni zbran muzes prijit,zbyva kratka a na blizko musi byt dostatecne ucinna a nejlepe s prevahou.
je to jen muj nazor a zrejmne lpim moc na zivote tak sem divnej. :crazy:
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 93

Registrován: sob 03.4.2010, 7:40

Zbraň: G23

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od MedWed » ned 27.3.2011, 12:48

rotvajlere, mohl bys mi tedy prosim napsat, jak si predstavujes sestavu primarni a sekundarni zbrane pro standardniho pesaka v dnesnim asymetrickem konfliktu? muzes pridat i kolik naboju si predstavujes, ze by ten pesak s sebou nosil jako palebny prumer do obou zbrani. dekuju
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 27.3.2011, 13:29

tuto nedokazu posoudit, to je urcite zmapovane.myslim ze vojak nosi 6_8zasobniku do utocne pusky,3_4do pistole.
rozumnej uz vazne naposledy.pistole je to posledni,ano mozna na ni nedojde.ale pokud ano tak chci projektil dopravit k protivnikovi se vsim durazem.to znamena dvere,auto,rafek kola,popelnice,nevim co jeste,bezna prekazka ....a i ta vesta :lol: je toto posledni co mas mozna to nepouzijes.ale nespolehal bych na druhy nebo ze nekoho ustrilim.....muze to byt i pro tebe naposledy,vo to mne de a myslim si ze zivot je jen jeden...a nikdo ti ho nevrati
prubojna munice se mimi ceny nelisi vahou a asi ani moc ucinkem proti celoplasti tak nevim vo co de,lepsi myt navrch nez bejt prohlasenej za hrdinu....posmrtne jeste k tomu... :huh:
mate tuto munici?v konfliktu bych ji nechtel...
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 93

Registrován: sob 03.4.2010, 7:40

Zbraň: G23

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od MedWed » ned 27.3.2011, 14:01

no pockej.... uz treti stranu tu diskutujeme a Ty nemas nazor na to, jake zbrane bys chtel nosit kdybys tam byl??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 27.3.2011, 14:14

se zbranema souhlaim,mne by stacil sa58,doplnky fab,kolimator aimpoint co maj amici,6_8zasobniku,poslednich deset ran v kazdem svitici abych vedel ze se blizi potreba prebijet,aspon jeden s prubojne zapalnyma,kdyby bylo treba zatopit,kratkou zbran klidne cz82,ale s munici od libry-prubojny,vsechen prumner,3_4zasobniky
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od kuba » ned 27.3.2011, 14:21

vis, kamarad nosil treba zasobniku 17... takhle si rict kolik a ceho je uplne zcestny.. stejne asi jako ze jedna takticka vesta staci a tak... tady u internetu si mozna predstavis jednu dve situace ale ono se nakonec vsechno bere dle ukolu...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 27.3.2011, 14:28

to vsechno beru,ale je to posledni zachrana,mozna.proto by mnela byt max.ucina a durazna....pak uz pesti ci nuz..
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od admix » ned 27.3.2011, 17:01

haleot: ano, ta zakazana munice je dalsi faktor, nevim jak s AP, ty by si mozna obhajili, ale JHP by jim treba neprosly.
Jinak teda v afghanu si vzit na hlidku 6 zasobniku do pusky, to mi prijde jako pekelne podceneni situace - to prece vedeli uz soveti :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 93

Registrován: sob 03.4.2010, 7:40

Zbraň: G23

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od MedWed » ned 27.3.2011, 17:44

rotvajler, ok diky :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 27.3.2011, 17:46

uz nic nerikam,,,nema to cenu... :lol:
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 93

Registrován: sob 03.4.2010, 7:40

Zbraň: G23

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od MedWed » ned 27.3.2011, 17:50

k zakazane munici reknu jen tolik - pouzij ji - nech se odhalit - letis domu a doma bude vysetrovani a pravdepodobne soud...
necham na kazdem nakolik veri vojenskemu standardu, na kterej spoleha cca 140ooo vojaku US v Afghanu :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Českým vojákům v Afghánistánu selhávají zastaralé pistol

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 27.3.2011, 17:53

pouzivate tu munici co jsem nafotil,ne?
zabijte je vsechny buh si je prebere

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz