Alkohol a zbraň? Smrtící mix


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od panvrabec » čtv 19.5.2011, 18:49

JirkaV: vždyť jsi to sám napsal. Držiel zbraně ji nesmí nosit, nebo s ní na veřejnosti (tzn neskrytě) manipulovat, pokud je pod vlivem. Když je ve stavu držení, tak je to fuk, drží se doma, i v baglu. To, že se s ní v batohu pohybuješ není manipulace. Hýbe se s ní přece i trezor (Země se otáčí kolem Slunce a kolem své osy :))

Edit: CMK má naprostou pravdu v tom co psal v 10:56 mj. v bodu b)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: ned 23.11.2008, 20:12

Zbraň: GLOCK 26

Bydliště: Slovensko

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od BKSL » čtv 19.5.2011, 21:38

Chlapi neviem neviem. Na SK je to asi takto:

Drzanie zbrane je viazane na konkretne miesto napr. trvale bydlisko. T.j. ked idem s pistolou mimo bydliska tak ju presuvam z miesta A do miesta B. To znamena ze aj keby mam pistol v prirucnom trezore tak by som s nou nemal byt naliaty lebo ide vzdy o presuvanie- manipulaciu, lebo je to mimo objektu zapisaneho v ZP.

Ked ide o nosenie tak by som mal mat v ruksaku dve uzamykatelne schranky kde jedna by bola na zbran a druha na naboje. Uzamykatelne preto aby sa k nim nemohol lahko dostat niekto cudzi pokial nema kluce. Vtedy by som mal splnat zakonne podmienky aj po piatom pive nakolko nosenie nie je viazane na ziaden objekt :D .

Takze dva trezory v batohu a malo by to byt OK :lol: .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od panvrabec » čtv 19.5.2011, 22:26

Neznám sice slovenské zákony, ale to co jsi napsal mi přijde divné a navíc tady:
BKSL píše: Ked ide o nosenie tak by som mal mat v ruksaku dve uzamykatelne schranky kde jedna by bola na zbran a druha na naboje. Uzamykatelne preto aby sa k nim nemohol lahko dostat niekto cudzi pokial nema kluce. Vtedy by som mal splnat zakonne podmienky aj po piatom pive nakolko nosenie nie je viazane na ziaden objekt :D .
mluvíš o nošení, nebo držení ? Nebo vy můžete nosit jenom v ruksaku ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od admix » pát 20.5.2011, 7:11

Na SK si brzo se zbranema nebudete muset lamat hlavu :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: ned 23.11.2008, 20:12

Zbraň: GLOCK 26

Bydliště: Slovensko

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od BKSL » pát 20.5.2011, 8:10

Hovorim aj o noseni aj o drzani, pricom drzanie je viazane na fyzicku adresu.
A zbrane u nas vydrzia urcite dlhsie ako v CR :wink: .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od spideyx » sob 21.5.2011, 14:25

Co kdyz zajistim zbran takovym tim zamkem na spoust (nevim jak se tomu presne nadava), vytahnu zasobnik a souonu ji do batohu?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: ned 23.11.2008, 20:12

Zbraň: GLOCK 26

Bydliště: Slovensko

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od BKSL » sob 21.5.2011, 14:32

Ten zamok nie je definovany v zakone, takze by to nemalo stacit. Pise sa tam uzamykatelna schranka (moze to byt aj sukromny byt ako celok, aj mala uzamykatelna skrinka na peniaze ako celok). Aspon tak to chapem ja.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 21.5.2011, 16:19

Dle §29 zákona o zbraních,jsou vymezeny "povinnosti držitele ZP"v odst.(3)Držitel ZP nesmí,písm.b)nosit zbraň nebo s ní jakkoliv manipulovat,pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek,léků nebo v důsledku nemoci,nebo...
Takže povinnost "držitele ZP"!!.Nikoliv držitele nebo nositele zbraně!Nám ukládá,že se zbraní NESMÍME jakkoliv manipulovat!!A to ať už jsme držitelé či nositelé!A i přenášení zbraně z místa A na místo B je přece manipulace!Tedy zakázaná činnost,pokud jde o požití alkoholu,návykové látky,léků,...!I čištění zbraně v teple domova u pivka,vínka či slivovičce,je zakázáno!Zbraň se prostě NESMÍ ani hnout!!Jako to "Géčko" které hlídáte aby se nehnulo!!
Ovšem,když se nic nestane!Ale říká se:Stokrát nic, umořilo osla!Stokrát se šlo se džbánem pro vodu,až se ucho utrhlo!A ani sto párů volů,nevrátí zpět,co bylo vykonáno!Kde není žalobce,není ani soudce!Každý si "TO"musí rozhodnout sám!Jeho volba,i zodpovědnost.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » sob 21.5.2011, 17:07

Trochu sis to upravil, pise se tam:
nosit zbraň nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,
Takze kdyz jsem doma a mam v sobe dve piva, cistit muzu. Nerikam, ze to delam, ale rozhodne bych mohl!

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 21.5.2011, 19:51

No mám versi zákona č.119,ze dne 8.3.2002.Takže je to možné!Ale i doma dochází často k různým vážným poraněním,a pokud je u toho alkohol,či jiná návyková látka,tím hůř.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » sob 21.5.2011, 20:14

No neni moudry operovat se zbrani, kdyz jsi jako delo! Ani po par pivech bych to nedelal...jen z ciste pravniho hlediska jsem to chtel uvest na pravou miru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od panvrabec » sob 21.5.2011, 20:17

Podle mě teda není myšleno přenášet zbraň ve stavu držení jako manipulace.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » sob 21.5.2011, 20:24

Podle me by to bylo prinejmensim diskutabilni, kdyby tam bylo napsano, ze nesmime manipulovat... jenze ono tam je napsano, ze nesmime jakkoli manipulovat, to je podle me jasna vec, ze te na tom budou varit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: ned 23.11.2008, 20:12

Zbraň: GLOCK 26

Bydliště: Slovensko

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od BKSL » sob 21.5.2011, 20:57

A co teda toto, posuniem to do inej roviny:

Stahujem si nabytok z miesta A do miesta B. Sedim s 5 pivami v sebe vedla sofera dodavky cestou z miesta A do miesta B. V nakladnom priestore dodavky je 100 kg pancierovy trezor a v nom je zamknuta moja pistol. Dopustil som sa priestupku ?

Podla mna nie, lebo si myslim ze manipulaciou so zbranou sa podla mna nepovazuje jej zabezpecny t.j. chraneny presun v trezore.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od S474N » sob 21.5.2011, 21:12

Kmoch Vladimír: placas pate pres devate, drzitel ZP se nerovna drzeni zbrane a naopak. Drzeni zbrane jako takove je v zakone jasne definovano.

Pokud to chce nekdo vedet od autority, tak muzete poslat dotaz kuprikladu na MV CR.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 21.5.2011, 23:01

Já nikde netvrdím,že držení zbraně,či její nošení,je totožné s držitelem ZP!Ale k tomu abych mohl držet a nebo nosit zbraň(střelnou),musím vlastnit(být držitelem ZP).A jako takovému mě zákon ukládá určité povinnosti!Ty jsou pro mě definovány v §29,zákona o zbraních.Nemám nejnovější vydání,to jsem již psal.Takže povinnosti mě zákon ukládá ne jako držiteli zbraně(tu bych mohl mít i nelegální),ale jako držiteli ZP,a případně majiteli legálně držené stř.zbraně.
Nevím,zda existuje komentář k zákonu o zbraních,ale pokud se mám řídit tímto zákonem,potom se jím musím řídit tak,jak v jednotlivých paragrafových zněních praví!Pokud nemá však komentář s výkladem,potom na vyjádření "kohosi"z ministerstva vnitra nemohu brát zřetel!Je pro mě jako výkladce zákona nedůvěryhodný.Tak se nezlob,ale nic lepšího mě nenapadá.Zdravím.
BKSL:Tresor není bágl,kterej taháš na zádech z hospody! :mrgreen:
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Alkohol a zbraň? Smrtící mix

Příspěvek od panvrabec » ned 22.5.2011, 2:02

Možná by nebylo od věci pojmy jinak rozdělit. Né na držení a nošení, ale :

-Nošení zbraně
-Přepravování (držené) zbraně
-Přechovávání (držené) zbraně

Zbraň přepravuji na veřejnosti. Otázkou je, lze toto považovat za manipulaci.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz