Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chodu


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chodu

Příspěvek od FRENKY » pon 09.5.2011, 6:33

Včera jsem přemýšlel, jak ještě vylepšit chod spouště a napadlo mě něco, co jsem ještě nikde neviděl popsáno. Tak jsem to narychlo zrealizoval a následně velmi úspěšně vyzkoušel na střelnici.
Popsaná úprava zcela odstraní mrtvý chod spouště (zkrátka drží spoušť trvale "namáčknutou"), takže Glock vystřelí skoro "na brnknutí".

Víc napoví přiložené obrázky.

Jen bacha! Úprava naprosto zlikviduje veškerou bezpečnost pistole, neboť jsou trvale "odjištěny" všechny tři pojistky (proto to asi také není nikde popsáno), takže opravdu jen na terčovou střelbu a s maximální opatrností.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) chocholo dne pon 09.5.2011, 7:28, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Zdůrazněno upozornění týkající se bezpečnosti.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od FRENKY » pon 09.5.2011, 6:37

Vzhledem k tomu, že pojistka spouště už nesloužila a že tento Glock používám výhradně na terčové střílení, tak šla pryč.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od S474N » pon 09.5.2011, 8:11

Jako zajimavost urcite pekne, nicmene si nejsem zcela jist, zdali je to opravdu vhodna cesta. Ty pojistky tam maji nejaky smysl i ucel a osobne s takovymito upravami jiz nesouhlasim. Navic, zkusi to nejakej pitomec a bude o "zabavu" postarano.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od admix » pon 09.5.2011, 8:22

No, urcite bych to nenazval tuning, ale koneckoncu, proc ne :)

Jeste bych potunil "kosticku" a dal to nekomu na "chces si zkusit vystrelit z glocka?" *40*
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od FRENKY » pon 09.5.2011, 9:14

Admix: S touhle úpravou se ti může snadno stát, že ti to začne kostičkovat i bez kostičky :)

Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že to není úprava, kterou bych někdy někomu doporučil. V tomhle stavu už zbraň může spustit i při větším otřesu, kdy sjede táhlo z ozubu.

Nicméně pocit je to opravdu zajímavý...když vám glock vystřelí "na dotek" :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 30

Registrován: pát 14.1.2011, 17:33

Zbraň: G17

Bydliště: Praha-západ

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od leda » čtv 26.5.2011, 13:55

Podobného efektu lze dosáhnout vlepením plastového plátku do rámu pod spoušť.... viděl jsem to na Glockách upravených do divize std IPSC .... tloušťkou té destičky se dá nastavit délka toho resetu. Oproti popisované metodě to má dle mě výhodu, že vyřadím pouze pojistku v jazýčku spouště, zdá se mi to bezpečnější ... v podstatě je to stejné, jako když reguluji reset spouště při střelbě tím, že prostě spoušť nepustím až do přední polohy.

Příspěvky: 105

Registrován: pon 11.8.2008, 0:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: severní Čechy

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od Golem » pon 30.5.2011, 20:17

Obávám se, že reset zkrátíš dost málo, pokud nechceš vyřadit úderníkovou pojistku. Když necháš prstem vrátit spoušť jenom kousek, je úderníková pojistka stále odjištěná, ale v době kdy máš prst na spoušti to ničemu nevadí (míříš do prostoru terče) a když sundáš prst ze spouště, úderníková pojistka se zajistí. Pokud výrazněji zkrátíš reset jakýmkoliv mechanickým prvkem, který nedovoluje návrat spouště/spoušťového táhla dostatečně dopředu, bude úderníková pojistka trvale odjištěná!!! Já jsem si propad spouště vyřešil stojinou s dorazem, ale do resetu se neodvažuju hrabat, on ten mrtvý chod není tak úplně mrtvý, slouží právě k ovládání úderníkové pojistky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od admix » pon 30.5.2011, 22:24

Golem: tys ten prvni prispevek vubec necetl? :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 105

Registrován: pon 11.8.2008, 0:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: severní Čechy

Re: Nezdokumentovaný tuning spouště - ostranění mtrvého chod

Příspěvek od Golem » úte 31.5.2011, 15:25

leda píše:Oproti popisované metodě to má dle mě výhodu, že vyřadím pouze pojistku v jazýčku spouště, zdá se mi to bezpečnější ... v podstatě je to stejné, jako když reguluji reset spouště při střelbě tím, že prostě spoušť nepustím až do přední polohy.
No a na to jsem reagoval.....

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz