Jak to udelat abych mohl mit pistol uz v 18


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » pon 27.3.2006, 15:18

Starosta píše:Alistaire: Jak to myslis s tim "obcasnym nosenim"? Jenom kdyz pujdes do banky s vyplatama? Nebo jen kdyz pujdes po desaty na Zizkov? :D Jenom vtip.
No... v podstatě přesně tak. Nemám potřebu nosit pistoli úplně vždy a všude a za jakýchkoli okolností :twisted:

Nicméně jsou chvíle... Třeba předminulý týden jsem musel v obleku a s drahým firemním notebookem (o datech uvnitř ani nemluvím) navečer projít přes tmavočeskou ulici v Brně, protože kolega měl v pr..li na mne počkat, až u zákazníka dokončím práci. :evil:

Docela se na mne ti supi křídlovali, naštěstí zrovna projížděli benga, takže zůstalo jen u pokřiku co tam máš...

Asi bych se cítil líp, kdybych měl v ruce víc než klíče :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 27.3.2006, 15:29

Alistaire: uplne tu scenu vidim pred ocima: "neee tyy gaadzo, co to tam maaas?". A ty jenom suse "Devitku s federalama" a v usich uslysis zvuk protimeru, jako kdyz na zavodech odpipne stage *40**49**3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 27.3.2006, 15:49

S474N píše:Starosta: prosel jsem si tim samym, me se G nikdy nelibil a ted ho naprosto miluji - v te jednoduchosti je naprosta sila a hlavne promyslenost do vsech detailu.

jj, naprostej souhlas, ja GLOCKa vyslovene nenavidel, co do vzhledu, proste hnus velebnosti, ale strilel jsem brachovou 19kou, no a uz tam mi to nejak sedlo, pak jsem to uz resil rychle, proste jsem se do toho kramu zamiloval a slo to raz na raz ...

sice porad jeste netvrdim, ze je to buhvico krasneho, neni, no mozna je B-))), ale tu svoji 19ku proste miluju, asi stejne jako SATAN, neco na tom proste je ...

sakra ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 16:22

S474N píše:Alistaire: uplne tu scenu vidim pred ocima: "neee tyy gaadzo, co to tam maaas?". A ty jenom suse "Devitku s federalama" a v usich uslysis zvuk protimeru, jako kdyz na zavodech odpipne stage *40**49**3*
Jo, a pak vsichni ti, co na zavodech trefuji baby (takze vsichni) :-) budou...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » stř 29.3.2006, 20:34

Glocky mi moc nesedi spoustovym mechanismem, co se mi libi je jejich odolnost vuci korozi
Pri vyberu dalsi zbrane jsem vzal v uvahu pomer vykon/cena, razi (9 para), velikost (compact), vyzkousel jak se mi strili s G19 a sel do ni
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 31.3.2006, 17:05

Krom toho, co uz jsem psal, se mi taky neodolatelne libi hmotnosti, jednoduchosti, spolehlivosti, polymorfismem dilu...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 23

Registrován: úte 28.2.2006, 19:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od jeff » sob 01.4.2006, 22:07

Alistaire píše: Včera jsem využil nabídky MPI na vyzkoušení Glocků na Spořilovské střelnici, a tak jsem si otlapkal a ostřílel všechny modely, co v 9Luger měli :wink:
Já jsem tam byl v úterý taky...

Rozhodoval jsem se mezi G17 a G19. G17 mi seděla lépe, taky výsledek v terči byl o něco lepší. Šlo ale spíše o těžiště a rozložení váhy. Měl jsem půjčenou G17 a G19C. Ta G19 mi pocitově tak neseděla. Ale úchop byl u obou úplně v pohodě. Jelikož to chci na nošení, tak jsem se nakonec rozhodl pro 19ku. Hned ve středu jsem jí koupil a už v obchodě mi v ruce seděla mnohem líp, to těžiště už mi tak nevadilo, nebo je prostě lepší než u té verze C. Dnes, aniž bych z ní ještě vystřelil, mi v ruce sedí už úplně v pohodě...

PS: Taky jsem si vyzkoušel další 9mm zbraně. Puška Ruger PC9 (http://www.mpi.cz/sortiment/?produkt=64) je prostě puška, ale taktická pistole Brugger & Thomet AG TP9 (http://www.mpi.cz/sortiment/?produkt=147) je opravdu slušná hračka. Jak říkal tamní správce, taková Al-Kajda, i pod bundu se to vejde :lol: ...

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 07.4.2006, 13:57

jeff: To mi něco připomíná :D :D :D Když pominu moje koketování s mod. 29 a 30, tak taky řeším, zda na nošení nevzít 23, ale "problém" je, že i když mi pocitově asi o trochu líp sedí 17, kterou ostatně mám, tak po chvíli manipulace s 23( stejná jako 19) mi tahle taky začne sedět v ruce jak, jak psal čert, prdel na hrnci. No a teď si má člověk vybrat :? Protože"nosím" často, tak možná přece jen tu 23. A nebo 30? A jsem v tom zase až po uši! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pát 07.4.2006, 14:01

to Karel
vyzkoušej g26 s botkou +2

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 07.4.2006, 14:12

4mike: Díky za tip, taky jsem to zkoušel, ale myslím si, že to už je možná lepší ta 23/19, protože má o něco jistější úchop, ale nezavrhuju a v květnu na předváděčce Glocků budu zkoušet a zkoušet a zkoušet. Jo, kdyby bylo zrovna tak snadný poradit sobě, jako ostatním, to by byla paráda!!! :lol:

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 07.4.2006, 14:18

4mike: Ale co je fakt na G26/27 supr, že o nich člověk na pásku ani neví, to se jim musí nechat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 07.4.2006, 17:23

Predvadecka GLOCKu zacina panove zitra v Plzni. Vice v auditku Srazy *88*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 23

Registrován: úte 28.2.2006, 19:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od jeff » pát 07.4.2006, 19:28

...aneb procestuj s Glockem celou republiku :lol:

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » pát 15.8.2008, 21:42

Pamatam sa na kamosov vojakov z povolania ako mi licili stretnutie s velitelom utvaru na hlaseni ohladom zbrojneho preukazu. Aj ked na nho samozrejme maju narok len za predpokladu, ze su bezuhonni a spolahlivi, velitelova odpoved bol velavravny usmev..a hoci najmladsi z nich mal okolo 22..dat niekomu zbrojak v 18 - ich mi je prinajmensom hazardom so zdravim vsetkych ludi pohybujucich sa v blizkosti dotycnej osoby. Minimalne pravne povedomie, bohvieaky usudok a s prihliadnutim na problemovejsiu povahu adepta to moze byt naozaj pociatok katastrofy.. :evil:
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 15.8.2008, 21:47

Ano, takovy Adam Tyc je zcela jiste od svych 15 let urcite obrovsky nebezpeci pro spolecnost, zvlast kdyz v tech 18ti dokazal vyhrat ME v tom krvavym streleckym sportu zvanym IPSC :-)
Bushmane - zkus tohle prohlasit na Slovensku pred Ernesten Nagym, jehoz syn je asi nejlepsi junior na Slovensku (v IPSC) :-)

Ano - dat zbrojak komukoli - i nekomu ve veku 30 let muze byt pocatek katastrofy - takze ty zbrojaky zakazeme :-)))

O tom to asi neni, ne?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » sob 16.8.2008, 8:06

Ja som mal na mysli acko, nie sportovych strelcov. To je ina kategoria, neviem ako u vas u nas moze acko ziskat iba osoba starsia ako 21 rokov. :)
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 16.8.2008, 17:14

U nas je to Ecko a take od 21 let.
Kazdopadne - spoustu nebezpecnejsich veci lze delat od 18 (ridit auto treba) a nikdo s tim problem nema.
To nelze posuzovat jednoznacne podle veku.

Jinymi slovy - nekdo ma rozum v patnacti, nekdo je blbej nadosmrti.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » sob 16.8.2008, 17:49

Mas pravdu, ale to, ze niekto ma rozum este nie je zarukou toho, ze bude bezproblemovy..niekto si vlastnictvom zbrane riesi svoje komplexy, je x pripadov kedy vysokoskolsky vzdelany clovek niekde vytiahol zbran a chvalil sa s nou, v horsom pripade niekoho postrelil..a ked niekomu prepne nech je akokolvek rozumny a spolahlivy tak dokaze vystrielat polovicu kolegov bez mihnutia oka...samozrejme, ze taketo pripady su zriedkave, ale na to je urcena psychodiagnostika, aby poukazovala na pripadne rizika u tej ktorej osoby, ktora ma zaujem o zbrojny pas, zvlast u tych, ktori o nho ziadaju z dovodu ochrany osoby a majetku..ja sa ani necudujem, ze je problem vybavit si v civile povolenie na nosenie zbrane..ako som uz spominal podaktori jedinci s tym maju problem aj ako profesionalni vojaci. :roll: Neviem ako je to u vas v Cechach v armade napriklad, ci ho davaju automaticky alebo sa o nho treba snazit. A auto by som so zbranou neporovnaval, aj ked sa s nim da vrazdit, jeho ucel ho k tomu nepredurcuje..malokto rozmysla ked soferuje ako by niekoho zrazil, no kolko ludi rozmysla a podobnych veciach, ked ma pri sebe strelnu zbran?? :?: :!:
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 16.8.2008, 18:18

Bushman - odzadu..
A auto by som so zbranou neporovnaval, aj ked sa s nim da vrazdit, jeho ucel ho k tomu nepredurcuje..
Ty si myslis, ze zbrane jsou predurceny k vrazdeni?
Ty sam sis zbran poridil kvuli tomnu?
Jak by asi dopadla statistika pomeru vyrobenych kratkych palnych zbrani vuci tem, se kterymi se vrazdilo? :-)
Neviem ako je to u vas v Cechach v armade napriklad, ci ho davaju automaticky alebo sa o nho treba snazit
V armade dostane zbran kdekdo. Pro sluzebni ucely ve sluzbe. Kdyz chtej vojaci zbrane mimo, musej mit normalni zbrojak... Nevim, ze by museli nekoho extra zadat (ale ani nevim, ze by nemuseli).
je x pripadov kedy vysokoskolsky vzdelany clovek niekde vytiahol zbran a chvalil sa s nou
Ja psal "nekdo ma rozum v patnacti, nekdo je blbej nadosmrti" - to nesouvisi se vzdelanim.

Shodneme se na tom, ze pitomcum do ruky zbran nepatri.
Pruser je, ze tech pitomcu je jen malo a odhalit je, je nemozne (napr. nas Lesni Vrah - prosel nekolika psychotesty a nikdy u nej nikdo nic neobjevil... Az jednhoho dne zacal strilet po lidech v lese - moc nechybelo a zkusil to i v metru).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » sob 16.8.2008, 19:01

Myslis, ze ten kto vymyslel strelnu zbran ju vynasiel preto, aby s nou sportovo strielal?? Primarny ucel strelnej zbrane suvisel s lovom a vojnou. Neviem kedy sa datuju pociatky sportovej strelby, ale strelba ako sport je ako hobby ovela ovela mladsia ako strelba spominana vyssie.

Co sa tyka otazky ohladom zabijania dufam, ze si to nemyslel vazne, tuto otazku povazujem za recnicku.

Inac nevytahuj vety z kontextu lebo samotne sa daju interpretovat inac nez v odseku, kde pisatel nieco rozobera.

A k tomu vrahovi..nie je psychotest ako psychotest. Ja neviem akymi psychotestmi presiel a okrem toho osobnost cloveka sa dokaze menit v zavislosti na vonkajsich vplyvoch okolia. Dnes si ok, zajtra pred Tvojimi ocami niekoho zavrazdia a uz ok nebudes. :wink:
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz