Střelnice Světnov


Obecné i konkrétní informace o střelnicích

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Střelnice Světnov

Příspěvek od S474N » pát 07.5.2010, 13:19

Osobni zkusenosti teda vubec nemam, ale dneska jsem dostal zajimavou zpravu. Jde o to, ze nejaky pan Havelka zacal docela prudit. Jeho dotaz je zde:
:arrow: http://www.rucevzhuru.cz/index.php/ptejte-se.html
Havelka ( jindrich.havelka@zdas.cz ) píše:Dobrý den, vlastnime les, ktery sousedi s venkovni střelnicí, a to tak, že les se nachází za střelištěm a za záchytnou stěnou. Při kulových střelbách často dochází patrně i k odrazům a do lesa, kde se pohybujeme, létají projektily. Správce a provozovatel střelnice tvrdí, že střelnice má posouzení bezpečnosti znalcem z oboru balistiky. Pro ilustraci, jak vypadá pohled z místa střelby přes střeliště na záchytnou stěnu, jejíž hrana je níže než spodní hrana stěny zamezovače výstřelu do vzduchu, je možno vidět i z těchto fotek na webu střelnice http://www.strelnice.net/ . Myslíte si (dle prvního pohledu na fota) , že toto je bezpečná střelnice ? Co s tím mohu dělat? Děkuji za rady a názory. Havelka.
Tak mi to nedalo a v katastru jsem zjistil zajimavou vec. Ten dotycny pan vlastni presne 110 m2 koryto potoka, coz samozrejme neni zadny les. Takze co s takovym lidmi delat, kteri evidentne chteji prudit jenom pro svuj prospech.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od de-luxe » pát 07.5.2010, 17:36

I kdyby mu nepatřilo ani to koryto, tak si může stěžovat na co chce. Kolem mě letět kule když hledám houby, tak se taky ozvu, i kdybych tam byl jen na prázdninách u babičky :D Činit podání jest právo každého občana a příslušní orgánové jsou povinni se jimi kvalifikovaně zabývat a eventuálně je stejně kvalifikovaně shazovat ze stolu :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od S474N » pát 07.5.2010, 18:26

de-luxe: to samozrejme, nicmene se schvalne podivej na web strelnice, kde jsou fotky a docela bych se divil, kdyby neco nekam letalo. Naopak to, jak si vymysli s tim lesem ve me vyvolava duvodne obavy o to, ze je to pouze spekulant, ktery chce neco jineho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od de-luxe » pát 07.5.2010, 18:30

Na ty fotky jsem se díval, ale ta perspektive obrázků se mi zdá trošku zkreslená, takže to nemůžu posoudit. Neznám tamější situaci a poměry, takže takhle od stolu si to nedovolím hodnotit. Třeba je to nějakej kverulant, ale třeba taky ne... nechal bych to koňovi :wink:

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » úte 19.4.2011, 18:28

Vážení pánové,
ano, já jsem se na jednom serveru ptal znalce, zda je střelnice bezpečná. On sám naznal, že patrně není a pro druhy zbraní, kterými se tam střílí, není ani patrně schválená. Nikam jsem se svým dotazem nemířil, jen jsem chtěl vědět, co mám dělat, neboť v tom lese se opravdu nedá nic dělat, když se tam střílí (ten Havelka co vlastní pozemky s potokem je jiný občan, my tam máme opravdu les a louky, resp. bratr a otec). Zadní ochranná (záchytná) stěna střelnice z pneumatik je rozvalená a prostřílená, za ní nasbíráte kbelík projektilů. Když se tam střílí, tak jen slyšíte, jak se to odráží o koruny a kmeny stromů. Správce a vlastník nereagují na naše prosby, aby to dali do pořádku (čekají až se stane průšvih). Nechceme nikomu nic zakazovat, ale pochopte, že tato činnost nesmí ohrozit okolí. Zatím jsme ještě žádné kroky ohledně prošetření způsobilosti neprovedli a věříme, že se vlastník vzpamatuje a dá věci do pořádku. Zeptejte se kohokoliv z okolí a on vám potvrdí, že ta střelnice opravdu ohrožuje okolí. Pokud chcete vidět fota, tak je mohu poslat. Havelka.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od S474N » úte 19.4.2011, 18:44

gogoska: no ty fota by mohla byt zajimava.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 6:26

Dobrý den,
připojuji alespoň nějaká fota od záchytné stěny střelnice a nalezené projektily. Ještě podotýkám, že za zadní záchytnou stěnou není střelnice zabezpečena proti vniknutí (rozbořen plot) a navíc si tam vlastníci asi udělali jakousi černou skládku (vysypáno sklo ze sklárny a podobný bordel). Pneumatiky jsou pobořené, stěna je rozstřílená, odrazy střel od stěny jsou zřejmé. Fota rozložm na dvě dávky.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 6:27

další fota
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 6:31

Pokud mezitím došlo na střelnici k nápravě a stěna již byla opravena, tak to nevím, plánuji o víkendu, že se tam zastavím a zkouknu to. Ale moc šancí tomu nedávám, že by někdo investoval do opravy.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od S474N » stř 20.4.2011, 10:39

gogoska: diky za fotky. Dival jsem se jeste znova na satelitni GoogleMaps a nechapu to:
:arrow: http://maps.google.com/maps?&q=loc:49.635301,15.947422

To je opravdu tahle stena? Jak je vubec vysoka? Je tam pod ni nejakej val nebo rovnou ve vysi zeme zacina ta "stavba"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 11:35

Ano, je to ten val, tato stěna je dole vystavěna z pržaců (nevím jak jsou vysoko, dejme tomu 2 m), za nimi je částečně navážka (stavební suť a zbytky z pánví ze sklárny) - cca do poloviny (takže i pražce jsou místy prostřílené). No a nad nimi je ta vrstva volně ložených pneumatik (patrno i ze satelitu), která je navíc rozbouraná a nezachytí nic, ta lepenková stříškka je prostřílená a vesele se to od celé hrany odráží dál do lesa na všechny strany. Ono je nejhorší, že se tam střílí kde čím (patrně i upravenými samopaly) a střílí tam kde kdo (také podnikatelé, kteří ale málokdy trefí terč na těch 300m), no a taky tam jedna nedaleká "africká cestovka" pořádá cvičné střelby na africkou zvěř (no to musí tedy teprve lítat všude). O myslivce a sportovní střelce asi nejde, těm to zůstane většinou v terčích. No takže si obrázek udělejte sám. Já bych dal nějaký podnět, ale mám (a dost velký) strach o odvety, kdyby se střelnice na čas zavřela, to mi to za to nestojí a raději se nechám zastřelit :huh: Oni tam střílí opravdu lidé, se kterými by asi bylo neradno se dostat do křížku, ach jo. A nejvíc mne štve postoj jak majitele, tak správce střelnice, to byste teprve slyšel ty povýšené a arogantní odpovědi (přenesené z minulého režimu, bohužel). takže mi věřte, že já nejsem nějaký prudič, ale že se jedná celkem o vážnou věc. nyní se snažím vstupu do našeho lesa vyhýbat, zvláště, pokud tam jsou střelby z kulových a dalších "velkých" zbraní.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 11:42

zde ještě nějaké postřehy kolem střelnice na jiném fóru a názory místního člověka RoXoR
http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopi ... 7dcccd48c4

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od cmk » stř 20.4.2011, 11:52

Tezko rict.
Ale retorika: "upravene samopaly" ci "strilejici podnikatele" zavani vice urcitou osobni averzi a neznalosti.

Jako strelec muzu 100x pochopit, ze kdyz ma provozovatel strelnice strelnici v neporadku, je to vul a mel by si to opravit.

Ale kdyz slysim argumenty oprene o "upravene samopaly" a "strilejici podnikatele", tak mam trochu problem na to koukat jako na vecny problem, ale vidim za tim spis nejakou osobni averzi.

"Podnikatel" je dneska kdekdo (treba nezamestnany, co si udelal zivnostnak a zkousi se nejak uzivit - budiz za to pochvalen, ze nevyzira stat) a rozhodne to neznamena, ze umi lepe nebo hure strilet. Kdejaky podnikatel prestrili kdejakeho myslivce - a naopak.

A "upraveny samopal" - jestli maji zbran Samopal vzor. 58, coz je samocinna (pro laiky automaticka - tedy na jedno zmacknuti umi vysypat zasobnik) puska a strilej s tim z plochy, pricemz jim to lita nahoru, jsou to debilove a zcela jiste nedodrzuji provozni rad strelnice. Budto tam totiz samocinnymi zbranemi strilet nesmi, nebo za jasne stanovenych podminek, ktere by tomuto mely zabranit.
Kdyz uz se tento samopal upravuje, tak naopak na samonabijeci (tzn. 1 stisk spouste=1 vystrel) verzi (CZ 858 tactical, CZH2003, FSn Novohradsky apod...). Pri dobre postavene spoustaku z toho zkuseny strelec umi strilet tak, ze laik ma pocit, ze strili ze samocinne zbrane. I z teto zbrane se kazdopadne musi strilet tak, aby to dopadalo do dopadiste, ktere ma byt bezpecne.

Ja vubec netusim, jestli mate pravdu nebo nemate. Ale poprosim Vas o pouzivani korektnich pojmu a argumentu. Je i v nasem zajmu (mysleno nas strelcu), aby nasi povest nenicil kdejakej pitomec se strelnici porusujici zakladni pravidla bezpecnosti.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od Nikdo » stř 20.4.2011, 11:59

Honzo, pro laika je samopal všechno, co sype dávkama, ať je to kosa nebo kulomet. Zrovna tak "podnikatele" nevnímám jako osobu vybavenou živnosťákem nebo mající podíl v obchodní společnosti (nebo podnikající dle zvláštního zákona, abych byl úplný :lol: ), ale jiného laika, který si zaplatí "zážitkový program", a pak si z vlastní neznalosti a z lemplovství instruktora vystřelí do lesa za střelnicí.

Podstatou sdělení je, podezření, že provoz střelnice ohrožuje lidi v lese za valem, a nějakou terminologii vem čert. Podstatou problému je, jak přesvědčit provozovatele střelnice, že je v první řadě v jeho zájmu se bezpečností zabývat.

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od Shiva » stř 20.4.2011, 12:00

---------------------
Naposledy upravil(a) Shiva dne stř 20.4.2011, 23:31, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od cmk » stř 20.4.2011, 12:14

A to ja to zase chapu.

Jednak to tema sem nedal pan Havelka - ten pouze reagoval.
Ale kde jinde by se mohl dozvedet informace "z druhe strany", nez prave od strelcu.

Pokud je cilem pana Havelky "za kazdou cenu zavrit strelnici, protoze strileni je spatne a zbrane zabijeji", pak asi dal nema cenu se s nim bavit.

Pokud je cilem pana Havelky "docilit toho, aby na strelnici byl dodrzovan provozni rad a strelnice svym chodem primo nevybizela k pruseru", pak ma moji podporu a rad poradim, co vim.

To, jestli je tam neco spatne a napravu zajisti duchodce, ktery to dela za par korun nebo provozovatel/majitel - to muze byt panu Havelkovi uplne jedno a nam taky. Jestli mini byt duchodce i provozovatel laxni a je-li tam skutecny problem, zpusobi to nejen jemu zavreni strelnice, ale i nam slusnou ostudu a nekoho to muze stat zbytecne kejhak.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 12:15

Děkuji všem za názory, vidím, že jsem většinou za vola, který si stěžuje na nepravém místě. Ale já si tady nestěžuji, jen konstatuji, žádnou averzi vůči nikomu nemám, podnikatele jsem urazit nechtěl, zbraním nerozumím a jsem laik. Do lesa to lítá ať se stavím na hlavu já a nebo vy. Na OMS my odpověď dal pan jednatel Oldřich Sedlář, cituji: "Střelnice má balistický posudek a Vy nemáte co na střelnici a za ní pohledávat".
No tak toť vše, pusťte tyto problémy z hlavy, jen doufám, že se nějakému houbaři či někomu jinému, nepoštěstí, aby přišel k úrazu...
Už sem patrně ničím nepřispěji, nemá to žádný význam. Přeji hodně úspěchů a hezký den.
Havelka

cmk: Děkuji, já nejsem nepřítel střílení, je mi jedno, kdo, kdy, za co a s kým a čím si střílí, jen je proboha zapotřebí dodržovat určitá pravidla, aby nebylo ohroženo zdraví a majetek osob, nic víc, nic míň.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 20.4.2011, 15:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od cmk » stř 20.4.2011, 12:43

Fotka na tomto odkaze hovori pomerne jasne:
http://www.strelnice.net/KUL05_vel.JPG

Ja osobne bych bych tak na 3nasobek zvysil hradbu z pneumatik a tak o pul metru dole snizil pruhled tou zabranou na tech asi 15m.
Hradba z pneumatik se da zvysit v podstate zadara. Kdejake JZD, kdejaky pneuservis se rad zdarma za odvoz zbavi starych gum.
Drevo na snizeni ochranne kontrkce hold bude neco stat (pokud si to mistni OMS "nejak" nedomluvi s lesaky, ale nebudou to desitky tisic.

Nic vic, nic min.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 12:52

Děkuji, je vidět, že máte podobný názor na věc - ono to totiž není vpořádku hned při tom pohledu z palebné pozice, ta zábrana je moc vysoko a zadní stěna nízká (a navíc nyní pobořená už nějaký ten rok !)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 20.4.2011, 15:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od Nikdo » stř 20.4.2011, 12:55

...
tim nechci tento stav nijak omlouvat, jen je potreba plakat na spravnem hrobe. a uz vubec nevidim smysl a duvod psat to zde.
Jo informace OK, ale co jak my tady s tim???
Třeba bys moh poradit, kde je ten správný hrob. Přec jen do toho vidíš, a umíš si sehnat relevantní informace spíše, než vyděšený laik.
Kurwa furt pláčem nad naším obrazem u veřejnosti, tady máme jedinečnou příležitost jej vlastním přičiněním maličko vylepšit :idea:

Zpět na „Střelnice“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz