Ondrej Neff v radiu o zbranich


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Ondrej Neff v radiu o zbranich

Příspěvek od S474N » úte 11.4.2006, 11:12

Dne 29. 3. 2006 byl v radiu O. Neff, co tam tento pseudoobornik zvatlal o zbranich si muzete poslechnout zde:

:arrow: http://www.rozhlas.cz/audio/audio_porad ... 374486.mp3

Cely zaznam ma 13 MB a ty jeho zvasty jsou v cca polovine.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » úte 11.4.2006, 11:34

S474N: už hodně se to probralo na "Střelectví", ten člověk prostě vůbec neví o čem mluví a nezná zákon. Bohužel ale je vlastníkem několika zbraní. Jeho názory se mi nějak neslučují s držením zbraně a ZP. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » úte 11.4.2006, 14:29

Pane Bože, to jsou KECI!!! A to jsem tak rád četl příspěvky pana Neffa v
MFDnes. Myslel jsem si, že to tenhle pán má v hlavě srovnané a pořád věřím, že co se týče např. žurnalistiky, je to + - odborník, ale že bude dezinformovat posluchače nesmyslnými bláboly, typu "zákon ukládá před výstřelem na člověka učinit varovný výstřel do vzduchu", to bych nečekal. Ať si má zbraň v šuplíku (když má víc jak 2 zbraně a zákon mu teda ukládá, jakým způsobem je musí zajistit proti ztrátě, zneužití a odcizení, nešlo by na něj podat trestní oznámení, nebo něco na ten způsob?) a ať ji má jen na plašení a zastrašování zlodějů, ale když ho poslouchají lidé, kteří ho mají, jako i já ho měl, za světoběžníka a profesionála, měl by vážit slova a rozmysle si, co vypustí z pusy.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.4.2006, 14:45

Dovolim si zde opastovat mailovou komunikaci s jednim clovekem s nickem LEDA. Zaver at si udela kazdy sam.

Vážený pane Neffe,
jelikož se zabývám řadu let fotografií a navštěvuji i Váš server, tak využiji tohoto spojení neb jiné jsem líný hledat. Donedávna jsem si Vás vážil jako spisovatele, publicisty a v zásadě i jako člověka, který pronikl do fotografie převážně digitální. Před několika dny jsem však zaslechl v rozhlase Váš rozhovor na téma zbraní a musím říci, že Vaše fatální neznalost Zákona o zbraních a střelivu Vás u mne velice shodila. Předpokládal bych, že člověk Vašeho formátu nebude nepřipraveně blábolit naprosto zjevné nesmysly. Neslyšel jsem to celé, je to ale někde v archivu na netu k mání. Nechci Vás zdržovat, nicméně jako aktivního sportovního střelce a člověka který poměrně často nosí nabitou zbraň právě po Václaváku mne velmi pobouřil Váš laxní přístup k tomuto v posledních letech velmi zpolitizovanému tématu. Není Vám jistě žádným tajemstvím, že je v médiích i politických kruzích zvykem majitele zbraní poušálně kriminalizovat - a když v rádiu Neff plácá nesmysly a usvědčuje sám sebe, že zbrojní zákon nejspíše ani nečetl a přesto se stal legálním vlastníkem zbraně (tak jsem tomu alespoň rozuměl) tak se nabízí další důkaz o tom, jak jsou majitelé zbraní vlastně nezodpovědní. Nesmíš to ani nedočtete, nicméně bych Vám doporučil abyste si ten zákon a několik dalších prostudoval, mohu Vám jej i zaslat v pdfku. Pokud se cítíte na to se se zbraní bránit, tak Vám k tomu moho říci jen to, že pokud pravidelně nestřílíte, tak jste pouze majitel zbraně - nic víc. Jeden můj známý - výborný střelec a instruktor to přirovnává k houslím - koupí houslí se stáváte pouze šťastným majitelem houslí, nikoliv houslistou - to prosím mějte na paměti.

s pozdravem dobrého dne

....
-------------------------------------------------------------
Odpoved od Neffa:

No vida, tak jste se mi vyblil na hlavu, snad se vám ulevilo.
Copak jsem tedy říkal za nesmysly, vy chytráku?
Jste schopen citovat aspoň jeden z nich?
Víze, já zastávám politiku "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Do mého lesa houknul arogantní blbec a jako k takovému se k vám obracím. Tak ven s tím: v čem jsem "plácal nesmysly"?
Jestliže vy se podivujete, jak mi mohli dát zbrojní průkaz aniž jsem ččetl zbrojní zákon, tak já se podivuji, jak mohli takovímu vemenu dát titul inženýra.
O.Neff
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

O. Neff

Příspěvek od Lala » úte 11.4.2006, 14:55

To snad neni mozny, to bych do nej nikdy nerekl... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

:-(

Příspěvek od icks » úte 11.4.2006, 16:47

Tak talší osobnost které si musím přestat vážit, škoda. :cry:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 348

Registrován: pát 09.12.2005, 12:42

Zbraň: G19

Bydliště: Kladno

Příspěvek od Bakouš » úte 11.4.2006, 20:32

No to si dělá .... . Takhle on jedná s člověkem, který si dovolí ho kritizovat? Co blbne ???

Příspěvky: 152

Registrován: stř 05.4.2006, 11:36

Zbraň: teprve bude

Bydliště: Praha

Příspěvek od j.e.n.i.k » úte 11.4.2006, 20:57

Bakouš.. mam na to stejny nazor. pri poslechu jsem se chvilema musel smat tomu jaky je to blb a chvilema se mi chtelo ze stejneho duvodu brecet. ten clovek nema paru o cem mluvi
j.e.n.i.k
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.4.2006, 21:14

To ze tam zvlatlal naproste slinty je vec jedna, druha je jeho vyjadrovani stylem imbecil v mailove komunikaci a treti vec, co nechapu, ze v nahravce se zminuje o Smith & Wesson a kdyz mu poslali mail, tak odpovedel, ze ma "CZ devitku". Takze on to asi v hlave opravdu nema v poradku. *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » stř 12.4.2006, 9:23

Nastesti toho cloveka neznam a jeho puvodni clanky jsem necetl ale tohle je opravdovy blabol a slint co je pravda.

PS.: Buh vi jak dostal ten titul ing. natoz ZP!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » stř 12.4.2006, 10:34

Co se týká mně, Tak je pan Neff v oblasti zbraní totál hovado. :!: :shock:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 12.4.2006, 14:48

Tak jsem si to konečně poslechl a ...
Pan Neff by si měl trochu osvěžit znalosti zákonů, ale ještě lépe by udělal, kdyby ten zbrojní průkaz vrátil co nejdříve a žádnou palnou zbraň raději nevlastnil...
To je tak, když se jeden rádoby "znalec" plete i do témat, o kterých ví méně, než nějaký běžný občan z ulice *14*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » stř 12.4.2006, 19:09

S tím výstražným výstřelem při napadení, co je prý ve zbrojním zákoně to pan Neff pěkně posr..!

Majitelé zbrojních průkazu a zbraní jsou ale tolerantní a služní lidé, takže ho za tu spoustu nesmyslů nazvu pouze neznalým žvástalem. :!:
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 13.4.2006, 17:22

jéžiš,to jsem rád že pan Neff nemá doma psa a nesere se i do tohoto.To bych ty svoje miláčky mohl hned utratit.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.4.2006, 19:00

Prave jdu poslouchat tu MP3ku, nicmene se mi nezda, ze by si nekdo, jako Neff dovolil napsat to, co bylo v te odpovedi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.4.2006, 19:54

Zacina to v case 16:40 ty MP3ky.
17:25 - zbran jsem si poridil tesne po revoluci, dlouhu jsem ji mel v supliku a po 11.9.2001 jsem ji vyndal
18:30 - v prakticke zkousce musit ukazat, ze vite, kterym smerem z toho ty kulky litaj
18:50 - zakon je nedokonaly v tom, ze nerozlisuje drzeni zbrane a noseni zbrane
19:00 - ja pokladam za velmi velmi problematicke, ze kdyz ma nekdo legalne zbran, ze s ni beha po meste, ja k tomu nevidim duvod, pokud to neni kuryr s penezi nebo nenosi diamanty do klenotnictvi
19:50 - drzeni je na uzemi vaseho bytu, vasi firmy, proste tam, kde vy jste kralem
20:05 - kdyz pujdu do radia, tak nebudu ssebou svuj Smith&Wesson nosit
20:15 - kdyz jsme se synem kupovali v autobazaru na kraji mesta auto, tak tam ten majitel jako Limonadovy Joe mel pouzdro u pasu a v nem revolver. Nejdriv mi to prislo legracni, ale pak jsem si uvedomil,ze kdo jiny by tu zbran mel nosit nez on (v te dobe se platilo pouze hotovostne), ale proc by mel nekdo behat po Vaclavskem namesti se zbrani - nevidim duvod
22:00 - tam s nim kupodivu souhlasim - zbran byla loni pouzita (i proti psum) celkem 29x, na silnicich zemrelo pres 1700 lidi, takze zbrane nejsou tak velkej problem, jak se z nich dela
22:30 - debata nad kolonkama "proc zbran" - pletou dohromady skupiny zbrojaku a duvody v zadosti v nakupnim povoleni
23:00 - uz je to asi 8 let, co jsem delal zbrojak (to mi vychazi rok 1998, to mel do ty doby doma zbran bez zbrojaku?)
23:20 - ja jsem vyplnil i sberatelstvi, protoze pak vam to umoznuje mit tech zbrani vic
24:20 - hezky rekl, za zbrane zakazuji akorat totalitni staty
26:50 - princip zbrojniho zakona je, ze zbrani zabranite horsimu trestnemu cinu
27:50 - pouziti zbrane ma byt krajni zoufala akce cloveka, ktery nema jine vychodisko - s tim bych taky souhlasil
31:55 - neni mozne, abychom lapali a svazovali obcany (po te, co nekdo nekoho chytil u sebe v byte, jak mu jej vykrada)
33:20 - co by se muselo stat, abych pouzil tu zbran, co mam v supliku
34:10 - nedovedu si predstavit, ze bych strelil do cehokoli ziveho (zvirete nebo cloveka), ale hluk bych kolem sebe tropil a slepe naboje nemam proto, ze uplne jinak zni
35:35 - je treba byt rozhodnuty tu zbran pouzit, ja jsem rozhodnut ji pouzit do vzduchu, co ostatne predpisuje zbrojni zakon, ze musi byt nejdriv varovny vystrel, i vojaci na strazi musi dat nejdriv varovny vystrel, to je proste zakonem predepsano.
36:05 - zakony hovori o tom, ze ta agrese musi byt durazna a trvala
36:30 - kdyby se nenechal zastrasit tim strilenim okolo, tak bych to do nej pustil
38:00 - "dej buh, abych te nepotreboval" a ty zbrane jsou predevsim o tom odstraseni

Mimochodem - i Smth & Wesson dela pistole :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » pát 14.4.2006, 9:17

Trvám na tom, že je to kretén, kterému by to měli sebrat. :!: :!: :!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 14.4.2006, 11:37

No jestli je tohle jeho odpoved na mirenou kritiku, tak je to imbecil, nehlede na to, co predtim poustel z tlamy o tomto zakone, navic verejne. A uz vubec neuvazuju mozne poruseni tohoto zakona proste tim, co si mysli, ze je spravne a podle zakona.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 14.4.2006, 11:57

jirmax píše:Trvám na tom, že je to kretén, kterému by to měli sebrat.
Vsak ja se nehadam :-)
Jen jsem vypsal 22 nejdulezitejsich vet a vyjadreni z jeho rozhovoru.
Jen asi se 3 lze souhlasit, tak o 3 lze diskutovat, zbylych 16 dulezitych zaveru, ktere rekl jsou HOVADINY. Opravdu si to u me pohnojil. Pres snahu majitelum zbrani pomoct - udelal to druhym nejhorsim zpusobem.
Proste - pan Neff ukazal, ze je proste "jenom" novinar, kterej je ve vsem "odbornik" a o vsem velice rad "zasvecene" diskutuje.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pát 14.4.2006, 13:03

Nechte ho bejt,prostě už zblbnul.....ta jeho chcíplá čuba se už taky nedá číst....

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz