Střelnice Světnov


Obecné i konkrétní informace o střelnicích

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od Shiva » stř 20.4.2011, 13:31

******************
Naposledy upravil(a) Shiva dne stř 20.4.2011, 23:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od panvrabec » stř 20.4.2011, 13:51

Pan Havelka, nebo kdokoliv jiný má právo se ohradit a nevím, proč tak na něj někteří reagujete, teda hlavně CMK. Jako laik napsal co si myslí a je jedno zda píše pušky, samopal, nebo velké zbraně, všichni víme co tím asi myslí. Navíc dodal fotky evidentně 7,62x39, pravděpodobně z 858, tak proč dělat ze sebe blbečky viz upravený samopal. Teď si připadám trapně i já za ostatní střelce. Snažil se přiblížit situaci a místo rady se tady ještě dočká arogantní reakce. Osobně taky vlastním les a výsadbu, trávím tam i výkendy, v létě sbírám hřiby a kdyby mi tam létaly projektily, tak to tvrdě řeším. Nejen že je střelnice patrně nevyhovující pro střelbu, ale je tady i riziko ohrožení života. A Vás pane Havelka taky nechápu, dávno bych tuto věc řešil patřičnými právními kroky a nechápu na co čekáte, asi až Vás nebo nějakého houbaře zastřelí ? Pokud střílím já, tak způsobem abych nikoho neohrožoval a to samé očekávám od ostatních střelců.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od admix » stř 20.4.2011, 13:59

Vyjimecne souhlasim, z tech fotek bych nevidel jako nerealny, ze strela chytne pruchod pres ctyri pneumatiky a doleti nekomu kousek za valem pod nos. Osobne se mi ten val teda fakt moc nezda ...
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 14:03

[quote="Shiva"]Myslim, ze spravny postup je psana stiznost s nejakymi fakty, na majitele .....

Ano, pane schovaný za nickem Shiva, patrně poměry na střelnici znáte a možná že jste jedním z členů OMS, ale třeba ne. Dobrá tedy. Z Vašeho příspěvku je cítit, že si si myslíte, co si vymýšlím, že pozemek leží bokem, že se střely nemohou odrážet, no že prostě jenom prudím. Pane, uvědomte si, že tady jde o životy, né o nějaké dohadování o pozemcích nebo co to tu kdo pořád do toho motá. Až budou v sobotu a v neděli o Velikonocích kulové střelby, tak si tam za ten val stoupněte a uvidíme, jak rychle budete odsaď utíkat, a nemusíte být ani ve směru střelby. Ty projektily byly nasbírány různě za tou stěnou, kde by neměly co dělat. O výkupu pozemků kolem střelnice jsem neslyšel, ani nás nikdo nekontaktoval. Nemá tato debata významu, udavač nejsem, ublížit ani omezit nikoho nechci, ale někteří to stejně nemohou pochopit, jako když hrábne člověk do vosího hnízda. Jestliže to je tedy možné, tak se všichni společně zasaďme, aby si vlastník uvědomil všechny důsledky, které sebou provoz střelnice nese, a aby měl vše v zákonném pořádku. Neboť pokud se pak něco přihodí, bude těžko už něco napravovat, a hledání viníků je už zbytečná záležitost. Děkuji. Havelka

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 14:04

admix píše:Vyjimecne souhlasim, z tech fotek bych nevidel jako nerealny, ze strela chytne pruchod pres ctyri pneumatiky a doleti nekomu kousek za valem pod nos. Osobne se mi ten val teda fakt moc nezda ...
val je narušený - pneumatiky asi dva roky rozváleny po okolí

panvrabec: děkuji za podporu. Já se totiž bojím reakcí různých spřažených osob, kteří střelnici využívají, od OMS až po Policii ČR, proto do toho podání podnětu k prošetření nejdu. Možná bych měl větší problémy potom, než nyní. Pochopte toto i Vy, v tomto státě si člověk není jistý ničím a msty se bojím nejvíc. Chci to řešit poklidnou cestou. a ještě jednou děkuji za podporu.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 20.4.2011, 15:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od admix » stř 20.4.2011, 14:53

Pokud je to takhle zdevastovany, tak je jen otazka casu, kdy tam dojde k pruseru. Pritom by stacilo nechat si tam dovezt par tatrovek odpadni zeminy nekde ze stavby.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od panvrabec » stř 20.4.2011, 15:05

Prosimvás a čeho se bojíte ? Že Vám pak někdo ublíží ? Nebo myslíte, že se tam střelbou baví nějaká mafie ? To snad asi ne...

Pokud půjdete na policii, musí oficiálně celou věc prošetřit i s odborníky balistiky a naleznou-li stopy po projektilech za střelištěm, pozastaví provoz střelnice, dokud majitel, nebo správce nesjedná nápravu věcí určených a dokud policie opět nepovolí uvedení do provozu.

Nad touto věcí Vám nikdo rukou nemávne, toho se nebojte, nikdo by si to nedovolil.

Jedna věc je co píše Shiva, druhá věc je co píšete Vy. Ale o takových věcech se nevtipkuje a nevím proč by jste si vymýšlel, nebo jaký by jste měl Vy prospěch z toho, kdyby byla střelnice zrušena, takže takhle od stolu stojím za Vámi.
Naposledy upravil(a) panvrabec dne stř 20.4.2011, 15:08, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od cmk » stř 20.4.2011, 15:07

Panvrabec - pri vsi ucte, doporucuji si precist, co vsechno jsem k tomuto tematu napsal nez vypustis naprosto nesmyslnou vetu: "kdokoliv jiný má právo se ohradit a nevím, proč tak na něj někteří reagujete, teda hlavně CMK"

EDIT: pripoustim, asi pisu hebrejsky, pac toto forum neni jedine misto, kde napisu A,B,C,D,E,F,G,H, nekde z toho vytrhne F, udela z nej FFFXFFF a nadava mi, ze jsem napsal FFFXFFF.
Naposledy upravil(a) cmk dne stř 20.4.2011, 15:21, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od panvrabec » stř 20.4.2011, 15:20

cmk píše:Tezko rict.
..Ale kdyz slysim argumenty oprene o "upravene samopaly" a "strilejici podnikatele", tak mam trochu problem na to koukat jako na vecny problem, ale vidim za tim spis nejakou osobni averzi...
Neříkej mi, že máš osobní averzi v těch pojmech. Jde přece o podstatu problému a nevím, když mi budou lítat střely na pozemek, dá se to napsat osobní averzí vůči té střelnici ? Pokud ano, tak bych jí měl taky. A určitě by to vadilo 99 % ostatních lidí i na tomto foru. A že laik napíše upravené samopaly, no a ? Tak když vidí oplastovanou 858čku s kompenzátorem a s kolimátorem..vem fotku téhle zbraně a běž se na ulici ptát lidí jak by nazvali tuto zbraň, možná by ses divil :) . Se zbytkem nemám problém a souhlasím..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od cmk » stř 20.4.2011, 15:24

Hmm, v prubehu Editu prisla odpoved... Takze podruhe te zadam, precti si cely ten prispevek, nevytrhavej z kontextu, pak si precti vsechno ostatni a rekni mi, jestli jsem to ja, kdo tu vylitava na gogosku.

Nenut me, abych ti tu rozebral kazdou vetu, kterou jsem napsal a polopaticky rozebiral jeji vyznam. To uz by bylo snad pod uroven moji i tvoji.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od Tekka » stř 20.4.2011, 15:29

Ale no tak pánové. Možná by bylo lepší se vrátit k tématu.
Můj osobní názor je ten, že pokud pan Havelka odešel s nepořízenou od dotyčných osob, měl by se obrátit na příslušné orgány kompetentní ve věci konat.
Myslím si ovšem, že pro majitele/provozovatele střelnice by mělo být v zájmu věc aktivně řešit. Protože v důsledku to pro něj může znamenat finanční ztrátu při dočasném zavření střelnice a případně ještě "ostudu" pokud se toho chytne investigativní reportér nejmenované komerční televize. O tom co televize umí překroutit vím své.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od panvrabec » stř 20.4.2011, 15:35

Nechme to plavat...
Mě to při letmém čtení vyznělo trochu jinak, ale stejně si budeš stát za svým.
Jen říkám, že bys měl mít k laikům víc ohleduplnosti, každý prostě nemá ZP.
Pěkně jsi pak vysvětlil, co je samopal a co samonabíjecí puška, to se musí nechat, ale na začátku jsi na něj vyrukoval taknějak podezíravě, jako by chtěl poškodit střelnici, nebo střelce obecně, proč by to dělal ? Jen nechce aby se mu střílelo na pozemek, nic víc, nic míň a Ty na něj tak ostře.
A nebylo to myšleno jen na Tebe, ale na více příspěvků!

Tekka: Jenže podle p. Havelky tuto věc správce ani majitel aktivně řešit nechce.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 20.4.2011, 18:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od admix » stř 20.4.2011, 15:52

Pokud se s nima zkusil rozumne dohodnout, tak bych to proste nahlasil mistnim cajtum, at uz si to nejak poresi.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od Nikdo » stř 20.4.2011, 15:55

Správcovi to může být teoreticky u p***.

Provozovatel - je otázka, jak se na něj obrátil. IMHO je namístě požadovat řešení prokazatelnou formou (doporučený dopis).

Já zastávám názor, že sousedi se mají zkusit domluvit, tahat do toho policajty, znalce a soudy je většinou ku škodě obou stran, a hlavně vzájemných vztahů. Ale když druhá strana nereaguje, nebo tě pošle do háje, tak jiná cesta není.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od cmk » stř 20.4.2011, 15:56

Muj postup by byl:

a) ustni vyzva na strelnici
- kdyz to nepomuze
b) pisemna vyzva provozovateli - nejake foto, situacni plan, zadost o odpoved a casovy plan napravy
- kdyz to nepomuze
c) pisemne podani u mistne prislusneho odd. zbrani a streliva PCR

Nikde bych neopomenul udat, ze mi nejde o zavreni strelnice, ale o vyreseni problemu odrazencyh strel a polozboreneho valu.

Zakladem je vzajemna komunikace.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od panvrabec » stř 20.4.2011, 16:01

Tak tak, nevím pane Havelka, čeho se bojíte.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od S474N » stř 20.4.2011, 18:37

panvrabec: nevis? To me to teda pomerne je vcelku jasne a ani se tomu dotycnemu nedivim. Ono je neco jineho posuzovat neco na dalku a neco jineho je byt sousedem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od panvrabec » stř 20.4.2011, 18:50

To je pravda, ale vedle sebe snad nebydlí ne ? Jde jen o pozemek s lesem. Jako jasně, je něco jiného když sousedovi na pozemek hážu přes plot listí, nebo sypu shnilé ovoce a tetno případ. Jako že soused by se mohl urazit za to, že mu zakazuju střílet na můj pozemek :) Ať si hodí střelnici do pucu, nebo má průser, hotovo.

Asi má štěstí, že ten les nemám já.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 19.4.2011, 13:48

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od gogoska » stř 20.4.2011, 19:51

Pánové, ano, děkuji, že se problémem zabýváte. Zkoušeli jsme se s jednatelem OMS vždy dohodnout, při osobním jednání otec (faktický vlastník lesa a přilehlých pozemků), tak po telefonu i já (takže vlastně zatím dost neoficiálně). Jednou jsem byl dokonce na střelnici osobně při nějakých střelbách, to mne už naštvalo, když já vyřezával náletové olše u potoka s mým 16-ti letým synem a on se mne zeptal, zda taky slyším to hvízdání nad hlavou a zda to není nebezpečné - já zprvu neslyšel, protože jsem měl motorovou pilu a helmu se sluchátky. Na střelnici se nám správce vysmál a neodradilo ho ani to, že jsem pohrozil zavoláním Policie, no ale to jen tak na okraj. Jinak z těch "dalekopalných" zbraní s většíí ráží to lítá nejen za tu stěnu, ale právě o několik stovek metrů dál do kopce, tam když si stoupnete, tak to nad vámi sviští a pleská do kmenů... ,je to taky nesmysl, střílet otevřeným údolím podél, ale abych neunavoval.
Byl jsem se před chvílí podívat na místě samém a mohu konstatovat:
- záchytná stěna je volně přístupná z širého lánu pole, žádný plot, žádná cedule (kdokoliv tam může jít)
- je provedena částečná oprava stěny tím, že byly dorovnány opět na horní hranu pneumatiky (viz fota)
- za stěnou je neřízená skládka se vším možným, kolem se dost prořezává náletové dřeviny, což vypadá na to, jako by se měla střelnice rozšiřovat, či co
- nenašel jsem žádný projektil, ale ono se letos ještě kulovými a jinými "těžšími" zbraněmi nestřílelo, vsadím se, že po závodech tento víkend toho tam zase bude...

Jinak bydlím v sousední obci, takže všichni "o sobě víme", nechi tady rozdmýchávat nějaké ohniště svárů. Ovšem ten postup majitele střelnice je arogantní až hanba. No uvidíme, co bude dál, pokusím se s nimi ještě domluvit. Vždyť snížit vepředu zábranu a navézt větší val vzadu za záchytnou stěnou, by neměl být zase až takový problém. Ale to je tak se vším, ze všeho jen rejžovat a nechat to bez údržby a investic, zvláště když jde o bezpečnost. No už toho raději nechám, názor jsme si všichni udělali a všem děkuji za příspěvky a zájem. Havelka.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Střelnice Světnov

Příspěvek od coffee » stř 20.4.2011, 23:16

Takové úpravy Ti nepomohou. Podle těch fotek si jen říkám, že znalec co podepsal balistiku a provozní řád, je (slušně řečeno) velice odvážný. Vím, co jsme museli udělat za úpravy, abychom mohli střílet z pušek u nás. Pokud někdo jezdíte do Poříčan, tak si porovnejte tamnější střelnici pro pušku a Světnov. Já osobně bych měl jako správce nebo majitel velice špatné spaní.
Kdo si myslí, že veškeré střely nebo jejich fragmenty neopustí pozemek střelnice je samozřejmě velice naivní, ale tady lze střílet velice jednoduše zcela mimo prostor střelnice. Tedy pokud ten kopec za valem nepatří ke střelnici.

cmk píše:Fotka na tomto odkaze hovori pomerne jasne:
http://www.strelnice.net/KUL05_vel.JPG

Ja osobne bych bych tak na 3nasobek zvysil hradbu z pneumatik a tak o pul metru dole snizil pruhled tou zabranou na tech asi 15m.
Hradba z pneumatik se da zvysit v podstate zadara. Kdejake JZD, kdejaky pneuservis se rad zdarma za odvoz zbavi starych gum.
Drevo na snizeni ochranne kontrkce hold bude neco stat (pokud si to mistni OMS "nejak" nedomluvi s lesaky, ale nebudou to desitky tisic.

Nic vic, nic min.

Zpět na „Střelnice“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz