Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 01.11.2010, 12:50

Většina z vás je v přesvědčení,že za "myslivecké"nehody může povědšinou střelecká dokonalost.Je to důležitý,ale ne jediný předpoklad výkonu mysliveckého práva.Především dodržování všech platných zákonů a nařízení spolu s povinnou opatrností a předvídavostí by mělo být každému vlastní,a opravdu zažité!Není to většinou o tom,že "Franta minul",ale o tom,že Franta střílel tam kde "nevěděl "kam až to poletí a jak!Lovecká vášeň dala zapomenout všem dobrým mysliveckým"mravům"!!Létami a mnoha nehodami prověřenými!"Věděl,že může způsobit...,ale nedbal"!Zde stáří nehraje až takovou roli.Nedbalost "kvete"v každém věku.A vždy je potřeba ji předvídat a vylučovat.Tak taky takto, -střelci!!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od midlos » pon 01.11.2010, 12:57

Moje názory na myslivce plně vystihují tyto příspěvky:

http://micka.blog.idnes.cz/c/151209/Pso ... hubek.html

http://oktabec.blog.idnes.cz/c/153820/J ... vecek.html

A pro mne, za mne, ať se třeba vyrubou všichni navzájem.

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 07.10.2010, 11:30

Zbraň: CZ 75 D Compact

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od andre100 » pon 01.11.2010, 14:07

Já si myslím, že tohle není o dovednosti střílet. Vždycky budou lepší a horší střelci. Problém vidím v tom, že spousta myslivců jsou naprosto vylízaný palice a zbroják si kdysi dělali hromadně, protože jinak by ho nikdy nedostali. Díky hromadným zbrojákům, je mezi střelci mnoho hlupáků a lehkomyslníků. Rozumný člověk přece nikdy nevystřelí do míst, kde může předpokládat svého kolegu navíc když nejde o obranu, ale pouze o zábavu. Prostě by si v tom měla udělat pořádek myslivecká združení.

Příspěvky: 27

Registrován: stř 09.3.2011, 10:56

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od Maňas#2 » stř 18.5.2011, 11:01

Zase neco podobnyho http://www.novinky.cz/krimi/233723-ve-v ... uheho.html :?

Akorat na novinkach nepoznaj brokovnici od kulovnice.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 19.5.2011, 9:46

Mně na myslivcích vadí nejvíc asi to, že veřejnosti nejsou vůbec trnem v oku, ale mám pocit, že valnou vetšinu prů**rů se zbraní udělají právě oni.

Moje zkušenost s nima neni jen o článcích z novin. Když jsem dělal zkoušky na ZP, bylo nás tam asi tak 20, možná lehce míň. Z toho byla většina právě myslivců. Lidí se standardníma skupinama ABE (a různejch variací) tam bylo pár, včetně mě asi tak 4. Když jste ale poslouchali ty kecy myslivců, který stály v hloučku za střeleckejma stanovištema, tak byste se zeblili. Trochu mi to připomnělo kecy puberťáků, který maj před zkouškou ve škole a nadávaj a vzájemně si přitakávaj, proč že se takový kraviny a podobně maj vůbec učit, že léta měly zbraně jen na loveckej lístek a teď po nich chtěj ňáký debilní zkoušky, k čemu se maj učit ňákej zákon, nejsou přece právníci a podobně. Možná jsem na to přecitlivělej ale mě tenhle přístup prostě točí - jednou mám zbraň a je to docela zodpovědnost, takže bych ty zákony měl znát. Podobný žvásty jste od nelovců na těch zkouškách neslyšeli, taky to všichni prošli. Celkem asi pětina lidí neprošla písemku, všechno myslivci. U ostatních z nich bylo vidět, že jsou napjatý, jestli písemku udělali. Přitom naučit se to neni nic těžkýho a tak trochu to ukazuje, jak zodpovědně k tomu člověk přistupuje. Podle mě poznáte člověka, kterej to bere vážně podle toho, že má písemku hned hotovou a na 100%, protože se prostě zodpovědně naučil - ty myslivci mi přišli spíš, že to přišli zkusit, jestli to vyjde. Taky jste měli vidět jak si z toho při testu neustále dělali srandu debilníma vtipama typu: "Co to je sakra zbrojní průvodní list....hahaha!"

Vrcholem pak byly po zkoušce manipulace samozřejmě žvásty typu: "K čemu po mě chtěl vědět, jakej náboj je do ČZ 75?" No prostě plná huba keců, skutečná zodpovědnost nulová.

Nevim sice proč to tak je, ale vážně mi přijde, že u myslivců je procentu nezodpovědnejch volů mnohem vyšší než u lidí se zbrojákama "běžnejch skupin". Taky počet jejich průšvihů tomu odpovídá. Řešit to ale plošnejma opatřeníma na myslivce ze strany procesu vydání ZP je ale pitomost. Mělo by se to podle mě řešit na straně vydávání loveckýho lístku, při tom procesu stávání se lovcem, o kterým ty myslivci mluvili, by se to podle mě mělo filtrovat - ne u zkoušek na zbroják.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od mcelak » čtv 19.5.2011, 9:53

Sorry, ale tohle je hodně blbý žvatlání nesmyslů . . .
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Myslivce na lovu divočáků zabila kulka z kolegovy zbraně

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 19.5.2011, 10:14

Sorry ale je to výsledek pozorování chování určitý skupiny lidí na vzorku 16 jedinců oproti vzorku 4 lidí mimo tu danou skupinu. Že se tě to dotklo jakožto myslivce je mi sice líto, ale pokud se tě to netýká, tak se tim nemusíš trápit ne? Co rozhodně nehodlám je se tu s tebou hádat... :roll:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz